ALFA ROMEO SAUBER F1 TEAM NA ROK 2019

ZNAMY JUŻ KIEROWCÓW TEAMU ALFA ROMEO SAUBER F1 W SEZONIE 2019

Znamy już nazwiska wszystkich kierowców, kórzy w sezonie 2019 będą stanowić team Alfa Romeo Sauber F1. Kontrakt z zespołem podpisał Antonio Giovinazzi, który w sezonie 2019 będzie partnerem jednego z Mistrzów Świata Formuły 1 sezonu 2007, Kimi Räikkönena (więcej o przejściu Raikkonena pisaliśmy tutaj). Zgodnie z tradycją odkrywania i angażowania młodych talentów, Alfa Romeo Sauber F1 Team wybrał włoskiego kierowcę, który pracował z zespołem w ostatnich dwóch latach, by zajął miejsce Charlesa Leclerca. Decyzja o wyborze Antonio Giovinazzi jest szczególnie ważna w tym projekcie, bowiem w tym sezonie Alfa Romeo powróciła na szczyt podium sportów motorowych po ponad 30-letniej przerwie. Połączenie sił Alfa Romeo i włoskiego kierowcy było rzeczą naturalną, biorąc również pod uwagę silną więź, która od młodzieńczych lat łączy Giovinazziego z marką Alfa Romeo i która jest źródłem dumy narodowej, biorąc pod uwagę, że minęło kilka już lat, odkąd włoski kierowca ścigał się w wyścigach Formuły 1. Antonio Giovinazzi zadebiutował w Formule 1 z zespołem Sauber podczas Grand Prix Australii 2017, a od tego czasu ścigał się kilkakrotnie w barwach szwajcarskiego zespołu (Chinese Grand Prix 2017). Ponadto, był kierowcą testowym i brał udział w sesji FP1 dla zespołu. Zaprezentował swój talent i dąży do osiągnięcia ambitnych wyników razem z Alfa Romeo Sauber F1 Team.

-

„Cieszę się, że mogę dołączyć do Alfa Romeo Sauber F1 Team. Jest to spełnienie moich marzeń i jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem szansę, aby występować w barwach tego zespołu. Jako Włoch mam zaszczyt reprezentować Alfę Romeo, kultową markę odnoszącą sukcesy w naszym sporcie. Chciałbym podziękować Scuderia Ferrari i Alfa Romeo Sauber F1 Team za tę wspaniałą okazję. Jestem bardzo zmotywowany i nie mogę się doczekać, aby zacząć razem pracować i osiągnąć wspólnie wspaniałe wyniki”.

-

Rolę trzeciego kierowcy oraz ambasadora marki będzie pełnił Marcus Ericsson, który od czterech lat występuje w barwach Saubera.W ostatnich czterech sezonach Mistrzostw Świata Marcus Ericsson stał się ważnym członkiem rodziny Sauber. Jego doświadczenie, pozytywne nastawienie i wysokie kwalifikacje zawodowe przyczyniły się w znacznym stopniu do dużych postępów poczynionych przez Alfa Romeo Sauber F1 Team. Marcus Ericsson będzie z pełnym zaangażowaniem nadal ściśle współpracował z zespołem.

„Jestem wdzięczny za lata spędzone w Formule 1, jako kierowca wyścigowy. Jestem dumny z faktu, że w ostatnich czterech latach ścigałem się w barwach Saubera, a w tym sezonie reprezentowałem także kultową markę, jaką jest Alfa Romeo. Chciałbym nadal ścigać się, ale posiadanie w zespole kierowcy takiego jak Kimi Räikkönen to świetna okazja dla nas wszystkich. Nadal będę wnosił swój wkład do zespołu, tak jak zawsze to robiłem z poświęceniem i oddaniem”.

-

-

Frédéric Vasseur, dyrektor zarządzający i generalny Sauber Motorsport oraz szef Alfa Romeo Sauber F1 Team powiedział : Mamy ogromną przyjemność przedstawić kompletny skład kierowców na sezon 2019. Najpierw podpisaliśmy umowę z Kimi Räikkönenem, niezwykle doświadczonym kierowcą, który z pewnością przyczyni się do rozwoju całego naszego zespołu. Wraz z Alfą Romeo miło nam powitać Antonio Giovinazziego, który zajmie miejsce Charlesa Leclerca. W przeszłości mieliśmy już okazję z Nim współpracować i okazało się, że Antonio ma ogromny potencjał. Jesteśmy bardzo zdeterminowani i zmotywowani. Naszym celem jest kontynuowanie rozwoju i wspólna walka o liczące się pozycje."

"Chcielibyśmy także podziękować Marcusowi (Ericssonowi, przyp.red.) za poświęcenie dla zespołu i wspaniałą pracę, jaką wykonał pracując z nami wiele lat. Cieszymy się, że nadal będzie on częścią rodziny Sauber. W sezonie 2018 zespół zrobił ogromne postępy, a Marcus odegrał istotną rolę w naszym rozwoju. Marcus pracuje z nami już od lat i cieszymy się na nowy wspólny rozdział, w którym zacieśnimy naszą współpracę, aby razem podążać w pozytywnym kierunku”.

-

-

źródło: Alfa Romeo Polska

Czytaj więcej o marce Alfa Romeo

Alfa Romeo: Milano Name is not OK? “Alfa Romeo Junior” then!
Alfa Romeo: Milano Name is not OK? “Alfa Romeo Junior” then!

Alfa Romeo | Podczas jednego z najważniejszych tygodni dla przyszłości Alfy Romeo, włoski urzędnik państwowy oświadczył, że używanie nazwy „Milano” - wybranej przez markę dla niedawno zaprezentowanego nowego kompaktowego samochodu sportowego - jest prawnie zabronione.

Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu
Nowa Alfa Romeo Milano - Sportowy charakter w kompaktowym wydaniu

ALFA ROMEO | Witamy MILANO, nowy kompaktowy samochód, dzięki któremu marka Alfa Romeo ze swoim sportowym charakterem powraca do największego segmentu rynku europejskiego. Symboliczne „witaj z powrotem” dla fanów Giulietty i Mito oraz ciepłe powitanie nowego pokolenia Alfistów.

Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”
Alfa Romeo 33 zdobywcą nagrody Design Trophy przyznawanej przez „Automobile Magazine”

Alfa RomeoNowa Alfa Romeo 33 Stradale jest zdobywcą tegorocznej nagrody Design Trophy przyznawanej przez prestiżowy „Automobile Magazine”. Zdobyte wyróżnienie potwierdza atrakcyjność tego wyjątkowego modelu „fuoriserie” (zbudowanego na zamówienie), którego geneza tkwi w śmiałych marzeniach i odwadze w ich realizacji.

Najnowsze oferty

Alfa Romeo Tonale NOWOŚĆ Tributo Italiano 160+20KM MHEV 2024
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Alfa Romeo Tonale Veloce MHEV 1.5 180KM AT7 - DEMO
 • Model: Tonale
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Alfa Romeo Stelvio TI 2.0 GME 280km Q4
 • Model: Stelvio
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony