OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?

W 2023r. ofensywa elektryfikacyjna marki jeszcze przyspieszy, z nowym Oplem Astrą Electric na czele. Z kolei pod śmiałą i przejrzystą stylistycznie maskę Mokki Electric trafi więcej mocy oraz akumulator zapewniający większy zasięg. W 2023r. u dealerów zadebiutują modele dynamicznej podmarki GSe: Astra GSe, Astra Sports Tourer GSe i Grandland GSe. Opel zadba również o odpowiednią dawkę entuzjazmu w nowym sezonie rajdów, w których kierowcy ścigają się elektrycznymi i lokalnie bezemisyjnymi pojazdami. Na 2023r. zaplanowano bowiem trzecią edycję ADAC Opel e-Rally Cup, pierwszego na świecie jednomarkowego pucharu samochodów elektrycznych, rozgrywanego pojazdami Opel Corsa‑e Rallye.

„W 2023 r. będziemy kontynuować naszą transformację do w pełni elektrycznej marki. Klienci odczują to, gdy po raz pierwszy usiądą za kierownicą szczególnie dynamicznych wersji GSe lub wybiorą się na pierwsze próbne jazdy nową Astrą Electric. Dalej jesteśmy też zaangażowani w rajdy samochodów z napędem w pełni elektrycznym, dbając o odpowiednią dawkę emocji na drodze i na torze. Tymi oraz innymi niespodziankami Opel będzie elektryzował ludzi w nadchodzącym roku” – powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny firmy Opel.

-

-

NOWOŚĆ 2023: OPEL ASTRA ELECTRIC

Wkrótce po oficjalnej premierze najnowsza generacja Opla Astry została uhonorowana Złotą Kierownicą 2022. Teraz Opel otwiera nowy i przełomowy rozdział: Opel Astra Electric będzie dostępny do zamówień już wiosną, natomiast pierwsze egzemplarze dotrą do dealerów w późniejszych miesiącach roku. W długiej i wypełnionej sukcesami historii bestsellera klasy kompaktowej marka ze znakiem „Blitz” prezentuje pierwszą seryjną w pełni elektryczną wersję tego modelu. Ale to nie wszystko. Po pięciodrzwiowym hatchbacku przyjdzie też czas na nowego Opla Astrę Sports Tourer Electric – pierwsze w pełni elektryczne kombi niemieckiego producenta. Każdy wariant nowej Astry Electric przekonuje czystą, lokalnie bezemisyjną przyjemnością z jazdy. Silnik elektryczny rozwija moc 156 KM i aż 270 Nm momentu obrotowego. Prędkość maksymalną samochodu ograniczono do 170 km/h. Źródłem energii jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 54 kWh, który wystarcza na bezemisyjne przejechanie do 416 kilometrów (według WLTP).

-

-

MOKKA ELECTRIC 2023 - WIĘCEJ MOCY I WIĘKSZY ZASIĘG

Wkrótce więcej mocy i zasięgu będzie dostępne w modelu Opel Mokka Electric. W pełni elektryczny laureat Złotej Kierownicy 20213 w przyszłości będzie także dostępny z opcjonalnym większym i mocniejszym akumulatorem. Pojemność 54 kWh pozwoli kierowcom Mokki Electric na lokalnie bezemisyjne przejechanie nie 338, ale nawet 406 kilometrów (według WLTP), czyli o 20 procent więcej niż dotychczas.

-

-

OPEL GSe: NOWA SUBMARKA WKRÓTCE W SPRZEDAŻY

GSe, nowa dynamiczna submarka Opla, zwiastuje przyszłość usportowionych wersji. Słynny trzyliterowy skrót ma teraz nowe rozwinięcie: „Grand Sport Electric”. Zamówienia na zelektryfikowane flagowe wersje Opel Astra GSe, Opel Astra Sports Tourer GSeOpel Grandland GSe można będzie składać już wkrótce. Dzięki mocy układu wynoszącej 225 KM i maksymalnemu momentowi obrotowemu 360 Nm (zużycie paliwa w cyklu mieszanym wg WLTP: 1,2-1,1 l/100 km; emisja CO2 26-25 g/km; wartości wstępne) nowa Astra GSe i Astra Sports Tourer GSe mają wszystko, co potrzebne, by zatrząść klasą kompaktową. Powyższe wartości gwarantują zrywność i wysoką prędkość maksymalną. Nowości rynkowe wyznaczają też nowy standard pod względem zestrojenia podwozia i informacji zwrotnej przekazywanej kierowcy. W gamie modelu Astra wersje GSe wyróżniają się jeszcze większą zwrotnością i precyzją prowadzenia. Układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce reagują natychmiastowo i bezpośrednio na polecenia kierowcy. Technologia KONI FSD umożliwia zmienną charakterystykę amortyzacji w zależności od sytuacji, dla zapewnienia precyzji prowadzenia bez uszczerbku dla komfortu.

Dotyczy to także nowego Grandlanda GSe. Usportowiony SUV jest jeszcze ambitniejszy pod względem osiągów. Moc turbodoładowanej benzynowej jednostki o pojemności 1,6 litra połączono z dwoma silnikami elektrycznymi, po jednym na każdą oś. W ten sposób uzyskano łączną moc układu 300 KM (zużycie paliwa wg WLTP: 1,3 l/100 km, emisja CO2: 31-29 g/km; cykl mieszany, wartości wstępne). Napęd hybrydowy typu plug-in czyni z Grandlanda GSe sportowego SUVa, w którym stały elektryczny napęd na wszystkie koła zapewnia doskonałą przyczepność oraz najlepsze przyspieszenie i elastyczność w swojej klasie od ruszenia z miejsca. Sprint od 0 do 100 km/h Grandlandem GSe zajmuje 6,1 sekundy, a samochód rozwija prędkość maksymalną 235 km/h (135 km/h w trybie elektrycznym).

-

-

TRZECI SEZON: ADAC Opel e‑Rally Cup 2023

Od wiosny Opel ponownie zadba też o emocje w sporcie motorowym. Na maj 2023 r. zaplanowano inaugurację trzeciego sezonu ADAC Opel e‑Rally Cup. Przygotowania idą już pełną parą, a Opel ma nadzieję powtórzyć sukces z sezonu 2022. Kalendarz pierwszego i jak dotąd jedynego na świecie jednomarkowego radowego pucharu samochodów elektrycznych w nowym sezonie zapowiada się jeszcze bardziej elektryzująco. Zamiast siedmiu rund – jak miało to miejsce w dwóch poprzednich edycjach – na 2023 r. dla uczestników i samochodów Opel Corsa‑e Rally zaplanowano osiem rajdowych rund na najwyższym poziomie w czterech krajach.

Florian Huettl, dyrektor generalny firmy Opel, powiedział: „W przyszłym roku będziemy dalej realizować naszą elektryfikacyjną ofensywę, wprowadzając modele udowadniające, że współczesna elektryczna motoryzacja może być zarówno inspirująca jak i funkcjonalna na co dzień. Dotyczy to nie tylko naszych najpopularniejszych modeli, takich jak Astra Electric, Mokka Electric czy serii GSe, ale całej oferty Opla. Wkrótce opublikujemy więcej wiadomości o naszych bestsellerach z segmentu małych samochodów oraz o ofercie zelektryfikowanych lekkich pojazdów użytkowych. Tymczasem życzymy udanego początku roku 2023!"

-

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

NOWY OPEL ASTRA SPORTS TOURER GSe JUŻ W SPRZEDAŻY
NOWY OPEL ASTRA SPORTS TOURER GSe JUŻ W SPRZEDAŻY

CENNIK | Mocny, dynamiczny i zelektryfikowany – te wszystkie trzy elementy to zalety gamy modelowej nowej submarki Opla GSe. Po modelach Grandland GSe i Astra GSe, można już składać zamówienia na trzeci samochód należący do tej niezwykłej gamy, nowego Opla Astrę Sports Tourer GSe.

NOWY OPEL CORSA 2024 - ELEKTRYCZNY ORAZ HYBRYDOWY
NOWY OPEL CORSA 2024 - ELEKTRYCZNY ORAZ HYBRYDOWY

Nadchodzi nowy Opel Corsa – i to jeszcze w tym roku. Jeszcze bardziej śmiały, jeszcze bardziej poruszający, jeszcze bardziej intuicyjny w obsłudze i z zupełnie nowym napędem elektrycznym i hybrydowym.

60 LAT TEMU: OPEL WPROWADZA NA RYNEK MODEL REKORD A
60 LAT TEMU: OPEL WPROWADZA NA RYNEK MODEL REKORD A

OPEL | Wiosną 1963 roku Opel zaprezentował nowego Recorda, „samochód bezkompromisowego postępu”, jak określała go ówczesna broszura sprzedażowa.

Najnowsze oferty

Opel Astra Elegance 1.5 Diesel AT8 130KM S/S | Apple CarPlay
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 8830 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Opel Insignia Sports Tourer Elite 2.0 CDTI 170 KM AT8 ,Bogata Wersja !
 • Model: Insignia
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 152684 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2018
Opel Mokka 1.2 Turbo Automat 130 KM Ultimate, Alcantara, Kamera, Alu 18"
 • Model: Mokka
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 31350 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2021

Odwiedź nasze salony