NOWA KIA NIRO 2023 - CENNIK W POLSCE

Kia Niro, obok kompaktowego crossovera XCeed i bestsellerowego SUV-a Sportage, należy do najpopularniejszego segmentu samochodów w Polsce, czyli do tzw. C-SUV. W 2021 roku SUV-ów segmentu C zarejestrowano u nas 109 tysięcy egzemplarzy, co oznacza, że stanowią one aż 25% ogólnej sprzedaży. Dzięki trzem modelom w ofercie Kia jest obecnie liderem segmentu C-SUV z udziałem w rynku na poziomie 23%. Ubiegły rok, pod względem liczby rejestracji, Kia e-Niro zakończyła na pozycji lidera wśród elektrycznych SUV-ów. Jej udział w segmencie wyniósł aż 36%.

Kia Niro 2023 została zaprojektowana od podstaw, dzięki czemu potrafi sprostać zróżnicowanym potrzebom użytkowników samochodów, którzy dbają o środowisko. Nowa Kia Niro oferuje trzy nowoczesne zelektryfikowane układy napędowe do wyboru, ekologiczne materiały w kabinie i wyjątkowe systemy bezpieczeństwa. Wszystko razem sprawia, że model nowej generacji przewyższa oczekiwania klientów. Niro jest nieodłącznym modelem coraz liczniejszej gamy ekologicznych samochodów marki Kia, która do 2027 roku będzie liczyć aż 14 modeli typu BEV, czyli napędzanych wyłącznie za pomocą silnika elektrycznego. Nowe Niro zapewnia przejście na mobilność przyjazną dla środowiska poprzez wybór niskoemisyjnych i bezemisyjnych układów napędowych – hybrydowego (HEV), hybrydowego typu plug-in (PHEV) i elektrycznego (BEV). Modele HEV i PHEV są wyposażone w wydajny benzynowy silnik Smartstream 1.6 GDI. Akumulator elektrycznego Niro EV zapewnia największe korzyści dla środowiska dzięki bezemisyjnemu zasięgowi 463 km (wg WLTP) na napędzie wyłącznie elektrycznym.

Jason Jeong, Prezes Kia w Europie, powiedział: „Kia zaprojektowała nowe Niro tak, aby umożliwić klientom łatwiejszą drogę do czystej mobilności. Gama ekologicznych układów napędowych do wyboru nawet najbardziej niezdecydowane osoby zachęci do przejścia na bardziej zrównoważone formy mobilności”. Już popularne hybrydowe Niro korzysta z najnowszych osiągnięć technologicznych marki Kia i potrafi zaspokoić potrzeby kierowców w zakresie mobilności oraz przyciągnąć do niej nowych klientów. Niro to trzeci pod względem popularności model marki Kia. Jego nowa generacja jeszcze bardziej wzmocni pozycję Niro jako popularnego auta w gamie marki Kia i pomoże przyspieszyć sprzedaż na świecie samochodów przyjaznych dla środowiska do dwóch milionów egzemplarzy w 2030 roku”.

-

-

NOWA KIA NIRO 2023 - CENA W POLSCE

Nowa Kia Niro 2023 jest już dostępna do zamawiania w cenie od 117 900 PLN. Kia Niro EV (elektryczna) zadebiutuje na polskim rynku w sierpniu. Modele z napędem hybrydowym i hybrydowym typu plug-in trafią do salonów miesiąc wcześniej.

Nowa Kia Niro 2023 - HEV [Hybryda] BUSINESS LINE
1.6 GDI 141 KM 6DCT 117 900 PLN 130 900 PLN 142 900 PLN
Nowa Kia Niro 2023 - PHEV [Hybryda Plug-In] BUSINESS LINE
1.6 GDI 183 KM 6DCT 142 900 PLN 157 900 PLN 169 900 PLN

-

Elektryczna odmiana Kia Niro EV 2023 dostępna jest już od 167 900 PLN i oferowana jest rówineż w trzech wersjach wyposażenia. W przypadku zakupu modelu Niro EV w ramach programu "Mój Elektryk" można liczyć na dopłatę 18 750 PLN (w przypadku osób fizycznych) lub aż 27 000 PLN w przypadku osób fizycznych z Kartą Dużej Rodziny.

Nowa Kia Niro 2023 - EV [Electric] XL
Moc: 204 KM Bateria: 64.8 kWh Zasięg: 463 km 167 900 PLN 188 900 PLN 206 900 PLN
Cena przy dopłacie dla osób fizycznych 18 750 PLN 149 150 PLN 170 150 PLN 188 150 PLN
Cena przy dopłacie dla osób fizycznych z Kartą Dużej Rodziny 27 000 PLN 140 900 PLN 161 900 PLN 179 900 PLN

DO POBRANIA:

[att:129]

-

-

NOWA KIA NIRO 2023 - Z JAKIMI SILNIKAMI DOSTĘPNA?

Dzięki nowemu Niro, Kia uprościła proces podejmowania przez klientów decyzji, dotyczącej zakupu nowego samochodu. Trzy opcje układu napędowego do wyboru potrafią sprostać różnym wymaganiom stylu życia wielu osób. Modele PHEV i HEV korzystają z wyjątkowo sprawnego silnika benzynowego Smartstream 1.6 GDI, z którym współpracuje sześciobiegowa przekładnia dwusprzęgłowa drugiej generacji (6DCT). Innowacje zastosowane w jednostce napędowej Smartstream 1.6 GDI drugiej generacji obejmują m.in. łożyska kulkowe o niskim współczynniku tarcia. Zmodyfikowano również skrzynię biegów – koła zębate zoptymalizowano pod kątem jej wydajności oraz usunięto bieg wsteczny, co pozwoliło zaoszczędzić 2,3 kg. Jazda do tyłu jest realizowana wyłącznie przy pomocy silnika elektrycznego, co wpływa na wyeliminowanie emisji podczas manewru cofania.

Kia Niro HEV 2023 dysponuje łączną mocą 141 KM generowaną przez czterocylindrową jednostkę napędową w połączeniu z synchronicznym silnikiem elektrycznym o mocy 43 KM z magnesami trwałymi. W wersji PHEV silnik elektryczny o mocy 84 KM zapewnia łączną maksymalną moc 183 KM i zasięg na napędzie elektrycznym do 65 km (w cyklu mieszanym WLTP, z 16-calowymi kołami), wystarczający do zaspokojenia większości codziennych potrzeb związanych z dojazdem do pracy czy z zakupami. Niro PHEV to pierwsza Kia wyposażona w wysokonapięciowy system podgrzewania o mocy 5,5 kW, przeznaczony dla modeli hybrydowych typu plug-in. System ten zwiększa zasięg podczas jazdy z wykorzystaniem napędu elektrycznego w chłodniejsze dni. Automatycznie sterowane elementy ceramiczne jednocześnie zapewniają ogrzewanie kabiny i akumulatora, dostarczając do niego ciepłe powietrze w sposób ciągły.

Tryb jazdy Green Zone – dostępny zarówno w Niro HEV, jak i Niro PHEV – dzięki wskazówkom dotyczącym lokalizacji samochodu z systemu nawigacyjnego automatycznie wykorzystuje do jego napędu energię elektryczną. Tryb ten potrafi uczyć się typowych tras, ale kierowca ma również możliwość ręcznego definiowania strefy Green Zone. Teren zabudowany oraz drogi w pobliżu szkół i szpitali są oznaczone jako tzw. zielone strefy, w których Niro automatycznie przełącza się na napęd elektryczny. Kierowca może też wyznaczyć inne obszary, w których chce ograniczyć emisję Niro.

-

-

Wersja elektryczna nowego Niro łączy duży zasięg 463 km (WLTP) i bardzo dobre osiągi. Maksymalna moc silnika elektrycznego wynosi 204 KM i jest dostępna w zakresie od 6 000 do 14 600 obr./min. Maksymalny moment obrotowy ma wartość 255 Nm. Maksymalna prędkość wynosząca 167 km/h i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,8 sekundy sprawiają, że Niro EV umożliwia kierowcom bezproblemową jazdę w każdych warunkach. Co więcej, niski współczynnik oporu powietrza Niro EV, który wynosi 0,29, zapewnia minimalny opór aerodynamiczny i maksymalną efektywność energetyczną. Doładowanie litowo-jonowego akumulatora Niro EV, który może zmagazynować 64,8 kWh energii, od 10 do 80% za pomocą odpowiedniej szybkiej ładowarki prądu stałego zajmuje zaledwie 43 minuty. Gdy temperatura na zewnątrz jest niska, system zarządzania pracą akumulatora wykorzystuje nawigację, aby wstępnie podgrzać akumulator, jeżeli – wybrana jako miejsce docelowe – stacja ładowania znajduje się daleko. Pomaga to skrócić czas ładowania do minimum i zapewnić maksymalną wydajność akumulatora. Nowe Niro EV jest wyposażone w standardowy port ładowania CCS.

W przypadku wersji HEV i PHEV maksymalny ciężar holowanej przyczepy z hamulcem wynosi 1300 kg. Niro EV może pociągnąć przyczepę o masie własnej 750 kg.

-

-

DYNAMICZNY WYGLĄD I 9 KOLORÓW DO WYBORU

Design nowego Niro opiera się nowej filozofii projektowania – „Przeciwieństwa, które się uzupełniają”. Przyciągający uwagę wygląd zewnętrzny nowego Niro sprawia, że wnosi on powiew estetycznej świeżości do segmentu crossoverów. Z przodu nowe Niro prezentuje ewolucję charakterystycznego dla samochodów marki Kia motywu „Tiger Face”, który został powiększony i rozciąga się od pokrywy silnika aż po zderzak. Kanciaste światła do jazdy dziennej o wzorze „Heartbeat” potęgują współczesny wygląd auta, natomiast atrapa osłony podwozia i nakładki na nadkolach podkreślają jego surowy charakter.

Niro EV różni się od modeli PHEV i HEV dwukolorową zabudowaną osłoną między reflektorami i unikalnymi stalowoszarymi nakładkami po bokach nadwozia. Wersja BEV ma również inną osłonę w zderzaku oraz zarezerwowane dla niej 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów. Port ładowania jest umieszczony wygodnie pośrodku przedniej osłony między reflektorami, co zapewnia łatwy dostęp do wszystkich punktów ładowania. Profil nowego Niro przyciąga wzrok prostymi liniami i sprawia, że skupia się on na odważnie stylizowanym słupku C. Zaprojektowano go bardzo starannie, aby wspomóc przepływ powietrza i poprawić właściwości aerodynamiczne nadwozia. Między innymi dzięki temu współczynnik oporu powietrza Niro jest imponująco niski i wynosi jedynie 0,29. Design 16- i 18-calowych obręczy kół z lekkich stopów, stosowanych w wersjach HEV i PHEV, również zapewnia korzyści aerodynamiczne. Sportową sylwetkę Niro podkreślają tylne światła w kształcie bumerangu. Umieszczone są obok wnęki na tablicę rejestracyjną, w której mieści się zarówno tablica, jak i logo marki Kia. Tylne światła również o wzorze „Heartbeat”, dodatkowa nakładka na zderzak i dyfuzor nawiązują do elementów z przedniej części nadwozia nowego Niro.

Do wyboru jest dziewięć nowoczesnych kolorów nadwozia – zielony Cityscape, biały Clear White, biały Snow Pearl, czarny Aurora Pearl, niebieski Mineral, szary Interstellar, pomarańczowy Delight, czerwony Runway i jasno szary Steel. Dalsze opcje personalizacji wyglądu nadwozia obejmują wybór różnych kolorów słupka C, które kontrastują z kolorem nadwozia lub go uzupełniają oraz dwóch różnych kolorów nakładek w zależności od wyposażenia.

-

-

Każdy aspekt wnętrza nowego Niro starannie zaprojektowano, aby wszystkim użytkownikom zapewnić estetycznie wykonaną i funkcjonalną kabinę. Dzięki platformie „K” zaprojektowanej dla samochodów segmentu C, wnętrze nowego Niro jest obszerniejsze niż dotychczasowego modelu. Większa przestrzeń i rozwiązania poprawiające ergonomię zapewniają wyjątkowo dużo miejsca dla pasażerów przednich foteli oraz nowy „relaksacyjny” fotel pasażera. Gdy pojazd stoi, pasażer może odpocząć rozkładając fotel za naciśnięciem przycisku. Siedzisko lekko się unosi i odchyla, aby zmaksymalizować komfort i zapewnić optymalne wsparcie ciała podczas odpoczynku. Smukłe oparcia przednich foteli uwalniają dodatkową przestrzeń, zapewniając więcej miejsca na kolana pasażerów siedzących z tyłu. Umieszczone w oparciach porty USB-C zapewniają wygodę ładowania urządzeń zewnętrznych. Samochód przestał już być postrzegany wyłącznie jako środek lokomocji, który służy do przemieszczania się, dlatego nowe Niro jest funkcjonalnym uzupełnieniem przestrzeni życiowej.

-

-

Zakrzywiona deska rozdzielcza zapewnia łatwy dostęp do elementów sterowania. Dwa bezramkowe 10,25-calowe ekrany wyświetlają informacje dotyczące samochodu i jazdy oraz nawigacji. Dotykowy panel na środku umożliwia sterowanie zarówno systemem multimedialnym, jak klimatyzacją i minimalizuje liczbę elementów obsługi, które mogą rozpraszać kierowcę. 10-calowy wyświetlacz head-up (HUD) wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy, w tym prędkość, dane systemów asystujących i polecenia nawigacji bezpośrednio na przedniej szybie. Niezwykle wyraźna grafika jest wyświetlana bezpośrednio przed kierowcą, co pomaga zminimalizować ruch gałek ocznych w czasie jazdy, dzięki czemu zwiększa się komfort i bezpieczeństwo. Dzięki aplikacji Kia Connect kierowcy Niro EV mogą kontrolować stan naładowania akumulatora, a także planować trasę za pomocą nawigacji online, synchronizować kalendarze i uzyskać dostęp do takich informacji, jak położenie stacji ładowania, prognoza pogody i komunikaty o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym. Użytkownicy z aktywną usługą Kia Connect będą także mogli skorzystać z aktualizacji danych z chmury OTA, które dostępne będą od połowy tego roku. Inne funkcje, które zwiększają wygodę korzystania z nowego Niro obejmują Remote Smart Parking Assist (RSPA) oraz możliwość ładowania innych odbiorników (V2L). RSPA umożliwia kierowcy opuszczenie samochodu przed zaparkowaniem i wykonanie manewru parkowania po naciśnięciu jednego przycisku. W ciasnych miejscach parkingowych Niro może zaparkować automatycznie, poruszając się w linii prostej tam i z powrotem za pomocą kamer i czujników ultradźwiękowych. Funkcja V2L, która okazuje się korzystnym rozwiązaniem dla użytkowników EV6, oznacza, że każdą niewykorzystaną energię w akumulatorze można wykorzystać do zasilania zewnętrznych urządzeń elektrycznych.

Nawiązując do przyjaznych dla środowiska układów napędowych, wzgląd na środowisko ma kontynuację także we wnętrzu kabiny. Podsufitka jest wykonana z materiałów z recyklingu, panele drzwi są wykończone farbą wolną od VOC, poszycia siedzeń są z wegańskiej skóry PU i zawierają Tencel z drzewa eukaliptusowego, a osłonę bagażnika zrobiono z tkaniny wykonanej w 75% z włókien pochodzących z recyklingu. Zrównoważone elementy tworzą przyjazne dla środowiska wnętrze pełne naturalnych i przyjemnych w dotyku materiałów.

-

-

Nowa Kia Niro oferuje dużo miejsca w kabinie i więcej miejsca w bagażniku niż jego główni rywale. 475 litrów pojemności bagażnika i 20 l dodatkowej przestrzeni w bagażniku z przodu, sprawia, że nowe Niro EV dysponuje w sumie 495 litrami przestrzeni do przechowywania. Modele HEV i PHEV mają bagażnik o pojemności, odpowiednio, 451 i 348 litrów, przy czym każdy z nich można powiększyć poprzez rozłożenie na płasko oparcia tylnej kanapy. Po jego złożeniu przestrzeń bagażowa wzrasta do 1445 litrów w Niro HEV, 1342 litrów w wersji PHEV i do 1392 litrów w elektrycznej odmianie Niro. Wygodę użytkowania pojazdu podnosi elektrycznie otwierana pokrywa bagażnika, która otwiera się automatycznie po wykryciu kluczyka w pobliżu auta.

Nowe Niro – skonstruowane od podstaw na platformie „K” trzeciej generacji – zapewnia optymalną ochronę podczas zderzenia czołowego i ma ulepszone układy – zawieszenia i kierowniczy w porównaniu z modelem poprzedniej generacji. Platforma „K” pozwala zamontować akumulator w różnych miejscach podwozia, w zależności od układu napędowego – pod tylną kanapą w wersjach HEV i PHEV oraz pod podłogą i między osiami dla wersji BEV. Każda z konfiguracji zapewnia idealny rozkład masy, który pomaga osiągnąć optymalną precyzje prowadzenia. Szczególnie dotyczy to modelu typu BEV, w którym zamontowany pod podłogą akumulator przyczynia się do obniżenia środka ciężkości, co gwarantuje doskonałe prowadzenie.

Niro 2023 otrzymało udoskonalone zawieszenie i układ kierowniczy, które zapewniają przyjemną i dynamiczną jazdę. Z przodu nowe Niro jest wyposażone w zawieszenie na kolumnach McPhersona, z tyłu – w czterowahaczowe. Geometria zarówno przedniego, jak i tylnego zawieszenia oraz zoptymalizowane przełożenie przekładni kierowniczej zostały dostrojone pod kątem lepszej precyzji prowadzenia, większej stabilności nadwozia i wyższego komfortu jazdy. Nowe łożysko zastosowane w amortyzatorach zmniejsza w nich tarcie i umożliwia płynniejsze rozpoczęcie ruchu amortyzatora. Zmniejszono również tarcie w układzie kierowniczym, co wraz z dostrojeniem oprogramowania, które steruje siłą wspomagania zapewnia bardzo dobre wyczucie układu kierowniczego i doskonałe poczucie kontaktu między kołami a nawierzchnią. Dodatkowe materiały wygłuszające umieszczone w nadwoziu pomagają ograniczyć niepożądany hałas silnika i pochodzący od kół – co jest szczególnie ważne w przypadku wersji BEV napędzanej cichym silnikiem elektrycznym. Nieznaczny wzrost sztywności nadwozia na skręcanie przyczynił się do poprawy zarówno właściwości jezdnych, jak i precyzji prowadzenia. Znaczący wzrost, o aż 22%, udziału stali o wysokiej wytrzymałości do tłoczenia na gorąco w konstrukcji nadwozia przyczynił się do poprawy jego odporności podczas zderzenia. Nadwozie nowego Niro waży przy tym o 6% lub 20,3 kg mniej niż poprzednika, a sztywność nadwozia na skręcanie wzrosła o 1% dzięki optymalizacji jego struktury i za sprawą zastosowania lepszych materiałów.

-

-

Przednia kamera i system nawigacji współpracują ze sobą, aby wyświetlać ograniczenia prędkości. System wspomagania ograniczenia prędkości (ISLA) wyświetla aktualną dozwoloną prędkość i ostrzeżenie wizualne, jeśli samochód ją przekroczy. Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwają również inne systemy, w tym asystent utrzymania pasa ruchu (LKA), asystent jazdy na pasie ruchu (LFA), asystent jazdy po autostradzie (HDA), ostrzeżenie o utracie koncentracji kierowcy (DAW), asystent świateł drogowych (HBA), aktywny tempomat współpracujący z nawigacją (NSCC-C), asystent unikania kolizji z samochodami, które znajdują się w martwym polu widzenia lusterek (BCA) i asystent unikania kolizji z tyłu (RCCA).

Nowe Niro pomaga również przy parkowaniu i wysiadaniu z niego. Zdalny asystent parkowania (RSPA) umożliwia automatyczne parkowanie, poruszając się po liniach prostych tam i z powrotem za pomocą kamer i czujników ultradźwiękowych. Systemy zapobiegania kolizjom podczas cofania (PCA-R) i ostrzegania o odległości od przeszkód z przodu i z tyłu (PDW-F/R) pomagają manewrować w najciaśniejszych miejscach. Po zaparkowaniu, Safe Exit Assist (SEA) ostrzega podczas wysiadania z Niro, gdy od tyłu zbliża się samochód. Wówczas elektroniczna blokada tylnych drzwi uniemożliwia pasażerom ich otwarcie.

-

KIA CHARGE - PROSTE ŁADOWANIE NA OGÓLNODOSTĘPNYCH STACJACH

Użytkownicy elektrycznych Niro w wersji PHEV i EV mogą skorzystać z usługi Kia Charge. Umożliwia ona korzystanie ze stacji ładowania różnych operatorów przy pomocy jednego konta. Klienci korzystający z Kia Charge mogą wybrać jeden z trzech dostępnych planów taryfowych aby skorzystać z atrakcyjnych stawek za ładowanie, a następnie za wszystkie sesje ładowania otrzymać jedną fakturę. Kia Charge daje dostęp do ponad 1 000 złączy ładowania różnych operatorów w Polsce oraz ponad 330 000 w Europie. Do wszystkich dostępnych pakietów taryfowych dostępny jest także pakiet Ionity, umożliwiający ładowanie z użyciem stacji tego operatora po preferencyjnych stawkach. Usługa Kia Charge nie tylko pozwala na wygodne ładowanie auta elektrycznego w trasie, ale także promuje wykorzystanie tzw. „zielonej energii” dzięki odpowiednim certyfikatom pochodzenia energii.

-

___
źródło: Kia Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Kia

Hyundai, Kia i Samsung Electronics rozpoczynają współpracę
Hyundai, Kia i Samsung Electronics rozpoczynają współpracę

Hyundai, Kia | Hyundai Motor i Kia połączą platformę „SmartThings” firmy Samsung ze swoimi usługami łączności dostępnymi w samochodach

Hyundai Motor i Kia przedstawiają technologię aktywnych spojlerów AAS w przednim zderzaku
Hyundai Motor i Kia przedstawiają technologię aktywnych spojlerów AAS w przednim zderzaku

Hyundai Motor Company i Kia Corporation | Hyundai Motor i Kia  zaprezentowały technologię „Active Air Skirt” (AAS), która minimalizuje opór aerodynamiczny powstający podczas jazdy z dużą prędkością, skutecznie poprawiając zasięg i stabilność pojazdów elektrycznych (EV).

Kia EV9 zdobywa pięć gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP
Kia EV9 zdobywa pięć gwiazdek w teście bezpieczeństwa Euro NCAP

KIA | Najwyższa możliwa ocena za bezpieczeństwo nowej Kia EV9 w najnowszych testach przeprowadzonych przez Euro NCAP

Najnowsze oferty

Kia XCeed 1.6 T-GDI 204KM 7DCT, Business Line, 1 właściciel, gwarancja do 2026
 • Model: XCeed
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 103500 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Kia Rio 1.2 84KM, polski salon, FV23%, M+Smart: grzane fotele, kierownica
 • Model: Rio
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 54000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2020
Kia Sportage Kia Sportage 1.6 150KM, 7DCT MHEV, wersja M + SMART, lunar silver, FV
 • Model: Sportage
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 11464 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony