2018 NOWY FORD FOCUS ACTIVE - CROSSOVER

Dostępny w przestronnych nadwoziach pięciodrzwiowego hatchbacka i kombi, z nadwoziem o stylistyce uwzględniającej zwiększoną odporność na uszkodzenia, nowy Ford Focus Active oferuje powiększony prześwit i wyjątkową konfigurację podwozia, pozwalającą zachować wiodącą w klasie dynamikę jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu lepszych możliwości w trudnym terenie. Dodatkowym wsparciem dla wciąż rosnącej liczby europejskich klientów prowadzących aktywny tryb życia i wybierających samochody SUV lub crossover jest dodanie trybów Slippery i Trail do systemu trybów jazdy wybieranych przez kierowcę Focusa Active. Wprowadzenie standardowych relingów dachowych ułatwi bezproblemowy przewóz rowerów lub innego sprzętu sportowego. Opcje układu napędowego obejmują mocne i oszczędne 1-litrowe i 1,5-litrowe silniki benzynowe EcoBoost o mocach do 182 KM oraz 1,5-litrowe i 2,0-litrowe silniki wysokoprężne EcoBlue o mocach do 150 KM łączone z sześciostopniowymi przekładniami manualnymi lub ośmiostopniowymi przekładniami automatycznymi. Zaawansowane funkcje wspomagające kierowcę, wprowadzone po raz pierwszy w nowym Fordzie Focusie, obejmują bardziej zaawansowane wersje aktywnego tempomatu, systemu adaptacyjnego oświetlenia i aktywnego asystenta parkowania.

-

-

„Sprzedaż samochodów SUV Forda w październiku wzrosła o ponad 19 procent w stosunku rok do roku, a SUV-y stanowią obecnie ponad 20 procent Fordów sprzedawanych w Europie. Nasza rodzina crossoverów Active stanowi dla klientów szczególnie atrakcyjną opcję pojazdów w stylu SUV.” - powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu,  Ford of Europe. „Całkowicie nowy Focus Active, to więcej niż tylko wygląd. Szczególna konfiguracja jego podwozia i nowe opcje wyboru trybu jazdy umożliwią skuteczną jazdę w trudnym terenie rodzinom, które chcą podróżować nie tylko po asfalcie.”

Nowy Focus Active jest trzecim w nowej rodzinie crossoverów Active, po wprowadzeniu w tym roku nowych modeli Fiesta Active i KA+ Active.

-

-

Wyboista droga, to też droga. Radość z jazdy.

Samochód w wersjach nadwoziowych pięciodrzwiowego hatchbacka lub kombi jest standardowo wyposażony w konfigurację niezależnego tylnego zawieszenia z układem krótkiego i długiego wahacza (SLA), a do tego podwozie Focusa Active zaopatrzono w unikalne sprężyny, amortyzatory, stabilizatory, wprowadzono odpowiednią geometrię zawieszenia, a prześwit powiększono z przodu o 30 mm i z tyłu o 34 mm w porównaniu ze standardowym Focusem.

Zawieszenie SLA optymalizuje komfort jazdy i reakcje samochodu, a do tego mocowane jest do izolowanej ramy pomocniczej, która zapewnia pożądaną równowagę między zachowaniem przedniego i tylnego zawieszenia przy pokonywaniu większych nierówności na drodze, co zapewnia odpowiednią płynność jazdy. Kompozytowe tuleje wyróżniają się odmienną charakterystyką sztywności w różnych kierunkach, aby lepiej tłumić mniejsze uderzenia oraz obniżyć poziom hałasu i wibracji. Unikalna geometria zawieszenia SLA Focusa kombi objęła zmianę położenia amortyzatorów, pozwalając pojazdowi zachować zwinność i zdolność reagowania na działania kierowcy nawet przy całkowicie załadowanym bagażniku.

Aby uzyskać wyższy komfort i wytrzymałość na gorszych drogach, 17-calowe obręcze kół wykonane z lekkich stopów są wyposażone w opony o wyższym profilu 215/55 R17. Dostępne są również 18-calowe koła z oponami 215/50 R18. Oprócz wybieranych trybów jazdy Normal, Sport i Eco, które są standardem we wszystkich modelach Focusa, Focus Active wprowadza:

 • tryb Slippery dostosowujący ustawienia ESC i kontroli trakcji w celu zwiększenia pewności poruszania się po nawierzchniach o ograniczonej przyczepności, takich jak błoto, śnieg i lód. Tryb ten zapewnia redukcję poślizgu kół, w tym również podczas ruszania z miejsca na bardzo śliskiej nawierzchni i zapewnia bardziej stonowaną reakcję na zmiany położenia pedału przyspieszenia,
 • tryb Trail, który pomaga utrzymać dynamikę na miękkich nawierzchniach, takich jak piasek; dostosowując działanie ABS umożliwiające większe uślizgi kół, konfiguruje kontrolę trakcji umożliwiając większy poślizg kół, co służy oczyszczaniu bieżnika opon z piasku, śniegu lub błota i zapewnia spokojniejszą reakcję na zmiany położenia pedału przyspieszenia

-

-

Wytrzymałość, przestronność, wszechstronność.

Unikalne detale stylistyczne zapewniają charakterystyczny, wszechstronny i wytrzymały charakter Focusa Active, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ciemny wlot powietrza z unikalnym wzorem kratki ma również ciemne obramowanie, współgrające z ochronną okładziną, którą stylistycznie wyprowadzono z przedniej krawędzi zderzaka i pociągnięto poprzez nadkola i bok samochodu do tyłu.

Przedni i tylny zderzak są również unikalne dla Focusa Active, podobnie jak srebrne wykończenie przedniej i tylnej osłony podzderzakowej oraz projekty obręczy kół wykonanych z lekkich stopów. Żywe lakiery nadwozia obejmują Metropolis White i Orange Glow, a klienci mogą wybrać kontrastowy dach, w zależności od koloru nadwozia.

-

-

We wnętrzu znalazła się obszyta skórą kierownica i dźwignia zmiany biegów ze skórzanym uchwytem, jasne elementy na desce rozdzielczej i panelach drzwiowych oraz listwy progowe z oznaczeniem Active, zapewniające poczucie wysokiej jakości wykończenia. Fotele zapewniające dobre podparcie boczne są obszyte wyróżniającą się tkaniną Active z niebieskimi przeszyciem, dostępne są również dywaniki podłogowe z niebieskimi przeszyciami.

Całkowicie nowy Focus zapewnia więcej przestrzeni we wnętrzu dzięki większemu o 50 mm rozstawowi osi (w porównaniu z poprzednim modelem) i dzięki płaskiej podłodze. Osoby siedzące z przodu mogą cieszyć się swobodą ruchów dzięki szerokości wnętrza na wysokości ramion wynoszącej 1.421 milimetrów i pozycji deski rozdzielczej zoptymalizowanej pod kątem większej przestrzeni dla kierowcy i pasażera. Węższa konsola środkowa, elektryczny hamulec postojowy i pokrętło zmiany biegów do ośmiostopniowej przekładni automatycznej zapewniają także więcej miejsca dla kierowcy i pasażera.

Przed kolanami tylnych pasażerów przybyło ponad 50 mm w porównaniu z poprzednią generacją Focusa, a obecnie dostępne 81 mm, co stanowi najlepszy wynik w tej klasie samochodów. Szerokość na wysokości ramion tylnych pasażerów zwiększono o prawie 60 mm w porównaniu z poprzednikiem. Wrażenie przestronności zwiększa konstrukcja tylnych drzwi z oknami, które ciągną się do tylnego słupka.

-

-

Komfort i wygoda sprawiają, że Focus Active jest jeszcze bardziej wszechstronnym pojazdem dla rodzin spędzających aktywnie czas wolny. Dostęp do przestrzeni ładunkowej z rękami pełnymi sprzętu kempingowego jest łatwiejszy dzięki zastosowaniu bezdotykowej techniki otwierania drzwi bagażnika, co umożliwia dostęp do przestrzeni bagażowej za pomocą prostego ruchu stopy pod tylnym zderzakiem.

Najlepszy przyjaciel rodziny również może dołączyć do przygód - przestrzeń bagażnika wersji kombi została zaprojektowana tak, by pomieścić dużą skrzynkę o maksymalnej pojemności 1653 litrów umożliwiającą przewóz psa. Inżynierowie rozwiązali problem przewozu zdemontowanej rolety bagażnika. Mieści się ona idealnie pod nową regulowaną podłogą bagażnika i jest łatwiejsza do demontażu za pomocą pociągnięcia za pasek zwalniający.

System łączności i rozrywki Ford SYNC 3 wyposażony jest w 8-calowy kolorowy ekran dotykowy, który można obsługiwać za pomocą gestów szczypania i przesunięcia, umożliwia kierowcy sterowanie funkcjami audio, nawigacją i klimatyzacją, a także podłączonymi smartfonami za pomocą prostych poleceń głosowych. System kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™ i jest dostępny wraz z systemem audio B&O premium, który zapewnia, że każdy w samochodzie może cieszyć się dźwiękiem oddającym wrażenia z sali koncertowej.

Nowy system FordPass Connect z modemem pokładowym sprawia, że samochód staje się mobilnym punktem dostępowym Wi-Fi, gwarantującym w czasie jazdy łączność bezprzewodową nawet 10 urządzeń, a nowy panel do indukcyjnego ładowania pod deską rozdzielczą umożliwia łatwe ładowanie kompatybilnych smartfonów.

-

-

Nowy Focus Active oferuje szeroką gamę zaawansowanych systemów wspomagających kierowcę wprowadzonych na początku tego roku. Gama precyzyjnie zintegrowanych z samochodem systemów wspomagających kierowcę, zapewniających intuicyjną i bezstresową jazdę, zawiera:

 • Adaptacyjny tempomat, wzbogacony o system Stop & Go, system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości i system utrzymania na pasie ruchu, co umożliwia bezproblemowe poruszanie się w mieście z częstym zatrzymywaniem samochodu,
 • System reflektorów adaptacyjnych z nowym, opartym na analizie obrazu z kamery systemem doświetlania zakrętów oraz – pierwszy raz w produkcyjnym samochodzie - kierowania światłem w oparciu o znaki drogowe, pozwala na wstępny wybór jednego z modeli oświetlenia drogi, służąc poprawie widoczności w czasie nocnej jazdy.,
 • System wspomagający parkowanie w nowej wersji 2, steruje również wyborem biegów, przyspieszaniem i hamowaniem, aby umożliwić w pełni zautomatyzowane manewrowanie dostępne za naciśnięciem przycisku,
 • Pierwszy wyświetlacz przezierny (HUD) Forda oferowany w Europie pomaga kierowcom skupić uwagę na sytuacji drogowej,
 • System wspomagania kierownicy z funkcją omijania przeszkody, to pierwsze takie rozwiązanie w tym segmencie pojazdów, pomagające kierowcom w omijaniu stojących lub wolniej poruszających się pojazdów, celem unikania kolizji

-

-

Nabywcy nowego Focusa Active mogą przebierać w całej gamie zaawansowanych silników benzynowych EcoBoost i wysokoprężnych EcoBlue, zapewniających zoptymalizowaną moc i wyrafinowaną pracę Układy napędowe są standardowo wyposażone w system Auto Start-Stop w celu zmniejszenia kosztów eksploatacji. Do wyboru są precyzyjnie przełączane sześciostopniowe przekładnie manualne lub nowe ośmiostopniowe przekładnie automatyczne czyniące jazdę samochodem jeszcze łatwiejszą. Zaawansowana ośmiostopniowa przekładnia automatyczna dostosowuje się do różnych stylów jazdy, zapewniając optymalizowanie momentów zmiany biegów.

Wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra i o mocy 125 KM oferuje emisję CO2 od 107 g/km i zużycie paliwa wynoszące 4,8 l/100 km. 1,5-litrowy silnik EcoBoost o mocy 150 KM emituje CO2 w ilości 121 g/km i spala 5,3 l/100 km. 1,5-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue o mocy 120 KM zapewnia emisję CO2 od 93 g/km i zużycie oleju napędowego 3,5 l/100 km. 2-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue o mocy 150 KM oferuje emisję CO2 od 114 g/km i zużycie paliwa 4,4 l/100 km.

Produkowany z zastosowaniem użytych po raz pierwszy w całej branży procesów wytwórczych w zakładzie Forda Saarlouis w Niemczech, całkowicie nowy crossover Ford Focus Active jest już możliwy do zamówienia w salonie Ford Grupy Gezet. Zobacz aktualną ofertę promocyjną.

-

-

źródło: Ford Polska / Grupa Gezet

Czytaj więcej o marce Ford

„To był najbardziej niesamowity test samochodu”. Lexie Alford – AutentycznE rozmowy w E-Transicie
„To był najbardziej niesamowity test samochodu”. Lexie Alford – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

FORD | Podróżniczka Lexie Alford ustanowiła oficjalny rekord świata jako pierwsza osoba, która okrążyła kulę ziemską samochodem elektrycznym. Dokonała tego za kierownicą nowego Explorera. Wprost zza kierownicy elektrycznego Forda odwiedziła Mobilne Studio E-Transit. Zapraszamy na najnowszy odcinek z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie”, który prowadzi Beata Sadowska. 

Nowy Ford Puma już w polskiej ofercie. Odświeżony model - cena
Nowy Ford Puma już w polskiej ofercie. Odświeżony model - cena

FORD | Zaprezentowany niedawno nowy Ford Puma jest już dostępny w polskiej ofercie. Samochód zachwyca nie tylko nowoczesnym designem, ale również zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, bogatym wyposażeniem i niezawodnymi silnikami.

Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer z polską ofertą
Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer z polską ofertą

FORD | Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer wkracza na polski rynek, przynosząc ze sobą przemyślaną ofertę w dwóch wersjach wyposażenia: Explorer i Premium

Najnowsze oferty

Ford Puma ST-LINE X 1.0 EcoBoost Hybrid 125KM A7
 • Model: Puma
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 100 KM M6
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit Courier 1.0 EcoBoost 125 KM A7 FWD Limited Van
 • Model: Transit Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony