NOWY OPEL ASTRA SPORTS TOURER GSe JUŻ W SPRZEDAŻY

Mocny, dynamiczny i zelektryfikowany – te wszystkie trzy elementy to zalety gamy modelowej nowej submarki Opla GSe. Po modelach Grandland GSe i Astra GSe, można już składać zamówienia na trzeci samochód należący do tej niezwykłej gamy, nowego Opla Astrę Sports Tourer GSe. I podobnie jak pozostałe modele, również nowe kombi „Grand Sport electric” zasługuje na swoją nazwę. Astra Sports Tourer GSe wzbudza emocje dzięki dynamicznym właściwościom jezdnym, sportowemu układowi jezdnemu, lokalnie bezemisyjnemu (w trybie elektrycznym) napędowi hybrydowemu typu plug-in oraz charakterystycznej stylistyce GSe bez uszczerbku dla codziennej użyteczności. Jest to zasługa charakterystycznych dla kombi zalet bestsellera w klasie kompaktowych samochodów, takich jak bagażnik o pojemności do 1.553 litrów.

„Nowa Astra Sports Tourer GSe to naprawdę wyjątkowe kombi! Wyostrzony design nadwozia zapewnia przyjemność z jazdy całej rodzinie. GSe łączy czystą radość z dynamicznej jazdy z lokalną bezemisyjnością, a będąc modelem kombi oferuje również sporo miejsca na przedmioty codziennego użytku” – powiedział dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl.


Opel Astra Sports Tourer GSe 2023 - cena w Polsce

Nowa Astra Sports Tourer GSe, oferująca liczne dodatki GSe i dostępna w cenie, która zaczyna się od 210 000 zł, łączy w sobie to, co najlepsze z wielu światów: czystą dynamikę i przyjemność czerpaną z dynamicznej jazdy, w połączeniu z odpowiedzialnością oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa i komfortu podczas codziennego użytkowania.

Podwozie GSe i flagowa hybryda plug-in

Mocny układ napędowy i wyjątkowe podwozie są podstawą wyjątkowych wrażeń z jazdy oferowanych przez wersje GSe. Dzięki mocy układu wynoszącej 225 KM – gdzie czterocylindrowy silnik o pojemności 1,6 litra dostarcza 180 KM, a silnik elektryczny rozwija do 110 KM – i maksymalnemu momentowi obrotowemu 360 Nm, nowa Astra Sports Tourer GSe zdecydowanie wyróżnia się w swojej klasie (zużycie paliwa według WLTP3: 1,2-1,1 l/100 km, CO2 emisja na poziomie 26-25 g/km; wartości w cyklu mieszanym). Flagowe kombi przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,6 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 235 km/h (135 km/h w trybie czysto elektrycznym). A akumulator litowo-jonowy o pojemności 12,4 kWh sprawia, że hybryda plug-in może pokonać lokalnie do 63 kilometrów bez emisji spalin według WLTP4 (zasięg elektryczny w mieście wg WLTP4: 66-71 km).

Specjalnie skalibrowane podwozie, obniżone o 10 milimetrów, również stanowi obietnicę przyjemności czerpanej z dynamicznej jazdy. W porównaniu ze „standardowymi” wariantami zdobywcy „Złotej kierownicy 2022”, wersję GSe zaprojektowano tak, aby dodatkowo podkreślić jej zwinność i precyzję. Specjalne sprężyny i amortyzatory olejowe zawieszenia przednich i tylnych kół umożliwiają nie tylko dynamiczną, ale i komfortową jazdę. Jest to zasługa specjalnych sprężyn i amortyzatorów z technologią KONI FSD (Frequency Selective Damping): w zależności od sytuacji, warunków na drodze, technologia ta oferuje zmienne charakterystyki tłumienia, zapewniając komfortową jazdę przy wysokich częstotliwościach oraz oferując sportowy, ambitny styl jazdy, gdy kontakt z drogą jest bardziej bezpośredni przy niskich częstotliwościach.

Ustawienia ESP w GSe podążają tym tropem: elektroniczny system stabilizacji toru jazdy interweniuje później, dzięki czemu kierowcy GSe mogą cieszyć się bardziej dynamiczną jazdą. Astra Sports Tourer GSe zachowuje typową dla Opla stabilność przy hamowaniu i pokonywaniu łuków nawet przy dużych prędkościach autostradowych.

Również sportowo zestrojony układ kierowniczy został skalibrowany specjalnie do wersji GSe. Reaguje niemal błyskawicznie i bezpośrednio na każde polecenie kierowcy.


Wszędzie, gdzie tylko się pojawi, podobnie jak pozostałe modele GSe, Astra Sports Tourer GSe przyciąga wzrok. Wyposażona jest w ekskluzywne 18-calowe aluminiowe obręcze kół ze szlifem diamentowym w kolorze czarnym oraz charakterystyczne przednie zderzaki i tylne dyfuzory GSe. W kabinie kierowca i pasażer podróżują wygodnie w wyczynowych fotelach z atestem AGR. Podgrzewane fotele i kierownica zapewniają przyjemną atmosferę nawet w chłodne dni. A jeśli chcesz wybrać się na rodzinne wakacje za kierownicą dynamicznego kombi, Astra Sports Tourer GSe oferuje obszerny bagażnik o pojemności od 516 litrów nawet do 1 553 litrów po złożeniu oparć tylnej kanapy. Walizki lub inne przedmioty można łatwo włożyć do bagażnika, korzystając z klapy bagażnika, która opcjonalnie otwiera się i zamyka automatycznie za pomocą ruchu stopy.


Ofertę uzupełnia szeroka, kompletna gama najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę oferowanych przez markę Opel. Standardowe wyposażenie obejmuje system Intelli-Drive z funkcją ostrzegania przed kolizją i funkcją hamowania awaryjnego, wykrywania pieszych oraz zmęczenia kierowcy, ostrzeżenie przed niekontrolowaną zmianą pasa i rozpoznawanie znaków, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu i obecności pojazdu w martwym polu, a także automatyczny tempomat z funkcją pełnego zatrzymania. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz zapewniający widok w promieniu 360 stopni system kamer Intelli-Vision pomagają przy manewrowaniu.

Do dyspozycji pasażerów GSe jest system multimedialny z nawigacją kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto, z 10‑calowm ekranem dotykowym oraz 10‑calowym wyświetlaczem informacyjnym dla kierowcy (12‑cali w Grandlandzie GSe). Bezprzewodowa ładowarka w konsoli środkowej umożliwia ładowanie kompatybilnych smartfonów.

Czytaj więcej o marce Opel

„Malowanie światłem”: Opel Experimental widzi w ciemności
„Malowanie światłem”: Opel Experimental widzi w ciemności

Opel | Niemiecka energia: Opel Experimental – nowe spojrzenie na najważniejsze filary marki. Innowacyjna koncepcja marki pokazuje przyszłość inteligentnego oświetlenia

Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami
Idealny towarzysz podróży: nowy Opel Astra Sports Tourer Electric z oryginalnymi akcesoriami

OPEL |  Podczas gdy w nadchodzących tygodniach jedni wybierać się będą jeszcze na narty, to inni będą przygotowywać się już do wyjazdu w cieplejsze klimaty. Jednak bez względu na cel podróży, idealnym towarzyszem podróży dla całej rodziny pozostaje nowy Opel Astra Sports Tourer Electric.

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Najnowsze oferty

Opel Mokka Edition 1.2 Turbo MT6 100KM S/S | 554435(s)
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Opel Mokka-e Electric Elegance e136KM 50 kWh | 270369
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Opel Astra Sports Tourer Edition 1.2 Turbo Benzyna MT6 110KM S/S | 674250
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony