NOWY FIAT DUCATO ELECTRIC 2020 ✰ PREMIERA

Światowa premiera elektrycznego Fiata Ducato Electric, który został zaprezentowany międzynarodowym mediom. Zaprojektowany i skonstruowany zgodnie z najbardziej zaawansowanymi standardami jakościowymi Grupy FCA, jest dostępny we wszystkich wariantach nadwozia i z taką samą pojemnością wnęki ładunkowej co tradycyjny Ducato, od 10 m3 do 17 m3, a także z najlepszą ładownością na rynku, osiągającą aż 1950 kg.


NOWY FIAT DUCATO 2020 - 100% ELECTRIC


Ducato Electric zaoferuje szeroki wybór opcji akumulatorów, zapewniający zasięg od 220 do 360 km według procedury NEDC. Maksymalna moc 90 kW i maksymalny moment obrotowy 280 Nm. Rozwój nowego modelu jest wynikiem dogłębnej analizy danych dotyczących warunków użytkowania samochodów dostawczych, ich różnych rodzajów przeznaczenia oraz współpracy z głównymi klientami, a wszystko to w celu zaoferowania rozwiązań „szytych na miarę”, które dostosowują ładowność i osiągi do konkretnych wymagań profesjonalnego użytkownika.


Podczas spotkania poświęconego nowemu Ducato MY2020, marka Fiat Professional zaprezentowała, jako światową premierę, Ducato Electric – w pełni elektryczną wersję typu BEV (Battery Electric Vehicle) - który trafi do sprzedaży w 2020 r. i uzupełni wersję Ducato Natural Power zasilaną metanem, w ramach alternatywnych źródeł napędu.


Marka ciągle doskonali drogę rozwoju nowego Ducato, wprowadzając ulepszenia już od prawie 40  lat obecności modelu na rynku.  Polepszane są osiągi, przyjazność dla środowiska, kładziony jest silny nacisk na całkowity koszt posiadania, by jak najlepiej odpowiadać na różnorodne potrzeby każdej zawodowej „misji”. Ducato Electric został opracowany i skonstruowany na podstawie szczegółowej analizy rzeczywistego użytkowania pojazdów przez klientów, obejmującej rok gromadzenia danych, które potwierdziły, że ponad 25% rynku charakteryzuje się już „postawą BEV” pod względem użytkowania, tras, dynamiki i osiągów, a zatem jest  już „gotowa”  na zmianę podejścia do mobilności. Specjaliści pracujący w określonych dziedzinach biznesowych są dobrze przygotowani, by stać się pierwszymi użytkownikami nowej technologii, biorąc pod uwagę rozwój handlu internetowego, usług pocztowych i kurierskich, dostaw zakupów spożywczych, wielowęzłowych sieci transportowych i powszechnej potrzeby zapewnienia dostępu do centrów miast z ich stale rosnącymi ograniczeniami ruchu dla samochodów zasilanych paliwem tradycyjnym.  
Klienci, którzy już teraz są zainteresowani mobilnością elektryczną, to ci sami klienci, którzy ze względu na specyficzne potrzeby biznesowe, a zatem z konieczności, przywiązują szczególną wagę do całkowitego kosztu posiadania, charakteryzują się  małą zmiennością trasy i wysokim wykorzystaniem samochodu w ciągu roku, wykonując jednak niewielkie przebiegi dzienne.

Ducato Electric, zgodnie ze swoim innowacyjnym duchem, opiera się na proaktywnej współpracy z klientem. Projekty pilotażowe, w które zaangażowani byli najważniejsi operatorzy z branży, umożliwiły najlepsze wykorzystanie wszystkich kompetencji i poznanie konkretnych potrzeb użytkowników, uwzględnionych następnie na etapie przygotowania i personalizacji każdej aplikacji. Dzięki zastosowaniu takiego podejścia, Fiat Professional może zaoferować kompletne rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej, które bazując na analizie zapotrzebowania energetycznego, mogą objąć nie tylko każdą pojedynczą trasę, ale są w stanie zaoferować rozwiązania od mobilności po transport osób i towarów, nie zapominając o żadnym z aspektów na całym świecie  w zakresie usług wymaganych przez dzisiejsze, nowe kanony w mobilności.

Właśnie dlatego, Ducato Electric zaoferuje, oprócz kompletnej gamy wersji również modułowe opcje rozmiaru baterii z zasięgiem od 220 do 360 km według procedury NEDC i różne konfiguracje ładowania. Wszystko to w połączeniu z imponującymi osiągami: prędkość ograniczona do 100 km/h, aby zoptymalizować zużycie energii, maksymalna moc 90 kW i maksymalny moment obrotowy 280 Nm. Co więcej, nowa elektryczna jednostka napędowa nie wpływa negatywnie na to, co jest mocną stroną Ducato: najlepszą w swojej klasie pojemność od 10 do 17 m3 i ładowność do 1950 kg, również najlepszą w swojej kategorii.


Podsumowując, marka Fiat Professional skutecznie wykorzystała swoje dziedzictwo technologiczne i doświadczenie, aby opracować elektryczną wersję swojego bestsellera, spełniając przy tym wymagania każdego profesjonalnego użytkownika i oferując innowacyjność, osiągi i elastyczność, działając zgodnie z motto przyświecającemu modelowi Ducato: „więcej technologii, więcej efektywności, więcej wartości”, by zaoferować klientom zeroemisyjną wersję najbardziej wydajnego, wszechstronnego vana na rynku.

Będzie to kluczowy produkt Fiata Professional w dziedzinie mobilności elektrycznej, szczególnie na etapie przejścia od tradycyjnego „wyboru pojazdu” do „wyboru mobilności” w oparciu o konkretne czynniki biznesowe i handlowe, zmieniając koncepcję podejścja do zakupu z całkowitego kosztu posiadania na całkowity koszt mobilności.


__
źródło: Fiat Polska

Czytaj więcej o marce Fiat Professional

FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”
FIAT Professional przedstawia nową gamę samochodów w ramach kampanii „Prawdziwe historie” przedstawiającej „firmy przyszłości”

FIAT | FIAT Professional przedstawia swoją nową innowacyjną rodzinę Ducato, Scudo i Doblò, opowiadając o zmieniającym się krajobrazie firm przyszłości w nowej kampanii „Inspired by the Future” (Inspirowane przyszłością).

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU
GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU

INFORMACJE | Grupa Gezet nabyła blisko 90 proc. udziałów w gdańskiej spółce Auto Plus, będącej dealerem marki Fiat, Jeep oraz Alfa Romeo i tym samym rozpoczęła działalność w Trójmieście.

Najnowsze oferty

Fiat Scudo składana brygadówka, Maxi 2.0 MJ 145 KM, leasing od 101%, polisa 1 zł
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Scudo Furgon Maxi 2.0 MJ 145 KM,Leasing od 101%,
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Scudo Standard 2.0 145 KM. Leasing od 101%, UBEZPIECZENIE 1zł do końca marca
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony