NOWY FORD TRANSIT - JAKIE ZMIANY W 2022 ROKU?

Premierą roku dla Forda jest całkowicie elektryczny E-Transit, ale zmiany na lepsze dotknęły także spalinowego Transita. Legenda samochodów dostawczych Forda jest teraz jeszcze bardziej komfortowa, nowocześniejsza i bezpieczniejsza. Zmiany objęły zarówno systemy multimedialne, asystentów bezpieczeństwa, jak i standaryzację funkcji w najpopularniejszej wersji wyposażenia.

-

-

SYSTEM SYNC 4 TERAZ TAKŻE NA POKŁADZIE SPALINOWEGO TRANSITA

Produkowany w wielu wersjach Transit to samochód dostawczy, który zaspokoi wszystkie potrzeby klientów. Niezależnie od wersji jego najważniejszymi zaletami są przestronne wnętrze, wysokiej klasy materiały, a także wiele innowacyjnych technologii. Od tego roku spalinowy Transit jest jednak jeszcze lepszy. Najbardziej zauważalne zmiany dostępne są we wnętrzu. Transit otrzymał bowiem najnowocześniejszy system informacyjno-rozrywkowy Forda SYNC 4, z którego można korzystać za pomocą 12-calowego ekranu dotykowego. Oferuje on dwukrotnie większą moc obliczeniową niż SYNC 3, a jednocześnie zapewnia bezprzewodowe aktualizacje Ford Power-Up. Z SYNC 4 połączona jest także automatyczna klimatyzacja EATC. Możliwości systemu są jednak dużo większe. Za jego pomocą kierowcy mogą śledzić m.in. natężenie ruchu na żywo, ceny paliw, pogodę czy dostępność parkingów. SYNC 4 wyznacza także trasy z uwzględnieniem zasięgu pojazdu, zaś Apple CarPlay i Android Auto są dostępne bezprzewodowo.

-

-

Ford Transit to także zupełnie nowe funkcjonalności ułatwiające korzystanie z samochodu. Najważniejsze z nich to elektryczny hamulec ręczny, przycisk Ford Power oraz dostęp bezkluczykowy (niedostępny w wersjach z podwójnymi bocznymi drzwiami i dla platformy do zabudowy). W Transicie teraz można mieć także kamery 360 stopni – zapewniają one widok z przodu, tyłu i boku pojazdu, a następnie mogą być łączone w jeden obraz albo wybierane indywidualnie. Zapewnia to kierowcom doskonałą widoczność całego otoczenia pojazdu i zmniejsza liczbę kolizji podczas manewrowania z małą prędkością. Na ten rok przygotowano także standaryzację funkcji w najpopularniejszej wersji wyposażenia Trend. Obejmuje ona podgrzewaną przednią szybę, automatyczne światła i wycieraczki, system kontroli pasa ruchu oraz funkcję zapobiegania kolizjom Pre Collision Assist.

W Transicie po modernizacji doszło także do aktualizacji systemów dbających o bezpieczeństwo podróżujących. Najważniejszą nowością jest funkcja automatycznego hamowania podczas cofania. Może ona wykrywać obiekty za pojazdem, ostrzegając kierowców o zagrożeniach, ale także automatycznie aktywować hamulce przy braku reakcji kierującego pojazdem.

Samochód może być także wyposażony w innowacyjnego asystenta przed kolizją Junction Assist. Wykorzystuje on przednią kamerę i radar, żeby wykrywać nadjeżdżające podczas skrętu w lewo pojazdy i określać, czy istnieje niebezpieczeństwo kolizji. W takich przypadkach pojazd aktywuje hamulce, aby zminimalizować albo całkowicie zapobiec skutkom kolizji. Opcja dostępna jest z tempomatem adaptacyjnym.

-

-

Ford m.in. właśnie dzięki Transitowi, od siedmiu lat pozostaje najchętniej wybieraną marką pojazdów użytkowych w Europie. Co ciekawe – najchętniej kupowanym dostawczym vanem w USA – od czasu wprowadzenia go na rynek w 2015 roku – jest Ford Transit, którego sprzedaż w ubiegłym roku wyniosła 99 745 egzemplarzy. W Polsce Transit jest jednym z najlepiej sprzedających się samochodów dostawczych. W zeszłym roku model sprzedał się w Polsce w 3 345 egzemplarzach, dzięki czemu znalazł się w czołowej piątce sprzedaży samochodów dostawczych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

– Ford Transit, będący dla wielu synonimem pojazdu dostawczego, od wielu lat charakteryzuje się uniwersalnością, innowacyjnością, bezpieczeństwem oraz oszczędnymi jednostkami napędowymi. To właśnie dzięki nim zdobył ogromną popularność wśród klientów na całym świecie. Wprowadzone zmiany czynią go jeszcze bardziej konkurencyjnym i dopasowanym do preferencji jeszcze większej liczby klientów. W naszej ocenie model ten zaspokaja niemal wszystkie oczekiwania każdego użytkownika poszukującego niezawodnego samochodu dostawczego – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

___
źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Ford Mustang świętuje 60 lat
Ford Mustang świętuje 60 lat

Mustang | Ford Mustang, być może najsłynniejszy amerykański samochód wszechczasów, obchodzi w tym roku 60. rocznicę powstania.

Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition
Gotowy do rywalizacji na torze Focus ST Edition

FORD | Ford zaprezentował gotowego do jazdy na drogach publicznych i torach wyścigowych Focusa ST Edition, najbardziej kompletną wersję tego modelu, opracowaną przez Ford Performance.

„To był najbardziej niesamowity test samochodu”. Lexie Alford – AutentycznE rozmowy w E-Transicie
„To był najbardziej niesamowity test samochodu”. Lexie Alford – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

FORD | Podróżniczka Lexie Alford ustanowiła oficjalny rekord świata jako pierwsza osoba, która okrążyła kulę ziemską samochodem elektrycznym. Dokonała tego za kierownicą nowego Explorera. Wprost zza kierownicy elektrycznego Forda odwiedziła Mobilne Studio E-Transit. Zapraszamy na najnowszy odcinek z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”, który prowadzi Beata Sadowska. 

Najnowsze oferty

Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 125 KM A7 FWD Limited Van
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony