Nowy Ford Transit Custom z systemem zapobiegającym wypadkom przy otwieraniu drzwi

Samochody dostawcze odgrywają coraz ważniejszą rolę w przestrzeni miejskiej, częściowo ze względu na rosnącą liczbę dostarczanych przesyłek.* Jednak poruszanie się po zatłoczonych ulicach może być nie lada problemem dla kurierów, którzy w okresie świątecznym mogą realizować nawet 200 dostaw dziennie.

Podczas otwierania drzwi przez kierowcę lub pasażera, który nie zauważa zbliżającego się roweru, hulajnogi lub motocykla, może dojść do kolizji. Każdego roku w samej Anglii, Walii i Szkocji ponad 500 osób odnosi obrażenia, uderzając w niespodziewanie otwarte na ich drodze drzwi samochodu. Uważa się, że wiele podobnych incydentów pozostaje niezgłoszonych. 


Ford ma nadzieję, że dzięki wprowadzeniu nowego systemu zapobiegającego wypadkom podczas otwierania drzwi, uda się zmniejszyć ryzyko i zwiększyć bezpieczeństwo podróży.

Nowy Ford Transit Custom* może być opcjonalnie wyposażony w system ostrzegania o zagrożeniu podczas opuszczania pojazdu. Radar i zewnętrzne sensory pomagają zidentyfikować, kiedy otwarcie drzwi może spowodować kolizję z przejeżdżającym obok innym użytkownikiem drogi. Aktywowane są wskaźniki LED na lusterkach drzwi, a na desce rozdzielczej pojawia się alert ostrzegający.

Aby uniknąć sytuacji, w których system jest niepotrzebnie aktywowany, działa on tylko wtedy, gdy znajdujący się w zasięgu sensorów inni użytkownicy przejeżdżają z prędkością przekraczającą 7 kilometrów na godzinę. Kierowcy i pasażerowie mogą ręcznie wyłączyć tę funkcję, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Nowy Transit Custom, będący najnowszym modelem z rodziny najlepiej sprzedającego się w Europie jednotonowego samochodu dostawczego, został niedawno uznany za Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku 2024.*  Ostrzeżenie o wyjściu działa z obu stron pojazdu. Może to być przydatne podczas wysiadania z samochodu w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej lub chodnika, biegnącego równolegle do jezdni.

Rozwiązanie to jest również dostępne w nowym modelu Tourneo Custom, w którym ochrona dotyczy również pasażerów wysiadających tylnymi przesuwanymi drzwiami bocznymi. System zapobiegający wypadkom podczas otwierania drzwi zostanie również wprowadzona w nowym elektrycznym crossoverze Explorer 6 i nowym Mustangu.* Ma pojawić się także w kolejnych modelach Forda w 2024 roku. Badający bezpieczeństwo niezależny instytut Euro NCAP uznał obecność rozwiązań takich jak system ostrzegania podczas opuszczania pojazdu za jedno z kryteriów ocen pojazdów.

Samochody dostawcze napędzają życie naszych miast. Wiemy, że dostarczanie setek przesyłek dziennie może być dużym wyzwaniem dla kurierów – szczególnie o tej porze roku. Dzięki systemowi ostrzegania podczas opuszczania pojazdu w nowym Transicie Custom, chcemy uczynić podróże bezpieczniejszymi zarówno dla klientów Ford Pro, jak i innych użytkowników dróg” – powiedział Hans Schep, Dyrektor Generalny Ford Pro Europe.


Źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.  


Czytaj więcej o marce Ford

Elektryczny Ford Capri to nowy rozdział w historii legendarnego modelu
Elektryczny Ford Capri to nowy rozdział w historii legendarnego modelu

FordHistoria Forda Capri to opowieść o samochodzie, który na zawsze odmienił europejski rynek motoryzacyjny. To eleganckie coupe, wprowadzone do produkcji w 1969 roku, szybko zyskało miano europejskiej odpowiedzi na amerykańskiego Mustanga.

Elektryfikacja jednostek samorządu terytorialnego z Fordem
Elektryfikacja jednostek samorządu terytorialnego z Fordem

FORDW związku z nadchodzącym terminem, do którego co najmniej 30% floty pojazdów użytkowanych przez jednostki samorządu terytorialnego powinno być elektrycznych albo napędzanych gazem ziemnym, Ford ogłasza gotowość do wsparcia w tej transformacji.

Nowy Ford Raptor T1+ gotów do startów w rajdach terenowych – również w Dakarze
Nowy Ford Raptor T1+ gotów do startów w rajdach terenowych – również w Dakarze

Ford | Ford Performance i najlepsi specjaliści, zajmujący się przygotowywaniem pojazdów ścigających się po bezdrożach, zaprojektowali i skonstruowali nowego Forda Raptora T1+, który będzie w stanie zmierzyć się z odcinkami specjalnymi najbardziej wyczerpującej terenowej imprezy sportowej – Rajdu Dakar.

Najnowsze oferty

Ford Tourneo Courier Titanium 1.0 EcoBoost 125KM M6
 • Model: Tourneo Courier
 • Typ nadwozia: Minivan
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Focus Titanium 1.0 EcoBoost HYBRID 125 KMM6
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony