JAK SKOMPONOWAĆ IDEALNY STRÓJ NA MOTOR?

Ubrania na motor powinny przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo kierowcy. Muszą też być komfortowe, trwałe i odporne na niesprzyjające warunki pogodowe. Zanim więc wsiądziemy na motocykl, upewnijmy się, że nasz ubiór jest odpowiedni. Na co warto zwrócić uwagę, komponując strój na motor? Oto kilka cennych rad.

-

ODZIEŻ NA MOTOCYKL - O CZYM NIE MOŻNA ZAPOMNIEĆ?

Najważniejszy element motocyklowej odzieży to kombinezon. Na rynku można znaleźć zarówno jedno-, jak i dwuczęściowe modele. Te drugie stanowią mniejszy wydatek, jednak uważane są za mniej bezpieczne, ze względu na ograniczoną szczelność. Ubiór na motocykl może być tekstylny lub skórzany. Tekstylny kombinezon zapewnia wygodę w trakcie jazdy, m.in. dzięki wyposażeniu w chroniącą przed deszczem i wiatrem membranę. Skórzany natomiast skuteczniej zapobiega urazom w trakcie upadku. Odzież na motocykl powinna przylegać do ciała, lecz nie może być zbyt obcisła lub za luźna. Przed zakupem warto przymierzyć kombinezon, by uniknąć problemów z jego odpowiednim dopasowaniem. Wybór ubrań w dużym stopniu zależy od posiadanego motocykla i stylu jazdy. Chopper, cruiser,naked, a może sportowa Honda? Motocykle turystyczne, przeznaczone do pokonywania długich dystansów wymagają innej odzieży niż stworzone z myślą o szybkiej jeździe ścigacze. Każdy kombinezon powinien jednak być wyposażony w protektory na łokciach, ramionach, plecach, kolanach i biodrach.

-

UBRANIA NA MOTOR - NIE TYLKO KOMBINEZON

Kombinezon to nie jedyna opcja, która zagwarantuje bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Istnieje dla niego alternatywa. Wielu motocyklistów rezygnuje z kombinezonu i zastępuje go buzerem. Taki strój na motor zakłada się na korpus. Może on być wykonany ze stali lub plastiku. Plastikowy buzer uznawany jest za mniej bezpieczny, ponieważ nie przykrywa całego tułowia. Aby zwiększyć poziom ochrony, zaleca się zakładanie dodatkowo pasa nerkowego. Stalowy buzer to popularny ubiór na motocykl. Nie tylko osłania cały korpus, ale też posiada elastyczne zabezpieczenia, co nie pozostaje bez znaczenia dla wygody kierowcy. Do wad stalowego buzera należy jego ciężar oraz słaba wentylacja. Kompletując ubrania na motor nie możemy zapomnieć o termoaktywnej bieliźnie, która sprawdzi się zwłaszcza w zimne dni, skutecznie chroniąc przed chłodem. Istotne są także rękawice, niezbędne nie tylko zimą, ale też latem. Tekstylne lub skórzane, zapewniają ciepło i bezpieczeństwo.

-

IDEALNY UBIÓR NA MOTOCYKL - NOWY CZY UŻYWANY?

Zakup motocyklowej odzieży to spory wydatek. Aby nieco zaoszczędzić, wielu kierowców decyduje się na zakup używanych ubrań. Jeśli nie są one zniszczone, nie ma w tym nic złego. Należy jednak unikać kasków, które uległy wypadkowi, ponieważ nie stanowią one już odpowiedniej ochrony dla głowy. Motocykle Honda używane cieszą się dużym powodzeniem ze względu na swoją trwałość i niską awaryjność. Wybierając odzież także warto postawić na znane z wysokiej jakości marki. Taki strój na motor może posłużyć nam jeszcze przez wiele sezonów. Nie kupujmy jednak przez internet, bez przymierzania. Idealny ubiór na motocykl nie ogranicza ruchów, ale doskonale dopasowuje się do ciała. Trudno go znaleźć bez przymiarek. Nabycie odpowiedniego kombinezonu, bielizny i rękawic to już połowa sukcesu, ale wciąż jeszcze nie wszystko. Na naszej liście zakupowej powinny znaleźć się także buty oraz kask. Bez nich strój na motor będzie niekompletny. Wysokie buty chronią kostkę przed skręceniem, a stopę przed zmiażdżeniem. Kask natomiast to niezbędna ochrona głowy. Tak wyposażeni, bez obaw możemy dosiąść maszyny.

___
źródło: Grupa Gezet

Czytaj więcej o marce Honda

HONDA ST125 DAX na rok modelowy 2024
HONDA ST125 DAX na rok modelowy 2024

HONDA | Do oferty na rok modelowy 2024 YM dołącza nowe, modne malowanie Pearl Glittering Blue, by Dax w dalszym ciągu wywoływał uśmiechy na twarzach Europejczyków. 

HONDA CB125F na rok modelowy 2024
HONDA CB125F na rok modelowy 2024

HONDA | CB125F na rok modelowy 2024 otrzyma nowy tłumik, nowy uchwyt tylnego siedzenia i dwa nowe, ekscytujące kolory.

Honda - Nowe malowania Daxa i aktualizacje kolorów CB125F w ofercie 2024
Honda - Nowe malowania Daxa i aktualizacje kolorów CB125F w ofercie 2024

HONDA | Po 41 latach nieobecności, Dax wrócił do Europy w ramach oferty modelowej Hondy na rok 2023, dołączając do małych motocykli - Monkey i MSX125 Grom. W wersji na rok 2024 zyskuje on nową, modną kolorystykę Pearl Glittering Blue. 

Najnowsze oferty

Honda CRF 1100L Africa Twin Adventure Sports DCT, ES, motocykl demo
 • Model: CRF
 • Przebieg: 2900 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda CRF 1100L Africa Twin Adventure Sports 2024 model, Nowy
 • Model: CRF
 • Przebieg: 700 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda XL 750 TRANSALP, Nowość, Demonstracyjny
 • Model: XL
 • Przebieg: 700 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony