Nowe modele Forda to również nowe możliwości zabudowy - marka od lat zapewnia sprawdzone rozwiązania

Ford, jako jeden z wiodących producentów samochodów dostawczych od lat dostarcza pojazdy, które nie tylko wyróżniają się niezawodnością, ale także ogromnymi możliwościami dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Modele Forda oferują przestrzeń dla kreatywności i innowacji w kontekście zabudów, co sprawia, że marka ta jest wybierana nie tylko przez indywidualnych klientów, ale również przez przedsiębiorstwa w różnorodnych sektorach gospodarki.


Niemal nieograniczone możliwości zabudowy

Ford od zawsze słynął z tego, że jego pojazdy umożliwiają wykonanie zabudowy dokładnie pod specyficzne wymagania biznesowe, od transportu towarów, przez zabudowy warsztatowe, aż po specjalistyczne pojazdy dla służb ratowniczych. To elastyczność, która pozwala na maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej, zwiększając efektywność pracy i zapewniając komfort użytkowania.

Doskonałym przykładem jest legenda FordaTransit. Model ten to od dziesięcioleci symbol niezawodności i wszechstronności w kategorii pojazdów użytkowych. Ford Transit jest dostępny w różnych konfiguracjach – od modeli z krótkim rozstawem osi, przez wersje z podwyższonym dachem, aż po warianty z długim rozstawem osi, co umożliwia dokładne dopasowanie pojazdu do indywidualnych wymagań zabudowy. Możliwość wyboru pomiędzy różnymi wersjami nadwozia pozwala na stworzenie pojazdu idealnie dopasowanego do transportu towarów, osób, czy też specjalistycznego sprzętu. Dzięki modułowej konstrukcji Transit może być przekształcony w mobilny warsztat, pojazd służb medycznych, transportowy, czy nawet w kampera, oferując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu.

Zabudowcy pojazdów Forda specjalizują się w dostarczaniu szerokiej gamy rozwiązań, dostosowanych do rozmaitych potrzeb branżowych, wykorzystując solidną bazę pojazdów, jaką oferuje Ford. Dzięki swojej wszechstronności, te pojazdy mogą być przekształcone np. w wywrotki idealne dla sektora budowlanego, umożliwiające szybkie i efektywne rozładowanie materiałów. Są także podstawą dla kontenerów, które służą zarówno do transportu, jak i magazynowania towarów, oferując elastyczność w logistyce i dystrybucji.


Izotermy i chłodnie to kolejne popularne zabudowy, które znajdują zastosowanie w transporcie towarów wymagających stałej temperatury, takich jak produkty spożywcze czy farmaceutyczne. Dzięki specjalnej izolacji i systemom chłodzącym, te zabudowy gwarantują utrzymanie odpowiednich warunków dla zachowania świeżości i jakości przewożonych produktów.

Platformy transportowe, oferujące dużą przestrzeń i wszechstronność, są idealne do przewozu różnorodnych ładunków, w tym ciężkiego sprzętu. Możliwość dostosowania ich z dodatkowymi elementami, jak boczne burty czy systemy mocujące, zwiększa funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Z kolei zabudowy warsztatowe przekształcają pojazdy w mobilne jednostki serwisowe, umożliwiające wykonywanie napraw i konserwacji sprzętu bezpośrednio w terenie, co jest nieocenione dla firm działających w sektorach technicznych i budowlanych.

Zabudowcy Forda, korzystając z najnowocześniejszych technologii i materiałów, zapewniają nie tylko wysoką funkcjonalność i adaptację do specyficznych potrzeb, ale również gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność, co czyni Forda preferowanym wyborem dla profesjonalistów poszukujących pojazdów użytkowych o szerokim spektrum zastosowań.

Nowe modele, nowe możliwości

Wśród najnowszych modeli, które Ford wprowadził na rynek, na szczególne wyróżnienie zasługuje E-Transit – pierwszy w pełni elektryczny model dostawczy w ofercie marki w nadwoziach van i podwozie pod zabudowę. E-Transit nie tylko wpisuje się w rosnące zapotrzebowanie na ekologiczne rozwiązania transportowe, ale również oferuje nowe możliwości konwersji. Mimo elektrycznego napędu, przestrzeń ładunkowa odpowiada wersji spalinowej pojazdu, co jest niezwykłą zaletą modelu. Przekonują się o tym kolejne firmy, które tak jak np. DHL wyposażają go w specjalistyczne zabudowy.

Ford kontynuuje też swoją tradycję wprowadzania na rynek pojazdów, które oferują szerokie możliwości personalizacji. Ostatnie premiery obejmują także modele dostosowane do różnorodnych potrzeb – od kompaktowych vanów idealnych do miejskiego transportu, po duże pojazdy ładunkowe, które mogą być zabudowane na potrzeby przewozu większej liczby towarów lub specjalistycznego sprzętu. Każdy z tych modeli został zaprojektowany z myślą o maksymalnej funkcjonalności i adaptacji do wymogów współczesnego rynku. Warto wskazać, że poza tradycyjnymi napędami Ford stawia także na nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Zarówno nowy Transit Custom, jak i nowy Transit Courier będą dostępne w wersjach pełni elektrycznych, a nowy Transit Connect i Ranger pojawią się na rynku w wersjach hybrydowych plug-in.


Promocyjne ceny zabudów – czas na inwestycje

Ford zdaje sobie sprawę, że dostosowanie pojazdu do specyficznych potrzeb biznesowych jest kluczowe dla efektywności i konkurencyjności przedsiębiorstw. Właśnie dlatego marka oferuje obecnie promocyjne ceny na zabudowy, co stanowi doskonałą okazję dla firm do zainwestowania w pojazdy w pełni odpowiadające ich potrzebom. Promocje te umożliwiają nie tylko oszczędności na początkowym etapie inwestycji, ale także zapewniają długoterminowe korzyści, wynikające z użytkowania pojazdów dokładnie dostosowanych do indywidualnych wymagań, a także szeregu korzyści wynikających z Ford Pro czy FordLIIVE. To m.in. dedykowane rozwiązania technologiczne, które zwiększają wydajność prowadzenia biznesu. Ford, z jego bogatą ofertą pojazdów i elastycznością w kontekście zabudowy, stanowi idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw poszukujących niezawodnych i funkcjonalnych pojazdów. Wprowadzenie modeli takich jak E-Transit otwiera nowe możliwości dla ekologicznego transportu, zachowując przy tym wszystkie zalety, które marka Ford jest znana od lat.

źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą

Czytaj więcej o marce Ford

450 Fordów Focusów zasila flotę dostawcy usług najmu pojazdów – Flex To Go
450 Fordów Focusów zasila flotę dostawcy usług najmu pojazdów – Flex To Go

FORD | Firma Flex To Go, jeden z największych polskich dostawców usług najmu pojazdów dla klientów na lotniskach, zdecydowała się na powiększanie swojej floty o nowe modele Forda.

Ford Transit za prawie milion złotych. Specjalistyczne laboratorium dla strażników miejskich
Ford Transit za prawie milion złotych. Specjalistyczne laboratorium dla strażników miejskich

FORD | Firma FC Auto System przygotowała mobilne laboratorium kontrolno-pomiarowe stanu środowiska oparte na modelu Ford Transit. Samochód został wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który pomoże strażnikom miejskim chronić środowisko i podejmować interwencje w przypadku zagrożenia ekologicznego.

Polskie premiery E-Tourneo Customa i E-Transita Couriera.
Polskie premiery E-Tourneo Customa i E-Transita Couriera.

FORD | Podczas XVI Europejskiego Kongresu Gospodarczego, największego wydarzenia biznesowego w Europie Centralnej, Ford po raz w pierwszy w Polsce zaprezentował dwa nowe w pełni elektryczne modele – E-Tourneo Customa oraz E-Transita Couriera.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 183 KM eCVT AWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit L3H2 KOMBI 2.0 EcoBlue 130 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Mikrobus
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony