NOWY FORD TOURNEO CONNECT 2022 TO NIE TYLKO PRZESTRZEŃ

CO WYRÓŻNIA NOWEGO FORDA TOURNEO CONNECT 2022?

Rodzinny samochód dla kilku osób musi oferować pewne podstawowe wartości, z których najważniejsze to bezpieczeństwo i komfort podróżowania, przestrzeń dla pasażerów oraz dużo miejsca na bagaże. Forda Tourneo Connect można skonfigurować zarówno z krótkim rozstawem osi, jak i długim rozstawem osi – Grand Tourneo Connect, a także niezależnie od tego w wersji 5- albo 7-miejscowej. Co równie ważne, Ford pomyślał także o praktyczności rozwiązań odmiennej do minivanów. Przesuwne obustronne drzwi boczne umożliwiają wygodne wsiadanie i wysiadanie w wielu okolicznościach, w których nie radzą sobie samochody z tradycyjnie otwieranymi drzwiami. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne dla osób przewożących osoby starsze, a także rodziców dzieci, którym ułatwia to wsiadanie, a tym samym ogranicza niemal do zera ryzyko uszkodzenia sąsiadujących pojazdów. Zastosowane w Tourneo Connect materiały są najwyższej jakości zapewniając wysoki komfort we wnętrzu pojazdu.

-

-

Bezpieczeństwo i radość z życia

Co równie ważne, nowy Tourneo Connect jest przykładem bezpieczeństwa w tej klasie samochodów. Model uzyskał bowiem najwyższą, pięciogwiazdkową ocenę w testach bezpieczeństwa Euro NCAP, która potwierdza renomę Forda jako marki stawiającej na bezpieczeństwo podróżujących. Nie ma wątpliwości, że gama systemów bezpieczeństwa i asystenta kierowcy pozwala nie tylko spokojnie, ale i bezpiecznie podróżować całym rodzinom. Samochód został przecież stworzony do aktywnego spędzania czasu. W tym kontekście warto zwrócić uwagę, że na pokład można zabrać nie tylko całą rodzinę, zwierzęta domowe, ale jednocześnie pomieścić także wiele innych rzeczy. Tourneo Connect to nie osobowy furgon, ale kompan codziennego życia, który pozwala cieszyć się jego pełnią w niemal każdych okolicznościach.

-

-

Wysokość przestrzeni bagażowej Tourneo Connect wynosi do 1 211 mm (w wersji Grand), a maksymalna pojemność przestrzeni bagażowej wynosi 3 105 litrów (w wersji Grand ze złożonym drugim i trzecim rzędem foteli). Nawet przy siedmiu pasażerach pojemność bagażowa wynosi w Grand Tourneo Connect aż 650 litrów, której uzupełnieniem są liczne schowki w kabinie. Każdy pasażer ma miejsce na napój, a także dodatkowe kieszenie na inne rzeczy.

-

-

Podróże może umilać także dwustrefowa klimatyzacja, a przede wszystkim panoramiczny dach. Ford zadbał o to, by nie musieć używać klimatyzacji wydajniej niż wymagałaby tego sytuacja w samochodzie bez panoramicznego dachu. Wykonano go bowiem ze specjalnej kompozycji elementów, wśród których znalazły się laminowane warstwy szkła bezpiecznego LSG, a także membrany pomiędzy szybami. Zastosowano także specjalną powłokę, która nie przepuszcza promieniowania cieplnego do środka. Oznacza to, że dach zimą zatrzymuje ciepło w pojeździe, a latem nie ma ryzyka dodatkowego nagrzewania się samochodu.

-

Oszczędność pomimo objętości

Pomimo sporych gabarytów, Tourneo Connect jest niezwykle oszczędny. Jego najbardziej ekonomiczna wersja zużywa zaledwie 4,9l paliwa na 100 kilometrów według WLTP. Oferta silników została przygotowana tak, aby zaspokoić wszystkie wymagania. Dlatego też znajdują się w niej zarówno silniki benzynowe, jak i wysokoprężne. W obu przypadkach można sparować je z manualną albo automatyczną skrzynią biegów. W tym drugim przypadku automatyczna przekładnia dwusprzęgłowa zapewnia osiągi porównywalne do manualnej przekładni, ale wyższy komfort użytkowania. Dodatkową zaletą są łopatki zmiany przełożeń za kierownicą przeznaczone dla kierowców, którzy od czasu do czasu lubią przejąć kontrolę nad zmianami biegów. Co ciekawe, samochód dostępny jest także z napędem na cztery koła AWD, co ułatwia jazdę na śniegu, piasku czy w warunkach deszczowych. Tourneo Connect jest więc niezwykle kompleksową ofertą w swoim segmencie.

-

___
źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

W Le Mans Ford prezentuje nowego Mustanga GTD
W Le Mans Ford prezentuje nowego Mustanga GTD

FORD | Wysokie osiągi, funkcje premium i wyjątkowe wykończenie – debiutujący w ten weekend podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans Ford Mustang GTD Carbon Series wyróżnia się pod każdym względem, łącząc walory techniczne i estetyczne.

Hydraulicy, kwiaciarze i piekarze wyniosą rynek samochodów elektrycznych na nowy poziom
Hydraulicy, kwiaciarze i piekarze wyniosą rynek samochodów elektrycznych na nowy poziom

Ford | Wprowadzenie pojazdów elektrycznych przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest szansą na bardziej efektywne i zrównoważone funkcjonowanie, które przyniesie korzyści zarówno firmom, jak i ich klientom

Akcja Klimatyzacja PRO w serwisach Forda
Akcja Klimatyzacja PRO w serwisach Forda

FORD | W okresie wiosenno-letnim warto zadbać o sprawność klimatyzacji, aby nawet w najcieplejsze dni dawała wytchnienie od upałów i była w pełni bezpieczna. Dlatego Ford Polska co roku organizuje Akcję Klimatyzacja PRO – w jej ramach oferowane są przeglądy klimatyzacji w promocyjnych cenach.

Najnowsze oferty

Ford Transit 350 L3H2 2.0 New EcoBlue 170 KM A6 FWD
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga Titanium 1.5 EcoBoost 150KM M6 FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga Titanium 1.5 EcoBoost 150KM M6 FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony