NOWA HONDA HR-V e:HEV 2022 - CENNIK W POLSCE

Nowa Honda HR-V e:HEV 2022 dostępna będzie w Europie tylko z układem hybrydowym 1,5 i-MMD. Nowoczesny i dopracowany układ hybrydowy oferuje moc maksymalną 131 KM (moc maksymalna silnika elektrycznego przy maksymalnym momencie obrotowym 253 Nm), co przekłada się na dobre osiągi: 0-100 km/h już od 10,6 sekundy, przy bardzo ograniczonym zapotrzebowaniu na paliwo: od 5,4 l/100 km (WLTP, cykl mieszany) i niewielkiej emisji CO2 – 122 g/km (WLTP, cykl mieszany). Model dostępny będzie w Polsce na początku 2022 roku, jednak już w od 9 wrzęśnia 2021 udostępniony zostanie internetowy system rezerwacji nowej Hondy HR-V e:HEV 2022. Wszyscy zainteresowani zakupem nowego modelu będą mogli za pośrednictwem specjalnej strony internetowej wpłacić 1 000 PLN brutto na poczet rezerwacji i zakupu samochodu. Swoje zainteresowanie nowym HR-V można zgłosić także już teraz, zapisując się na specjalny newsletter (link).

-

-

HR-V e:HEV 2022 jest najnowszym modelem w gamie Hondy, który dołączy do rodziny e:HEV, w której znajdują się już CR-V i Jazz, dostępne wyłącznie z hybrydowym układem napędowym. HR-V nie wymaga ładowania akumulatora trakcyjnego z zewnętrznej instalacji elektrycznej. Układ e:HEV doskonale spisuje się w każdych warunkach, łącząc dynamiczną charakterystykę i oszczędność pojazdu zelektryfikowanego z funkcjonalnością i elastycznością tradycyjnych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi.

-

HONDA HR-V e:HEV 2022 - CENA W POLSCE

Gamę modelu HR-V e:HEV otwiera wersja Elegance, której cena zaczyna się od 123 700 PLN, posiadająca w standardzie reflektory LED, podgrzewane fotele przednie, 18-calowe obręcze kół oraz łączność ze smartfonami. Wyżej wyceniono wersję Advance, której cena zaczyna się od 139 700 PLN i obejmuje dodatkowo m.in. elektrycznie sterowaną klapę bagażnika z funkcją automatycznego zamykania i bezdotykowego dostępu ("Walk Away Close and Handsfree Access"), podgrzewaną, skórzaną kierownicę oraz wykończenie wnętrza ze skóry syntetycznej i tkaniny. Najbogatsza wersja Advance Style dostępna jest od 153 900 PLN a w jej ramach użytkownik otrzymuje system audio klasy premium, wyjątkowe detale, a także wyróżniające elementy stylistyczne, jak dwukolorowy lakier nadwozia i pomarańczowe akcenty wykończeniowe we wnętrzu. Samochód będzie również dostępny w finansowaniu za pośrednictwem Honda Finance w leasingu operacyjnym już od 799 zł netto miesięcznie.*

Nowy HR-V e:HEV 2022 / wersja Silnik / Moc / Moment obr. / Skrzynia biegów Cena katalogowa:
ELEGANCE Hybryda 1,5 i-MMD 131KM / 253Nm / e-CVT 123 700 PLN
ADVANCE 139 700 PLN
ADVANCE STYLE 153 900 PLN

DO POBRANIA:

[att:120]

-

-

e:HEV: niska emisja spalin, dynamiczne osiągi

Zaawansowany, hybrydowy układ napędowy e:HEV, który oferuje kierowcom wyjątkowe wrażenia z jazdy, zdobył już szerokie uznanie w Europie. Rozwiązanie zapewnia nowemu, hybrydowemu modelowi HR-V dynamikę, oszczędność w realnych warunkach eksploatacji i wysoką kulturę jazdy. Układ składa się z dwóch kompaktowych silników elektrycznych o wysokiej mocy, współpracujących z 1,5-litrowym silnikiem benzynowym DOHC i-VTEC (działającym w cyklu Atkinsona), akumulatora litowo-jonowego i innowacyjnej przekładni bezpośredniej oraz jednostki sterującej przepływem mocy. Układ napędowy e:HEV znakomicie sprawdza się w nowym Jazzie, zapewniając najlepszy w klasie stosunek oszczędności do przyspieszenia. Podobne rozwiązanie zastosowano w HR-V dla osiągnięcia równie imponującej ekonomiki jazdy. Zmiany zastosowane w spalinowej jednostce napędowej i module IPU zaowocowały zwiększeniem momentu obrotowego w stosunku do poprzedniej generacji. Liczbę ogniw baterii zwiększono z 48 do 60, aby sprostać większym rozmiarom modelu HR-V i poprawić parametry magazynowania i poboru energii elektrycznej w stosunku do modelu Jazz, dysponującego mocą 109 KM. Pomimo większego rozmiaru pakietu akumulatora trakcyjnego, przestrzeń wewnątrz pojazdu nie zmniejszyła się, dzięki przemyślanej konstrukcji zestawu zasilającego. Dalsze zmiany w układzie napędowym obejmują redukcję przełożenia pomiędzy silnikiem elektrycznym a kołami, co ma na celu poprawę przyspieszenia i dynamiki HR-V. System e:HEV wyróżnia się tym, że korzysta z trzech trybów, płynnie zmieniając je dla zapewnienia optymalnego działania każdego komponentu zespołu napędowego, zarówno w mieście, jak i na autostradzie. Elektroniczny moduł sterujący w sposób płynny przełącza automatycznie pomiędzy trybami: elektrycznym, hybrydowym i silnika spalinowego, w zależności od tego, który z tych trybów zapewnia największą oszczędność w danej sytuacji na drodze. Podczas jazdy ze stałą, wysoką prędkością, np. na autostradzie, system korzysta z trybu silnika spalinowego, ponieważ w tych warunkach jest to najbardziej efektywne rozwiązanie. Jeśli wymagane jest większe przyspieszenie, na przykład podczas wyprzedzania, samochód przełączy się na tryb hybrydowy, aby uzyskać przyrost niezbędnej mocy. Ponadto, podczas jazdy w trybie hybrydowym nadwyżka mocy silnika benzynowego może służyć do doładowywania akumulatora, które odbywa się za pośrednictwem drugiego silnika elektrycznego, pełniącego rolę generatora, co zapewnia dodatkowe korzyści w zakresie oszczędności paliwa.

-

Dodatkowy tryb jazdy Sport

Dodatkowy tryb jazdy «Sport», który można włączyć za pomocą przełącznika wyboru trybów, powoduje żwawszą reakcję przepustnicy, podczas gdy tryb «Econ» łagodzi reakcję przepustnicy i obniża zapotrzebowanie energetyczne klimatyzacji, kładąc nacisk na oszczędność paliwa. Oprócz trybu «Normal», w którym samochód samodzielnie zachowuje równowagę pomiędzy zasilaniem elektrycznym i spalinowym, kierowca może przełączać wszystkie tryby jazdy za pomocą przełącznika. Aby zwiększyć wrażenia zbliżone do jazdy samochodem elektrycznym, kierowca może również wybrać na przełączniku opcję B, która oferuje różne stopnie odzyskiwania energii podczas hamowania. Stopień odzyskiwania energii i wynikającą z tego siłę efektu hamowania można znacznie zwiększyć w stosunku do zwykłego zakresu D za pomocą łopatek, umieszczonych przy kierownicy. Zmiany trybów pomiędzy elektrycznym, hybrydowym i silnika spalinowego odbywają się niedostrzegalnie dla użytkowników. procesu uruchamiania silnika spalinowego do celu wytwarzania energii elektrycznej Zamiast konwencjonalnego układu przeniesienia mocy z przekładnią planetarną, która generuje wysokie straty energetyczne, zastosowana została przekładnia o stałym przełożeniu, pracująca z niższymi oporami toczenia, dzięki mniejszej liczbie ruchomych elementów. Ostatecznie przekłada się to na mniejsze zużycie energii podczas jazdy w trybie elektrycznym.. Dzięki temu, oszczędny system Hondy osiąga wyższy współczynnik całkowitego czasu jazdy na napędzie elektrycznym podczas poruszania się w mieście, niż inne pojazdy hybrydowe dostępne obecnie w sprzedaży.

-

-

Doświadczenie z Formuły 1

Do osiągnięcia niespotykanej efektywności energetycznej hybrydowych układów napędowych e:HEV w cywilnych modelach, Honda wykorzystała wiedzę swoich ekspertów od sportów motorowych oraz doświadczenia, zdobyte podczas zwycięskich startów w ramach programu wdrażania hybrydowych jednostek napędowych w Formule 1. W rezultacie, nowy HR-V z napędem e:HEV charakteryzuje się wyjątkową oszczędnością i mocą dostępną w każdych warunkach drogowych.

Pierwsza Honda Insight z 1999 roku umocniła pozycję Hondy jako światowego lidera rozwoju napędów hybrydowych. Model Insight był pierwszym samochodem z napędem hybrydowym oferowanym w Europie spośród wszystkich producentów. Honda Insight była napędzana przez układ Integrated Motor Assist (IMA), który bazował na silniku spalinowym, a w razie potrzeby – kiedy niezbędne było przyspieszenie – wykorzystywał wspomaganie silnika elektrycznego oraz system rekuperacji energii hamowania, dla zmniejszenia zużycia paliwa. Honda kontynuuje rozwój napędów hybrydowych, a zaawansowany układ e:HEV, wykorzystujący dwa silniki elektryczne, jest obecnie stosowany w modelach Jazz, CR-V, nowym HR-V oraz nadchodzącym Civicu 11. generacji.

-

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.
*Oficjalnym partnerem marki Honda jest Europejski Fundusz Leasingowy SA z siedzibą we Wrocławiu (54-202 ) przy ul. Legnickiej 48 C-D. Materiał jest kierowany wyłącznie do osób prowadzących działalność gospodarczą, ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 k.c. Rata miesięczna 799 PLN netto, reprezentuje warunki finansowe umowy leasingowej z następującymi parametrami brzegowymi: leasing operacyjny na zmiennej stopie, okres finansowania 48 m-cy, cena samochodu Honda HR-V e:HEV Elegance: 100 569,11 PLN netto, czynsz inicjalny: 20%, wartość rezydualna: 51%. Roczny limit kilometrów wynosi 20 tys. Ostateczne warunki zależą od oceny sytuacji prawnofinansowej leasingobiorcy i zostaną uregulowane w umowie leasingu. Oferta obowiązuje do odwołania.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards
Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

HONDA | Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców
Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców

HONDA | Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 zrobił niespodziankę młodym kierowcom gokartów w pobliżu siedziby Oracle Red Bull Racing. Verstappen "ładował akumulatory" przed nowym sezonem F1 podczas jazdy testowej w pełni elektryczną Hondą e:Ny1

Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”
Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”

HONDA | W roku 2026 Honda wprowadzi nową serię pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynki globalne o nazwie "Honda Seria 0", rozpoczynając od rynku północnoamerykańskiego Podczas targów CES 2024 odbyła się światowa premiera koncepcyjnych modeli należących do "Honda Seria 0": Saloon i Space-Hub.

Najnowsze oferty

Honda CR-V Executive 2.0 Hybryda 184 KM
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 79900 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2020
Honda HR-V e:HEV 1.5 iMMD Hybryda 131KM 2WD Advance Style Demonstracyjny
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5000 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Honda HR-V 1.5 i-VTEC 130KM Elegance 6MT
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 32730 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019

Odwiedź nasze salony