NOWY FIAT 500 NA TARGACH ELEKTRONIKI UŻYTKOWEJ (CES) 2022 W LAS VEGAS

Włoska ikona w swoich dwóch wersjach, nowego Fiata 500 3+1 i (500)RED, jest wystawiana w Strefie Elektryfikacji, jednej z czterech stref stoiska Stellantis.
Odbywające się od 5 do 8 stycznia targi CES® 2022 są najważniejszym światowym wydarzeniem technologicznym i idealnym miejscem, aby zaprezentować aktualne możliwości koncernu Stellantis oraz nakreślić przyszłość opartą na zaawansowanej elektryfikacji, technologii wnętrza samochodu, autonomii i łączności.
Włoska marka zaznacza swoją obecność w Grupie, prezentując swój najbardziej kultowy i zaawansowany technologicznie flagowy model Fiata. Całkowicie elektryczny nowy Fiat 500 został zaprojektowany z myślą o następnej dekadzie i zaspokojeniu potrzeb elektrycznej mobilności w centrach miast w przyszłości.

-

-

Nowy Fiat 500 jest prawdziwym kamieniem milowym w procesie elektryfikacji marki Fiat - najbardziej kultowy i najpopularniejszy model Fiata stał się całkowicie nowy, w pełni elektryczny i wyłącznie elektryczny. Na całym świecie Fiat 500 jest symbolem włoskiego samochodu: piękny, klasyczny, ponadczasowy design, inspirujące dzieło sztuki. Jednym słowem - ikona.
Nowy Fiat 500 został w całości opracowany, zaprojektowany i wyprodukowany w Turynie we Włoszech, miejscu narodzin modelu 500, i jest najlepiej sprzedającym się samochodem firmy z napędem elektrycznym. Jest to również ikona w skali całego świata, dostępna w Europie, Izraelu i Brazylii, a w 2022 roku ma zostać wprowadzony również w Japonii.
Mały, elektryczny  nowy Fiat przełamał „konwencjonalne" bariery dla elektryków: zasięg (nawet do 320 km WLTP, wzrastający do 460 km podczas jazdy tylko w cyklu miejskim), czas ładowania (funkcja szybkiego ładowania prądem o mocy do 85 kW w standardzie) i prosta obsługa („Tech it Easy"). Nowy Fiat 500 to pierwszy samochód miejski wyposażony w system jazdy wspomaganej na poziomie 2. i dostępny w trzech różnych rodzajach nadwozia: hatchback, cabrio i 3+1.

Dzięki nowemu systemowi Uconnect Infotainment piątej generacji, nowy Fiat 500 jest zawsze połączony  ze światem. „Hej FIAT" to zaawansowany system rozpoznawania mowy, dzięki któremu można „rozmawiać” z autem, używając po prostu hasła wywoławczego „Hej FIAT".

-

NOWY FIAT 3+1 i 500RED

Nowy Fiat 500 3+1 to najbardziej wszechstronny wariant nowego Fiata 500. Ma unikalne „magiczne drzwi" ułatwiające dostęp do tylnej kanapy. „Magiczne drzwi" idealnie wpasowują się w konstrukcję samochodu, nie ingerując i zmieniając ani jego designu, ani wymiarów, które pozostają takie same, jak w zwinnym samochodzie miejskim. Zwiększa się natomiast znacznie komfort użytkowania, dzięki czemu pasażerowie mają wygodniejszy dostęp na tylne siedzenia, a duże przedmioty można łatwo załadować. W rzeczywistości słupek centralny, do którego zazwyczaj mocowane są przednie drzwi, został w pełni zintegrowany z trzecimi drzwiami, po otwarciu których uzyskuje się ogromną przestrzeń.

-

-

Nowemu Fiatowi (500)RED przyświeca hasło „Made for the Planet, Made for its People", został bowiem stworzony z przesłaniem, aby chronić planetę i jej mieszkańców - jest elektryczny, przyjazny dla środowiska naturalnego i przyczynia się do tworzenia zrównoważonej przyszłości. Misja ta idzie jeszcze dalej, dzięki współpracy z (RED). Nowy Fiat (500)RED jest w 100% elektryczny, dzięki czemu ma swój wkład w walkę z zanieczyszczeniem środowiska. Jest to również samochód o dużej wartości etycznej, dzięki partnerstwu z (RED), organizacją założoną przez Bono i Bobby'ego Shrivera, od ponad 15 lat zaangażowaną w walkę z pandemiami. Wraz z markami Jeep i Ram, Fiat zobowiązał się przekazać co najmniej 4 miliony dolarów na wsparcie działań Globalnego Funduszu w walce z pandemiami na całym świecie w ciągu najbliższych trzech lat.
Dzięki obecności na targach CES, nowy Fiat (500)RED jest również doskonałym ambasadorem, który reprezentuje to przesłanie w Stanach Zjednoczonych.

-

-


___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

JAKI JEST NAJLEPSZY, MAŁY SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?
JAKI JEST NAJLEPSZY, MAŁY SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY?

FIAT | W pełni elektryczny, nowy Fiat 500 kolejny rok z rzędu utrzymał tytuł najlepszego małego samochodu elektrycznego w konkursie „Electric Car Awards 2022” organizowanym przez prestiżowy magazyn What Car?. Jurorzy docenili samochód za jego osiągi, konkurencyjną cenę i kultowy design.

„FIAT CAFÉ 500”
„FIAT CAFÉ 500”

FIAT | Na terenie muzeum Casa 500 w Turynie otwarto dziś kawiarnię „FIATCafé500”, w której można poznać historię ikony FIAT-a i ekologiczną przyszłość włoskiej marki.

FIAT 500 I „MORE IS MORE. ŻYCIOWE MAKSYMALISTKI 45+”
FIAT 500 I „MORE IS MORE. ŻYCIOWE MAKSYMALISTKI 45+”

FIAT | Nowy Fiat 500 oficjalnym samochodem partnerującym akcji „More is More. Życiowe maksymalistki 45+” realizowanej przez aktywistki Barbarę Pokorę i Patrycję Toczyńską.

Najnowsze oferty

Fiat 500X Hatchback Seria 7-1.5 130 KM Hybrid
 • Model: 500X
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Fiat Tipo Sedan 1.0 100 KM Tipo Czerwony Passione (168) od ręki Zielona Góra
 • Model: Tipo
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Fiat Tipo Sedan 1.0 100 KM Tipo Czerwony Passione (168) od ręki Zielona Góra
 • Model: Tipo
 • Typ nadwozia: Sedan / Limuzyna
 • Przebieg: 2 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony