KONCERN STELLANTIS ZAPOWIADA NOWEGO FIATA SCUDO ORAZ FIATA ULYSSE 2022

Oba nowe modele będą dostępne zarówno w wersji spalinowej ICE (Internal Combustion Engine), jak i w 100% elektrycznej BEV (Battery Electric Vehicle). Silniki spalinowe będą napędzane olejem napędowym, w zestawieniu z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. Samochód dostawczy będzie dostępny w trzech wersjach: van, kombi i kabina z platformą pod zabudowę, aby spełnić wszystkie wymagania związane z profesjonalnym transportem. Ponadto, oba pojazdy są oparte na platformie EMP2, której modułowy charakter umożliwia zaspokojenie specyficznych potrzeb poszczególnych grup klientów, poprzez dostosowanie jej do bardzo różnych modeli i segmentów. Dość powiedzieć, że Peugeot Expert i Traveller, Citroën Jumpy i Spacetourer, Opel/Vauxhall Vivaro i Zafira Life oparte są na tej samej platformie.

Do francuskiej fabryki powracają dwie włoskie marki, które stworzyły tam swoje najsłynniejsze modele: wysokiej klasy vana Fiata Ulysse, produkowanego w latach 1994-2002 oraz Fiata Scudo, samochód dostawczy, produkowany w latach 1996-2016. Kompleks przemysłowy, otwarty w 1992 roku w wyniku historycznego utworzenia joint venture w 1978 roku pomiędzy ówczesnymi Grupami Fiat i PSA, będzie „kolebką" dwóch nowych modeli Fiat i Fiat Professional, gotowych sprostać wyzwaniom nowej, coraz bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska miejskiej mobilności. Zainspirowane sukcesem swoich poprzedników, dwa nowe modele będą nosić nazwy Fiat Ulysse i Fiat Professional Scudo. Wzbogacą one ofertę marek z Turynu i będą stanowić kolejny krok w strategii elektryfikacji, zapewniając zeroemisyjne rozwiązanie skierowane do dużych rodzin, rynku pojazdów rekreacyjnych, transportu z kierowcą, profesjonalistów i firm wykonujących zabudowę. Do znanych i niezawodnych wersji obu samochodów z silnikami spalinowymi dołączą innowacyjne modele w 100% elektryczne, które z pewnością wzbudzą duże zainteresowanie klientów.

Nowa generacja Fiata i Fiata Professional jest zatem odpowiedzią na trwające przejście do bezemisyjnej mobilności. Przede wszystkim, przy rosnącym wykorzystaniu samochodów dostawczych na obszarach miejskich - częściowo ze względu na wzrost popytu na usługi dostawcze online - samochody te w znacznym stopniu przyczynią się do ograniczenia emisji spalin w miastach. Podobnie, wersje przeznaczone do przewozu osób pozwolą rodzinom cieszyć się „ekologicznym" i aktywnym trybem życia, poprzez wykorzystanie innowacyjnych technologii, wyjątkowego poziomu komfortu i przestrzeni oraz zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa. Na głównych rynkach zamówienia na Fiata Professional Scudo będzie można składać na przełomie roku 2021 i roku 2022, natomiast Fiat Ulysse będzie dostępny w pierwszym kwartale roku 2022.

Stellantis już odgrywa wiodącą rolę w tym zakresie, czego dowodem jest niekwestionowana pozycja lidera w Europie na rynku samochodów dostawczych oraz wyraźne dążenie do osiągnięcia pozycji światowego lidera w dziedzinie elektrycznych samochodów dostawczych. Grupa zresztą dąży do realizacji wszechstronnej strategii elektryfikacji, aby zapewnić swoim kultowym markom ekscytujące, najnowocześniejsze samochody, wykorzystując zarówno własne doświadczenie, jak i partnerstwa i joint venture do opracowania zaawansowanych technologii w przystępnych cenach. W ciągu najbliższych trzech lat proces elektryfikacji samochodów dostawczych obejmie wszystkie produkty i wszystkie regiony, w tym ofertę samochodów dostawczych zasilanych wodorowymi ogniwami paliwowymi do końca 2021 roku.

Do 2030 roku samochody niskoemisyjne Stellantis będą stanowiły ponad 70% sprzedaży w Europie i ponad 40% w USA, a inwestycje w elektryfikację i rozwój oprogramowania do 2025 r. wyniosą ponad 30 mld euro.

-

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

 Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat
Francois Olivier zachęca do przejścia na pojazdy elektryczne - Fiat

FIAT | Olivier Francois, dyrektor generalny marki FIAT wygłasza przemówienie na odbywającym się w Rzymie Światowym Spotkaniu poświęconym braterstwu między ludźmi.

FIAT już drugi rok z rzędu wspiera Światowe Spotkanie
FIAT już drugi rok z rzędu wspiera Światowe Spotkanie

FIAT | FIAT uczestniczył w Światowym Spotkaniu poświęconym braterstwu między ludźmi zorganizowanym przez Fundację Watykańską „Fratelli Tutti” w Rzymie w dniach 10 i 11 maja.

Uruchomienie produkcji eDCT
Uruchomienie produkcji eDCT

FIAT | W ramach spółki joint venture eTransmissions Assembly ruszyła produkcja zelektryfikowanej dwusprzęgłowej skrzyni biegów (eDCT) z produkcją na poziomie 600 000 sztuk rocznie, która ma być montowana w przyszłej generacji samochodów hybrydowych Stellantis

Najnowsze oferty

Fiat Doblo serie 2 Doblo VAN L1 650 kg, Benzyna 1.2, 110 KM, S&S
 • Model: Doblo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Panda HYBRID 1.0 70 KM - czujniki parkowania VAT23
 • Model: Panda
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Doblo VAN L2, BlueHDi 1.5, 100 KM 3 miejscowy Magic Cargo
 • Model: Doblo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony