NOWA KIA PICANTO 2020 - CENNIK W POLSCE

Kia Motors wyceniła swój najmniejszy i coraz popularniejszy model – Picanto – po istotnych zmianach. Cennik auta po faceliftingu, które po raz pierwszy może być wyposażone w systemy bezpieczeństwa i łączności ze światem zewnętrznym oferowane dotychczas w modelach wyższych i droższych segmentów, zaczyna się od 39.990 zł za wersję M. Za jedynie 1.500 zł bazową odmianę Picanto można doposażyć w Pakiet Bezpieczeństwa, który obejmuje system autonomicznego hamowania z dwoma trybami pracy – miejskim i pozamiejskim oraz zegary z 4,2-calowym wyświetlaczem komputera pokładowego. Tyle samo dopłaty wymaga znacznie bogatszy pakiet do droższej wersji L. W jego skład wchodzą system autonomicznego hamowania z dodatkową funkcją wykrywania pieszych, tempomat z ogranicznikiem prędkości, asystent utrzymania pasa ruchu i prowadzenia auta pośrodku pasa oraz system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy. Wraz z debiutem nowego Picanto w ofercie pojawia się bardzo atrakcyjny pakiet wyposażenia Business Line zawierający pakiet zimowy, dostęp bezkluczykowy, nawigację z łącznością UVO, tylne czujniki parkowania, przyciemniane szyby tylne oraz aluminiowe 15” felgi. Wartość pakietu to 8 000 zł, natomiast dla klientów dostępny jest w cenie 6 000 zł. Dzięki zmodernizowanym silnikom odświeżona Kia Picanto legitymuje się niższą emisją dwutlenku węgla. Już na pierwszy rzut oka odnowione Picanto wyróżnia się nowymi detalami stylistycznymi zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie.

Zmodernizowana Kia Picanto oferuje zaawansowane systemy bezpieczeństwa, dotychczas stosowane w modelach wyższych segmentów, co czyni ją jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. Odświeżony najmniejszy model marki Kia może być również wyposażony w system UVO Connect drugiej generacji, zapewniający dostęp do usług cyfrowych, które wspierają kierowcę w czasie rzeczywistym oraz umożliwiający zdalny dostęp do informacji o samochodzie. Modernizacji poddano także gamę benzynowych jednostek napędowych. Mocniejsza, 84-konna może od teraz współpracować z opcjonalną zautomatyzowaną skrzynią biegów (AMT). Dopłata do mocniejszego o 17 KM silnika w porównaniu z podstawowym wynosi 3.000 zł, do zautomatyzowanej skrzyni biegów – 3.500 zł. Najbogatsze wersje Picanto – GT-Line i X-Line – są oferowane wyłącznie z mocniejszym silnikiem i kosztują tyle samo, bez względu na sposób wykończenia. Cena wynosi 62.490 zł.

Odświeżona Kia Picanto będzie dostępna z 7-letnią gwarancją lub do przebiegu 150.000 km. Sprzedaż rozpocznie się w trzecim kwartale 2020 roku.

-

-

NOWA KIA PICANTO 2020 - CENNIK  W POLSCE

Silnik benzynowy / skrzynia biegów M L GT LINE X LINE
1.0 MPI 67 KM 5 MT 39 990 PLN 50 490 PLN - -
1.2 MPI 84 KM 5 MT 42 990 PLN 53 490 PLN 62 490 PLN 62 490 PLN
1.2 MPI 84 KM 5 AMT 46 490 PLN 56 990 PLN 65 990 PLN 65 990 PLN

DO POBRANIA:

-

-

NOWA KIA PICANTO 2020 - DESIGN NADWOZIA

Odświeżona stylistyka z jeszcze bardziej wyróżniającymi się modelami GT-Line i X-Line. Wszystkie wersje Picanto zyskały odnowiony wygląd zewnętrzny, największe zmiany wprowadzono w usportowionym modelu GT-Line oraz w inspirowanym crossoverami X-Line.

Przód modeli GT-Line i X-Line został zmieniony, aby każdemu z nich nadać bardziej jednoznaczny wygląd. Osłona chłodnicy ma nowy kształt, a jej chromowana listwa ciągnie się aż przez dolną część przeprojektowanych reflektorów, co sprawia, że auto wygląda na szersze niż jest w rzeczywistości i lepiej prezentuje się na drodze. Po każdej stronie „tygrysiego nosa” dodano kolorystyczne wyróżnienie – czerwone w GT-Line i czarne w X-Line. W obydwu liniach modelowych przeprojektowano reflektory i dodano cztery diody LED, jako światła do jazdy dziennej. Z tyłu samochód również ma nowe lampy wykonane w technologii LED i bardziej smukłe światła przeciwmgielne. Całość sprawia, że tył Picanto po faceliftingu jest bardziej rozpoznawalny. Zarówno modele GT-Line, jak i X-Line zyskały odświeżony przedni zderzak z ostrzejszymi liniami, co nadaje Picanto bardziej współczesny wygląd. Zmiany zaowocowały solidniejszym wyglądem wersji X-Line, w wypadku modelu GT-Line stylistom zależało na wizualnym połączeniu usportowionego Picanto z mocnymi modelami GT marki Kia. Wlot powietrza w zderzaku lakierowanym w kolorze nadwozia jest teraz większy i szerszy, sportowy charakter podkreślają błyszczące detale w kolorze czarnym i lampy przeciwmgielne. Zderzak modelu
X-Line nawiązuje stylistyką do masywnych zderzaków z dodatkowymi osłonami znanymi z SUV-ów, z wykończeniem imitującym metal i logo X-Line oraz z błyszczącym czarnym obramowaniem, które rozciąga się od osłony chłodnicy do nadkoli z boku samochodu.

Picanto po faceliftingu jest dostępne w 10 kolorach nadwozia do wyboru, dzięki którym samochód ma się rzucać w oczy. Dostępne są również nowe 16-calowe obręcze kół z lekkich stopów.

-

-

STYLISTYKA WNĘTRZA

Nowe ekrany multimedialne i nowe opcje personalizacji wyglądu. Facelifting Picanto obejmuje szereg zmian wizualnych i technologicznych również we wnętrzu, które koncentrują się wokół większego 8-calowego ekranu dotykowego systemu multimedialnego oraz 4,2-calowego wyświetlacza w zestawie zegarów. Picanto jest oferowane z tapicerką materiałową lub materiałową połączoną ze skórą ekologiczną. Do wyboru jest kilka wzorów tapicerki, które potęgują nowoczesny wygląd i podkreślają wyższą jakość wykonania. Zmodernizowana Kia Picanto – w zależności od wersji wyposażenia – jest również dostępna z szeroką gamą stylowych pakietów kolorystycznych do wyboru.

Wersja X Line ma czarne, jednokolorowe wnętrze z kontrastowymi przeszyciami w kolorze limonki, srebrne obudowy wokół dźwigni zmiany biegów i otworów wentylacyjnych oraz srebrno-limonkowe akcenty na drzwiach. Wersja Business Line jest wyposażona w pakiet kolorystyczny „Orange Splash”, ma czarne jednokolorowe wnętrze z pomarańczowymi przeszyciami i detalami w kabinie oraz czarno-pomarańczowe akcenty na drzwiach. Topowa wersja GT Line jest wykończona czarną tapicerką z czerwonymi podparciami siedzeń, z błyszczącymi czarnymi elementami i z czerwono-czarnymi akcentami na drzwiach.

-

-

UKŁADY NAPĘDOWE NOWEJ KIA PICANTO 2020

Zmodernizowane silniki z rodziny „Smartstream” mają większą wydajność. Picanto po faceliftingu jest dostępne w Europie z nowymi silnikami benzynowymi z rodziny „Smartstream”, z których każdy charakteryzuje się większą wydajnością i niższą emisją CO2 w porównaniu z poprzednimi jednostkami napędowymi. Gama silników obejmuje dwa wolnossące silniki o pojemności 1,0 litra lub 1,2 litra i mocy – odpowiednio – 67 KM i 84 KM z wtryskiem paliwa typu DPFI (Dual-Port Fuel Injection). W obydwu wolnossących jednostkach napędowych wtrysk wielopunktowy zastąpiono wtryskiem paliwa typu DPFI, ze zoptymalizowanym czasem wtrysku dla uzyskania maksymalnej oszczędności paliwa. Silniki te wyposażono również w bardziej efektywne chłodzenie komory spalania oraz system zmiennego sterowania czasem otwarcia zaworów dolotowych w sposób płynny, aby zmaksymalizować ich wydajność.

Silniki są wyposażone w nowy zintegrowany system zarządzania temperaturą pracy ITMS (Integrated Thermal Management System), który odpowiada za lepsze chłodzenie komór spalania. ITMS dopasowuje chłodzenie silnika do chwilowego obciążenia. Odświeżone Picanto jest pierwszym modelem, który Kia wyposaża w nową zautomatyzowaną mechaniczną skrzynię biegów. Przekładnia ta wykorzystuje konstrukcję pięciobiegowej mechanicznej skrzyni biegów i jest wyposażona w siłowniki, które automatyzują pracę sprzęgła i zmianę przełożeń. Zautomatyzowana przekładnia z suchym sprzęgłem stanowi atrakcyjną ofertę dla klientów, którzy cenią zalety automatycznej skrzyni biegów, ale jest ona dla nich zbyt droga. Oficjalne dane dotyczące osiągów, zużycia paliwa i emisji CO2 Picanto po faceliftingu zostaną opublikowane bliżej daty rozpoczęcia sprzedaży auta.

-

SYSTEM MULTIMEDIALNY

System UVO Connect drugiej generacji z większym ekranem dotykowym. Zmodernizowane Picanto jest wyposażone w 8-calowy ekran dotykowy, który zastępuje 7-calowy. Nowy system oferuje również łącze Bluetooth z możliwością jednoczesnego podłączenia dwóch urządzeń mobilnych – jednego jako telefon obsługiwany przez zestaw głośnomówiący i z dostępem do multimediów; drugiego wyłącznie do korzystania z multimediów. System jest standardowo wyposażony w Apple CarPlay i Android Auto.

Dzięki systemowi UVO Connect drugiej generacji, Picanto po faceliftingu zapewnia kierowcom dostęp do szeregu usług online, jak informacja o ruchu drogowym, prognoza pogody, miejsca użyteczności publicznej (POI), ceny paliw oraz dane na temat dostępnych miejsc parkingowych wraz z ceną i lokalizacją. Aplikacja UVO, kompatybilna ze smartfonami z systemem Android i firmy Apple, również oferuje szereg nowych funkcji i umożliwia zdalną aktywację wielu z nich. W zależności od kraju można wysyłać do samochodu informacje o trasie, sprawdzić położenie samochodu oraz uzyskać dostęp do raportów i powiadomień diagnostycznych. Odświeżone Picanto będzie jednym z pierwszych modeli marki Kia, który będzie oferował najnowsze funkcje sytemu UVO Connect drugiej generacji, dzięki którym poprawi się komfort jego użytkowania zarówno w samochodzie, jak i za pośrednictwem aplikacji.

-

-

BEZPIECZEŃSTWO

W ofercie szeroka gama nowych systemów z rodziny ADAS, które poprawiają zarówno bezpieczeństwo podróżowania, jak i komfort prowadzenia Picanto po faceliftingu jest dostępne z najnowszymi systemami z rodziny Advanced Driving Assistance Systems (ADAS) oraz z szeregiem nowych aktywnych systemów, które zwiększają bezpieczeństwo pasażerów. Dzięki temu odświeżone Picanto jest jednym z najbezpieczniejszych samochodów w swojej klasie. W zależności od wersji wyposażenia, rodzina systemów ADAS w Picanto po faceliftingu obejmuje system autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pojazdów i pieszych (Forward Collision-Avoidance Assist – FCA). Ponadto, Picanto jest dostępne z system monitorowania martwego pola w lusterkach rozszerzonym o funkcję zmniejszającą ryzyko kolizji podczas zmiany pasa ruchu (Blind-Spot Collision-Avoidance Assist – BCA), asystentem utrzymania pasa ruchu (Lane Keeping Assist – LKA), system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy (Driver Attention Warning – DAW) i asystentem utrzymania na pasie ruchu (Lane Following Assist – LFA).

System LFA wykorzystuje kamerę i radar do monitorowania oznaczeń na jezdni, aby – poprzez ingerencję w układ kierowniczy – utrzymać Picanto na środku pasa ruchu. Odświeżone Picanto oferuje także system monitorowania ruchu pojazdów podczas cofania (Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist – RCCA), który nie tylko ostrzega kierowcę o pojeździe zbliżającym się z lewej lub prawej strony, ale również może zatrzymać Picanto, jeśli kierowca zignoruje ostrzeżenie. Zmodernizowana Kia Picanto jest także wyposażona w system uruchamiania świateł hamowania w nagłej sytuacji (Emergency Stop Signal – ESS). System sprawia, że światła hamowania migają, aby ostrzec samochód za Picanto, jeśli kierowca musiał nagle zahamować. Najmniejszy model marki Kia jest oferowany z układem wspomagania ruszania pod górę (Hill-start Assist Control – HAC), który utrzymuje samochód na hamulcu podczas ruszania pod górę, aby zapewnić komfortowy start.

Picanto po faceliftingu jest również standardowo wyposażone w systemy – zarządzania stabilnością auta (Vehicle Stability Management – VSM), kontroli siły hamowania w zakręcie (Cornering Brake Control – CBC) i stabilizacji na prostej (Straight-line Stability – SLS), które ułatwiają zachowanie kontroli nad autem podczas hamowania i pokonywania zakrętów.

Zmodernizowana Kia Picanto jest dostępna z sześcioma poduszkami powietrznymi. Samochód jest także wyposażony w mocowania i zaczepy fotelików dziecięcych ISOFIX. Kia Picanto po faceliftingu trafi do sprzedaży w Europie w trzecim kwartale 2020 roku. Zmodernizowane Picanto będzie dostępne w Europie w trzecim kwartale tego roku i w standardzie będzie oferowane z 7-letnią gwarancją producenta lub do przebiegu 150.000 km

___
źródło: Kia Motors Polska

Czytaj więcej o marce Kia

W fabryce Kia Slovakia wyprodukowano już 5-milionowy samochód
W fabryce Kia Slovakia wyprodukowano już 5-milionowy samochód

KIA | Pięć milionów samochodów zjechało już z linii produkcyjnej zakładu koreańskiego producenta w okolicach Żyliny. Kia działa na Słowacji od ponad 20 lat i jest jednym z największych pracodawców, producentów, eksporterów i podatników w regionie. 

Kia EV3 zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy elektrycznym SUV-em
Kia EV3 zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy elektrycznym SUV-em

Kia | Kia EV3 oferuje innowacyjną technologię flagowego SUV-a marki – EV9 – i wyznacza nowe standardy w klasie kompaktowych elektrycznych SUV-ów

Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a
Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a

KIA | Nowa Kia Sorento – już można zamawiać dużego SUV-a oferowanego z mocnym silnikiem Diesla i w wersji 6- lub 7-miejscowej w takiej samej cenie. Nowa Kia Sorento została mocno odświeżona pod względem stylistyki nadwozia i jego kolorów, nowe są także ekologiczne materiały we wnętrzu

Najnowsze oferty

Kia Sportage 1.6 T-GDI 177KM 7DCT 2WD Wersja M + Smart! Salon Polska! 32 TYS. KM!
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 32263 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2021
Kia Sportage 135KM 6MT polski salon
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 123200 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2014
Kia Sportage 1.6 GDI 135KM 6MT Wersja L! NAVI! Salon PL! 1 Właściciel! 47 TYS. KM!
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 47094 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2013

Odwiedź nasze salony