NOWY FORD TRANSIT I TOURNEO CUSTOM PLUG-IN HYBRID - BEZEMISYJNA JAZDA BEZ OBAW O ZASIĘG

Ford jest pierwszym producentem oferującym układy napędowe PHEV w segmencie rynku samochodów dostawczych o ładowności jednej tony. Do sprzedaży trafia właśnie najnowszy Transit Custom Plug-In Hybrid. Pierwszy w segmencie dostawczy Transit Custom Plug-In Hybrid może być ładowany z sieci elektrycznej, co umożliwia przejechanie do 56 km przy zerowej emisji, bez obaw o zasięg pojazdu i przyczynia się do zmniejszenia lokalnych zanieczyszczeń powietrza. Pozwala też na wjazd do coraz większej liczby stref dostępnych tylko dla pojazdów o ultra niskiej emisji, wprowadzanych w całej Europie. 

Transit Custom Plug-In Hybrid, korzystający z zaawansowanej architektury hybrydowej, przenosi na przednie koła moment obrotowy generowany wyłącznie przez silnik elektryczny o mocy 92,9 kW, zasilany energią z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 13,6 kWh. Wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1,0‑-litra wykorzystywany jest jako agregat - przedłużacz zasięgu, dzięki czemu pojazd może pokonać do 500 kilometrów, przy zużyciu paliwa 3,08 l/100 km i emisji CO2 60 g/km. Dużej ładowności netto, wynoszącej 1 130 kg i przestrzeni ładunkowej 6 m3 nie zmniejszył starannie zapakowany pod podłogą kompaktowy akumulator. Akumulator trakcyjny objęty jest standardową gwarancją na osiem lat lub 160 000 km, co powinno być argumentem dla myślących o spokojnej eksploatacji przedsiębiorców. 

"Nasi klienci chcieliby korzystać ze zelektryfikowanych pojazdów, ale rozumiemy, że mogą mieć obawy dotyczące infrastruktury i zasięgu. Nasz Transit – będący elektryczną hybrydą ładowaną z gniazdka – nie potrzebuje żadnych kompromisów, aby podnieść swoją efektywność, dzięki możliwości zasilania czystą energią elektryczną i jazdy przy zerowej emisji, a jednocześnie daje swobodę odbywania dłuższych podróży" – powiedział Ian Porter, szef programu Transit Custom w Ford of Europe. 

Transit Custom Plug-In Hybrid jest już dostępny w ofercie, a pierwsze egzemplarze odbierane będą pod koniec roku. Samochód stanowi alternatywny środek transportu dla firm, które myślą o podniesieniu efektywności, a jednocześnie muszą wspierać działania proekologiczne w środowisku miejskim, zachowując jednocześnie zasięg dostaw, oferowany przez modele z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. 

Pokładowy modem FordPass Connect, dostępny w standardzie, umożliwia przedsiębiorcom znaczną poprawę wykorzystania pojazdu, przy jednoczesnej optymalizacji kosztów. Od wiosny 2020 roku dostępny będzie – również jako opcjonalny system dla właścicieli wcześniejszych generacji – nowy moduł Geofencing, który jest zdolny do automatycznego przełączania trybu jazdy na bezemisyjny w chwili wjazdu do miejskich stref niskiej emisji. System zadba o przestrzeganie prawa przez kierowców i pozwoli uniknąć dodatkowych opłat lub kar.

W salonach pojawi się również nowa, ośmioosobowa wersja Tourneo Custom Plug-In Hybrid, wykorzystująca tę samą zaawansowaną technologię układu napędowego. Tourneo Custom Plug-In Hybrid, oferujący użytkownikom luksusową, przestronną kabinę z unikatowym układem tylnych foteli, ustawianych również w formacie konferencyjnym face-to-face, sprawdzi się jako mikrobus dla firm, które powinny dbać o niską emisję, jeżdżąc głównie w strefach śródmiejskich lub w okolicach lotnisk. 

NOWY FORD TRANSIT CUSTOM - ZEROWA EMISJA SPALIN

Za pomocą gniazda ładowania znajdującego się w przednim zderzaku, Transit Custom Plug-In Hybrid może być ładowany z domowego 240-woltowego gniazda sieci elektrycznej o poborze prądu ograniczonym do 10 A, osiągając pełne naładowanie w ciągu 4,3 godziny. Można też skorzystać z wydajniejszego gniazda AC type-2, co powinno zapewnić pełne naładowanie akumulatorów w ciągu 2,7 godziny. Dodatkowa energia elektryczna jest odzyskiwana przez system ładowania regeneracyjnego, kiedy pojazd zwalnia lub hamuje. 

-

-

Cztery tryby jazdy , kiedy układ zasilany jest energią elektryczną, umożliwiają kierowcy wybór sposobu i momentu skorzystania z dostępnej w akumulatorze energii: 

 • Tryb EV Auto ma zapewnić optymalne połączenie osiągów i sprawności energetycznej. Algorytmy sterowania systemami pojazdu monitorują poziomy naładowania akumulatora i aktualny scenariusz jazdy – na przykład, czy samochód jedzie autostradą, czy przedziera się przez wielkomiejskie korki i na tej podstawie decydują, czy włączyć ładowanie akumulatora silnikiem spalinowym,
 • W trybie EV Now priorytetem jest korzystanie z energii zgromadzonej w akumulatorze przy wyłączonym spalinowym “przedłużaczu” zasięgu, aż do momentu, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie do dopuszczalnego minimum,
 • W trybie EV Later uruchomiony zostaje silnik spalinowy, który wraz z ładowaniem regeneracyjnym ma za zadanie jak najskuteczniej utrzymać aktualny poziom naładowania akumulatora, by ten był gotowy do późniejszego użycia,

 • W trybie EV Charge 1silnik spalinowy wykorzystywany jest do ładowania akumulatora do pełnej pojemności, by następnie umożliwić jak największy zasięg, po przełączeniu w tryb EV Now

Kierowca może również wybrać intensywność odzyskiwania energii przy wspomaganiu hamowania przez system ładowania regeneracyjnego, wybierając opcję Drive lub Low za pomocą selektora zmiany biegów. Zwolnienie pedału przyspieszenia w trybie Low zwiększa zaprogramowaną intensywność hamowania regeneracyjnego i automatycznie włącza światła hamowania, gdy jest to konieczne, by ostrzec kierowców z tyłu. Intensywniejsze hamowanie regeneracyjne sprzyja utrzymaniu sposobu jazdy, polegającego na operowaniu jednym pedałem, szczególnie w scenariuszach miejskich, w korkach. Zwiększa też ilość odzyskiwanej energii kinetycznej, przechowywanej w akumulatorze, wydłużając dostępny zasięg jazdy bezemisyjnej. 

W kabinie znalazł się wskaźnik mocy i ładowania zastępujący standardowy obrotomierz. Przychylając się do sugestii uczestników testu Forda Transita Plug-In Hybrid, trwającego rok w warunkach realnej eksploatacji na ulicach Londynu, zmieniono zegary, aby jasno wizualizowały odzyskiwanie energii w czasie rzeczywistym, co pomoże kierowcom przedłużać do maksimum zasięg jazdy w trybie elektrycznym. 

Mniejszy wskaźnik stanu naładowania akumulatora zastąpił wskaźnik temperatury płynu chłodzącego silnik, a funkcje komputera pokładowego są skonfigurowane specjalnie dla hybrydowego układu napędowego. Na desce są teraz wyświetlane wskaźniki trybu EV, ostrzeżenia obsługowe i alarmy pojawiające się, gdy pojazd jest podłączony do ładowania. Graficznie przedstawiony zasięg do opróżnienia akumulatora i zasięg z wykorzystaniem silnika spalinowego jest widoczny na wszystkich ekranach. 

Pokładowy modem FordPass Connect, wraz z mobilną aplikacją FordPass, umożliwiają teraz kierowcom zdalne monitorowanie stanu naładowania akumulatorów pojazdu. Niedawno uruchomiona aplikacja FordPass Pro – zaprojektowana specjalnie dla mniejszych firm i właścicieli samochodów firmowych, którzy dążą do zwiększenia produktywności – pozwoli klientom już od wiosny 2020 roku sprawdzać stan naładowania akumulatorów nawet pięciu pojazdów. 

Ford wprowadza również nową aplikację na smartfony i tablety, która ułatwi przedsiębiorcom i właścicielom pojazdów hybrydowych typu plug-in lokalizowanie ładowarek, dotarcie do nich i opłaty za ładowanie. We współpracy z NewMotion, Ford oferuje dostęp do największej publicznej sieci ładowania, obejmującej swoim zasięgiem całą Europę. Nowa aplikacja zapewni klientom Forda uproszczony dostęp i płatności w ponad 118 000 punktach ładowania w 30 krajach. Klienci bez problemów będą mogli korzystać z punktów ładowania na wielu rynkach, dla uproszczenia obsługi płacąc za ładowanie z jednego konta.

Niedawno Ford ogłosił również, że będzie współpracował z sześcioma wiodącymi dostawcami energii w całej Europie, świadcząc usługę instalacji domowych ładowarek (wallboxów) i oferując taryfy zielonej energii klientom jeżdżącym hybrydami plug-in, w tym klientom Centrica w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Naścienne ładowarki Forda zapewnią do 50 proc. wyższą moc ładowania, niż typowe domowe gniazdko, co skróci klientom korzystającym z hybrydowych modeli Forda typu plug-in czas ładowania w domu nawet o jedną trzecią. 

PRZYGOTOWANY DLA LUDZI BIZNESU

Transit Custom Plug-In Hybrid będzie oferowany w wariancie L1 H1 z nadwoziem ciężarowym lub kombi. Model ciężarowy jest dostępny w wersjach Base, Trend i bardzo bogato wyposażonej Limited. Klimatyzacja kabiny i podgrzewana przednia szyba są standardem we wszystkich wersjach, a dostępne wyposażenie obejmuje aktywowany głosem system komunikacji i rozrywki SYNC 3 Forda. Towarzyszy mu 8-calowy kolorowy ekran dotykowy, który można kontrolować za pomocą gestów szczypania i przesuwania.

Modem pokładowy FordPass Connect jest montowany w standardzie, co poprawi wykorzystanie pojazdów w firmach i optymalizację kosztów eksploatacji, dzięki takim rozwiązaniom, jak nowe produkty Ford Telematics i Ford Data Services, które zostaną wprowadzone jeszcze w tym roku wraz z nową aplikacją FordPass Pro. 

-

-

Model jest oferowany z systemami wspomagającymi kierowcę, w tym aktywnym asystentem parkowania i asystentem utrzymywania pasa ruchu, współpracującymi ze standardowym elektrycznym układem wspomagania kierownicy, który zoptymalizowano pod kątem jazdy miejskiej i łatwości manewrowania w niewielkiej przestrzeni. 

Wiosną 2020 r. zostaną wprowadzone dwie nowe funkcje, zaprojektowane z myślą o biznesowych korzyściach właścicieli Transita Customa Plug-In Hybrid. 

Aby Transit Custom Plug-In Hybrid nie emitował zanieczyszczeń w strefach ograniczających wjazd pojazdów spalinowych, standardowy moduł pozycjonowania Geofencing, w momencie wjazdu do takiej strefy lub do wyznaczonego wcześniej przez użytkownika obszaru, przełącza automatycznie pojazd w tryb jazdy EV Now.

Modułem można sterować za pomocą aplikacji, a szyfrowane informacje i historia korzystania z trybu jazdy bezemisyjnej w strefach określonych przez geofencing, mogą być udostępniane bezpiecznie władzom lokalnym, jeśli zajdzie potrzeba udowodnienia, że pojazd spełniał restrykcyjne normy w strefach niskiej emisji. Moduł geofencing może też zmniejszyć stres przedsiębiorcy i zaoszczędzić koszty nieprzewidzianych wydatków i kar, eliminując ryzyko przypadkowego wjazdu do strefy niskiej emisji z włączonym silnikiem spalinowym, pracującym w trybie przedłużacza zasięgu. 

Opcjonalny pakiet instalacji 12-woltowej Epower Pack z łatwo dostępnym złączem, dostarczający do 6 kWh, pozwala na zasilanie urządzeń o wyższej mocy, jak elektronarzędzia, czy korzystanie z oświetlenia punktowego, zasilanego z wysokonapięciowego akumulatora pojazdu.

NOWY FORD TOURNEO CUSTOM PLUG-IN HYBRID

Pierwszy w swojej klasie hybrydowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid, którego można będzie zamawiać pod koniec roku, dzieli zaawansowany hybrydowy zespół napędowy z Transitem Custom Plug-In Hybrid. Tourneo Custom Plug-In Hybrid oferuje niskie spalanie, w granicach 3,57 l/100 km, przy emisji CO2 70 g/km. Pozwala też na pokonanie do 56 km w trybie bezemisyjnym, a jego akumulator trakcyjny objęty jest także gwarancją Forda na osiem lat eksploatacji lub 160 000 km. 

-

-

Nowy ośmioosobowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid, dostępny w luksusowej wersji Titanium, został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu pasażerom najwyższego poziomu wyrafinowania i komfortu podróży, zwłaszcza jeśli odbywa się ona w trybie EV. Wymiary przestronnego wnętrza pozostają takie same, jak w wersji z silnikiem wysokoprężnym 2,0‑litra EcoBlue, dzięki czemu pojazd idealnie sprawdzi się jako służbowy samochód, wykorzystywany w ruchu miejskim. 

Tourneo Custom Plug-In Hybrid zachowuje unikalną w swoim segmencie możliwość ustawienia dwóch tylnych rzędów siedzeń w układzie konferencyjnym, by uzyskać doskonały dostęp i lepszą interakcję między pasażerami, zachowując możliwość ustawienia dwóch tylnych rzędów w tradycyjnym układzie – po trzy siedzenia skierowane do przodu w każdym rzędzie. 

"Niezwykle innowacyjny nowy Tourneo Custom Plug-In Hybrid, oferujący elastyczne warianty ustawienia przestrzeni, może dać przedsiębiorcom i firmom rynkową przewagę, dzięki swobodnemu wjazdowi do stref niskiej emisji" – powiedział Porter.  "Niezależnie od tego, czy będzie używany jako firmowy samochód dowożący gości, czy jako pojazd dla dużej rodziny, Tourneo Custom Plug-In Hybrid zapewni pasażerom przyjemną i relaksującą przestrzeń podróżowania, a jednocześnie przyczyni się do poprawy jakości powietrza w zatłoczonych obszarach miejskich".

NOWY FORD TRANSIT - TESTOWANY PRZEZ KLIENTÓW

Wyniki trwającego przez cały rok testu Forda Transita Custom Plug-In Hybrid, przeprowadzanego w Londynie w warunkach realnej eksploatacji, świadczą, że elektryczne hybrydy ładowane z gniazdka, użytkowane jako pojazdy dostawcze, mogą stanowić najbardziej praktyczną i łatwo dostępną alternatywę transportu dla firm starających się funkcjonować w proekologicznych miastach. 

Flota 20 prototypowych dostawczych modeli Transita Custom Plug-In Hybrid odbyła testy na trasach liczących ponad 240 000 km, by sprawdzić, jak firmy korzystające z pojazdów z silnikiem Diesla mogą funkcjonować w biznesie, maksymalnie wykorzystując możliwości bezemisyjnego poruszania się w trybie EV. 

Podczas testu auta floty przejechały 75 procent dystansu w centralnym Londynie i 49 procent w regionie Greater London, pracując w czystym trybie bezemisyjnym. Wyniki pokazują, że nawet bez rozwiniętej sieci ładowania pojazdów elektrycznych hybrydowe samochody dostawcze były w stanie radykalnie zmniejszyć emisję spalin w centrum miasta, w razie potrzeby pokonując dłuższe dystanse dzięki benzynowemu silnikowi przedłużającemu zasięg. 

Kolejne testy w Kolonii (Niemcy) i Walencji (Hiszpania) dostarczą danych typowych dla innych grup klientów, z innych rynków i miast. Będą też dokumentować eksploatację obu modeli hybryd ładowanych z gniazdka: samochodów dostawczych Transit Custom Plug-In Hybrid i Tourneo Custom Plug-In Hybrid.

Na początku tego roku Ford anonsował poszerzenie gamy Transita o nowy w pełni elektryczny samochód dostawczy – przewiduje się jego wprowadzenie na rynek w 2021 roku. Ford ogłosił też, że każdy z nowych modeli pasażerskich jego gamy będzie miał wersję ze zelektryfikowanym układem napędowym – miękką hybrydę, pełną hybrydę, hybrydę plug-in lub wersję całkowicie elektryczną – przez co europejscy klienci otrzymają jedną z najbardziej wszechstronnych linii zelektryfikowanych pojazdów.

___

źródło: Ford Polska

Czytaj więcej o marce Ford

Ford Mustang Mach-E „Mistrzem Wartości 2023”
Ford Mustang Mach-E „Mistrzem Wartości 2023”

FORD | Ford Mustang Mach-E jest najlepszym samochodem elektrycznym pod względem utraty wartości według badania przygotowanego przez „Auto Świat” i INFO-EKSPERT.

Mobilne Studio E-Transit FORD POLSKA
Mobilne Studio E-Transit FORD POLSKA

FORD | Ford Polska ogłasza start nowego projektu, w którym główną rolę grał będzie specjalnie przygotowany Ford E-Transit. Ten elektryczny samochód dostawczy został zmodyfikowany stając się mobilnym studiem, które nie tylko może się przemieszczać cicho i bezemisyjnie, ale również jest samowystarczalne pod względem zasilania.

Specjalna oferta dla samochodów marki Ford starszych niż 4 lata
Specjalna oferta dla samochodów marki Ford starszych niż 4 lata

OFERTA | Firma Ford przygotowała specjalną ofertę przeglądów serwisowych w autoryzowanych stacjach obsługi dla posiadaczy 4-letnich i starszych modeli tej marki.

Najnowsze oferty

Ford Focus ACTIVE X 1.0 EcoBoost HYBRID 155KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 1988 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Ford Focus ST-LINE X, KOMBI 1.0 EcoBoost Hybrid 155KM, POWERSHIFT A7
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 5544 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony