TRZY NAGRODY DLA HONDY

Wysoko oceniony kompaktowy pojazd elektryczny Hondy – Honda e – otrzymał nagrodę „Red Dot: Best of the Best 2020” za przełomową stylistykę produktu. Jest to najwyższe wyróżnienie wśród kategorii międzynarodowego konkursu „Red Dot”. Nagrodę otrzymują najlepsze produkty w każdej z kategorii konkursowych.

-

HONDA E 2020 NAGRODZONA!

Honda e została również wyróżniona jako „Inteligentny produkt” wraz z motocyklem CBR1000RR-R Fireblade SP. Wyróżnienie przyznawane jest za wyjątkowe walory stylistyczne, a najnowsza nagroda podkreśla zaangażowanie Hondy w tworzenie pięknych produktów zaprojektowanych bez kompromisów.

Przyznawanymi corocznie nagrodami Red Dot honorowana jest doskonałość stylistyczna produktów, marek i komunikacji koncernów międzynarodowych, a zwycięskie produkty prezentowane są w Muzeum Designu Red Dot, w historycznym Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Zwycięzców wybiera jury złożone z 40 międzynarodowych ekspertów, którzy testują, oceniają i dyskutują na temat każdego zgłoszonego produktu.

Dyrektor wykonawczy Makoto Iwaki, wspominając o Hondzie e, powiedział: „Prestiżowe nagrody stawiają w świetle reflektorów wizjonerów i utalentowanych projektantów Hondy. Jako jeden z najbardziej wyróżniających się przykładów współczesnej stylistyki motoryzacyjnej ostatnich lat, Honda e w pełni zasługuje na wyróżnienie Best of the Best”.

-

-

Honda e to najnowszy produkt z linii modeli Hondy, wyposażonych w zelektryfikowane napędy, pozwalający na bezemisyjną jazdę w obszarach zurbanizowanych. Od charakterystycznych wzorów przednich i tylnych świateł LED oraz stylowej przezroczystej osłony portu ładowania, po czyste linie i gładko ukształtowane powierzchnie poprawiające sprawność aerodynamiczną, a także wciąż na nowo odkrywane, wyrafinowane detale konstrukcji, Honda e od podstaw definiuje tożsamość małego pojazdu marki, dostosowanego do nowej ery mobilności w mieście. Odzwierciedleniem tej wymagającej filozofii projektowania jest system bocznych kamer (SCMS), który zastępuje konwencjonalne lusterka boczne. Kolejnym elementem wyróżniającym model są czarne panele o unikalnym wklęsłym profilu, umieszczone z przodu i z tyłu między światłami, które zostały użyte jako motyw stylistyczny obecny w innych elementach definiujących projekt Hondy e.

Nowoczesna stylistyka Hondy e zyskała międzynarodowe uznanie, odkąd została po raz pierwszy zaprezentowana jako model Urban EV podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2017 roku. Samochód koncepcyjny został później uznany za „Najlepszy concept car” w renomowanym konkursie Car Design Award. Następca modelu koncepcyjnego e Prototype, niedługo po światowej premierze na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie w roku 2019, był centralnym punktem ekspozycji „Honda experience - Casa Connessa Tortona” podczas Milan Design Week 2019. Ekspozycja, która była pierwszą prezentacją marki na największej światowej wystawie sztuki użytkowej, zaoferowała odwiedzającym wyjątkową okazję poznania projektu Hondy e Prototype.

-

HONDA CBR1000RR-R FIREBLADE SP 2020 TAKŻE Z NAGRODĄ!

CBR1000RR-R Fireblade SP to najnowszy motocykl noszący emblemat Fireblade, który miał premierę w 1992 roku. Fireblade zawsze był punktem odniesienia dla super sportowych maszyn tej klasy, które powinny radzić sobie również na drogach publicznych. W przypadku modelu na rok 2020 - opracowanego pod hasłem „Born to Race” - osiągi torowe idą w parze z nową, atrakcyjną stylistyką.

-

-

Minimalistyczna powierzchnia przodu oraz kształt owiewek bocznych i wydłużone dolne osłony - a także różnorodne dyfuzory, szczeliny i kształty kanałów powietrznych przyczyniły się do uzyskania najlepszego w swojej klasie współczynnika oporu powietrza, wynoszącego 0,270. Aerodynamiczne „skrzydełka” stosowane w maszynie wyścigowej Hondy Grand Prix (MotoGP) łączą przyciągającą wzrok formę z bezkompromisową funkcjonalnością, zwiększając docisk i stabilność i zapewniając kontrolę nad najmocniejszym rzędowym, czterocylindrowym silnikiem, jaki kiedykolwiek stworzyła Honda.

Fireblade został zaprojektowany z wykorzystaniem innowacyjnej metody – eksperci od symulacji cyfrowych działu badawczo-rozwojowego Hondy, specjaliści w formowaniu glinianych modeli i designerzy pracowali w ciągłym symultanicznym obiegu zadań, powracając do udoskonalania projektu, aby uzyskać najlepszy efekt w możliwie najkrótszym czasie. Od początku korzystali oni również z pomocy fachowców w dziedzinie aerodynamiki i ekspertów z Honda Racing Corporation, której czerwono-biało-niebieskie barwy nosi CBR1000RR-R Fireblade SP.

Satoshi Kawawa, dyrektor generalny działu projektowania motocykli, powiedział: „CBR1000RR-R Fireblade SP został opracowany z myślą o zwycięstwach w różnej kategorii wyścigach - od wyścigów klubowych po międzynarodowe zawody. Jego konstrukcja i stylistyka są wyrazem jednej filozofii - każdą część i każdy detal projektowano z myślą o szybkości, osiągach i dobrych właściwości aerodynamicznych. Jesteśmy zaszczyceni, że motocykl został wyróżniony tak prestiżową nagrodą ”.

Honda ma długą historię sukcesów w konkursie Red Dot, w którym przyznawane są jedne z najbardziej prestiżowych nagród na świecie. Wśród ostatnich laureatów znalazły się: Honda S2000 w 2001 r. i Honda Civic w 2006 r., uhonorowane „Red Dot: Best of the Best” oraz europejski model Accord Tourer w 2008 r., a także Insight w 2009 r.

Zgodnie z mottem „W poszukiwaniu dobrej stylistyki i kreatywności”, nagrodami Red Dot Design Awards honorowane są wiodące w branży prace oraz projekty stylistów, agencji i firm z całego świata. Podczas Imprezy, która odbywa się corocznie z udziałem ponad 40 wybitnych międzynarodowych ekspertów zasiadających w jury, przyznawane są jedne z najbardziej prestiżowych na świecie nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego.

___

źródło: Honda Polska

Czytaj więcej o marce Honda

NOWA HONDA HORNET 2023 - AKCESORIA ORAZ TŁUMIK SC-PROJECT
NOWA HONDA HORNET 2023 - AKCESORIA ORAZ TŁUMIK SC-PROJECT

HONDA MOTO | Honda przygotowała bogatą ofertę akcesoriów do nowego Horneta. Dodatkowo do tego modelu dostępny jest już także akcesoryjny wydech firmy SC-Project.

NOWA HONDA CB750 HORNET 2023 - CENA W POLSCE
NOWA HONDA CB750 HORNET 2023 - CENA W POLSCE

CENNIK | Tło towarzyszące powrotowi modelu CB750 Hornet 2023 przyczyniło się do stworzenia czegoś zupełnie wyjątkowego – kompletnie nowego modelu o średniej masie, który czerpie inspirację i kierunek rozwojowy z doświadczeń protoplasty, jednak słynny brand jakim był Hornet zyskuje walor zupełnie świeżej aktualności. Uzupełnieniem tego zestawu jest zastrzyk emocji i czystej adrenaliny.

NOWA HONDA XL750 TRANSALP 2023 - CENA W POLSCE
NOWA HONDA XL750 TRANSALP 2023 - CENA W POLSCE
CENNIK | Legenda turystyki motocyklowej powróciła! Nowa Honda XL750 Transalp 2023 wchodzi do sprzedaży w naszych salonach.

Najnowsze oferty

Honda CB 750 Hornet NOWOŚĆ #
 • Model: CB
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda SH 350i ABS Kontrola Trakcji HSTC, Nowy
 • Model: SH
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Honda CB 500F ABS, Nowy
Honda CB 500F ABS, Nowy
Dodaj do schowka
 • Model: CB
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony