NOWY OPEL CORSA - SPORTOWY, ELEGANCKI, OSZCZĘDNY

Szósta generacja Opla Corsy jest odpowiednim samochodem dla każdego. Podobnie jak w przypadku oferowanej po raz pierwszy w pełni elektrycznej Corsy-e, polscy klienci już mogą składać zamówienia również na Corsę z klasycznymi silnikami spalinowymi, które charakteryzują się większą sprawnością, wyższym poziomem zaawansowania i jeszcze lepszą dynamiką. Światowa premiera nowej generacji Corsy miała miejsce na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym IAA 2019 we Frankfurcie we wrześniu. Nowa Corsa została wybrana przez czytelników magazynu Auto Bild „Samochodem służbowym roku” w kategorii małych samochodów i walczy również o nagrodę AUTOBEST „Best Buy Car of Europe” 2020 dla najlepszego zakupu na europejskim rynku motoryzacyjnym.

-

NOWY OPEL CORSA 2020

Sprzedaż pięciodrzwiowego samochodu o długości 4,06 m niemieckiego producenta rozpoczyna się od wersji ze szczególnie ekonomicznymi silnikami benzynowymi i silnikami wysokoprężnymi o mocy od 55 kW (75 KM) do 96 kW (130 KM). Wszystkie opcje napędu cechują się umiarkowanym spalaniem i dostarczają wiele przyjemności z jazdy (zużycie paliwa według NEDC1: cykl miejski 5,5-3,7 l/100 km; cykl pozamiejski 4,2-2,9 l/100 km; cykl mieszany 4,7-3,2 l/100km, 106-85 g/km CO2; zużycie paliwa według WLTP2: cykl mieszany 6,2-4,0 l/100 km, 140-105 g/km CO2).

-

-

Ofertę skrzyni biegów uzupełnia ośmiostopniowa przekładnia. Ogólne sportowe wrażenie podkreśla lekka konstrukcja i nisko osadzony fotel kierowcy. Ponadto samochód charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa biernego. Inżynierowie dopracowali również zawieszenie i układ kierowniczy. Równie atrakcyjnie prezentują się zaawansowane systemy wspomagające, innowacyjny system multimedialny i doskonały stosunek ceny do osiągów. W modelu Corsa, po raz pierwszy w tym segmencie, dostępna jest także ośmiobiegowa przekładnia automatyczna o wysokiej kulturze pracy.

Wersja podstawowa dostępna jest już od 49 990 zł (cena detaliczna brutto w Polsce z podatkiem VAT). Nawet w tej wersji nowa Corsa ma wiele rozwiązań technicznych i dodatków zwiększających komfort i bezpieczeństwo, takich jak system ostrzegania przed kolizją, z pojazdem poprzedzający oraz pieszym, i automatycznego hamowania, tempomat z ograniczeniem prędkości i układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Oprócz w pełni elektrycznej Corsy-e, dostępne są również samochody z silnikami benzynowymi i wysokoprężnym w wersji Edition, Elegance i usportowionej GS Line.

-

NOWA CORSA - NAJLŻEJSZA WERSJA WAŻY MNIEJ NIŻ 1000 KG

Oprócz żwawych silników o dużej mocy, do znakomitej dynamiki Corsy przyczynia się również jej lekka konstrukcja. Najlżejsza wersja kolejnej generacji modeli nie przekracza nawet sugestywnej granicy 1000 kg. Pięciodrzwiowy samochód bez kierowcy waży zaledwie 980 kilogramów. To o 108 kg mniej od poprzedniego modelu. Mimo podobnej długości (4,06 m) masa pojazdu jest niższa o około 10 procent. Sama karoseria jest lżejsza o około 40 kilogramów, a kompaktowe trzycylindrowe silniki ważą o około 15 kilogramów mniej niż czterocylindrowe jednostki poprzedniej generacji. Aluminiowa maska silnika jest o 2,4 kg lżejsza w porównaniu ze stalową maską w poprzedniej Corsie. Kuracji odchudzającej poddano również siedzenia. Zoptymalizowanie ich konstrukcji zmniejszyło masę samochodu o kolejne 10 kg.

Sportowa stylistyka nowej Corsy kojarzy się z dynamiką — zwłaszcza w egzemplarzach z dwukolorowym nadwoziem. Linia dachu nawiązuje do sylwetki coupé — została obniżona o 48 mm w porównaniu z poprzednim modelem, co jednak nie wpłynęło na ilość miejsca nad głową kierowcy i pasażera na przednim fotelu. Kierowca siedzi 28 mm niżej. Nisko położony środek ciężkości pozytywnie wpływa na właściwości jezdne i dynamikę. Samochód elastycznie i zdecydowanie reaguje na polecenia kierowcy, dostarczając przyjemności z jazdy.

-

-

Szósta generacja małego bestsellera wyróżnia się także doskonałymi parametrami aerodynamicznymi. Podobnie jak inne nowo opracowywane modele Opla również nowa Corsa przeszła optymalizację w tunelu aerodynamicznym Instytutu Badawczego Techniki Motoryzacyjnej i Silników Samochodowych przy Uniwersytecie w Stuttgarcie. Konstruktorom udało się obniżyć współczynnik oporu aerodynamicznego do 0,29, co stanowi doskonałą wartość dla samochodu tej wielkości. W porównaniu z poprzednim modelem zmniejszono również powierzchnię czołową do zaledwie 2,13 m2, co oznacza, że charakterystyka aerodynamiczna nowej Corsy należy do najlepszych w tej klasie samochodów.

-

ZAAWANSOWANE SYSTEMY WSPOMAGAJĄCE I MATRYCOWE REFLEKTORY

W nowej Corsie Opel oferuje technologie i systemy wspomagające, które klienci znają tylko z pojazdów wyższych klas. Jednym z przykładów są adaptacyjne, nieoślepiające matrycowe reflektory IntelliLux LED, które firma Opel po raz pierwszy oferuje w segmencie małych samochodów. Osiem elementów LED, sterowanych przednią kamerą wysokiej rozdzielczości najnowszej generacji, nieustannie dostosowuje wiązkę światła do sytuacji w ruchu drogowym i do warunków otoczenia.

Najnowocześniejsze systemy wspomagające, takie jak układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości lub tempomat adaptacyjny oraz sterowana czujnikami ochrona boczna, oferują zauważalne wzmocnienie bezpieczeństwa. Ten ostatni system ostrzega o zagrożeniu zetknięcia boków samochodu z przeszkodami (np. słupkami, ścianami) podczas manewrów wykonywanych z prędkością poniżej 10 km/h. W ofercie znajdują się również systemy monitorowania martwego pola z boku oraz różne systemy wspomagające parkowanie — od pilota parkowania aż po panoramiczną kamerę cofania 180°. W Corsie debiutuje też asystent pasa ruchu. Jeżeli system wykryje niezamierzoną zmianę pasa ruchu, ostrzega on kierowcę migającą kontrolką i wibracjami kierownicy zachęcającymi do korekty toru jazdy.

-

-

Oferta rozwiązań multimedialnych w nowej Corsie obejmuje m.in. systemy Multimedia i Multimedia Navi z 7–calowym kolorowym ekranem dotykowym oraz flagowy Multimedia Navi Pro z 10‑calowym ekranem dotykowym wysokiej rozdzielczości. Ponadto w Corsie jako opcja dostępna będzie także nowa usługa OpelConnect. Navigation Online z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym i aktualnymi cenami paliwa oraz bezpośrednie połączenie z pomocą drogową w razie awarii i połączeniami alarmowymi sprawiają, że dla kierowców i pasażerów podróże stają się jeszcze bardziej relaksujące.

-

TYPOWO SPORTOWA CORSA GS LINE, KOMFORTOWA CORSA ELEGANCE

Nawet w wersji podstawowej nowa Corsa ma wiele rozwiązań technicznych i dodatków zwiększających komfort i bezpieczeństwo. Systemy wspomagające obejmują na przykład system ostrzegania przed kolizją, z pojazdem poprzedzającym oraz pieszym, i automatycznego hamowania, tempomat z ograniczeniem prędkości i układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Wersje powyżej podstawowej to trzy linie wyposażenia skierowane są do różnych grup klientów o odmiennych oczekiwaniach.

W wersji Edition dodano najpopularniejsze opcje wyposażenia dodatkowego, wyposażenie w Corsie Elegance ma zapewnić jak największy komfort, a Corsa GS Line oferuje dodatkowe elementy akcentujące sportowy charakter samochodu.


___

źródło: Opel Polska

Czytaj więcej o marce Opel

Nowy Opel Corsa zwycięzcą konkursu „autonis”
Nowy Opel Corsa zwycięzcą konkursu „autonis”

OPEL | Corsa to nie tylko najlepiej sprzedający się mały samochód w 2021 i 2022 roku w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jego nowy wygląd, z charakterystycznym pasem przednim Opel Vizor i w pełni cyfrowym kokpitem zapewnił mu zdobycie tytułu najlepiej wyglądającego samochodu w swoim segmencie. 

50. urodziny Opla Kadetta C
50. urodziny Opla Kadetta C

OPEL | Historia legendarnego modelu Opel Kadetta C, który obchodzi swoje 50. urodziny. Ta ikona kompaktowych samochodów przynosiła innowacje i osiągnięcia sportowe, wprowadzając trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i dominując w rajdach. Teraz Opel kontynuuje tę tradycję z elektryczną Astrą Sports Tourer.

Długodystansowiec: Opel Corsa Rally Electric
Długodystansowiec: Opel Corsa Rally Electric

OPEL | Opel Corsa Rally Electric to solidny, szybki i niezawodny długodystansowiec w świecie rajdów samochodów elektrycznych. Opel udowadnia, że lokalnie bezemisyjne rajdy są możliwe, dzięki sprawdzonej technologii i innowacyjnej infrastrukturze ładowania. Samochody Opel Corsa Rally Electric o mocy 100 kW/136 KM imponują osiągami zarówno na szutrze, jak i na asfalcie, zachowując konkurencyjność nawet w porównaniu z pojazdami Rally o większej mocy.

Najnowsze oferty

Opel Astra Ultimate Sports Tourer 1.2 Turbo Benzyna 145KM MT6 | LED IntelliLux®
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 32599 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2020
Opel Corsa D Active 1,2 85KM Polski salon
 • Model: Corsa
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 79100 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2013
Opel Movano Furgon 2.2 Diesel 140KM MT6 L2H2 Heavy | 659292(s)
 • Model: Movano
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony