NOWY OPEL VIVARO-E HYDROGEN - CZAS NA WODOROWĄ PRZYSZŁOŚĆ

Opel zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi będzie użytkowany na co dzień w regionie Ren-Men. Produkcję modelu w Rüsselsheim zainaugurowano w zeszłym tygodniu w obecności dyrektora generalnego firmy Opel, Uwe Hochgeschurtza, oraz dyrektora ds. rozwoju, Marcusa Lotta.

Nowym Oplem Vivaro‑e HYDROGEN otwieramy kolejny rozdział naszej ofensywy zrównoważonej mobilności. W przemyślanej koncepcji połączyliśmy zalety napędu opartego na wodorowych ogniwach paliwowych z funkcjonalnością oraz innymi atutami naszego bestsellerowego lekkiego pojazdu użytkowego” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Uwe Hochgeschurtz, w centrali firmy w Rüsselsheim.

Szef działu rozwoju, Marcus Lott dodał: „Nowy Opel Vivaro‑e HYDROGEN doskonale trafia w potrzeby klientów flotowych. Samochód dostawczy na wodór jest idealnym rozwiązaniem na długie trasy pokonywane bez emisji, z większymi ładunkami oraz bez straty czasu na ładowanie akumulatorów. Opel Vivaro‑e HYDROGEN jest pionierem bezemisyjnej mobilności, zwłaszcza w segmencie użytku komercyjnego”.

-

-

OPEL VIVARO-e HYDROGEN: DUŻY ZASIĘG, SZYBKIE TANKOWANIE, ZERO EMISJI

Vivaro‑e HYDROGEN jest oparty na zasilanym akumulatorowo elektrycznym Oplu Vivaro‑e, „Międzynarodowym Vanie Roku 2021”. Zatankowanie zbiorników wodoru do pełna wystarcza na przejechanie ponad 400 kilometrów (WLTP). Ilość energii wytwarzanej przez 45‑kilowatowe ogniwo paliwowe pozwala na ciągłą jazdę autostradą. Uzupełnienie zapasu wodoru zajmuje tylko trzy minuty — tyle samo, ile tankowanie oleju napędowego lub benzyny w samochodzie z tradycyjnym napędem.

W chwilach szczytowego zapotrzebowania na moc, na przykład przy ruszaniu z miejsca i dynamicznym przyspieszaniu, dodatkowej energii dostarcza akumulator litowo-jonowy o pojemności 10,5 kWh. Dzięki dodatkowemu akumulatorowi ogniwo paliwowe może pracować w optymalnych warunkach. Akumulator jest doładowywany energią odzyskiwaną w czasie hamowania, ale zapas prądu można także uzupełnić z zewnętrznego źródła, na przykład na stacji ładowania, co pozwoli na przejechanie 50 kilometrów w trybie zasilania elektrycznego. W standardowym wyposażeniu Vivaro‑e HYDROGEN znajduje się trójfazowa pokładowa ładowarka (11 kW) oraz kabel do ładowania typu 2.

-

-

Dzięki przemyślanej konstrukcji Vivaro‑e HYDROGEN, oferując od 5,3 do 6,1 metra sześciennego przestrzeni ładunkowej, nie ustępuje pod tym względem wersjom z silnikami spalinowymi. Elektryczny samochód dostawczy zasilany ogniwami paliwowymi jest dostępny z nadwoziem w wersji M (4,95 m długości) lub L (5,30 m) i ładownością do 1000 kilogramów.

Podobnie jak wersje akumulatorowe oraz z silnikami spalinowymi Vivaro‑e HYDROGEN oferuje wyjątkowo szeroki zestaw systemów wspomagających kierowcę, które podnoszą poziom bezpieczeństwa użytkowników auta. Wyposażenie obejmuje między innymi kamerę cofania z panoramicznym widokiem 180 stopni, system ostrzegania o pojazdach w martwym polu oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

System Multimedia Navi Pro jest kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto oraz można obsługiwać zarówno poleceniami głosowymi, jak i przez kolorowy ekran dotykowy. System nawigacji zawiera mapy Europy oraz podaje dynamiczne wskazówki dotyczące trasy i komunikaty o sytuacji w ruchu drogowym nadawane przez TMC. Użytkownik pojazdu może włączyć wstępne ogrzanie lub schłodzenie wnętrza pojazdu na postoju w czasie ładowania przez aplikację „OpelConnect”, zaś aplikacja „myOpel” umożliwia zaprogramowanie czasu ładowania.

W nowym Vivaro‑e HYDROGEN wykorzystano ponad 20 lat doświadczeń firm Opel i Stellantis w pracach na pojazdami zasilanymi ogniwami paliwowymi. Za produkcję odpowiada dział pojazdów specjalnych Opla (OSV) w Rüsselsheim. Nowy Vivaro‑e HYDROGEN jest kontynuacją elektryfikacyjnej ofensywy Opla. Nabywcy samochodów dostawczych tej marki mają do wyboru kilka koncepcji napędu, odpowiednich do różnych zastosowań pojazdu. Vivaro‑e HYDROGEN dołącza do zasilanych akumulatorowo samochodów dostawczych Combo‑e, Vivaro‑e i Movano‑e, na które można już składać zamówienia.

-

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Nowy Opel Corsa po raz pierwszy z napędem hybrydowym 48V
Nowy Opel Corsa po raz pierwszy z napędem hybrydowym 48V

OPEL | Wkrótce Opel po raz pierwszy zaoferuje nową Corsę z 48-woltową technologią hybrydową. 

Wegańskie wykończenia wnętrza od Opla
Wegańskie wykończenia wnętrza od Opla

OPEL | Wegański dla wszystkich: wegańskie wnętrze samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych marki Opel

Nowy Opel Movano wyznacza standardy
Nowy Opel Movano wyznacza standardy

OPEL |  Nowy Opel Movano jest gotowy na czekające go wyzwania w segmencie dużych lekkich pojazdów użytkowych

Najnowsze oferty

Opel Mokka Cosmo 1.0 Benzyna 105KM MT5
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 97150 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2016
Opel Astra Sports Tourer GS 1.2 Turbo AT8 130KM S/S | 558248
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Opel Grandland Business Edition 1.2 Turbo Benzyna 130 KM AT8 | 669206
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony