NOWY JEEP GRAND CHEROKEE 4xe 2023 - PREZENTACJA W HISZPANII

Cortijo Curiel, niezwykle urokliwe miejsce położone wśród najpiękniejszych krajobrazów w południowej Hiszpanii, to idealna sceneria do przetestowania niezwykłych możliwości całej gamy Jeepa 4xe, obejmującej modele Renegade, Compass, Wrangler oraz przedstawienia nowego Jeepa Grand Cherokee.

Symboliczna lokalizacja, która uosabia filary marki, jakim są wolność, przygoda i radość z jazdy, dzięki położeniu nad pięknym morzem Śródziemnym w pobliżu miasta Malaga, plaż i życia nocnego. Konferencja prasowa odbyła się w olśniewającym hotelu Higueron – wielofunkcyjnej przestrzeni, która komunikuje wartości etyczne i troskę o środowisko naturalne: oferuje infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych, a jej projekt spełnia najwyższe standardy koncepcji ekologicznych. Piękne otoczenie, które podkreśla również zaangażowanie Jeepa w zrównoważony rozwój i ewolucję marki pod względem elektrycznym.

Prezentując kompletną gamę Jeepa 4xe oraz nowego Grand Cherokee, Eric Laforge, dyrektor marki Jeep w Europie, powiedział: „Technologia 4xe wykorzystuje napęd elektryczny, aby wzmocnić unikalne DNA Jeepa i legendarne możliwości terenowe naszej marki. Faktycznie, oferuje potężny moment obrotowy już od startu, większe przyspieszenie i jeszcze większą przyjemność z jazdy oraz swobodę i wrażenia z jazdy poza utwardzonymi drogami w niemal całkowitej ciszy. Dzisiaj poszerzamy naszą ofertę o flagowy model Grand Cherokee. Mówimy o ikonie piątej generacji: pierwszym, który w 1992 roku wprowadził na drogi ideę „Premium 4x4” i najczęściej nagradzanym SUV-em w historii.Grand Cherokee, który będzie oferowany wyłącznie w wersji Plug-in Hybrid, dołącza do kategorii samochodów niskoemisyjnych (LEV) jako jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie, wszechstronnych i wyrafinowanych SUV-ów w historii. Zastosowana w modelu technologia 4xe zwiększa przyjemność z jazdy, wolność i przygodę, zapewniając jednocześnie niespotykane osiągi, możliwości terenowe, oszczędność paliwa i poszanowanie środowiska. Jest to ważny krok w strategii elektryfikacji całej gamy marki Jeep.”


NOWY JEEP GRAND CHEROKEE 2023 - CENNIK W POLSCE

Poniżej prezentujemy aktualny cennik pełnej gamy nowego Grand Cherokee 4xe 2023. Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe jest dostępny w czterech wersjach wyposażenia: Limited, Trailhawk, Overland i Summit Reserve:
▸ Limited – Grand Cherokee w najczystszej formie. To idealne rozwiązanie dla biznesu. Wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Wnętrze oferuje fotele z tapicerką premium, cyfrowy panel wskaźników TFT o przekątnej 10,25-cala oraz 10-calowy system multimedialny z nawigacją.
▸ Overland – to, co najlepsze z obu światów – Overland oferuje komfort klasy premium i autentyczne możliwości terenowe marki Jeep®.
▸ Trailhawk – bezkompromisowe możliwości terenowe, jakie może zaoferować jedynie Jeep®. Standardowe wyposażenie wersji Trailhawk obejmuje wiodące w branży systemy i funkcje off-road, takie jak 18-calowe koła z oponami All Terrain, rozłączany przedni stabilizator i osłony podwozia.
▸ Summit Reserve – flagowy model całej gamy JEEP pod względem technologii i wyrafinowania. Grand Cherokee w wersji Summit Reserve wyróżnia się 21-calowymi, polerowanymi kołami i wnętrzem oferującym niezrównany komfort. Elegancka tapicerka foteli ze skóry Palermo, akcenty z naturalnego drewna orzecha, 19-głośnikowy system audio Mcintosh i 10-calowy, ekskluzywny ekran pasażera oraz niezliczone inne wyjątkowe elementy wyposażenia dostępnego w standardzie sprawiają, że wersja Summit Reserve nie ma sobie równych. 

Cena modelu w Polsce w wersji Limited zaczyna się od 405 000 PLN. Model w najbogatszej specyfikacji Summit Reserve kosztuje 488 000 PLN.

e
SILNIK / NAPĘD / SKRZYNIA BIEGÓW LIMITED TRAILHAWK OVERLAND SUMMIT RESERVE
GME 2.0 Turbo 272 KM + Elektryczny 145 KM / 4WD Quadra-Trac reduktor 2,72:1 / 8AT 405 000 PLN - 446 000 PLN -
GME 2.0 Turbo 272 KM + Elektryczny 145 KM / 4WD 4WD Quadra-Drive II z eLSD reduktor 2,72:1 / 8AT - 424 000 PLN - 488 000 PLNNowy Jeep Grand Cherokee otwiera nowe możliwości w zakresie wyjątkowych osiągów, komfortu i funkcjonalności. Nowy model został bowiem zaprojektowany i wykonany tak, aby oferować jeszcze więcej elementów i systemów, dzięki którym ten właśnie Jeep stał się prawdziwą światową ikoną w segmencie SUV-ów premium.

Bardziej przyjazny dla środowiska napęd o doskonałych osiągach – dzięki technologii plug-in 4xe zapewniającej do 51 km zasięgu elektrycznego w mieście oraz łączny zasięg do 700 km, jest to najbardziej zrównoważony ekologicznie Grand Cherokee z napędem 4x4. To także kolejny dowód zaangażowania marki Jeep w ideę „Wolności bez Emisji”. Bez kompromisów w kwestii osiągów, bowiem nowy model przyspiesza od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,3 sekundy.

Legendarne zdolności terenowe – najwszechstronniejszy Grand Cherokee 4x4 w historii, w nowej odsłonie wersji Trailhawk 4xe pokonał szlak Rubicon Trail w trybie całkowicie elektrycznym; nowy, elektronicznie rozłączany przedni stabilizator zapewnia lepszą artykulację zawieszenia i przyczepność podczas jazdy po skałach lub na nierównym terenie.

Zaawansowana technologia – system Uconnect™ 5 z pierwszym w segmencie ekranem dla pasażera z przodu, nowym systemem rozrywki w wysokiej rozdzielczości dla pasażerów siedzących z tyłu oraz systemem Active Driving Assist.

Więcej miejsca i lepsza wszechstronność – nowy Jeep Grand Cherokee 4xe oferuje wyższy poziom komfortu i przestronności, a w jego bagażniku zmieści się nawet umieszczony poprzecznie zestaw kijów golfowych.

Więcej innowacyjnych rozwiązań – dzięki nowej architekturze pojazdu, nowej stylistyce nadwozia i nowemu wnętrzu z przednim ekranem pasażera, a także niezależnemu przedniemu i tylnemu zawieszeniu oraz nowemu zawieszeniu pneumatycznemu Quadra-Lift z elektronicznym układem adaptacyjnego tłumienia.

Doskonała, światowej klasy jakość wykonania – gama obejmuje wersję wyposażenia Summit Reserve z elegancką skórzaną tapicerką Palermo, elementami wykonanymi z naturalnego drewna i 19-głośnikowym systemem audio McIntosh o mocy 950 Watt.

Większe bezpieczeństwo – dzięki ponad 110 zaawansowanym systemom bezpieczeństwa i ochrony, obejmującym m.in. systemy Active Driving Assist umożliwiające zautomatyzowaną jazdę poziomu drugiego z rękami na kierownicy oraz kamerę z widokiem 360o i kamery do jazdy nocnej systemu „Night Vision”.

Połączenie nowej konstrukcji i rzeźbionego, aerodynamicznego kształtu nadwozia poprawia osiągi pojazdu, bezpieczeństwo i niezawodność, a jednocześnie zmniejsza znacząco masę pojazdu, hałas i wibracje. Zaprojektowany w celu zmaksymalizowania ogólnego bezpieczeństwa pasażerów, komfortu i wygody, nowy Jeep® Grand Cherokee 4xe wyposażony jest w liczne systemy i technologie nowej generacji wyróżniające go na tle innych modeli w segmencie pełnowymiarowych SUV-ów.


PIERWSZY W HISTORII JEEP GRAND CHEROKEE 4xe PLUG IN HYBRID

Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe łączy w sobie zaawansowany czterocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 2,0 litra z turbodoładowaniem, dwa silniki elektryczne, ośmiostopniową, automatyczną skrzynię biegów TorqueFlite oraz sprawdzone systemy napędu Jeep 4x4. Łącznie, układ napędowy 4xe generuje moc 380 koni mechanicznych i 637 Nm momentu obrotowego. W szczególności, 400-woltowy, 96-ogniwowy pakiet akumulatorów litowo-jonowych zapewnia do 48 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu mieszanym i do 51 km zasięgu w trybie całkowicie elektrycznym w cyklu miejskim oraz całkowity zasięg do 700 km. Dzięki rozwiązaniom w zakresie ładowania oferowanym przez markę oraz wykorzystaniu usług łączności, takich jak My Echarge, nie trzeba już iść na żadne kompromisy. Dzięki partnerowi Free2Move e-solution ładowanie samochodu, czy to na publicznej stacji ładowania, czy przy pomocy domowej stacji ładowania wallbox, staje się dziecinnie proste. Wszystkimi czynnościami można łatwo zarządzać za pomocą aplikacji mobilnej Jeep.


Hybrydowy układ napędowy nowego Jeepa Grand Cherokee 4xe można dostosować do każdej podróży, od codziennych dojazdów do pracy w trybie czysto elektrycznym po dłuższe podróże autostradą bez obawy o zasięg, pozwalając jego użytkownikom odkrywać przyrodę, czerpiąc korzyści z ulepszonych osiągów terenowych w niemal absolutnej ciszy. Dostępne są różne tryby jazdy EV:

▸ Tryb hybrydowy: jest to tryb domyślny. Tryb hybrydowy łączy moment obrotowy z silnika 2,0-litrowego i silnika elektrycznego. W tym trybie układ napędowy najpierw będzie korzystał z akumulatora wysokonapięciowego, a następnie dodawał napęd z 2,0-litrowego turbodoładowanego silnika benzynowego R-4, aby maksymalnie zwiększyć reakcję. Po rozładowaniu akumulatorów auto przechodzi w tryb jazdy hybrydowej i do napędu wykorzystuje silnik spalinowy.

▸ Tryb elektryczny: dopóki akumulator nie osiągnie minimalnego poziomu naładowania, układ napędowy działa przy bezemisyjnym wytwarzaniu energii elektrycznej, również przy dużych prędkościach. W tym trybie, silnik benzynowy włącza się tylko, gdy kierowca potrzebuje maksymalnej mocy. Jeśli akumulator osiągnie minimalny stan naładowania, system automatycznie przełączy się z powrotem w tryb hybrydowy.

▸ Tryb eSave: daje priorytet napędowi z 2,0-litrowego silnika spalinowego, oszczędzając akumulator do późniejszego wykorzystania, np. podczas jazdy terenowej EV lub w mieście, gdzie napęd spalinowy jest ograniczony. Silnik wyłączy się, gdy zapotrzebowanie na energię będzie niskie, np. gdy samochód stoi w bezruchu lub podczas jazdy na biegu wstecznym.

▸ Hamowanie rekuperacyjne: gdy samochód zwalnia, system uruchamia najpierw maksymalne dostępne hamowanie rekuperacyjne (do 0,25 g) z silników elektrycznych, by spowolnić pojazd i naładować akumulator, wspomagając tradycyjny układ hamulcowy w razie wykrycia sytuacji wymagającej nagłego hamowania lub wystąpienia warunków niskiej przyczepności.


LEGENDARNE MOŻLIWOŚCI TERENOWE JEEPA

Nowy Jeep Grand Cherokee 4xe oferuje niezrównane możliwości terenowe oraz wyjątkową dynamikę jazdy szosowej. Legendarne możliwości terenowe zapewniają dwa systemy napędu 4x4 – Quadra-Trac II i Quadra-Drive II z tylnym elektronicznym mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (eLSD). Oba systemy są wyposażone w aktywną skrzynkę rozdzielczą poprawiającą przyczepność, przenosząc moment obrotowy na koła o największej przyczepności.

Zawieszenie pneumatyczne Jeep Quadra-Lift, teraz z elektronicznym układem adaptacyjnego tłumienia, zapewnia wiodący w swojej klasie prześwit wynoszący 27,5 cm i głębokość brodzenia do 61 cm. System automatycznie dostosowuje się do zmieniających się warunków drogowych w celu zwiększenia komfortu, stabilności i kontroli.

Wiodący w swojej klasie system zarządzania trakcją Selec-Terrain™ umożliwia klientom wybranie najkorzystniejszych ustawień napędu w celu uzyskania optymalnych osiągów 4x4. Funkcja ta elektronicznie koordynuje rozdział momentu obrotowego 4x4, układ hamulcowy i właściwości jezdne oraz zawieszenia, jak również otwarcie przepustnicy, zmianę przełożeń, pracę skrzynki rozdzielczej oraz systemy kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy, układ przeciwblokujący (ABS) i czułość układu kierowniczego.

System Selec-Terrain oferuje pięć różnych trybów jazdy (Auto, Sport, Rock, Snow, Mud/Sand), umożliwiając idealnie dopasowanie do każdych warunków. Nowością w Jeepie® Grand Cherokee 4xe jest odłączany napęd przedniej osi. Jeśli pojazd wyczuje, że warunki drogowe nie wymagają napędu na wszystkie koła, odłączenie przedniej osi powoduje automatyczne przełączenie Grand Cherokee na napęd na dwa koła, zmniejszając opory układu napędowego i zwiększając oszczędność paliwa. Napęd na cztery koła włącza się automatycznie w razie potrzeby.


NAJBARDZIEJ LUKSUSOWY JEEP W HISTORII

Smukłe, wyrzeźbione nadwozie najnowszego Jeepa Grand Cherokee zapewnia bardziej nowoczesny i współczesny wygląd premium i charakteryzuje się szerszą i większą kultową osłoną chłodnicy z siedmioma pionowymi szczelinami, nowym pasem przednim, zestawem całkowicie nowego oświetlenia LED klasy premium i czarnym błyszczącym dachem. Obniżony, zwężony dach poprawia właściwości aerodynamiczne i osiągi bez uszczerbku dla przestrzeni ładunkowej i funkcjonalności, a nisko przebiegająca linia okien i obszerniejsze szyby, zapewniają lepszą widoczność i nadają wnętrzu przestronności.

Całkowicie nowe, przestronne wnętrze charakteryzuje się ręcznie wykonanymi elementami i nowoczesnymi udogodnieniami, większą ilością miejsca na nogi pasażerów siedzących z tyłu i lepszą widocznością. Mając tak luksusowe cechy i technologie, Grand Cherokee oferuje możliwość skorzystania z podwyższonego komfortu, w szczególności poprzez usługi łączności My Navigation. Można skorzystać z pomocy w prowadzeniu samochodu podczas podróży, mając mapę aktualizowaną automatycznie przez Internet, aby unikać zatłoczonych dróg i nie tracić czasu... Równie ważne i modne jest obecnie posiadanie narzędzi pozwalających na rozwiązania z zakresu eco-drivingu, pozwalających na analizę zachowania kierowcy i oferujących mu kompletne wrażenia z jazdy.

Ponadto nowy Grand Cherokee 4xe piątej generacji posiada najwięcej dostępnych funkcji technologicznych w swojej historii. Pakiet dostępnych rozwiązań obejmuje:
▸ System multimedialny Uconnect™ 5 – najbardziej zaawansowany system Uconnect w historii oferuje nawet trzy 10,1-calowe cyfrowe ekrany
▸ W pełni cyfrowy 10,01-calowy zestaw wskaźników z możliwością personalizacji
▸ Nowy, 10-calowy kolorowy ekran projekcyjny HUD (Head Up Display)
▸ Ekskluzywny w tym segmencie 10,25-calowy ekran pasażera z przodu oferuje pomoc w zakresie obsługi nawigacji, podgląd kamer i rozrywkę
▸ Bezprzewodowe połączenie z Apple CarPlay i Android Auto
▸ Nowe cyfrowe lusterko wsteczne


Nowy pakiet UconnectTM Services umożliwia zdalne i wygodne sterowanie wieloma funkcjami samochodu. Dzięki usługom Uconnect™ można na przykład zapytać Amazon Alexa o lokalizację samochodu, znaleźć punkt użyteczności publicznej i wysłać adres bezpośrednio do samochodu, a wszystko to będąc w zaciszu własnego domu. Ponadto podczas jazdy można zapytać asystenta głosowego Alexa o pogodę, zarządzać automatyką domową, odtwarzać muzykę i wiele innych (wymagane jest kompatybilne urządzenie inteligentnego domu, sprzedawane oddzielnie). Nowe tryby zdalnego sterowania, w tym Jeep® Off Road Pages w aplikacji mobilnej, Eco Score do monitorowania stylu jazdy i inne. Nowy, zaawansowany system nagłośnienia McIntosh stanowi standardowe wyposażenie topowych wersji i posiada 19 specjalnie zaprojektowanych głośników (w tym 10-calowy subwoofer o średnicy 25,4 cm) oraz 17-kanałowy, 950-watowy wzmacniacz. Marka Jeep jest obecnie jedynym producentem samochodów na świecie, który może się poszczycić systemem dźwiękowym McIntosh.

W zakresie bezpieczeństwa najnowszy Jeep Grand Cherokee 4xe oferuje ponad 110 zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa, w tym innowacyjne technologie, które udoskonalają połączenie między kierowcą, samochodem i drogą. Oprócz standardowych funkcji bezpieczeństwa w całej gamie, dodatkowe dostępne elementy to:
▸ Nowy asystent jazdy nocnej („Night Vision Camera”) z czujnikiem wykrywania obecności pieszych i zwierząt
▸ Nowy system zapobiegania kolizji na skrzyżowaniu
▸ Asystent parkowania równoległego i prostopadłego oraz nowy system rozpoznawania znaków drogowych
▸ Nowa kamera z widokiem 360o z przednimi i tylnymi spryskiwaczami kamer
▸ Nowy system autonomicznej jazdy poziomu drugiego

Czytaj więcej o marce Jeep

Nowy Jeep® Avenger 4xe: Więcej wrażeń za kierownicą, więcej możliwości, więcej Avengera
Nowy Jeep® Avenger 4xe: Więcej wrażeń za kierownicą, więcej możliwości, więcej Avengera

JEEP | Nowy Jeep Avenger 4xe, podobnie jak jego wersja z napędem na przednie koła, to bohater segmentu B-SUV-ów, wyróżniający się nowoczesnym designem, kompaktowymi wymiarami i przestronnym wnętrzem, ucieleśniającymi najważniejsze cechy marki Jeep. 

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Jeep® Grand Cherokee zdobywa nagrodę w konkursie „MotorWeek Drivers' Choice Award”
Jeep® Grand Cherokee zdobywa nagrodę w konkursie „MotorWeek Drivers' Choice Award”

JEEP | Grand Cherokee zdobywa tytuł „Najlepszego SUV-a” w corocznym konkursie „MotorWeek Drivers’ Choice Award” już drugi rok z rzędu. 

Najnowsze oferty

Jeep Renegade Sport 1.6 E-TorQ 110 KM
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 54290 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2018
Jeep Avenger ALTITUDE 1.2 TB Puretech 100KM
 • Model: Avenger
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Jeep Renegade Kupiony ,serwisowany w ASO ,niski przebieg
 • Model: Renegade
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 77740 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2017

Odwiedź nasze salony