NOWY FORD BRONCO JUŻ W PRODUKCJI

Entuzjaści outdooru są więcej niż gotowi na przywitanie kultowego modelu. Już złożono ponad 125 000 zamówień na Bronco, a łącznie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie klienci dokonali ponad 190 000 rezerwacji.

– Wiemy, że fani czekali na Bronco – i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy go przywrócić – powiedziała Suzy Deering, dyrektor ds. marketingu Forda. – A ten Bronco jest lepszy niż kiedykolwiek. Pozostajemy wierni dziedzictwu tego modelu, że poradzi sobie w każdym terenie. Wykorzystaliśmy także innowacyjny projekt Built Wild, trwałość i zaawansowane możliwości terenowe, aby Bronco był gotowy na każdą przygodę na łonie natury – dodała.

-

-

Nowy Ford Bronco 2021 jest kultowym przedstawicielem nowej marki Built Wild. W ramach tego projektu Ford będzie oferował samochody wyłącznie z napędem 4×4, gotowe na wszelkie wyzwania. Zbudowany z niezwykłą wytrzymałością, ten niesamowity pojazd z pewnością poradzi sobie w każdym terenie (G.O.A.T – goes-over-any-terrain). Dostępnych jest kilka różnych modeli, zaprojektowanych z myślą o różnych rodzajach przygód. W 1965 roku Michigan Truck Plant — obecnie Michigan Assembly Plant — rozpoczęło produkcję emocjonującego i wszechstronnego terenowego SUV-a: oryginalnego Forda Bronco. Passa modelu trwała pięć generacji i zakończyła rynkową przygodę Bronco 12 czerwca 1996 roku. W tym 31-letnim okresie Ford wyprodukował ponad 1,1 miliona egzemplarzy tego samochodu. Teraz kultowy model zjeżdża z linii w zakładzie montażowym Michigan. Całkowicie nowy dwudrzwiowy Bronco 2021 szóstej generacji i pierwszy w historii czterodrzwiowy model, są wysyłane do dilerów, a następnie do klientów, którzy rozpoczęli tę niesamowitą przygodę, składając rezerwacje jeszcze zeszłego lata.

– Mamy najbardziej wykwalifikowaną kadrę roboczą w Ameryce, która pracuje w najnowocześniejszym zakładzie — powiedział John Savona, wiceprezes ds. produkcji i pracy – To bezkonkurencyjna kombinacja zaprojektowana tak, aby zapewnić naszym klientom wysokiej jakości, gotowy na wszystko, całkowicie nowy model Bronco.

Ford angażuje się w produkcję w Ameryce i montuje więcej pojazdów w Stanach Zjednoczonych niż jakikolwiek inny producent samochodów. Ford, największy pracodawca w Stanach Zjednoczonych, dodał około 2 700 miejsc pracy w zakładzie montażowym Michigan, aby budować jak najwięcej pojazdów, co daje łączne zatrudnienie około 4 900 osobom.

-

MODYFIKACJE I PERSONALIZACJE NOWEGO BRONCO

Centrum modyfikacji to obiekt o powierzchni 160 tys. metrów kwadratowych — formalnie Wayne Assembly Plant — tuż obok Michigan Assembly Plant. Klienci Bronco będą mogli zdecydować się na modyfikacje, w tym bagażniki dachowe, przedni zderzak safari, zewnętrzne pakiety graficzne i wiele, wiele innych, które zostaną zainstalowane fabrycznie w centrum modyfikacji. Właściciele Bronco mogą również wybierać z szerokiej gamy ponad 200 fabrycznych akcesoriów oferowanych przez dilerów w celu maksymalnej personalizacji. Modułowa konstrukcja Bronco pozwala na stworzenie pojazdu tak wyjątkowego, jak każdy klient.

-

___
źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Zabawa w kurzu: testy Forda Mustanga Mach-E Rally
Zabawa w kurzu: testy Forda Mustanga Mach-E Rally

FORD | Mustang Mach-E® Rally, któremu początek dał pomysł rzucony w przerwie na kawę, jest świadectwem tego, co jest możliwe, gdy łączysz pasję z designem i inżynierią.

Nowy Ford Tourneo Custom przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim
Nowy Ford Tourneo Custom przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim

FORD | Nowy Ford Tourneo Custom oferuje obszerne wnętrze i dziewięć miejsc siedzących, które można wygodnie konfigurować. Jego układy napędowe obejmują między innymi hybrydę plug-in oraz wariant z napędem na obie osie. W ostatnim czasie samochód zyskał również homologację dającą możliwość przewozu osoby na wózku inwalidzkim.

Nowy w pełni elektryczny E-Transit Custom Van pobudza elektryfikację transportu w małych firmach
Nowy w pełni elektryczny E-Transit Custom Van pobudza elektryfikację transportu w małych firmach

FORD | Na europejski rynek trafia właśnie nowy E-Transit Custom z oferty Ford Pro, który stawia sobie za cel zelektryfikowanie i zwiększenie produktywności sektora jednotonowych samochodów dostawczych, kluczowego dla funkcjonowania małych i średnich firm.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 183 KM eCVT AWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit L3H2 KOMBI 2.0 EcoBlue 130 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Mikrobus
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony