NOWY OPEL ASTRA 2022 - Światowa premiera w Rüsselsheim

W obecności 180 dziennikarzy i około 500 przedstawicieli mediów za pośrednictwem transmisji na żywo, nowy dyrektor generalny, Uwe Hochgeschurtz, zaprezentował nową Astrę w swoim pierwszym dniu pracy w firmie Opel. Szefa Opla wspierał menedżer Liverpoolu, Jürgen Klopp. Ambasador marki Opel był zachwycony nową Astrą. Latem, podczas wizyty w studiach projektowych Opla, Klopp miał okazję przejechać kilka kilometrów modelem przedprodukcyjnym. Po raz pierwszy bestseller z logo Blitz jest zelektryfikowany. Od momentu otwarcia zamówień w październiku, nowa Astra będzie dostępna w wersji hybrydowej typu plug-in. W pełni elektryczny Opel Astra-e pojawi się na rynku w 2023 roku. Nowa generacja Astry jest również dostępna z wysokowydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnym. Klienci mogą więc wybrać odpowiedni dla siebie układ napędowy.

-

-

„Fantastyczny samochód! Nowa Astra otworzy nowy, ekscytujący rozdział w historii modeli Opla klasy kompaktowej. Po raz pierwszy zaoferujemy zarówno wersję w pełni elektryczną, jak i hybrydową typu plug-in tego samego modelu. Jestem przekonany, że nowa Astra i Astra-e zrobią mocne wrażenie i przyciągną do marki wielu nowych klientów" – powiedział dyrektor generalny Opla, Uwe Hochgeschurtz, podczas światowej premiery w Rüsselsheim.

Natomiast ambasador marki Opel, Jürgen Klopp, opisał pierwsze wrażenia, jakie wyniósł z przedprodukcyjnego pojazdu: „Miałem okazję jeździć zakamuflowaną Astrą w wersji hybrydowej plug-in – naprawdę bardzo imponująca. Cicha i mocna jednocześnie, prowadzenie prawie jak w samochodzie sportowym. No i stylistyka: odważna, innowacyjna, kreatywna. Dobra robota Opel!"

-

-

30 LAT OPLA ASTRY: BESTSELLER I TWARZ MARKI

Od premiery następcy Kadetta w 1991 roku, Opel sprzedał prawie 15 milionów egzemplarzy modelu Astra. 30 lat później ten model klasy kompaktowej jest bardziej przełomowy niż kiedykolwiek. Nowy Opel Astra to stylistyczna deklaracja marki. Bardziej dynamiczna sylwetka, z ostro ściętymi, muskularnymi powierzchniami pozbawionymi zbędnych ozdób oraz nowym obliczem marki Opel Vizor. Szósta generacja wchodzi w tym roku na rynek jako sportowy pięciodrzwiowy samochód o nisko zawieszonej sylwetce oraz większej przestrzeni wewnątrz niż jej poprzednik. Nowa generacja została zaprojektowana i opracowana w siedzibie firmy Opel w Rüsselsheim, gdzie jesienią tego roku rozpocznie się jej produkcja. Nowy model wnosi do klasy kompaktowej innowacje, które wcześniej klienci znali tylko z droższych pojazdów. Na przykład, Astra debiutuje z najnowszą wersją adaptacyjnych reflektorów pikselowych Intelli-Lux LED®. System oświetlenia pochodzi prosto z flagowego Opla Insignii, a 168 elementów LED zapewnia miejsce lidera w segmentach pojazdów kompaktowych i średniej wielkości.

Zmiany we wnętrzu nowej generacji Astry to wręcz skok w czasie. Dzięki całkowicie cyfrowemu kokpitowi Pure Panel, wskaźniki analogowe odchodzą do historii. Zastępuje je nowy interfejs (HMI) o świeżej, nowoczesnej grafice, oferujący klientom klarowne, bardziej intuicyjne doświadczenie. Kierowca i pasażerowie mogą obsługiwać nową Astrę intuicyjnie, korzystając z szerokich ekranów dotykowych podobnie jak ze smartfona. Nigdy wcześniej Opel nie był tak intuicyjny i łatwy w obsłudze jak nowa Astra.

-

-

NOWY OPEL ASTRA 2022 - SZÓSTA GENERACJA

Prawdziwy stylistyczny klejnot z przednim pasem Opel Vizor, w pełni cyfrowym Pure Panelem oraz rozwiązaniami technicznymi z najwyższej półki, takimi jak najnowsza wersja adaptacyjnych reflektorów pikselowych Intelli-Lux LED®. Nowość rynkowa niemieckiego producenta otwiera kolejny rozdział w 30‑letniej historii sukcesu Astry: po raz pierwszy model klasy kompaktowej z Rüsselsheim będzie dostępny z napędem elektrycznym. Opel zaoferuje nową Astrę jako hybrydę plug‑in w dwóch wersjach różniących się osiągami, a od 2023 roku także jako w pełni elektryczną Astrę‑e. Ponadto dostępne są wersje z bardzo wydajnymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnym oraz przekładniami o obniżonym tarciu wewnętrznym: sześciobiegową skrzynią manualną i ośmiobiegowym automatem.

Wśród wariantów napędu nowej Astry każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. To pierwszy model Opla, w przypadku którego klienci już wkrótce będą mieli wybór między napędem w pełni elektrycznym, hybrydą z funkcją doładowania z zewnętrznego źródła prądu (plug-in) oraz silnikami spalinowymi. Moc poszczególnych wersji napędu wynosi od 81 kW/110 KM do 165 kW/225 KM (łączna moc systemu), co gwarantuje znakomite osiągi. W najnowszej generacji kompaktowego bestsellera Opel łączy przyjemność z jazdy z najwyższą wydajnością i dbałością o środowisko.

„Nowy Opel Astra jest wyjątkowy i otwiera nową erę w historii marki. Dotyczy to całej gamy zespołów napędowych, w tym w pełni elektrycznej Astry‑e, a także czołowych w swojej klasie technologii i sensacyjnego wzornictwa. Ten samochód wyznacza nowe standardy i ma wszystkie atuty, by stać się kolejnym bestsellerem” — mówi nowy dyrektor generalny firmy Opel, Uwe Hochgeschurtz.

Nowy Opel Astra jest deklaracją założeń stylistycznych producenta: jeszcze dynamiczniejsza sylwetka, ścięte, muskularne powierzchnie pozbawione zbędnych ozdób oraz nowe oblicze marki — Opel Vizor. Nie ulega wątpliwości, że Astra jest gotowa do zdefiniowania nowej epoki. Podobnie jak poprzedni model wprowadzony na rynek w 2015 r., nowa generacja wnosi do klasy kompaktowej innowacje, które klienci znali wcześniej jedynie z droższych pojazdów. Na przykład Astra potrafi „zamienić noc w dzień” — najnowsza ewolucja adaptacyjnych reflektorów pikselowych Intelli-Lux LED® pochodzi prosto z flagowego Opla Insignii, a 168 elementów LED zapewnia miejsce lidera w segmentach pojazdów kompaktowych i średniej wielkości.

Zmiany we wnętrzu nowej generacji Astry to wręcz skok w czasie. Dzięki całkowicie cyfrowemu panelowi Pure Panel wskaźniki analogowe odchodzą do historii. Zastępuje je nowy interfejs (HMI) o świeżej, nowoczesnej grafice, oferujący klientom klarowne, bardziej intuicyjne doświadczenie. Kierowca i pasażerowie mogą obsługiwać nową Astrę intuicyjnie, korzystając z szerokich ekranów dotykowych podobnie jak ze smartfona. Projektanci oraz inżynierowie firmy Opel dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić kierowcy dostęp do wszystkich niezbędnych informacji i przydatnych opcji — jednak bez obciążania go nadmiarem danych czy funkcji. Ponadto najważniejsze ustawienia, w tym parametry działania klimatyzacji, można nadal regulować za pomocą fizycznych przełączników i przycisków.

Tradycyjnie firma Opel oferuje też wyjątkowy komfort foteli nowego modelu klasy kompaktowej. Przednie fotele, opracowane wewnętrznie przez markę, mają atest AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. — niemiecka Kampania na rzecz Zdrowych Pleców) i dzięki wzorowej ergonomii są niezwykle komfortowe, co ma znaczenie szczególnie podczas długich podróży. Kierowcę wspomagają najnowocześniejsze systemy: od wyświetlacza projekcyjnego po półautomatyczny system wspomagania Intelli-Drive 2.0 (integrujący wszystkie kamery i czujniki na pokładzie z łącznością e‑horizon) oraz kamerę Intelli-Vision 360 stopni.

-

-

Nowa Astra ma 4374 mm długości i 1860 mm szerokości. Jest tylko o 4 mm dłuższa od poprzedniego modelu. Rozstaw osi zwiększył się o 13 mm do 2675 mm. W muskularnej i solidnej bryle pięcioosobowego nadwozia nie zabrakło miejsca na praktyczny bagażnik z regulowaną podłogą, który po złożeniu tylnych siedzeń można powiększyć aż do 1250 litrów pojemności.

Nowa Astra jest oparta na wysoce elastycznej, przystosowanej do różnych napędów platformie EMP2 trzeciej generacji. Od samego początku prac rozwojowych nad nowym modelem koncentrowano się na zachowaniu DNA marki Opel. Oznacza to, że prowadzenie samochodu jest zarówno komfortowe, jak i dynamiczne, a nowa Astra — podobnie jak każdy Opel — jest „Autobahnproof”. Innymi słowy jednym z głównych założeń projektowych było dostosowanie konstrukcji do jazdy z wysokimi, autostradowymi prędkościami.

Układ kierowniczy oraz zawieszenie i podwozie — z kolumnami McPhersona z przodu i belką skrętną z tyłu — zaprojektowano z myślą o maksymalnym ograniczeniu poprzecznych przechyłów nadwozia (tłumienie ruchu wokół osi poziomej). Nowy model ma bardzo skuteczne hamulce oraz wyróżnia się stabilnością zarówno w czasie jazdy na wprost, jak i przy pokonywaniu zakrętów. Sztywność skrętna nowej Astry wzrosła o 14% w porównaniu z poprzednią generacją.

-

NOWY OPEL ASTRA 2022 - CENA W POLSCE

Zamówienia na nowego Opla Astrę można będzie składać już jesienią, a pierwsi klienci odbiorą swoje pojazdy na początku 2022r. Najpierw w sprzedaży pojawi się wersja pięciodrzwiowa ze sportową sylwetką w stylu coupé. Wkrótce potem dołączy do niej eleganckie kombi Sports Tourer. W 2023 roku Opel zaoferuje także w pełni elektryczną Astrę‑e nowej generacji. Nowa Astra, zaprojektowana i skonstruowana w centrali firmy Opel w Rüsselsheim, będzie również produkowana w tamtejszych zakładach z zachowaniem najwyższej precyzji. Cennik nowego Opla Astra zosatnie opublikowany już wkrótce.

-

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Pełen energii: Opel prezentuje nową kampanię samochodów dostawczych „Nośniki możliwości”
Pełen energii: Opel prezentuje nową kampanię samochodów dostawczych „Nośniki możliwości”

OPEL | Nowy Opel Combo, Vivaro i Movano: „W 100% elektryczne samochody dostawcze. Nośniki możliwości”

„Zawsze do przodu od 1899 roku” – Opel świętuje 125 lat produkcji samochodów
„Zawsze do przodu od 1899 roku” – Opel świętuje 125 lat produkcji samochodów

Opel | Dzień otwarty: 8 czerwca Opel zaprasza odwiedzających do swojej siedziby głównej w Rüsselsheim

Światowa premiera nowego Opla Frontera: w pełni elektryczny SUV Opla
Światowa premiera nowego Opla Frontera: w pełni elektryczny SUV Opla

OPEL | Premiera w Stambule: dyrektor generalny marki Opel, Florian Huettl po raz pierwszy publicznie zaprezentował nową Fronterę

Najnowsze oferty

Opel Crossland GS 1.2 Turbo Benzyna 110KM MT6
 • Model: Crossland
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5487 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Opel Corsa GS Hybrid 1.2 100KM eDCT6 | 674210
 • Model: Corsa
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Opel Corsa GS Hybrid 1.2 100KM eDCT6 | 674209
 • Model: Corsa
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony