NOWY OPEL MOKKA 2021 Z SILNIKAMI O ZWIĘKSZONEJ WYDAJNOŚCI

Wyjątkowo oszczędna i jeszcze bardziej kompaktowa, nowa Mokka jest perfekcyjnym połączeniem przyjemności z nowoczesnością. Idealnie sprawdzi się zarówno w miejskiej dżungli, jak i na wielopasmowej autostradzie.

-

-

„Nowy Opel Mokka wyraża wszystko, czym marka jest dzisiaj i czym zamierza być w przyszłości” - mówi Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel. „Atrakcyjna, oszczędna i na wskroś innowacyjna - Mokka w pełni symbolizuje wartości naszej marki: ekscytującej, przystępnej i niemieckiej. Nasi klienci mają swobodę wyboru - mogą zamówić Mokkę z silnikiem w pełni elektrycznym lub jednym z nowych, niezwykle wydajnych silników spalinowych”.

Mimo nieznacznie dłuższego rozstawu osi (+2,0 mm) nowa Mokka jest o 12,5 cm krótsza od poprzedniego modelu. Nadal oferuje jednak 5 miejsc w przedziale pasażerskim i podobną wielkość bagażnika o pojemności do 350 litrów. Przy całkowitej długości zaledwie 4,15 metra bardzo łatwo nią manewrować i parkować w mieście i okolicy.

-

-

Stylistyka nowej Mokki zaskakuje atrakcyjnymi proporcjami i fascynującą precyzją. Odważnie zaprojektowane nadwozie zwraca uwagę krótkimi zwisami i szeroką sylwetką, a wszystkie jej detale zostały starannie przemyślane. Nowość rynkowa jest pierwszym modelem prezentującym przyszłe oblicze samochodów marki Opel, czyli Opel Vizor, oraz nową generację cyfrowego kokpitu Opel Pure Panel. Rozciągnięty w poziomie układ wskaźników składa się z dwóch panoramicznych wyświetlaczy. Ekran znajdujący się przed kierowcą może mieć przekątną do 12 cali. W celu ułatwienia intuicyjnej obsługi i ciągłej obserwacji drogi projektanci zachowali przyciski do sterowania najważniejszymi funkcjami.

Opel po raz pierwszy oferuje także wersję Mokki o usportowionej stylistyce. Nowy pakiet wykończenia GS Line obejmuje charakterystyczne czerwone obramowanie szyb bocznych, czarny błyszczący Vizor, czarne (zamiast chromowanych) elementy dekoracyjne i emblematy na nadwoziu, specjalną tapicerkę przednich foteli, czerwone wykończenie zestawu wskaźników, czarne wykończenie obręczy kół z lekkiego stopu, dwukolorowy dach oraz czarną podsufitkę. Dzięki tym detalom Mokka skutecznie zwróci na siebie uwagę.

-

-

Nowa Mokka pozostaje wierna tradycji marki Opel, którą jest udostępnianie technologii z wyższych segmentów szerokiej rzeszy użytkowników. Przykładami takich systemów są zaawansowany tempomat (ACC) i aktywne pozycjonowanie na pasie ruchu. W oświetleniu również zastosowano najnowsze technologie, w tym niespotykane w tej klasie samochodów adaptacyjne i nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED® złożone z 14 elementów. Wszystkie warianty modelu Mokka są standardowo wyposażone w światła LED z przodu i z tyłu, elektryczny hamulec postojowy oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Dostępna jest również panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni oraz system automatycznego parkowania.

Nowa Mokka jest zbudowana na nowej wersji bardzo wydajnej wieloenergetycznej platformy modułowej CMP (Common Modular Platform). Ten lekki i efektywny modułowy system oferuje maksymalną elastyczność przy projektowaniu pojazdu oraz pozwala na zastosowanie zarówno czysto elektrycznego napędu zasilanego z akumulatorów, jak i tradycyjnych silników spalinowych. Wybór należy do klienta.

Zespół inżynierów z Rüsselsheim szczególnie postarał się o znaczące obniżenie masy w porównaniu z poprzednią generacją modelu, redukując ją nawet o 120 kg, a także o zwiększenie sztywności nadwozia. Korzyści są oczywiste: nowa Mokka zużywa znacznie mniej energii, a jednocześnie jest dużo bardziej elastyczna i dynamiczna oraz dostarcza więcej przyjemności z jazdy.

-

NOWE SILNIKI BENZYNOWE: IDEALNA RÓWNOWAGA MIĘDZY EFEKTYWNOŚCIĄ A OSIĄGAMI

Żwawe, ale oszczędne silniki benzynowe i wysokoprężne oferują moc od 100 KM do 130 KM. Wszystkie zespoły napędowe zadowalają się umiarkowaną ilością paliwa, zapewniając jednocześnie znakomite osiągi (zużycie paliwa według NEDC; dane wstępne: cykl mieszany 3,8 - 4,8 l/100 km, emisja CO2 100 - 111 g/km).

Gamę otwiera podstawowy silnik 1.2 Turbo o mocy 100 KM, łączony z sześciobiegową przekładnią manualną (zużycie paliwa według NEDC; dane wstępne: cykl mieszany 4,6 l/100 km; emisja CO2 104 g/km).

Wyższe osiągi zapewnia jednostka 1.2 Turbo o mocy 130 KM. Silnik wykonany w całości z aluminium, pomimo większej mocy, zachowuje umiarkowany apetyt na paliwo, zarówno w wersji z sześciobiegową przekładnią manualną lub ośmiostopniowym automatem (zużycie paliwa według NEDC; dane wstępne; cykl mieszany 4,5-4,8 l/100 km; emisja CO2 103-111 g/km).

Nowa Mokka z silnikiem o mocy 130 KM i przekładnią manualną rozpędza się do 202 km/h, a pierwszą setkę osiąga po 9,2 sekundy. Równie imponująco prezentuje się silnik 1.2 Turbo o mocy 100 KM. Zapewnia on prędkość maksymalną 182 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 kmh w około 11 sekund.

Podstawowy silnik o mocy 100 KM współpracuje standardowo z sześciobiegową przekładnią manualną. Nabywcy tego modelu w wariancie z silnikiem 1.2 o mocy 130 KM mogą wybierać między sześciobiegową skrzynią manualną a płynnie działającym ośmiostopniowym automatem. Adaptacyjne programy zmiany przełożeń i technologia Quickshift stanowią najnowocześniejsze rozwiązania w segmencie rynkowym Mokki. Kierowcy mogą zmieniać biegi samodzielnie, operując stanowiącymi wyposażenie standardowe manetkami przy kierownicy.

-

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA I WYSOKA SPRAWNOŚĆ: DIESEL 1.5

Ofertę dwóch silników benzynowych uzupełnia półtoralitrowy diesel z sześciobiegową przekładnią manualną, rozwijający 110 KM mocy i 250 Nm momentu obrotowego (zużycie paliwa według NEDC; dane wstępne: cykl mieszany 3,8 l/100 km; emisja CO2 100 g/km). W celu zapewnienia optymalnego oczyszczania spalin, układ redukcji emisji zamontowano jak najbliżej silnika - jako pojedynczy kompaktowy moduł składający się z pasywnego katalizatora utleniającego/absorbera NOx, wtryskiwacza AdBlue, układu selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) oraz filtra cząstek stałych (DPF). Absorber NOx działa jako katalizator po uruchomieniu zimnego silnika, ograniczając emisję tlenków azotu, zanim układ selektywnej redukcji katalitycznej osiągnie wymaganą temperaturę pracy.

-

-

Nowy Opel Mokka - SILNIKI 1.2 Turbo 1.2 Turbo 1.2 Turbo 1.5 Diesel
Moc (kW/KM) przy obr./min 74/100 przy 5000 96/136 przy 5500 96/136 przy 5500 81/110 przy 3500
Moment obrotowy (Nm przy obr./min) 205 przy 1750 230 przy 1750 230 przy 1750 250 przy 1750
Norma emisji Euro 6d Euro 6d Euro 6d Euro 6d
Przekładnia MT6 MT6 AT8 MT6
Zużycie paliwa wg NEDC (l/100 km)
Cykl miejski 5,5 5,3 5,9 4,4
Cykl pozamiejski 4 4 4,2 3,4
Cykl mieszany 4,6 4,5 4,8 3,8
- CO2 g/km 104 g/km 103 g/km 111 g/km 100 g/km

Fani elektromobilności mogą zamówić Opla Mokkę‑e. Wspólna platforma modułowa (CMP) jest dostosowana do różnych rodzajów zespołów napędowych.

-

ZAAWANSOWANE SYSTEMY POKŁADOWE I TECHNOLOGIA OŚWIETLENIA

Nowa Mokka wchodzi do segmentu B wyposażona w innowacyjne rozwiązania, które jeszcze do niedawna były dostępne tylko w klasie luksusowej. Alarm przedkolizyjny z systemem automatycznego hamowania awaryjnego i funkcją wykrywania pieszych działa przy prędkości powyżej 5 km/h. Jeżeli samochód zbyt szybko zbliża się do pojazdu poprzedzającego lub pieszego, system ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wyświetla komunikat na ekranie centrum informacyjnego. Jeżeli kolizja jest nieuchronna, układ hamulcowy przygotowuje się do hamowania awaryjnego i w razie potrzeby rozpoczyna je, aby złagodzić skutki potencjalnego zderzenia. Poniżej 30 km/h system może doprowadzić pojazd do całkowitego zatrzymania. Jeżeli prędkość przekracza 30 km/h, zostaje ona tylko zmniejszona, a kierowca musi aktywnie hamować.

Adaptacyjny tempomat utrzymuje odstęp od pojazdu poprzedzającego, wykorzystując do tego radar i kamerę. System działa przy prędkości od 30 do 180 km/h. Samochód przyspiesza lub zwalnia w ślad za pojazdem poprzedzającym, ale prędkość nigdy nie przekracza zaprogramowanego limitu. Dzięki automatycznej przekładni system ma również funkcję samodzielnego zatrzymywania pojazdu, a następnie umożliwia kierowcy wznowienie jazdy zgodnie z tempem poruszania się pojazdu poprzedzającego w intensywnym ruchu miejskim.

Nowa Mokka również udowadnia, że Opel jest liderem w technologii oświetlenia. Jest ona wyposażona w światła LED najnowszej generacji — od świateł do jazdy dziennej o typowym dla Opla kształcie do reflektorów i przednich świateł przeciwmgłowych. Absolutnym atutem Mokki w tym segmencie są adaptacyjne matrycowe reflektory IntelliLux LED® składające się łącznie z 14 elementów. Podobnie jak w Oplu Insignii, Oplu Astrze i nowym Oplu Corsie system umożliwia jazdę na stale włączonych światłach drogowych. Aby zapobiec olśnieniu kierowców w pojazdach poprzedzających lub nadjeżdżających z przeciwka, poszczególne elementy LED mogą wyłączać się w ułamku sekundy, wycinając niepożądaną część wiązki światła. Nikt nie jest oślepiany, a pasażerowie Mokki doświadczają oświetlenia drogi przypominającego stadionowe. Z tyłu technologia LED umożliwiła projektantom zastosowanie bardzo wąskich, rozciągniętych w poziomie świateł, podkreślających precyzję i jakość modelu.

Doskonała konstrukcja foteli jest wizytówką Opla. Dostępne są różne opcje ergonomicznych foteli z indywidualną regulacją w sześciu kierunkach. Klient może zamówić zarówno sportową Alcantarę, jak i klasyczną pełną skórę — to niezwykły wybór jak na segment B. Najwyższa opcja obejmuje podgrzewany skórzany fotel kierowcy z perforowaną tapicerką i funkcją masażu.

Kierowca i pasażer z przodu mogą umieścić swoje smartfony na specjalnej półce w konsoli centralnej. Kompatybilne telefony ładują się w tym miejscu indukcyjnie (bezprzewodowo). Specjalnie ukształtowana gumowa podkładka zapobiega przesuwaniu się urządzeń.

Nowe systemy multimedialne zapewniają doskonałą zintegrowaną łączność kierowcom i pasażerom Mokki. Oferta obejmuje systemy Multimedia i Multimedia Navi z 7‑calowym dotykowym kolorowym wyświetlaczem oraz Multimedia Navi Pro z 10-calowym kolorowym ekranem dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Monitory są zintegrowane z nowym kokpitem Opel Pure Panel i zwrócone pod idealnym kątem w stronę kierowcy.

Systemy multimedialne kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto można obsługiwać za pomocą poleceń głosowych. Nowa Mokka oferuje również usługę OpelConnect. Nawigacja Online[3] z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym oraz bezpośrednie połączenie z pomocą drogową i funkcja wzywania służb ratunkowych eCall sprawiają, że podróże stają się jeszcze bardziej relaksujące dla kierowcy i pasażerów. Jeżeli wskutek wypadku zadziałają poduszki powietrzne lub napinacze pasów bezpieczeństwa, system eCall automatycznie nawiązuje połączenie alarmowe z centrum powiadamiania ratunkowego (CPR).

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami
Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami

OPEL |  Podczas gdy w nadchodzących tygodniach jedni wybierać się będą jeszcze na narty, to inni będą przygotowywać się już do wyjazdu w cieplejsze klimaty. Jednak bez względu na cel podróży, idealnym towarzyszem podróży dla całej rodziny pozostaje nowy Opel Astra Sports Tourer Electric.

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Nowy Opel Combo teraz z najlepszymi w swojej klasie reflektorami matrycowymi Intelli-Lux LED
Nowy Opel Combo teraz z najlepszymi w swojej klasie reflektorami matrycowymi Intelli-Lux LED

OPEL | Opel Combo jako pierwszy w swojej klasie oferuje zaawansowaną technologię reflektorów Intelli-Lux LED®

Najnowsze oferty

Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674267
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Grandland Ultimate 1.2 Turbo 130 KM AT8 S/S | 674265
 • Model: Grandland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Mokka-e Electric Elegance e136KM 50 kWh | 389570
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony