NOWY IONIQ6 - ELEKTRYCZNY STREAMLINER HYUNDAIA

Nowy IONIQ 6, którego Hyundai opisuje jako zelektryfikowany Streamliner, ma aerodynamiczny kształt i w innowacyjny sposób wykorzystuje zrównoważone materiały, aby odzwierciedlić wartości cenione przez dzisiejszych klientów pojazdów elektrycznych. Streamlinery to pojazdy, w których zastosowano opływowy kształt zapewniający zmniejszenie oporu powietrza. Termin ten stosuje się do szybkich składów kolejowych z lat 30. i 50. XX wieku oraz do ich następców - pociągów typu "bullet". W ramach nurtu Streamline Moderne powstały także takie samochody jak: Chrysler Airflow, Tatra 603, Pontiac Streamliner. Termin ten stosowano w odniesieniu do samochodów osobowych i ciężarowych, które odznaczały się opływowością oraz lekkością

Zainspirowany koncepcją Prophecy EV Hyundaia, IONIQ 6 charakteryzuje się czystymi, prostymi liniami i czystą, aerodynamiczną formą, którą projektanci Hyundai określają jako Efektywność Emocjonalną. Zelektryfikowana, opływowa typologia IONIQ 6 i wnętrze przypominające kokon ucieleśniają sylwetkę nowej ery mobilności elektrycznej, a ogólny motyw projektowy Etycznej Wyjątkowości odzwierciedla zorientowane na klienta zaangażowanie Hyundaia w efektywność energetyczną i odpowiedzialność za środowisko.

"IONIQ 6 łączy emocjonalną zbieżność funkcjonalności z estetyką. Wyróżniający się, opływowy projekt jest wynikiem ścisłej współpracy inżynierów i projektantów, z obsesyjną dbałością o szczegóły i wartościami zorientowanymi na klienta. Stworzyliśmy IONIQ 6 z przemyślanym wnętrzem, który oferuje spersonalizowane miejsce dla wszystkich." - SangYup Lee Wiceprezes Wykonawczy i Szef Hyundai Design Center

-

-

IONIQ 6 demonstruje etyczne i unikalne wzornictwo dzięki wydajności energetycznej i zrównoważonemu wykorzystaniu materiałów. Projekt IONIQ 6 od samego początku był skoncentrowany na człowieku, a przestrzeń wewnętrzna rozwijała się jednocześnie z formą zewnętrzną. Podjęto wysiłki, aby zmaksymalizować i zoptymalizować przestrzeń wewnętrzną, rozciągając ją z przodu i z tyłu, co zaowocowało wyjątkową, opływową sylwetką i przestronnym wnętrzem. Podobnie jak wcześniej nagradzany IONIQ 5, IONIQ 6 realizuje strategię projektowania Hyundai Look, która nadaje każdemu modelowi niepowtarzalny wygląd, jak figurom szachowych. Obierając kierunek zorientowany na klienta, Hyundai projektuje z myślą o zróżnicowanym stylu życia, a nie uniwersalnym podejściu.

IONIQ 6 ma bardzo niski współczynnik oporu powietrza wynoszący zaledwie 0,211, wspomagany przez niski przód, aktywne przednie wloty powietrza, zmniejszony odstęp między kołami i smukłe cyfrowe lusterka boczne. Dodatkowym wsparciem godnej pozazdroszczenia aerodynamicznej zdolności modelu IONIQ 6 jest jego eliptyczny spojler inspirowany skrzydłem z wingletem, delikatną strukturą ogona łodzi i światłami oddzielającymi po obu stronach tylnego zderzaka. Nawet pod pojazdem dążenie do uzyskania lepszej aerodynamiki jest widoczne w pełnej osłonie podwozia, zoptymalizowanych owiewkach i zmniejszonej szczelinie nadkoli.

IONIQ 6 wykorzystuje ponad 700 pikseli parametrycznych w różnych miejscach, takich jak reflektory, tylne lampy zespolone, przednie dolne czujniki, ozdoby otworów wentylacyjnych i wskaźniki na konsoli środkowej, aby wzmocnić tożsamość marki IONIQ w całym pojeździe. Zastosowane w tylnym skrzydle trzecie światło stop składające się z Parametrycznych Pikseli zapewnia przyciągające wzrok oświetlenie po naciśnięciu hamulców. Aby jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość modelu IONIQ 6, z przodu i z tyłu pojazdu znajduje się nowo zaprojektowany znaczek Hyundai „H”.

-

-

Wnętrze w kształcie kokonu, modelu IONIQ 6 służy zarówno jako wygodna przestrzeń osobista, pełna praktycznych funkcji i zrównoważonych materiałów, aby ułatwić świadomą, przyjazną dla środowiska mobilność. Elektryczna globalna platforma modułowa (E-GMP) firmy Hyundai Motor Group umożliwiła projektantom rozciągnięcie wnętrza, z przodu i z tyłu, aby stworzyć zoptymalizowaną przestrzeń na nogi i przestronność, która pozwala pasażerom zachować komfort w pojeździe. Platforma pozwala również na całkowicie płaską podłogę, dając wrażenie ekspansywności.

Przykładem architektury wnętrza zorientowanej na użytkownika jest ergonomicznie zaprojektowana jednostka sterująca, która jest umieszczona centralnie w celu zmniejszenia rozpraszania uwagi i zachęcenia do bezpiecznej, intuicyjnej jazdy. Modułowa deska rozdzielcza z ekranem dotykowym łączy 12-calowy w pełni dotykowy wyświetlacz systemu multimedialnego i 12-calowy cyfrowy zestaw wskaźników. Konsola środkowa typu mostek zapewnia wygodne i obszerne miejsce do przechowywania w samochodzie.

Dwukolorowe oświetlenie nastrojowe iluminuje wnętrze modelu IONIQ 6. Użytkownicy mogą wybierać spośród palety 64 kolorów i sześciu dwukolorowych motywów opracowanych przez ekspertów ds. kolorów, aby pomóc kierowcom i pasażerom poczuć się zrelaksowanym i komfortowym. Złożone z 4 punktów interaktywne oświetlenie pikselowe na kierownicy umożliwia łatwą komunikację między kierowcą a pojazdem. Usunięcie przycisków z przednich drzwi poprawiło uczucie przestronności i zapewniło więcej miejsca do przechowywania. Przezroczyste akcenty na ozdobie deski rozdzielczej, kieszeni drzwi i dolnej części konsoli dodatkowo podkreślają poczucie przestronności i wyjątkowości.

-

-

Zgodnie z motywem „Etycznej Wyjątkowości” IONIQ 6 oraz zainspirowani przez dzisiejszych świadomych ekologicznie konsumentów, projektanci zastosowali na zewnątrz trwałe materiały, w tym przetworzoną farbę pigmentową ze zużytych opon na okładzinach, oraz farbę pigmentową z węgla bambusowego na karoserii. Wnętrze IONIQ 6 jest również wykończone zrównoważonymi materiałami i kolorami. W zależności od poziomu wyposażenia obejmują one skórę z ekologicznego procesu (fotele), materiał PET z recyklingu (fotele), skórę bio TPO (deska rozdzielcza), tkaninę bio PET (podsufitka), biofarby pochodzące z olejów roślinnych (drzwi) i dywaniki z poddanych recyklingowi sieci rybackich wyłowionych z mórz.

-

-

NOWY IONIQ 6 - CENA W POLSCE

Po ogłoszeniu designu, Hyundai Motor wypuszcza wciągający i wpływowy film 3D jednocześnie w trzech punktach orientacyjnych na całym świecie. Film, prezentujący opływowy design i elastyczną przestrzeń wewnętrzną IONIQ 6, można obejrzeć na K-POP Square w Seulu, Piccadilly Circus w Londynie oraz Big Kahuna na Times Square w Nowym Jorku. Światowa premiera IONIQ 6 odbędzie się w lipcu, kiedy Hyundai ujawni pełną specyfikację, w tym funkcje i zaawansowane technologie, które znajdą się na pokładzie nowoczesnego Streamlinera. Cennik modelu zostanie z kolei ogłoszony bliżej daty rozpoczęcia sprzedaży w Polsce. Więcej informacji na temat IONIQ 6 znajdziesz na stronie kampanii: https://ioniq6.hyundai.com

-

___
źródło: Hyundai Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai INSTER: Nowy subkompaktowy pojazd elektryczny w segmencie A
Hyundai INSTER: Nowy subkompaktowy pojazd elektryczny w segmencie A

HYUNDAI | Hyundai Motor przedstawia całkowicie elektryczny model INSTER, nowy subkompaktowy miejski pojazd elektryczny o docelowym zasięgu do 355 km według WLTP

Hyundai TUCSON z niezwykłym wynikiem produkcji
Hyundai TUCSON z niezwykłym wynikiem produkcji

Hyundai | Fabrykę w Czechach opuścił dwumilionowy egzemplarz TUCSONa, licząc od czasu uruchomienia jego produkcji w Nošovicach. 2 na 5 TUCSONów sprzedawanych w Europie to odmiany hybrydowe lub hybrydy ładowane z gniazdka.

Najnowsze oferty

Hyundai Kona Black & White 65 kWh (218 KM)
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai Kona Executive Tech 1.0T 6MT 2WD
 • Model: Kona
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10812 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Bayon 1.0 T-GDI 7DCT Executive + Safety + Tech MY25
 • Model: Bayon
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony