TRZY NAGRODY DLA HONDY

Wysoko oceniony kompaktowy pojazd elektryczny Hondy – Honda e – otrzymał nagrodę „Red Dot: Best of the Best 2020” za przełomową stylistykę produktu. Jest to najwyższe wyróżnienie wśród kategorii międzynarodowego konkursu „Red Dot”. Nagrodę otrzymują najlepsze produkty w każdej z kategorii konkursowych.

-

HONDA E 2020 NAGRODZONA!

Honda e została również wyróżniona jako „Inteligentny produkt” wraz z motocyklem CBR1000RR-R Fireblade SP. Wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe walory stylistyczne, a najnowsza nagroda podkreśla zaangażowanie Hondy w tworzenie pięknych produktów zaprojektowanych bez kompromisów.

Przyznawanymi corocznie nagrodami Red Dot honorowana jest doskonałość stylistyczna produktów, marek i komunikacji koncernów międzynarodowych, a zwycięskie produkty prezentowane są w Muzeum Designu Red Dot, w historycznym Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Zwycięzców wybiera jury złożone z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i dyskutują na temat każdego zgłoszonego produktu.

Dyrektor wykonawczy Makoto Iwaki, wspominając o Hondzie e, powiedział: „Prestiżowe nagrody stawiają w świetle reflektorów wizjonerów i utalentowanych projektantów Hondy. Jako jeden z najbardziej wyróżniających się przykładów współczesnej stylistyki motoryzacyjnej ostatnich lat, Honda e w pełni zasługuje na wyróżnienie Best of the Best”.

-

-

Honda e to najnowszy produkt z linii modeli Hondy, wyposażonych w zelektryfikowane napędy, pozwalający na bezemisyjną jazdę w obszarach zurbanizowanych. Od charakterystycznych wzorów przednich i tylnych świateł LED oraz stylowej przezroczystej osłony portu ładowania, po czyste linie i gładko ukształtowane powierzchnie poprawiające sprawność aerodynamiczną, a także wciąż na nowo odkrywane, wyrafinowane detale konstrukcji, Honda e od podstaw definiuje tożsamość małego pojazdu marki, dostosowanego do nowej ery mobilności w mieście. Odzwierciedleniem tej wymagającej filozofii projektowania jest system bocznych kamer (SCMS), który zastępuje konwencjonalne lusterka boczne. Kolejnym elementem wyróżniającym model są czarne panele o unikalnym wklęsłym profilu, umieszczone z przodu i z tyłu między światłami, które zostały użyte jako motyw stylistyczny obecny w innych elementach definiujących projekt Hondy e.

Nowoczesna stylistyka Hondy e zyskała międzynarodowe uznanie, odkąd została po raz pierwszy zaprezentowana jako model Urban EV podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2017 roku. Samochód koncepcyjny został później uznany za „Najlepszy concept car” w renomowanym konkursie Car Design Award. Następca modelu koncepcyjnego e Prototype, niedługo po światowej premierze na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w roku 2019, był centralnym punktem ekspozycji „Honda experience - Casa Connessa Tortona” podczas Milan Design Week 2019. Ekspozycja, która była pierwszą prezentacją marki na największej światowej wystawie sztuki użytkowej, zaoferowała odwiedzającym wyjątkową okazję poznania projektu Hondy e Prototype.

-

HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2020 TAKŻE Z NAGRODĄ!

CBR1000RR-R Fireblade SP to najnowszy motocykl noszący emblemat Fireblade, który miał premierę w 1992 roku. Fireblade zawsze był punktem odniesienia dla super sportowych maszyn tej klasy, które powinny radzić sobie również na drogach publicznych. W przypadku modelu na rok 2020 - opracowanego pod hasłem „Born to Race” - osiągi torowe idą w parze z nową, atrakcyjną stylistyką.

-

-

Minimalistyczna powierzchnia przodu oraz kształt owiewek bocznych i wydłużone dolne osłony - a także różnorodne dyfuzory, szczeliny i kształty kanałów powietrznych przyczyniły się do uzyskania najlepszego w swojej klasie współczynnika oporu powietrza, wynoszącego 0,270. Aerodynamiczne „skrzydełka” stosowane w maszynie wyścigowej Hondy Grand Prix (MotoGP) łączą przyciągającą wzrok formę z bezkompromisową funkcjonalnością, zwiększając docisk i stabilność i zapewniając kontrolę nad najmocniejszym rzędowym, czterocylindrowym silnikiem, jaki kiedykolwiek stworzyła Honda.

Fireblade został zaprojektowany z wykorzystaniem innowacyjnej metody – eksperci od symulacji cyfrowych działu badawczo-rozwojowego Hondy, specjaliści w formowaniu glinianych modeli i designerzy pracowali w ciągłym symultanicznym obiegu zadań, powracając do udoskonalania projektu, aby uzyskać najlepszy efekt w możliwie najkrótszym czasie. Od początku korzystali oni również z pomocy fachowców w dziedzinie aerodynamiki i ekspertów z Honda Racing Corporation, której czerwono-biało-niebieskie barwy nosi CBR1000RR-R Fireblade SP.

Satoshi Kawawa, dyrektor generalny działu projektowania motocykli, powiedział: „CBR1000RR-R Fireblade SP został opracowany z myślą o zwycięstwach w różnej kategorii wyścigach - od wyścigów klubowych po międzynarodowe zawody. Jego konstrukcja i stylistyka są wyrazem jednej filozofii - każdą część i każdy detal projektowano z myślą o szybkości, osiągach i dobrych właściwości aerodynamicznych. Jesteśmy zaszczyceni, że motocykl został wyróżniony tak prestiżową nagrodą ”.

Honda ma długą historię sukcesów w konkursie Red Dot, w którym przyznawane są jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie. Wśród ostatnich laureatów znalazły się: Honda S2000 w 2001 r. i Honda Civic w 2006 r., uhonorowane „Red Dot: Best of the Best” oraz europejski model Accord Tourer w 2008 r., a także Insight w 2009 r.

Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrej stylistyki i kreatywności”, nagrodami Red Dot Design Awards honorowane są wiodące w branży prace oraz projekty stylistów, agencji i firm z całego świata. Podczas Imprezy, która odbywa się corocznie z udziałem ponad 40 wybitnych międzynarodowych ekspertów zasiadających w jury, przyznawane są jedne z najbardziej prestiżowych na świecie nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

___

źródło: Honda Polska

Czytaj więcej o marce Honda

Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024
Honda główną atrakcją wystawy VANITY FAIR "GARDEN OF IDEAS" podczas Milan Design Week 2024

HONDA | Honda będzie główną atrakcją imprezy "Garden of Ideas" organizowanej przez Vanity Fair Italia podczas Milan Design Week w dniach 16-21 kwietnia.

HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!
HONDA MOTODAY 2024 - SZKOLENIE MOTOCYKLOWE W GRUPIE GEZET!

HONDA MOTO ▷ Zapraszamy wszystkich miłośników motocykli marki Honda na pierwszą edycję Honda MotoDay'24 w Grupie Gezet! Zarejestruj się i weź udział w wydarzeniu!

Africa Twin i Africa Twin Adventure Sports gotowe do jazd testowych
Africa Twin i Africa Twin Adventure Sports gotowe do jazd testowych

HONDAHonda zaprasza motocyklistów do sieci swoich autoryzowanych dealerów na jazdy testowe modelami Africa Twin oraz Africa Twin Adventure Sports.

Najnowsze oferty

Honda Nx 500 abs LED Nowy
 • Model: Nx
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda CBR 650R ABS, Kontrola trakcji, E-Clutch, Nowy
 • Model: CBR
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda NSS FORZA 350 ABS, Kontrola Trakcji, Parowanie z telefonem, Wyprzedaż
 • Model: NSS
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony