NOWY FIAT TIPO CROSS 2021

Model Tipo został odświeżony: całkowicie odnowiona gama, nowy design o bardziej urzekającym, młodzieńczym i dynamicznym charakterze, bardziej zaawansowana technologia oraz nowe, bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska silniki. Teraz gama została poszerzona również o nowego crossovera: nowego Tipo Cross.

Nowy gama składa się z 3 poziomów wyposażenia: Tipo, City Life i Life, dostępnych w trzech wariantach nadwozia (4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowy hatchback oraz Kombi); oraz 5 drzwiowy „Cross", z nadwoziem crossover, dostępny z 2 poziomami wyposażenia: City Cross i Cross. Nadwozie crossover, pojawiło się w wszechstronnym i urzekającym modelu Fiat Panda Cross, który był strategicznym kluczem do sukcesu tego modelu w całej Europie. Faktycznie wersja crossovera przybliżyła Pandę do nowych, młodszych Klientów, poszukującej samochodu, który nie tylko jest funkcjonalny, idealny do jazdy po mieście, ale również jest „supercool” i charakteryzuje się nowoczesnym designem. Wraz z poszerzeniem rodziny, ta sama strategia została przyjęta przy nowym Fiat Tipo. Zgodnie z tymi wytycznymi, projektanci i inżynierowie Fiata opracowali nowego Tipo Cross, tworząc nowego crossovera Tipo, tym razem skierowanego do nowej grupy docelowej, szerszej niż dotychczas pod względem wieku, gustu i wymogów mobilności.

-

-

NOWY WYGLĄD TIPO 2021

Nowy design Tipo został odświeżony i wygląda teraz bardziej nowocześnie, dynamicznie i elegancko. Nowy przód ma zmieniony grill, którego centralnym punktem jest nowe logo z napisem „Fiat”, stanowiąc ważny element w jego odświeżonym wyglądzie. Tipo jest również pierwszym samochodem Fiata, który przyjął to logo, tuż po niedawno zaprezentowanym nowym Fiatem 500. Przednie reflektory zostały całkowicie przeprojektowane, teraz Full-LED z przodu, jak i z tyłu, nie tylko podkreślają linię samochodu, ale także unowocześniają jego wygląd i zwiększają bezpieczeństwo aktywne i pasywne. Dzięki lepszej widoczności i dążeniu do zrównoważonego rozwoju w każdym najmniejszym detalu, światła te zmniejszają zużycie energii elektrycznej przez samochód, a tym samym emisję CO2. Zderzak w dolnej części samochodu, całkowicie przeprojektowany poprzez dodanie elementów w szczotkowanym chromowym wykończeniu ICE MATTE, zestawiony jest z nowymi 16" lub 17" felgami aluminiowymi z diamentowym wykończeniem i nowymi wzorami felg.

Wnętrze samochodu jest również całkowicie nowe. Fotele zdobią tkaniny o ekskluzywnym designie. W pełni konfigurowalny, 7-calowy cyfrowy wyświetlacz TFT zastępuje konwencjonalny, analogowy zestaw wskaźników. Jest to zdecydowanie najnowocześniejszy i najbardziej zaawansowany technologicznie system, dzięki czemu można kontrolować stan samochodu, multimedia i telefon. Samochód wyposażony jest w całkowicie nowe radio UConnect 5 z 10,25” ekranem dotykowym, po raz pierwszy dostępny w Grupie FCA w nowym Fiacie 500, a teraz również w nowym Tipo. Nawet kierownica, teraz jeszcze bardziej elegancka i sportowa, znalazła się w centrum uwagi projektantów Fiata. Jest ona teraz bardziej kompaktowa i nieco zmniejszona, by zapewnić lepszą ergonomię i pełną widoczność 7-calowego wyświetlacza TFT. Zwrócono również uwagę na centralny panel sterowania, w którym zmieniono układ sterowania klimatyzacją i dodano nowe chromowane i czarne elementy wykończeniowe.

Nowa gama Tipo jest również dostępna w dwóch niespotykanych dotąd odcieniach: niebieski - Ocean Blue i pomarańczowy - Paprika Orange.

-

-

NOWY FIAT TIPO CROSS 2021

Rodzina Tipo powiększyła się o nowe nadwozie. Fiat wprowadza obecnie na rynek nowego Tipo Cross, aby dodać do pozostałych 3 wariantów nadwozia (4-drzwiowego, 5-drzwiowwgo i kombi): prawdziwego crossovera, skierowanego do zupełnie nowej grupy docelowej. Rodziny, wieloletni odbiorcy Fiata Tipo, zmieniają swoje preferencje, porzucając konwencjonalne 5-drzwiowe samochody i kombi, by zbliżyć się do świata crossoverów, nie rezygnując przy tym z przestrzeni i komfortu. Te same rodziny są teraz gotowe przesiąść się do wzbudzającego większe emocje, bardziej wyrazistego, dynamicznego i młodzieżowego samochodu, dostępnego jednocześnie w przystępnej cenie. Odpowiedzią jest Tipo Cross, „nowy rodzinny crossover Fiata".

Ogólnie rzecz ujmując, nadwozie Tipo Cross jest zdecydowanie mocniejsze i śmielsze. Na pierwszy rzut oka samochód jest wyraźnie szerszy, z przeprojektowaną osłoną chłodnicy, który biegnie poniżej reflektorów przednich oraz jest zdecydowanie wyższy: prawdziwy crossover. Wysokość Tipo Cross została podniesiona o prawie 4 cm dzięki nowej kalibracji zawieszenia i dodaniu nowych felg i opon, wykorzystywanych wcześniej w innym crossoverze Fiata, 500X. Tipo Cross ma szersze opony, co nadaje mu jeszcze bardziej solidnego wyglądu.

-

-

Nowa konfiguracja oferuje również wyższą, bardziej komfortową pozycję za kierownicą i ułatwia wsiadanie i wysiadanie z samochodu, a także upraszcza wszystko, do czego rodziny jeżdżące Tipo są przyzwyczajone, w tym usadzanie dzieci na tylnych siedzeniach lub znajdowanie rzeczy, które mogły wpaść pod fotele. Innowacja w estetyce, Tipo Cross może być prawie 7 cm wyższy, z dodatkowymi crossoverowymi elementami wykończeniowymi, począwszy od wykończenia nadkoli bocznych, listew progowych, osłon podwozia, czy zderzaka z przodu i z tyłu, z uwidocznionym wykończeniem osłony w stylizacji ICE MATE, nadaje autu bardziej solidny i muskularny wygląd. Dostępne są również relingi dachowe obecne dotąd tylko w wersji Tipo kombi.

Nowy model został odświeżony nie tylko pod względem stylu i designu, ale również technologii, co plasuje go w czołówce segmentu C. Nowy Tipo jest wyposażony w szeroką gamę najnowszych systemów wspomagania kierowcy (ADAS):

 • System rozpoznawania znaków drogowych (Traffic Sign Recognition), aby określić maksymalną dozwoloną prędkość,
 • Inteligentny asystent prędkości (Intelligent Speed Assist), który zaleca kierowcy przestrzeganie ograniczenia prędkości,
 • System kontroli pasa ruchu (Lane Control), pomagający utrzymać auto na swoim pasie ruchu, pod warunkiem prawidłowego wykrycia oznaczeń na drodze,
 • System zmęczenia kierowcy (Attention Assist), wspomagający kierowcę w trakcie długiej i monotonnej jazdy, zalecając zrobienie przerwy, gdy kierowca jest zbyt zmęczony, aby kontynuować podróż,
 • Adaptacyjne światła drogowe (Adaptive High Beam), zapewniające lepszą widoczność podczas jazdy nocą, poprzez automatyczne włączanie świateł drogowych, gdy przeciwległa jezdnia jest pusta,
 • System martwego pola (Blind Spot Assist), system wykrywający za pomocą czujników ultradźwiękowych pojazdy znajdujące się w martwym polu i wyświetlający ostrzeżenie na odpowiednim lusterku bocznym,
 • Przednie czujniki parkowania, system Keyless Entry/Go i bezprzewodowa ładowarka do bezprzewodowego ładowania smartfona. Prawdziwy przypływ mocy: szybka ładowarka o mocy 15 kW, trzykrotnie większej niż w najlepszych smartfonach.

Jeśli chodzi o system informacyjno-rozrywkowy, Tipo jest pierwszym samochodem FCA od czasu nowej 500, który został wyposażony w system UConnect 5 piątej generacji, platformę łączności zaprojektowaną z myślą o przyszłości, dostępną z ekranem 10,25”. Zaprojektowany przez FCA w celu zapewnienia Klientom prostej i wygodnej obsługi, wykorzystuje intuicyjny i możliwy do spersonalizowania system operacyjny Android Auto. Uconnect 5 z bezprzewodowym Apple CarPlay i Android Auto oznacza możliwość bezprzewodowego korzystania z funkcji Apple CarPlay lub Android Auto na ekranie dotykowym radia z konfigurowalnymi profilami i opcją przechowywania do 5 konfiguracji. Korzystając z nowego systemu informacyjno-rozrywkowego nowego Tipo, można połączyć przez Bluetooth jednocześnie dwa telefony: na przykład, można korzystać zarówno z telefonu służbowego, jak i prywatnego, obsługując jednocześnie połączenia przychodzące i wychodzące, bez konieczności „przełączania” z jednego połączenia na drugie, aby odebrać połączenie na telefonie, który aktualnie nie jest połączony.

Warto również wspomnieć o nowym, białym podświetleniu wszystkich elementów sterujących w kabinie pasażerskiej, które nadaje całości bardziej nowoczesnego wyglądu oraz porcie USB dla tylnej kanapy, funkcji szczególnie przydatnej dla rodzin podczas długich podróży, która umożliwia na przykład dzieciom korzystanie z tabletu podczas jazdy.

-

-

NOWA GAMA SILNIKÓW TIPO 2021

Gama silników nowego Tipo została całkowicie odświeżona. W momencie premiery model będzie dostępny z poniższymi silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

Silnik benzynowy. Nowe Tipo będzie dostępne z nowym silnikiem benzynowym 1.0 GSE T3 o mocy 100 KM. Nowy trzycylindrowy silnik zapewnia maksymalny moment obrotowy wynoszący 190 Nm przy zaledwie 1500 obr./min, zamiast przy 4500 obr./min, jak ma to miejsce w obecnym silniku benzynowym 1.4 o mocy 95 KM, którego moment osiąga 127 Nm.

Silnik 1.0 GSE T3, należący do rodziny silników FireFly Turbo, to najbardziej wydajna i najnowocześniejsza wersja zapewniająca doskonałe osiągi, charakteryzująca się znacznie niższym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2. Jego maksymalna moc wynosi 74 kW (100 KM). Nowy silnik zapewnia dużą przyjemność z jazdy i zapewnia optymalny rozruch dzięki korzystnej krzywej momentu obrotowego nawet przy niskich obrotach. Jest także bardziej komfortowy, dzięki imponującej bezgłośnej pracy. Emisja CO2 spada do poziomu 121 g/km (WLTP). Ponadto, skrzynia biegów została skalibrowana, aby zapewnić maksymalną dynamiczną responsywność w ruchu miejskim i najlepszy komfort podczas jazdy na autostradzie utrzymując silnik na wyższych obrotach, do 3200 obr./min przy stałej prędkości jazdy na poziomie 130 km/h.

Silniki Diesla. Silniki wysokoprężne Multijet zgodne z normą Euro 6D Final oferują dwa poziomy mocy: 95 i 130 KM (poprzednio 120 KM), przy znacznej poprawie osiągów i zmniejszeniu wartości emisji CO2, od 110 g/km w rodzinie silników wysokoprężnych (WLTP). Silnik 1.6 Multijet o mocy 130 KM to również idealny silnik dla Klienta flotowego, strategicznym obszarem dla segmentu C, a tym samym dla Tipo.

-

-

PAKIET D-FENCE BY MOPAR

Na zamówienie, coraz bardziej przyjazna środowisku gama nowego Tipo może zostać również wyposażona w nowy Pakiet ochronny D-Fence by Mopar, składający się z trzech urządzeń zapewniających optymalną higienę samochodu: filtr, który zatrzymuje zanieczyszczenia przedostające się do samochodu z zewnątrz, blokuje drobne cząsteczki i pochłania 100% alergenów a także zmniejsza o 98% tworzenie się pleśni i bakterii; oczyszczacz powietrza, który umieszczany jest w kabinie samochodu i który odfiltrowuje mikrocząsteczki, jak pyłki lub bakterie; lampa UV, która dezynfekuje wszystkie najczęściej dotykane elementy w kabinie samochodu, jak kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów i fotele.

TIPO - BESTSELLER FIATA OD 2016r.

Fiat Tipo został wprowadzony na rynek 2016 roku; od tamtego czasu rodzina Tipo powiększyła się i obok wersji sedan pojawił się 5-drzwiowy hatchbacki i rodzinne kombi, a teraz debiutuje nowa wersja Tipo Cross. Od momentu premiery, Fiat Tipo natychmiast stał się jednym z najbardziej nagradzanych modeli w swoim segmencie we Włoszech i w całej Europie, przyczyniając się do wzrostu sprzedaży modeli Fiata. To również jeden z najbardziej globalnych modeli w gamie marki, którego ponad 70% samochodów sprzedawanych jest poza granicami Włoch. Od chwili wprowadzenia modelu na rynek sprzedano łącznie 670 000 samochodów, osiągając największy udział w rynku poza Włochami w 2019 r.

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Grande Panda: nowy globalny gracz od FIATA
Grande Panda: nowy globalny gracz od FIATA

FIAT | FIAT przedstawia pierwsze zdjęcia nowego modelu Grande Panda, pierwszego samochodu z nowej rodziny inspirowanej Pandą z lat 80. XX wieku, kompaktowego auta rodzinnego, które odpowiada na potrzeby klientów na całym świecie.

Olivier Francois odwiedza fabrykę Mirafiori
Olivier Francois odwiedza fabrykę Mirafiori

FIAT | W filmie z Mirafiori, Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT i globalny dyrektor marketingu Stellantis, podkreśla strategiczną rolę fabryki FIAT, wagę produkcji nowego Fiata 500 Ibrida w Turynie oraz znaczenie Włoch dla marki.

 Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat
Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat

FIAT | Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT wygłasza przemówienie na odbywającym się w Rzymie Światowym Spotkaniu poświęconym braterstwu między ludźmi.

Najnowsze oferty

Fiat 500 1.0 70KM Hybrid
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Fiat 500 Dolcevita 1.0 70KM
 • Model: 500
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Fiat Panda Seria 8 1.0 70KM Hybrid
 • Model: Panda
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 0
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony