Nowe Centrum Innowacji Hyundai Motor Group w Singapurze

Hyundai Motor Group (Grupa) oficjalnie otwiera Centrum Innowacji Hyundai Motor Group w Singapurze (HMGICS), aby przyspieszyć realizację wizji Grupy w zakresie przyszłej mobilności skoncentrowanej na człowieku. W obiekcie wprowadzono nową koncepcję „inteligentnego centrum mobilności miejskiej”, która obejmuje wysoce zautomatyzowany, elastyczny system produkcyjny i zapewnia nabywcom pojazdów elektrycznych (EV) niespotykane dotychczas możliwości interakcji ze swoimi pojazdami i marką Hyundai. HMGICS symbolizuje determinację Grupy w dążeniu do postępu dzięki jej globalnemu wiodącej pozycji w tworzeniu zrównoważonych, innowacyjnych rozwiązań w zakresie mobilności i postępowego doświadczenia klienta.

Po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego w nowej fabryce pojazdów elektrycznych w Ulsan, firma HMGICS ugruntuje swoją pozycję jednego z dwóch filarów innowacji Hyundai Motor Group, które będą wyznaczać przyszłość firmy w erze elektryfikacji przez następne 50 lat, w ramach wyzwania, jakim jest osiągnięcie statusu 100- roczna firma.


Biorąc pod uwagę swoją światową reputację w zakresie innowacyjności i różnorodności, Hyundai Motor Group wybrał Singapur jako idealną siedzibę dla swojego pierwszego, zmieniającego branżę inteligentnego centrum mobilności miejskiej. Dostarczając podejście do produkcji skoncentrowane na człowieku, HMGICS podnosi współpracę między ludźmi, robotyką i technologią sztucznej inteligencji (AI) na nowy poziom synchronizacji. Co więcej, technologia cyfrowego bliźniaka Meta-Factory zapewni ultraszybką reakcję na zmieniające się wymagania klientów i wymagania produkcyjne.

Bezproblemowo zintegrowany z krajobrazem miejskim dzielnicy Jurong Innovation District i szerszym ekosystemem inteligentnego miasta Singapuru, siedmiopiętrowy obiekt HMGICS o powierzchni 86 900 m2 jest w stanie wyprodukować do 30 000 pojazdów elektrycznych rocznie. Działający od początku 2023 r. HMGICS produkuje już IONIQ 5 i w pełni autonomiczną robotaxi IONIQ 5, a w przyszłym roku doda IONIQ 6 do swojego portfolio modeli budowanych na miejscu. Obiekt będzie służyć jako stanowisko testowe do opracowywania przyszłych rozwiązań w zakresie mobilności – w tym pojazdów użytkowych (PBV) – dzięki zaawansowanym możliwościom produkcyjnym.


"HMGICS to otwarte i połączone miejskie centrum innowacji, które zachęca i wspiera kreatywność i współpracę. Ma na celu całkowite przedefiniowanie samej koncepcji produkcji. Intensywnie zastanawialiśmy się, jak zaspokoić różnorodne potrzeby naszych klientów. Łącząc naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie produkcji i najnowocześniejsze technologie, w rezultacie powstało Centrum Innowacji" Euisun Chung, Prezes wykonawczy Hyundai Motor Group

W ramach ciągłej współpracy z Singapurem firma HMGICS nawiąże współpracę z Muzeum Narodowym w Singapurze, przekazując pierwszy IONIQ 5 wyprodukowany w tym obiekcie. Proponowana darowizna ma zostać włączona do Zbiorów Narodowych Narodowego Instytutu Dziedzictwa


Wysoce zautomatyzowana, elastyczna produkcja oparta na ogniwach

HMGICS został zaprojektowany, aby zrewolucjonizować sposób dostarczania pojazdów elektrycznych i innych form inteligentnych rozwiązań mobilnych – w tym robotxi i PBV. Kluczem do tego jest system produkcji oparty na ogniwach, który odchodzi od tradycyjnego podejścia do produkcji taśm przenośnikowych, aby osiągnąć niezrównane standardy elastyczności i automatyzacji.

Około 50 procent wszystkich zadań wykonuje 200 robotów, a ludzie, robotyka i systemy sztucznej inteligencji osiągają bezprecedensowy poziom współpracy dzięki integracji możliwej dzięki platformie cyfrowych bliźniaków.

Działając jako cyfrowy bliźniak Meta-Factory, HMGICS synchronizuje świat wirtualny i fizyczny w czasie rzeczywistym. Umożliwia to ludziom i robotom współpracę w sposób niespotykany wcześniej. Pracownicy mogą symulować zadania w cyfrowej przestrzeni wirtualnej — zwanej metaverse — podczas gdy roboty fizycznie przenoszą komponenty na linii produkcyjnej.

Roboty wykonują montaż, kontrolę i organizację zakładu produkcyjnego oraz odpowiadają za ponad 60 procent zarządzania procesami komponentów, zamawianiem i transportem. Uwalnia to ludzi od powtarzalnych i pracochłonnych zadań i pozwala skupić się na bardziej kreatywnych i produktywnych obowiązkach.


"Bardziej kompaktowy charakter obiektów takich jak HMGICS ułatwia integrację ich ze społecznościami lokalnymi, szczególnie na obszarach miejskich o ograniczonej przestrzeni. Przy pomocy robotyki, sztucznej inteligencji i Internetu rzeczy (IoT) zbudowaliśmy zorientowany na człowieka system innowacji produkcyjnych, który może reagować na zmiany w mobilności, procesach i produktach ze zwinnością i elastycznością. Te innowacje wyznaczają nowe standardy wydajności i dostosowywania." Alpesh Patel, Wiceprezes i szef grupy innowacji technologicznych w HMGICS

Transformacyjne i wciągające doświadczenie klienta

HMGICS zapewnia nowe standardy obsługi klienta poprzez rozwijane przez siebie wszechstronne rozwiązania w zakresie inteligentnej mobilności miejskiej, na nowo definiując podróż klienta od pierwszej interakcji z marką, po proces sprzedaży, dostawę i własność. Dzięki zwiększonej elastyczności dzięki systemowi produkcyjnemu opartemu na komórkach centrum, HMGICS oferuje jeszcze większy poziom dostosowywania.
Wygodna usługa zamówienia z domu pozwala klientom dostosować specyfikację swojego pojazdu, wybrać kolor nadwozia i konfigurację wykończenia wnętrza, zastosować to w samochodzie natychmiast przed dokonaniem depozytu początkowego i procesami płatności salda za pomocą bezpiecznych metod płatności online w celu potwierdzenia zakupu .
Przed pierwszą wizytą w HMGICS klienci mogą zarezerwować wycieczkę po obiekcie w wirtualnej rzeczywistości (VR) (w zależności od dostępności), podczas gdy na miejscu będą dostępni osobiści „Guru” dla gości, którzy chcą dowiedzieć się więcej o Hyundaiu i ofercie mobilności marki . Guru HMGICS będą towarzyszyć klientom w wycieczce z przewodnikiem po obiekcie, a także zapewnią wgląd w wybrany przez nich pojazd, oferując jazdy próbne po dzielnicy innowacji Jurong.


Aby uzyskać dodatkowe emocje, klienci mogą cieszyć się wciągającą jazdą próbną na oszałamiającej 618-metrowej platformie Skytrack na dachu obiektu. Wyjątkowa strefa przekazania, stworzona, aby moment przejęcia przez klienta nowego pojazdu na własność był jak najbardziej wyjątkowy i niezapomniany, jest również kluczową cechą centrum HMGICS.

Aby dopełnić doświadczenie klienta, nowa Smart Farm przedstawia futurystyczne rozwiązanie zwiększające możliwości Singapuru w zakresie produkcji żywności, stanowiąc przykład wizji Grupy dotyczącej zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich.Ponieważ tylko jeden procent gruntów jest przeznaczony dla rolnictwa ze względu na skaliste warunki geologiczne, Singapur importuje 90 procent żywności spożywanej w regionie. Aby zwiększyć samowystarczalność żywnościową, rząd Singapuru wprowadził politykę 30 na 30, promującą alternatywne technologie rolnicze, w tym inteligentne gospodarstwa. HMGICS Smart Farm skupia się nie tylko na produktywności w kompaktowym wydaniu środowiska, ale także zwiększanie świadomości klientów poprzez umożliwienie odwiedzającym interaktywnego doświadczenia całego procesu uprawy.
Dzięki synchronizacji wysiłków ludzkich i zautomatyzowanemu systemowi przenośników wykorzystującemu zaawansowaną robotykę, Smart Farm produkuje w obrębie obiektu do dziewięciu różnych upraw. Zebrane produkty rozdawane są klientom na pamiątkę ich wizyty, a także przekazywane lokalnym społecznościom w Singapurze. Uprawy znajdą się również w menu sali degustacyjnej i przyszłej restauracji typu „od pola do stołu” – której otwarcie zaplanowano na drugi kwartał 2024 r. – aby klienci mogli cieszyć się zrównoważonymi daniami.

"Pomysły i produkty tu tworzone są innowacyjne w Singapurze, a nie tylko produkowane w Singapurze. Co najważniejsze, HMGICS to placówka innowacyjna skupiona na badaniach i rozwoju. Opierając się na przyszłościowej polityce i infrastrukturze Singapuru, będziemy działać jako globalny inkubator talentów i firm z Singapuru w ramach naszego programu Corporate Lab" Jay Chang, Prezes i dyrektor generalny Hyundai Motor Company


Wspólny wzrost z Singapurem

Wspierany polityką wsparcia Singapuru, HMGICS będzie pielęgnować lokalne talenty w sektorze mobilności, inkubować przyszłe przedsiębiorstwa w Singapurze oraz wspierać relacje z instytucjami badawczymi i uniwersytetami poprzez ekosystem otwartych innowacji. Ta wymiana wiedzy wzmocni rolę HMGICS jako ośrodka badawczo-rozwojowego zajmującego się opracowywaniem różnorodnych, przyszłościowych modeli biznesowych i zrównoważonych rozwiązań produkcyjnych dla pojazdów elektrycznych i inteligentnej mobilności.
W ramach zaangażowania Grupy we współpracę z Singapurem otwarcie HMGICS wiązało się z podpisaniem wielu protokołów ustaleń. We współpracy z Uniwersytetem Technologicznym Nanyang w Singapurze (NTU Singapore) oraz Agencją Nauki, Technologii i Badań (A*STAR) – radą statutową podlegającą Ministerstwu Handlu i Przemysłu Singapuru – HMGICS utworzy pierwsze trójstronne „Laboratorium Korporacyjne” w Singapurze . Laboratorium przyspieszy wprowadzanie innowacji i wdrażanie nowych technologii w celu stworzenia przyszłego ekosystemu mobilności opartego na współpracy w Singapurze. Protokół ustaleń podpisany z Singapurską Federacją Biznesu (SBF) i Singapurską Federacją Produkcji (SMF) umożliwi singapurskim małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) wspólne opracowywanie zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych, dając singapurskiej branży mobilności wyjątkową perspektywę wyróżniającą ją na tle tradycyjny krajobraz motoryzacyjny.
Grupa podpisała także protokół ustaleń z PTC Logistics, największym dostawcą usług logistycznych w Singapurze, w celu utworzenia ekosystemu energii odnawialnej wodorowej w Singapurze. Na podstawie tej umowy HMGICS będzie pełnić funkcję centrum innowacji wspierającego Singapur w realizacji inicjatyw wodorowych, takich jak Krajowa strategia wodorowa, mających na celu osiągnięcie 50% wykorzystania wodoru w ogólnokrajowym zaopatrzeniu w energię do roku 2050.

"Hyundai Motor Group przewodzi zmianie paradygmatu mobilności, ale jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić jeszcze wyższy poziom innowacji. HMGICS umożliwi nam kształtowanie przyszłości produkcji pojazdów mobilnych, a także przemysłu wytwórczego, we współpracy z kulturą otwartych innowacji i przyszłościowymi politykami, z których Singapur słynie na całym świecie" - Hong Bum Jung, Starszy wiceprezes i Dyrektor generalny HMGICSZdolność HMGICS do przekształcania produkcji i doświadczeń klientów wzmacnia strategiczną wizję Hyundai Motor Group, którą dzieli z Singapurem, zakładającą dalszy postęp w tempie tworzenia wiodących na świecie, innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie mobilności z korzyścią dla wszystkich.
źródło: Hyundai Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Hyundai

Hyundai i20 N Line: bardziej sportowy design i ulepszone funkcje
Hyundai i20 N Line: bardziej sportowy design i ulepszone funkcje

Hyundai | W tym roku Hyundai i20 przeszedł lifting. Na rynek właśnie trafia jego najnowsza, odświeżona wersja i20 N Line

Słodki sukces: Esapekka Lappi i Janne Ferm sięgają po zwycięstwo w Rajdzie Szwecji
Słodki sukces: Esapekka Lappi i Janne Ferm sięgają po zwycięstwo w Rajdzie Szwecji

 Hyundai | Ostatniego dnia Rajdu Szwecji, mając ogromną przewagę nad rywalami, Lappi i Ferm stanęli do walki w trzech niedzielnych etapach i sięgnęli po swoje drugie zwycięstwo w WRC. Finowie zachowali zimną krew pokonując przeszło 300 kilometrów trasy rajdu, w którym najmniejszy błąd mógł mieć ogromne konsekwencje.

Hyundai Motor Poland kontynuuje w 2024 roku współpracę z Fundacją Nasza Ziemia
Hyundai Motor Poland kontynuuje w 2024 roku współpracę z Fundacją Nasza Ziemia

Hyundai | Hyundai Motor Poland już po raz trzeci będzie strategicznym partnerem Fundacji Nasza Ziemia. Partnerstwo jest wyrazem zaangażowania marki Hyundai w promowanie idei zrównoważonego rozwoju, wspieranie ekosystemu zrównoważonej mobilności, oraz promowanie świadomości ekologicznej. 

Najnowsze oferty

Hyundai i30 1.0T-GDI 120KM 6MT Smart LED FV23%
 • Model: i30
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 29855 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI 150KM 6MT Modern FV23%
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 9074 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Hyundai Tucson 1.6 HEV 230KM 4WD Platinum + Luxury + Safety + Sun
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony