NOWA KIA E-SOUL 2020 (2021) - CENA W POLSCE

Nowa Kia e-Soul to już trzecia generacja miejskiego crossovera marki Kia, który jako model napędzany silnikiem spalinowym debiutował w 2008 roku. Nowa Kia e-Soul jest jeszcze bardziej wyrazista niż jej poprzednicy i w Europie oferowana wyłącznie jako samochód elektryczny.

Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Europe, powiedział – „Od samego początku Soul jest pionierskim modelem nie tylko dla marki Kia, ale na rynku w ogóle. Ponad 10 lat temu zapoczątkował on segment miejskich crossoverów. Gdy pojawił się jego następca – Soul EV, był pierwszym elektrycznym crossoverem. Nowy e-Soul również wnosi sporo nowego, ponieważ w Europie jest dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym i już w podstawowej wersji zapewnia duży zasięg. Kia jest liderem rynku, jeśli chodzi o tzw. samochody zelektryfikowane. Gama modeli typu mild-hybrid, hybrydowych i hybrydowych typu plug-in stale się powiększa. Dzięki nowemu e-Soulowi udział samochodów zelektryfikowanych w sprzedaży marki Kia w Europie szybko rośnie”.

-

NOWA KIA E-SOUL 2020 (2021) - CENA W POLSCE

Ceny nowej Kia e-Soul 2020 zaczynają się od 139 990 PLN za wersję M z silnikiem o mocy 136 KM i zasięgiem 277 km. Mocniejsza odmiana, napędzana silnikiem o mocy 204 KM w tej samej wersji wyposażenia kosztuje 160 990 PLN. Nowa Kia e-Soul 2020 w najbogatrzej wersji z silnikiem o mocy 204 KM i zasięgiem 452 km korztuje 181 490 PLN.

Moc Bateria Zasięg M L XL
136 KM 39.2 kWh 277 km 139 990 PLN 150 490 PLN 160 490 PLN
204 KM 64 kWh 452 km 160 990 PLN 171 490 PLN 181 490 PLN

-

Nowa Kia e-Soul garściami czerpie z kultowego designu modeli pierwszej i drugiej generacji. Bardziej wyraziste przetłoczenia i linie, zdecydowane detale i podświetlane elementy, które podkreślają techniczne zaawansowanie nowego e-Soula sprawiają, że miejski crossover prezentuje się jeszcze bardziej futurystycznie, młodzieżowo i innowacyjnie niż modele wcześniejszych generacji. Mimo że każdy element karoserii e-Soula jest nowy, model ten jest natychmiast rozpoznawalny i pozostaje wierny sylwetce poprzedników. Design miejskiego crossovera podkreślają wąskie przednie światła w całości wykonane w technologii LED, poszerzające optycznie samochód, którego szerokość wynosi 1800 mm. Obłe przednie i tylne zderzaki oraz pokaźnych rozmiarów panel w miejscu, w którym w samochodach zasilanych silnikiem spalinowym znajduje się wlot powietrza do chłodnicy, sprawiają, że e-Soul ma bardzo aerodynamiczny wygląd. Gniazdo ładowania znajduje się za niewielką pokrywą z przodu auta.

-

-

Fotele e-Soula są oferowane w trzech wariantach wykończenia. Do wyboru jest tapicerka wykonana z materiału, materiałowo-skórzana i skórzana. We wnętrzu miejskiego crossovera znajdują się elementy, których kształt lub poszycie są inspirowane materiałami akustycznymi. Podobnie jak w modelu poprzedniej generacji w tablicę rozdzielczą są wkomponowane wysokotonowe „tweetery” – dowód na to, że design może iść w parze z funkcjonalnością. Topowa wersja e-Soula – XL – jest seryjnie wyposażona w kameralne oświetlenie, które obejmuje również panele w drzwiach, a jego intensywność  połączona jest z dźwiękiem. Do e-Soula Kia oferuje także bezprzewodową ładowarkę do telefonu, podgrzewane i wentylowane przednie fotele oraz wysokiej jakości systemem audio firmy Harman/Kardon. Dostępny jest również wyświetlacz przezierny head-up display. 

Nowa Kia e-Soul jest oferowana z dwoma akumulatorami o różnej pojemności do wyboru, które zapewniają różny zasięg. Mniejszy z akumulatorów, o pojemności 39,2 kWh, gwarantuje zasięg  do 277 km, czyli znacznie większy niż zasięg Soula EV drugiej generacji. Osiągi auta również są lepsze. Od 0 do 100 km/h Kia e-Soul z silnikiem o mocy 136 KM przyspiesza w 9,9 s. Mocniejsza odmiana, napędzana silnikiem o mocy 204 KM, w sprincie ze startu zatrzymanego do 100 km/h jest o 2 s szybsza. Ładowarka pokładowa o mocy 11 kW, seryjnie montowana w  e-Soulu z większym akumulatorem i oferowana jako opcja do e-Soula z mniejszym pakietem baterii pozwala na wykorzystanie 3-faz prądu, co znacząco skraca czas ładowania baterii.

Akumulator e-Soula można także ładować przy pomocy szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW. Wówczas czas ładowania od 20% do 80% pojemności akumulatora wynosi zaledwie 42 minuty.

Nowa Kia e-Soul, podobnie jak wszystkie pozostałe modele marki, jest objęta 7-letnią gwarancją lub do przebiegu 150.000 kilometrów, która chroni również silnik elektryczny i akumulator.

___

źródło: Kia Polska 

Czytaj więcej o marce Kia

NOWA KIA EV9 2023 ZMIENIA ŚWIAT SUV-ów
NOWA KIA EV9 2023 ZMIENIA ŚWIAT SUV-ów

PREMIERA ⚡ Kia Corporation ujawniła dziś wszystkie szczegóły dotyczące Kia EV9, nowego flagowego elektrycznego SUV-a z trzema rzędami siedzeń.

NOWA KIA EV9 2023 - PREMIERA
NOWA KIA EV9 2023 - PREMIERA

PREMIERA | Kia Corporation zaprezentowała EV9flagowego SUV-a z napędem elektrycznym i z trzema rzędami siedzeń, który łączy odważną stylistykę z wyrafinowaną elegancją.

NOWA KIA EV9 2023 - ZAPOWIEDŹ
NOWA KIA EV9 2023 - ZAPOWIEDŹ

PREMIERA | Kia opublikowała klipy wideo przedstawiające wygląd zewnętrzny EV9, nowego elektrycznego SUV-a marki. Oficjalna premiera EV9 już w marcu!

Najnowsze oferty

Kia XCeed 1.5 T-GDI 7DCT Wersja L
 • Model: XCeed
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Kia XCeed 1.5 T-GDI 7DCT Wersja L
 • Model: XCeed
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Kia XCeed 1.5 T-GDI 7DCT Wersja L
 • Model: XCeed
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony