NOWY FIAT SCUDO 2022 - VAN DLA PRAWDZIWYCH PROFESJONALISTÓW

Nowy Fiat Scudo 2022 jest drugim samochodem dostawczym marki Fiat Professional dostępnym także w wersji elektrycznej, dołączając do E-Ducato wprowadzonego na rynek w kwietniu br. nowy model uzupełnia i rozszerza gamę samochodów marki, dla zaspokojenia zróżnicowanych potrzeb klientów-prawdziwych profesjonalistów, którzy traktują swój pojazd przede wszystkim jako narzędzie pracy i źródło dochodu. Aby sprostać takim potrzebom, nowe Scudo jest wyposażone w szereg funkcji, które czynią go najlepszym w swojej klasie. Po raz kolejny, Fiat Professional odgrywa wiodącą rolę w segmencie D samochodów dostawczych i powraca do historycznej nazwy pojazdu produkowanego do 2016r. w fabryce Stellantis w Hordain we Francji, aby zastąpić Talento.

-

NOWY FIAT SCUDO 2022 - WERSJE, WYPOSAŻENIE I SILNIKI

Na dowód jego wielofunkcyjnej natury, nowy Fiat Scudo jest dostępny w trzech wersjach Furgon, Furgon Brygadowy, Platforma, w dwóch poziomach wyposażenia (Easy, i Lounge) oraz z czterema silnikami wysokoprężnymi, które stanowią uzupełnienie elektrycznego układu napędowego. Cała gama jest dostępna w wersji elektrycznej, począwszy od wersji Furgon, poprzez Furgon Brygadowy aż po Kombi (ta ostatnia wersja z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi). Tak szeroka gama podnosi atrakcyjność nowego Fiata Scudo dla transportu osobowego, firm zajmujących się zabudową oraz dla rynku pojazdów rekreacyjnych, w którym to sektorze Fiat Professional jest liderem w Europie.

Oprócz wersji elektrycznej, wyposażonej w silnik o mocy 136 KM, dostępne są również cztery silniki Diesel: wersje o pojemności 1,5 litra i mocy 102 lub 120 KM z 6-biegową skrzynią manualną; wersja o pojemności 2,0 litra o mocy 145 KM z 8-biegową skrzynią manualną lub automatyczną oraz wersja o mocy 177 KM, również zestawiona z wydajną 8-biegową skrzynią automatyczną.

Dzięki gamie, która spełnia potrzeby zarówno profesjonalistów, jak i menedżerów flot, oferując skuteczne rozwiązania i bezstresowe doświadczenia zapewniające ciągłość i rentowność biznesu, nowy Fiat Scudo jest gotowy, by stać się znaczącą marką w segmencie D, tj. lekkich samochodów dostawczych. Wprowadzenie wersji o zerowej emisji spalin jest również kolejnym elementem strategii stopniowej elektryfikacji gamy Stellantis i oczekuje się, że spotka się z dużym zainteresowaniem właścicieli firm, którzy dbają o rentowność swojej działalności, ale również szanują środowisko naturalne.

-

-

NOWY FIAT SCUDO 2022 - CENA W POLSCE

Cennik nowego Fiata Scudo 2022 nie został jeszcze ogłoszony. Będzie ujawniony bliżej daty wprowadzenia modelu do sprzedaży. 

-

DO UŻYTKU PROFESJONALNEGO, Z KOMFORTEM JAZDY SAMOCHODU OSOBOWEGO

Grupą docelową są osoby korzystające ze swojego samochodu w celach zawodowych, spędzające za kierownicą 8 lub więcej godzin dziennie. Właśnie dlatego komfort jest aspektem, który został starannie przeanalizowany na etapie projektowania. Jednym z najważniejszych celów nowego Scudo jest zapewnienie bezstresowej pracy dzięki rozwiązaniom, takim jak pozycja za kierownicą zbliżona do pozycji w samochodzie osobowym, najwyższy poziom izolacji akustycznej służący do zminimalizowania wstrząsów i wibracji.

Kompaktowe wymiary zewnętrzne (długość poniżej 5 metrów i wysokość 1,9 m w wersji bazowej) sprawiają, że Scudo nadaje się do wszechstronnego użytku, zapewniając zwinność niezbędną podczas jazdy po mieście wyświetlacz Head-Up dostarcza kluczowych informacji bez rozpraszania uwagi kierowcy, zmniejszając tym samym poziom stresu pozycja kierowcy podobna do tej w samochodzie osobowym oferuje doskonały poziom komfortu, a podniesiony fotel gwarantuje optymalną widoczność na drodze. Ergonomiczny stopień zapewnia łatwy dostęp do kabiny doskonałe trzymanie się drogi, komfort zawieszenia są zapewnione w każdych warunkach jazdy dzięki przedniemu i tylnemu zawieszeniu niezależnemu (wzmocniona oś przednia z kolumną McPhersona i stabilizatorem poprzecznym i oś tylna z wahaczami skośnymi wzdłużnymi), które zwiększa zwiększających sztywność sprężyn i amortyzatorom o zmiennej charakterystyce tłumienia (AMVAC), która zmienia tłumienie w zależności od prześwitu pojazdu.

-

-

BEZPIECZEŃSTWO - PEŁNY ZESTAW FUNKCJI ADAS

Nowy Fiat Scudo 2022 oferuje bogaty zestaw funkcji bezpieczeństwa i systemów ADAS (Advanced Driver Assistance Systems), w sumie 14, takich jak:

 • automatyczne rozpoznawanie znaków drogowych,
 • automatyczny system hamowania awaryjnego, aktywowany w momencie wystąpienia wysokiego ryzyka kolizji,
 • Lane Departure Warning, ostrzegający kierowcę o zjeżdżaniu z pasa ruchu, oraz Blind Spot Alert, ważna funkcja ostrzegająca o pojazdach znajdujących się w martwym polu lusterka wstecznego podczas wyprzedzania.

Samochód jest również wyposażony w system wczesnego ostrzegania o przeszkodach na drodze, system ostrzegania przed kolizją czołową oraz praktyczną kamerę cofania, która umożliwia panoramiczny widok 180°, co ułatwia parkowanie. Aby zapewnić optymalne osiągi i lepszą przyczepność w każdych warunkach, jak śnieg, błoto czy piasek, Fiata Scudo można wyposażyć w system Grip Control. Wreszcie, wyświetlacz head-up dostarcza kierowcy wszystkich najważniejszych informacji, nie odwracając jego uwagi od drogi, natomiast przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamera tylna, potrafiąca wyświetlić obraz 180° odtworzony z góry, pozwolą mu na wykonywanie manewrów parkowania zapewniając najwyższe bezpieczeństwo.

-

POMYSŁOWA MODUŁOWOŚĆ

Nowy Fiat Scudo został zaprojektowany jako wszechstronny samochód dostawczy, który jednak wygląda jak normalny samochód, a jego zaletą jest to, że oferuje inteligentne i praktyczne rozwiązania przy zachowaniu kompaktowych. Nowy Fiat E-Scudo jest również gotowy do przewozu pasażerów w celach służbowych i prywatnych. Jest w pełni konfigurowalny z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi. W zależności od potrzeb, siedzenia można złożyć w celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej, a składany drugi rząd siedzeń w wersji Scudo Brygadowe Składane pozwala na przewiezienie 3 dodatkowych osób w stosunku do wersji Furgon.

Same wymiary to kolejna mocna strona tego modelu: wysokość zaledwie 1,90 m, umożliwiająca łatwy wjazd do podziemnych magazynów oraz długość 5 m (do 5,3 m w wersji Maxi) sprawiają, że nowy Fiat Scudo to samochód, który może „przewieźć wszystko i wszędzie". Z myślą o szczególnych potrzebach w mieście dostępna jest również wyjątkowa w segmencie najkrótsza wersja „Compact", oferująca wszystkie zalety Scudo na długości zaledwie 4,6 metra. Pojemność ładunkowa wynosząca 4,6, 5,3 lub 6,1 m3 w zależności od rozstawu osi oraz ładowność do 1,4 t zapewniają nowemu Fiatowi Scudo bezkompromisowe możliwości.

Model charakteryzuje również szczególny rodzaj modułowości kabiny dzięki wyjątkowemu systemowi Moduwork, który przekształca siedzenie pasażera w miejsce pracy i powiększa przestrzeń ładunkową, umożliwiając przewożenie przedmiotów o długości do 4 metrów (wersja Maxi) i zwiększając objętość o 0,5 m3, do łącznej pojemności 6,6 m3. Samochód jest więc wystarczająco uniwersalny, aby spełnić wszystkie wymagania i potrzeby wszystkich klientów z różnych branż, od hydraulików, po kurierów zajmujących się dostawami do domu.

-

-

NOWE SCUDO TAKŻE W WERSJI ELEKTRYCZNEJ

Manifest bezkompromisowego Scudo odnajdujemy w charakterystykach wersji elektrycznej, najlepszych w swojej klasie, do których należy m.in. zasięg do 330km w cyklu WLTP, idealny dla osób pracujących w mieście i na przedmieściach. Wersja bezemisyjna charakteryzuje się również wyjątkową łatwością dostosowania do potrzeb klienta, oferując dwa rozmiary akumulatorów - 50 i 75 kWh, z mocą ładowania AC (prąd zmienny) do 11 kW i do 100 kW w DC (prąd stały), aby naładować akumulator, teraz jeszcze bardziej pojemny, do 80% w zaledwie 45 minut. Ładowność nie zmienia się niezależnie od układu napędowego i należy do najlepszych w segmencie, oferując do 6,6 m3 pojemności ładunkowej, ładowność użytkową do ponad 1 t i uciąg do 1 t.

-

-

___
źródło: Fiat Professional Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat Professional

FIAT Professional oferuje dla Nowego Ducato nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów
FIAT Professional oferuje dla Nowego Ducato nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów

FIAT Professional | FIAT Professional oferuje dla Nowego Ducato nową, 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów: większy komfort, większa przyjemność z jazdy i jeszcze lepsze osiągi

FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”
FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”

FIAT | FIAT Professional przedstawia swoją nową innowacyjną rodzinę Ducato, Scudo i Doblò, opowiadając o zmieniającym się krajobrazie firm przyszłości w nowej kampanii „Inspired by the Future” (Inspirowane przyszłością).

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

Najnowsze oferty

Fiat Ducato Maxi Skrzynia otwarta 4,2 z hakiem 2.2 140KM
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Skrzynia
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Ducato Maxi Furgon L4H3 2.2 180KM, ubezpieczenie 1zł
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Ducato Maxi Furgon L4H3 2.2 180KM, ubezpieczenie 1zł
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony