NOWY HYUNDAI KONA 2023 - PIERWSZE OFICJALNE INFORMACJE

Wszystkie warianty mają wspólną uniwersalną architekturę, lecz każdy wyróżnia się niepowtarzalnym wzornictwem. Hyundai udowadnia swoje zaangażowanie w zrównoważoną mobilność i technologiczny design, dalej rozszerzając ofertę pojazdów elektrycznych, obok innowacyjnej, zaawansowanej i wielokrotnie nagradzanej submarki IONIQ. Jednocześnie, dzięki ofercie zróżnicowanych napędów, marka wychodzi naprzeciw różnorodnym potrzebom Klientów:

"Unikalny charakter, odważna i dynamiczna prezencja sprawiają, że nowa KONA ewoluowała pod każdym względem. Jest bardziej różnorodna i dopasowana do różnych stylów życia naszych Klientów." - SangYup Lee Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Design Center

-

-

NOWY HYUNDAI KONA 2023 - WIĘKSZA I BARDZIEJ DYNAMICZNA

Nowa KONA jest większa, otrzymała odważniejszą stylistykę, ale pozostała miejskim SUV-em. Aby zapewnić Klientom maksymalną „przestrzeń życiową”, nowy model urósł, osiągając 4355 mm długości, czyli o 150 mm więcej niż poprzednia generacja, w odniesieniu do wariantu elektrycznego. KONA zyskała również 25 mm szerokości i 60 mm długości rozstawu osi w porównaniu z poprzednim modelem. W przeciwieństwie do większości pojazdów, które są dostępne z różnymi układami napędowymi, projekt nowej KONy rozpoczął się od wariantu EV. Następnie został dostosowany do modelu z silnikiem spalinowym. To niekonwencjonalne podejście pozwoliło firmie Hyundai wprowadzić do wszystkich wariantów (ICE, HEV i sportowych modeli N Line) modelu KONA myśl projektową zorientowaną na technologię. Pomimo wspólnej architektury, każdy wariant posiada wyróżniającą się, futurystyczną stylistykę.

Zgrabny, charakterystyczny przód nowego modelu KONA przyczynia się do poprawy właściwości aerodynamicznych modelu. Czysta bryła jest podkreślona przez rozciągniętą lampę Seamless Horizon, która składa się z pikseli w wariancie EV. Nowa KONA Electric to pierwszy model Hyundai z lampą Pixelated Seamless Horizon, która dodaje indywidualnego charakteru. Wykorzystanie w modelu KONA parametrycznych pikseli również powiela charakterystyczny element stylistyczny, znany z innych elektrycznych pojazdów Hyundai. Pomimo futurystycznego wyglądu, nowa KONA pozostaje 100%-owym SUV-em. Jej dynamiczną stylistykę oddają odważnie wyrzeźbione nadkola, w które wkomponowano reflektory i tylne światła.

-

-

Nowa KONA 2023 jest pełna parametrycznych powierzchni. Ostre, ukośne przetłoczenia na bokach łączą satynowe chromowane listwy boczne ze spoilerem, tworząc kontur, który otacza cały pojazd. Z tyłu znajduje się kolejna lampa Seamless Horizon, a także wysoko zamontowane światło stopu, gładko zintegrowane z satynowymi chromowanymi listwami spojlera. Istnieje kilka różnic stylistycznych między wersjami napędowymi. EV posiada pikselowe detale na kratce wlotu powietrza i tylnym zderzaku, inspirowane pikselami 19-calowe felgi aluminiowe, czarną linię obrysową oraz opcjonalne czarne lusterka boczne i dach. Modele ICE i HEV posiadają odważny i surowy design zderzaka i osłony podwozia oraz czarne nadkola. N Line wyróżnia się opcjonalnymi czarnymi lusterkami bocznymi i dachem, spojlerem w kształcie skrzydła, bardziej agresywną stylistyką przodu i tyłu ze zderzakiem w kształcie skrzydła, charakterystycznymi 19-calowymi felgami aluminiowymi, podwójną końcówką wydechu i srebrnymi progami.

-

WNĘTRZE ZORIENTOWANE NA KIEROWCĘ

Nowa KONA z większą „przestrzenią życiową” we wnętrzu została wyposażona w praktyczne funkcje, dopasowane do różnych stylów życia Klientów. Uniwersalna architektura wywodząca się z pojazdów elektrycznych, obejmuje sportowy układ z pływającą konsolą środkową, która podkreśla smukłe i szerokie wnętrze modelu KONA. Dwa szerokie wyświetlacze o przekątnej 12,3 cala i „pływająca” konsola środkowa oddają zaawansowanie technologiczne wnętrza. Nastrojowe oświetlenie poprawia doznania i wygodę użytkownika. Dzięki przeniesieniu gałki zmiany biegów z konsoli środkowej na kolumnę kierowniczą, zapewniono uporządkowany układ i dodatkowe miejsce na rzeczy w tunelu środkowym. Prosta kanapa w drugim rzędzie podkreśla estetykę modelu KONA, nawiązującą do miejskiego designu XXI wieku. Za drugim rzędem znajduje się powiększona przestrzeń ładunkowa.

-

-

NOWY HYUNDAI KONA 2023 - CENA W POLSCE

Cennik na chwilę obecną pozostaje nieznany. Więcej szczegółów na temat nowego modelu Hyundai KONA zostanie ujawnionych w nadchodzących miesiącach.

___
źródło: Hyundai Polska.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie: odświeżony Hyundai model i30
Ładniejszy i bardziej zaawansowany technologicznie: odświeżony Hyundai model i30

Hyundai | Hyundai prezentuje właśnie swój odświeżony model i30. Zmiany objęły funkcje łączności i bezpieczeństwa, a także zmiany nadwozia i w kabinie. Model i30 jest dostępne w różnych wersjach nadwozia i wyposażenia, by sprostać potrzebom szerokiej grupy klientów

Hyundai Motor Poland kontynuuje partnerstwo z Białowieskim Parkiem Narodowym na rzecz zrównoważonej mobilności
Hyundai Motor Poland kontynuuje partnerstwo z Białowieskim Parkiem Narodowym na rzecz zrównoważonej mobilności

Hyundai | Już po raz czwarty Hyundai Motor Poland wspiera Białowieski Park Narodowy i kontynuuje swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i wspiera ochronę dziedzictwa przyrodniczego. 

IONIQ 5 N znalazł się w finałowej trójce plebiscytu 2024 World Car Awards
IONIQ 5 N znalazł się w finałowej trójce plebiscytu 2024 World Car Awards

Hyundai | W pełni elektryczny Hyundai IONIQ 5 N znalazł się w trójce najlepszych samochodów świata w konkursie World Performance Car 2024

Najnowsze oferty

Hyundai Santa Fe 1.6 T-GDI HEV 230KM 6AT 4WD Platinum Sun 7os FV23%
 • Model: Santa Fe
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 49734 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2020
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 150KM 6MT Modern FV23% Dark Knight
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 34050 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Tucson 1,6 T-GDI 150KM 2WD 6MT w wersji SMAR + led
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 4300 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony