NOWY OPEL ASTRA Z SYSTEMEM INTELLI-AIR

Na zewnątrz wydajne zespoły napędowe emitują możliwie najmniej zanieczyszczeń. Zdrowe powietrze do oddychania w kabinie zapewniają takie systemy, jak Intelli-Air. Jest to szczególnie ważne o tej porze roku, kiedy tak wielu alergików cierpi na katar sienny.

„W trakcie prac nad nową generacją Astry priorytetem była postrzegana jakość, więc zatroszczyliśmy się o każdy szczegół” – powiedziała Mariella Vogler, główna inżynier odpowiedzialna za model Astra. „Najnowocześniejsze technologie nie tylko podnoszą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi, ale także sprzyjają komfortowi i zdrowiu kierowcy i pasażerów Astry. Przyjemny klimat we wnętrzu ma decydujące znaczenie dla komfortu – ważną rolę odgrywa w tym system Intelli-Air”.

W rozwiązaniu Intelli-Air połączono wysoce skuteczne filtry powietrza i cząstek z systemem monitorowania jakości powietrza. System ten nieustannie kontroluje parametry powietrza w kabinie, a gdy pogarsza się jego jakość, automatycznie inicjuje jego wymianę. Zaworem recyrkulacji steruje czujnik jakości powietrza. Gdy jakość powietrza na zewnątrz jest zła, czujnik włącza obieg zamknięty, aby zanieczyszczenia nie przedostawały się do samochodu. Natomiast gdy czujnik wykryje, że powietrze w kabinie jest zanieczyszczone na przykład dymem papierosowym lub kurzem wniesionym na odzieży, zawór otwiera się, by przewietrzyć wnętrze pojazdu.

-

-

Dzięki Intelli-Air czystość powietrza w kabinie nowej Astry jest zawsze możliwie najwyższa. Informacja o jakości powietrza jest też wyświetlana na dużym kolorowym ekranie dotykowym — ikona w kształcie samochodu zmienia kolor w zależności od jakości powietrza we wnętrzu. Skala tych wskazań jest oparta na międzynarodowym indeksie jakości powietrza AQI (Air Quality Index). Jakość powietrza w przedziale pasażerskim jest monitorowana przez czujnik PM 2,5, który wykrywa drobiny zanieczyszczeń o wielkości do 2,5 mikrometra.

-

-

Intelli-Air zapewnia dobrą jakość powietrza w nowej Astrze, uzupełniając działanie oryginalnych filtrów kabinowych Opla stosowanych w wielu modelach tej marki. Są to filtry dwuwarstwowe z węglem aktywowanym, które zatrzymują nie tylko cząstki stałe, ale także gazy, w tym ozon i nieprzyjemne zapachy. Przede wszystkim jednak eliminują prawie 100 procent pyłków. Jakość tych filtrów spełnia najwyższe standardy. Materiał filtra ma właściwości hydrofobowe, dzięki czemu nie zamarza w zimie i nie staje się siedliskiem bakterii w wyższej temperaturze. Mimo wysokiej skuteczności filtrowania zapewniona jest też dobra przepuszczalność powietrza. Filtr należy wymieniać co 12 miesięcy, aby zagwarantować sobie czyste powietrze w kabinie przez cały rok. System zarządzania filtrem w nowej Astrze informuje kierowcę o konieczności wymiany tego elementu.

-

-

Każdy może zastosować pewne środki chroniące przed atakiem kataru siennego w czasie jazdy. W okresie wysokiego stężenia pyłków w powietrzu wystarczy nie otwierać okien w samochodzie, a resztą zajmą się filtry i system Intelli-Air. Ma to znaczenie także dla bezpieczeństwa na drodze, bo częste kichnięcia kierowcy zwiększają ryzyko wypadku. Na przykład w mieście kichnięcie odwraca uwagę kierowcy na czas odpowiadający przejechaniu 20 metrów. Przy prędkości 100 km/h kichający kierowca może nie patrzeć na drogę nawet przez 50 metrów. Przed podróżą dobrze jest zapoznać się aktualną prognozą pylenia podawaną przez lokalne służby meteorologiczne.

Kierowca powinien także powstrzymać się od przyjmowania leków, bo preparaty antyhistaminowe mogą powodować senność. Ubrania lepiej zdejmować w łazience, a nie w sypialni. Wskazane jest też umycie włosów przed pójściem spać, aby pyłki nie przenosiły się na poduszkę. Płukanie nosa roztworem soli rano i wieczorem oraz wilgotne okłady na oczy złagodzą podrażnienia i pieczenie.

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Nowy Opel Frontera: przestronny i przyjemny SUV, dostępny również z w pełni elektrycznym napędem
Nowy Opel Frontera: przestronny i przyjemny SUV, dostępny również z w pełni elektrycznym napędem

OPEL | Opel otwiera nowy rozdział w swojej długiej i pełnej sukcesów historii firmy: dziś producent samochodów z Rüsselsheim pokazał pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontery.

Ruszają zamówienia: bestsellerowy Opel Astra!
Ruszają zamówienia: bestsellerowy Opel Astra!

OPEL | Wydajna elektryfikacja: Astra i Astra Sports Tourer dołączają do rosnącej wciąż gamy modeli z 48-woltową technologią hybrydową. Niższe zużycie paliwa i emisja CO2: idealna synchronizacja nowego silnika benzynowego i elektrycznego.

Opel Astra z tytułem Auto Lidera 2024
Opel Astra z tytułem Auto Lidera 2024

OPEL | Opel Astra, dostępny w wersjach hatchback i Sports Tourer oraz licznych innowacyjnych opcjach napędów, na nowo wyznacza standardy na polskich drogach

Najnowsze oferty

Opel Astra GS 1.2 Turbo Benzyna 130KM AT8
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 11028 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Opel Astra J Energy 1.6 115KM MT5
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 104809 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2014
Opel Astra Enjoy 1.4 Benzyna 100KM MT5
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 107901 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2018

Odwiedź nasze salony