Honda - Nowe malowania Daxa i aktualizacje kolorów CB125F w ofercie 2024

Po 41 latach nieobecności, Dax wrócił do Europy w ramach oferty modelowej Hondy na rok 2023, dołączając do małych motocykli - Monkey i MSX125 Grom. W wersji na rok 2024 zyskuje on nową, modną kolorystykę Pearl Glittering Blue. Ponadto dostępny będzie w malowaniach Pearl Nebula oraz Pearl Cadet Grey, oferowanych już w ubiegłym roku.

Dzięki kultowej ramie w kształcie litery T, z tłoczonej stali, żaden inny motocykl nie ma takiego samego kształtu jak Dax. Rama, która rozciąga się od spodu siedzenia do chromowanej kierownicy, przypomina jamnika z jego krótkimi nogami i długim korpusem, co w 1969 roku doprowadziło do nadania nazwy Dax pierwowzorowi – ST50.

Dax na rok modelowy 2024 zachowuje niepowtarzalny, kultowy wygląd nawiązujący do oryginału, a rama (w której mieści się również zbiornik paliwa) zapewnia dużą wytrzymałość podczas jazdy we dwoje. Za zawieszenie odpowiada widelec USD o średnicy 31 mm, dopasowany do podwójnych tylnych amortyzatorów. Dopełnieniem klasycznego wyglądu są przyciemnione 12-calowe koła, ubrane w przypominające balony, grube opony, które umożliwiają łatwą i zwinną jazdę po mieście. Dax otrzymał oświetlenie wykonane w całości w technologii LED, stylowy negatywowy wyświetlacz LCD, chromowaną kierownicę i uchwyt dla pasażera za tylnym siedzeniem.

W 2023 r. niezwykła wersja modelu Dax, o nazwie „Furiosa”, zaprojektowana przez portugalską artystkę, Tamarę Alves, zwyciężyła w czwartym dorocznym konkursie na najciekawszą personalizację motocykla Hondy, odbywającym się w ramach festiwalu Wheels & Waves w Biarritz


Niezmiennie popularny CB125F zawsze uważany był za wytrzymały, przyjazny dla użytkownika model, doskonały na początek motocyklowej przygody. W 2021 roku przeszedł on gruntowną metamorfozę, otrzymując nowy silnik, ramę i nową stylistykę, w tym reflektory LED. W ubiegłym roku ponad 7000 egzemplarzy CB125F zostało sprzedanych europejskim nabywcom, co uplasowało go na drugiej pozycji w rankingu sprzedaży motocykli o pojemności 125 cm3 w Europie.

CB125F na rok modelowy 2024 otrzyma niewielkie aktualizacje, w tym nowy, krótszy tłumik, dłuższą chromowaną osłonę termiczną i mocniejszy aluminiowy uchwyt za tylnym siedzeniem, a do malowania Black dołączą dwa nowoczesne kolory – Imperial Red Metallic i Matt Marvel Blue Metallic. Dla lepszego efektu kolorystycznego, sprężyny amortyzatorów i nasadka świecy zapłonowej zostały ozdobione jaskrawoczerwonymi detalami.

Dax pojawi się u europejskich dealerów w grudniu, a CB125F – w styczniu 2024 r.


źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda MSX125 Grom na rok modelowy 2025
Honda MSX125 Grom na rok modelowy 2025

HONDA MOTOZmodernizowany model MSX125 Grom 2025 jest gotowy do wejścia na rynek europejski z przeprojektowanym nadwoziem i nowymi opcjami kolorystycznymi. 

Tak wyglądał Honda MotoDay'24 w Grupie Gezet
Tak wyglądał Honda MotoDay'24 w Grupie Gezet

HONDA MOTO | To było prawdziwe święto dla miłośników motocykli, które przyciągnęło do Zielonej Góry tłumy pasjonatów jednośladów. Pierwsza edycja Honda Motoday’24 zorganizowana przez Grupę Gezet przeszła do historii. Wydarzenie było pierwszym szkoleniem motocyklowym, organizowane przez salony Hondy Grupy Gezet. W weekend 29-30 czerwca miłośnicy motocykli mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów ze Szkoły Jazdy MotoKenner z Wrocławia.

Honda CRF110F na rok 2025
Honda CRF110F na rok 2025

HONDA MOTO | CRF110F na rok 2025 r. otrzymuje nową kolorystykę, która upodabnia go do jego większych braci - CRF250R i CRF450R.

Najnowsze oferty

Honda EM1 e - skuter elektryczny
 • Model: EM1
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Honda SH 125i ABS, Nowy
Honda SH 125i ABS, Nowy
Dodaj do schowka
 • Model: SH
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda EM1 e - skuter elektryczny
 • Model: EM1
 • Przebieg: 200 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony