NOWY HYUNDAI KONA ELECTRIC 2023 - PREMIERA

Hyundai Motor Company oficjalnie zaprezentował model KONA nowej generacji. Nowa KONA w wersji całkowicie elektrycznej (EV) oferuje zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i wygody oraz wiodący w swojej klasie zasięg. KONA drugiej generacji zapewnia jeden z najbardziej wszechstronnych pakietów technologii i funkcji w segmencie B-SUV, w tym najszerszą gamę układów napędowych. Klienci mogą wybierać spośród wariantów: elektrycznego o standardowym oraz zwiększonym zasięgu (EV), hybrydowego (HEV) lub benzynowego (ICE), a także sportowych wersji N Line każdego z nich. Zgodnie z ogłoszoną przez firmę w marcu 2022 r. strategią przyspieszonej elektryfikacji, wedle której do 2030 r. na rynku pojawi się 11 nowych pojazdów elektrycznych, Hyundai opracował najpierw elektryczny model KONA, zaś wersje benzynowe oraz hybrydowe będą wchodzić do sprzedaży w następnej kolejności.

Jaehoon Chang Prezes i Dyrektor Generalny Hyundai Motor Company: "KONA Electric, obok naszych modeli IONIQ, odegra ważną rolę we wzmacnianiu pozycji marki Hyundai, jako wiodącego producenta pojazdów elektrycznych. Nowy model czerpie z doskonałej reputacji pierwszej generacji modelu KONA Electric, został zaprojektowany i skonstruowany, aby uzyskać przewagę konkurencyjną, dzięki wielu wyjątkowym funkcjom. Jako Hyundai nie postrzegamy rewolucji EV, jako najnowszego trendu. Wierzymy, że jest to punkt zwrotny nie tylko dla branży, ale także dla społeczeństwa. Mamy nadzieję, że dzięki wdrożeniu przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie mobilności, takich jak pojazdy elektryczne, przyspieszymy przejście na czystą mobilność i poczynimy postęp dla ludzkości."

Dzięki wytrzymałej, dynamicznej konstrukcji i powiększonym wymiarom, zupełnie nowa KONA zachowuje swój kultowy charakter, wspierając aktywny styl życia Klientów w każdym wieku i z każdego pokolenia, oferując jednocześnie nowe technologie i udogodnienia, które zapewniają bezpieczne i komfortowe wrażenia. Wśród nowości są dwa panoramiczne ekrany o przekątnej 12,3 cala, cyfrowy kluczyk, pełne aktualizacje Over-the-Air (OTA) i nowy system nawigacji samochodowej (ccNC).


NOWY HYUNDAI KONA 2023 - CENA W POLSCE

Cena Hyundaia KONA Nowej Generacji nie jest jeszcze znana. Model będzie wprowadzany do sprzedaży w dalszej części bieżącego roku. Cena Hyundaia KONA 2023 w wersji elektrycznej, hybrydowej oraz benzynowej będzie ogłoszona bliżej daty rozpoczęcia sprzedaży w salonie.


KONA Electric 2023 zapewnia wiodący w segmencie B-SUV zasięg, który szacowany jest na 490 km w cyklu WLTP. Jest również wyposażony w elementy stylistyczne charakterystyczne dla pojazdów elektrycznych, w tym schowki na bagaże, aktywne klapy powietrza, wewnętrzne i zewnętrzne gniazda Vehicle-to-Load (V2L), wyświetlacz przezierny (HUD), tryb jazdy i-PEDAL, system inteligentnej rekuperacji, Active Sound Design (e-ASD) i pakiet Eco.

Całkowicie nowa KONA rusza w drogę dzięki zaawansowanemu systemowi wspomagania kierowcy SmartSense (ADAS) i systemom bezpieczeństwa, w tym w trybie autonomicznej jazdy 2. poziomu, asystentowi unikania kolizji czołowych (FCA), monitorowaniu martwego pola (BVM), zdalnemu inteligentnemu asystentowi parkowania (RSPA) i monitorowaniu stanu kierowcy (DSM).

W porównaniu z poprzednią generacją, nowa KONA posiada wyjątkowe proporcje przy zwiększonych gabarytach. Bazując na wariancie EV, jego długość wynosi teraz 4355 mm, czyli o 175 mm więcej niż poprzednia generacja z 2017 roku, a rozstaw osi wynosi 2660 mm, czyli o 60 mm więcej. Jej szerokość wynosi 1825 mm, czyli jest o 25 mm szersza, a wysokość jest o 20 mm większa i wynosi 1575 mm.

Hyundai KONA Electric 2023 - Wymiary:

▸ Długość: 4,355 mm (N Line 4,385 mm)
▸ Szerokość: 1,825 mm
▸ Wysokość: 1,575 mm (felgi 17-calowe)
▸ Rozstaw osi: 2,660 mm
▸ Przestrzeń nad głową: Przód 1,015 mm, Tył 972 mm
▸ Przestrzeń na nogi: Przód 1,059 mm, Tył 925 mm
▸ Przestrzeń na wysokości ramion: Przód 1,435 mm, Tył 1,402 mm


NOWY HYUNDAI KONA ELECTRIC 2023 - DESIGN

W przypadku zupełnie nowego modelu KONA, Hyundai Motor odszedł od konwencjonalnego procesu projektowania od wersji benzynowej do elektrycznej i zastosował proces odwrotny, od wersji elektrycznej. Zaowocowało to futurystycznym nadwoziem, który podkreśla charakter SUV-a, zapewniając wytrzymałe i dynamiczne wrażenie.

Przy współczynniku oporu powietrza wynoszącym zaledwie 0,27 nowa KONA wyróżnia się właściwościami aerodynamicznymi, a przy tym bezkompromisowym stylem. Pomiędzy aerodynamicznym przodem a tylną klapą, wyrzeźbiony kształt nadkoli i powierzchnie parametryczne dodają charakteru czystej bryle, z dynamicznymi chromowanymi liniami łączącymi linię boczną z tylnym spojlerem ze zintegrowanym trzecim światłem stop. W wariancie elektrycznym lampa Pixelated Seamless Horizon i motyw pikseli dodają wyjątkowego szyku. Żywe kolory nadwozia dodatkowo podkreślają wyjątkowy design modelu KONA, czerpiąc inspirację z różnorodnych stylów życia szerokiego spektrum Klientów modelu.

Wersje N Line mogą pochwalić się czarnymi lusterkami, sportowym spojlerem, bardziej agresywną stylistyką przodu i tyłem ze zderzakiem podkreślającym niższą sylwetkę, podwójnymi rurami wydechowymi i srebrnymi listwami progowymi.


NOWY HYUNDAI KONA ELECTRIC 2023 - WNĘTRZE

W oparciu o powiększone wymiary modelu i uniwersalną architekturę wywodzącą się z pojazdów elektrycznych, Hyundai Motor był w stanie zaprojektować większą „przestrzeń życiową” we wnętrzu, obejmującą szerszy zakres stylów życia. Skoncentrowany na kierowcy przedni rząd jest podkreślony deską rozdzielczą ze zintegrowanymi dwoma panoramicznymi ekranami o przekątnej 12,3 cala, które potwierdzają zaawansowany technologicznie charakter modelu KONA.

W ramach zmiany układu wnętrza selektor zmiany biegów typu shift-by-wire został przeniesiony z konsoli środkowej na kolumnę kierowniczą, co zapewnia więcej miejsca do przechowywania w otwartej przestrzeni konsoli. Układ podkreśla również większe, szersze wnętrze, zapewniając wszechstronną i wygodną przestrzeń dla kierowcy i pasażerów.

Wrażenie to jest dodatkowo wzmocnione przez umieszczenie wszystkich ważnych dla kierowcy elementów sterujących wokół kierownicy, co umożliwiło otwarcie konsoli z obrotowymi uchwytami na kubki. Oświetlenie otoczenia jest również obsługiwane przez aktualizacje OTA dotyczące serwisowania i nowych funkcji.


Opcja komfortowego fotela relaksacyjnego w pierwszym rzędzie jest zoptymalizowana pod kątem „nieważkiego” rozkładu nacisku na ciało, aby złagodzić zmęczenie po jeździe. Prosta kanapa w drugim rzędzie maksymalizuje wygodę użytkowania i zapewnia łatwe utrzymanie czystości, a dwustopniowa blokada umożliwia odchylanie tylnej kanapy. W pełni składane siedzenia w drugim rzędzie i bagażnik zapewniający do 466 litrów (w oparciu o standard VDA) przestrzeni ładunkowej spełniają najwyższe wymagania Klientów i ułatwiają pakowanie. Ładowanie czegokolwiek, od bagażu po torby na zakupy, jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki wygodnej, konfigurowalnej tylnej klapie Smart Power, która zwiększa dostęp do przestrzeni ładunkowej.

Oprócz lamp Pixelated Seamless Horizon i motywu pikseli, KONA Electric oferuje jeszcze więcej funkcji poprawiających komfort. Wstępne kondycjonowanie akumulatora zapewnia bezpieczne ładowanie i poprawia zasięg w zimie, a system zapobiegający zamarzaniu portu ładowania umożliwia użytkownikowi otwarcie drzwiczek w temperaturze nawet minus 30 stopni. Nowa lampka na drzwiach portu ładowania zapewnia widoczność w nocy.

Wyświetlacz przezierny HUD zapewnia najważniejsze informacje dla kierowców w postaci 12-calowej projekcji na przedniej szybie. Dzięki temu kierowcy mogą szybko przetwarzać informacje, jednocześnie skupiając uwagę na drodze przed pojazdem. Natomiast system e-ASD tworzy wirtualny dźwięk, który sprawia, że pojazdy elektryczne są bardziej atrakcyjne dla kierowcy. Do kabiny dodawany jest optymalny dźwięk, biorąc pod uwagę zmienne, takie jak prędkość jazdy, moment obrotowy, stan silnika i przyspieszenie. Kierowcy mogą regulować głośność i dostosowywać dźwięk w kabinie.

Dzięki dwukierunkowej ładowarce pokładowej z funkcją Vehicle-to-Load (V2L) można zasilać dowolne urządzenie lub ładować sprzęt elektryczny, zarówno z wewnętrznego, jak i zewnętrznego gniazdka. Wewnątrz urządzenia można podłączyć do standardowego gniazdka w tylnej konsoli środkowej, gdy pojazd elektryczny jest włączony. Na zewnątrz urządzenia i sprzęt gospodarstwa domowego można podłączyć za pomocą adaptera V2L, aby korzystać z energii akumulatora, gdy samochód jest zaparkowany.

Nowy i-PEDAL umożliwia tryb jazdy, który pozwala kierowcy przyspieszać, zwalniać i zatrzymywać się, używając tylko pedału przyspieszenia. Inteligentny system odzyskiwania energii automatycznie dostosowuje siłę hamowania z odzyskiem energii w oparciu o informacje z ruchu drogowego.


Całkowicie nowa KONA przenosi łączność na wyższy poziom dzięki ciągłym aktualizacjom oprogramowania Over-the-Air (OTA), pozwalając właścicielom samochodów zaoszczędzić na kosztach i serwisować swoje samochody za pomocą najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Dla większej wygody model KONA można zamykać, otwierać i uruchamiać za pomocą cyfrowego kluczyka, wykorzystując komunikację bliskiego zasięgu (NFC) w smartfonach lub inteligentnych zegarkach, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Wewnątrz dwa panoramiczne ekrany o przekątnej 12,3 cala są zintegrowane z systemem nawigacji i multimediów, aby zapewnić kierowcom wciągające cyfrowe wrażenia.

Nowa KONA będzie pierwszym modelem Hyundai, w którym zastosowano nowy system nawigacji samochodowej (ccNC), który zapewnia zaawansowaną grafikę i doskonałą czytelność wyświetlaczy pojazdu. Podczas parkowania system kamer 360 stopni (SVM) wyświetla pojazd z różnych punktów widzenia, zapewniając bezpieczne i łatwe parkowanie, a wydajne, szerokokątne reflektory LED oświetlają drogę.

Ośmiogłośnikowy system dźwiękowy Bose Premium Sound System i subwoofer zostały dostrojone przez inżynierów Bose, aby zapewnić bogate i wciągające wrażenia dźwiękowe. Zarówno kierowca, jak i pasażerowie mają dostęp do dwóch portów USB-C (w tym jednej z obsługą danych) i gniazdka 12 V z przodu oraz dwóch portów USB-C z tyłu. KONA jest również wyposażona w najnowszą wersję technologii łączności Hyundai, a usługa steamingu Bluelink® dla muzyki i filmów zostanie dostarczona w późniejszym terminie


Funkcje wsparcia kierowcy SmartSense

KONA drugiej generacji jest wyposażona w nowy poziom funkcji Hyundai SmartSense, które nie są dostępne w większości innych B-SUV-ów, zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa i wygody na drodze. 

Monitorowanie stanu kierowcy (DSM) wykorzystuje wewnętrzną kamerę pojazdu do analizy twarzy kierowcy i w przypadku senności lub nieuwagi ostrzega go lub interweniuje w razie potrzeby. Zdalny inteligentny asystent parkowania (RSPA) pomaga kierowcom zdalnie wjeżdżać i wyjeżdżać z miejsc parkingowych. Naciśnięcie przycisku inteligentnego kluczyka powoduje przesunięcie pojazdu do przodu lub do tyłu.

Widok z martwego pola (BVM) pomaga kierowcy przy zmianie pasa ruchu, ostrzegając o ryzyku kolizji z pojazdami znajdującymi się w martwym polu. W razie potrzeby automatycznie rozpoczynane jest hamowanie, aby zapobiec kolizji.

KONA Electric oferuje dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak asystent unikania kolizji czołowych (FCA 2.0), który zapewnia wymijanie, przekraczanie skrzyżowań, zmianę pasa ruchu i zmianę pasa bocznego. Posiada również asystenta jazdy autostradowej (HDA 2), który pomaga kierowcy zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu i wspomaga wyprzedzanie wolniejszych pojazdów z przodu.

Całkowicie nowa KONA jest wyposażona w inne zaawansowane systemy wspomagające kierowcę (ADAS), takie jak asystent utrzymania pasa ruchu (LKA), asystent unikania kolizji z pojazdami w martwym polu (BCA), inteligentny asystent ograniczenia prędkości (ISLA), ostrzeganie o poziomie uwagi kierowcy (DAW) i asystenta świateł drogowych (HBA). Wyposażono go również w różne funkcje zwiększające wygodę jazdy, takie jak inteligentny tempomat (SCC), inteligentny tempomat oparty na nawigacji (NSCC), asystent podążania na pasie ruchu (LFA) i asystent jazdy autostradowej (HDA).

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai IONIQ 5 N w wyścigu Pikes Peak – misja: pobić rekord w klasie elektrycznych SUV-ów
Hyundai IONIQ 5 N w wyścigu Pikes Peak – misja: pobić rekord w klasie elektrycznych SUV-ów

Hyundai | Seryjny IONIQ 5 N został przygotowany do występów w Pikes Peak International Hill Climb

W czasie, gdy nowe pokolenie kierowców wsiądzie za kierownicę pierwszych egzemplarzy modelu IONIQ 5 N, Hyundai planuje dodatkowo podkręcić emocje startując w 102. edycji wyścigu Pikes Peak International Hill Climb (PPIHC), który odbędzie się 23. czerwca 2024 roku. Dwa elektryczne modele IONIQ 5 N o mocy 641 koni mechanicznych mają na celu pobić rekord w klasie seryjnych SUV-ów z napędem elektrycznym; łącznie Hyundai w wyścigu wystawi cztery pojazdy. 

Wracamy w góry silniejsi niż kiedykolwiek, z wiodącym w swojej klasie elektrycznym SUV-em w postaci IONIQ 5 N. Historia testowania nowych technologii i produktów przez Hyundaia na Pikes Peak sięga 1992 roku, a IONIQ 5 N przenosi tę koncepcję do samochodów elektrycznych o wysokich osiągach. IONIQ 5 N w specyfikacji seryjnej pokaże, czego klienci mogą spodziewać się od swoich pojazdów

Till WartenbergSzef marki N i motorsportu

Nowy Hyundai SANTA FE 2024 - cena
Nowy Hyundai SANTA FE 2024 - cena

Hyundai | SANTA FE to flagowy SUV w europejskiej ofercie marki Hyundai. Od kilku miesięcy znamy już zdjęcia jego najnowszej, piątej generacji. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie jego cen i wersji wyposażenia. 

Ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie: odświeżony Hyundai model i30
Ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie: odświeżony Hyundai model i30

Hyundai | Hyundai prezentuje właśnie swój odświeżony model i30. Zmiany objęły funkcje łączności i bezpieczeństwa, a także zmiany nadwozia i w kabinie. Model i30 jest dostępne w różnych wersjach nadwozia i wyposażenia, by sprostać potrzebom szerokiej grupy klientów

Najnowsze oferty

Hyundai Tucson PE 1.6 T-Gdi 160KM 6MT 2WD Executive
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai i30 1.0T-GDI 120KM 6MT Modern FV23%
 • Model: i30
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 21835 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Hyundai i30 1.0T GDI 120KM 6MT Smart LED FV23%
 • Model: i30
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 19451 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony