NOWA HONDA CIVIC e:HEV 11. GENERACJI

Nowa Honda Civic 2022 została zaprojektowana tak, aby napęd e:HEV, układ kierowniczy i zawieszenie zapewniały doskonałe osiągi i dynamiczną reakcję na komendy kierowcy. Zastosowane rozwiązania pozwalają kierującemu autem odbierać informacje zwrotne o pracy podzespołów. Taka charakterystyka zawsze stanowiła o atrakcyjności modelu.

-

-

Nowa Honda Civic 11. generacji będzie dostępny na rynku jesienią 2022 roku. Model, jako ostatni z europejskiej gamy Hondy, został wyposażony w zelektryfikowany układ napędowy. Wcześniej elektryfikacja objęła modele CR-V, HR-V, Jazz i Jazz Crosstar. Ponadto aktualnie w europejskiej gamie znajduje się w pełni elektryczna Honda e. Nowy Civic będzie wyposażony w najbardziej zaawansowaną wersję wielokrotnie nagradzanego, w pełni hybrydowego, układu napędowego e:HEV. Łączy on akumulator litowo-jonowy i dwa niewielkie, mocne silniki elektryczne, sprzężone z nowoopracowanym 2,0-litrowym silnikiem benzynowym, pracującym w cyklu Atkinsona. Układ osiąga jeden z najwyższych na rynku motoryzacyjnym wskaźnik sprawności energetycznej na poziomie 41%. Silnik jest zasilany bezpośrednim wtryskiem paliwa, który zoptymalizowany został pod kątem szybszego i bardziej wydajnego spalania oraz generowania wyższego momentu obrotowego. Oprócz układu bezpośredniego wtrysku, do zmniejszenia zużycia paliwa, przy jednoczesnym osiągnięciu odpowiedniej mocy, przyczynia się szereg rozwiązań technicznych, takich jak niskotemperaturowy aktywny katalizator i zmodyfikowana konstrukcja kanału dolotowego.

Dzięki tym udoskonaleniom łączny poziom emisji CO2 to zaledwie 108 g/km (WLTP), przy równie imponującym zużyciu paliwa wynoszącym 4,7 l/100 km. Wyjątkowa ekonomiczność, połączona z mocą maksymalną 184 KM i maksymalnym momentem obrotowym 315 Nm, czynią z nowego Civica wyróżniającą się na rynku propozycję w segmencie C. Osiągnięcie doskonałej oszczędności i efektywnego zarządzania energią było możliwe dzięki zastosowaniu nowych, innowacyjnych technologii.
Przykładem może być najnowsza wersja pakietu akumulatorów wysokonapięciowych (IPU) Hondy, który jest bardziej płaski (różnica 23 mm) i o 1 kg lżejszy, niż poprzednie wersje. Dysponuje on przy tym większą liczbą ogniw (72) - największą spośród wszystkich inteligentnych zestawów akumulatorowych, stosowanych w modelach e:HEV marki Honda. Płaska jednostka IPU jest umieszczona pod tylnymi siedzeniami, co zwiększa przestrzeń wewnątrz pojazdu i jego walory użytkowe.

Nowa jednostka sterująca przepływem mocy (PCU), umieszczona pod maską silnika, pozwala na szybsze ładowanie i pobór energii z akumulatora. Wzrost gęstości energii w akumulatorze o 12% i mocy wyjściowej jednostki PCU ma wpływ na wyższą moc silników elektrycznych. Jest to możliwe także dzięki zastosowaniu nowych przewodów wysokiego napięcia z aluminiowym rdzeniem. Okablowanie aluminiowe przyczynia się ponadto do obniżenia o 40% masy, w porównaniu z konwencjonalnym okablowaniem miedzianym.

Zaawansowany układ napędowy płynnie przełącza się między napędem elektrycznym, hybrydowym i spalinowym bez udziału kierowcy. Kierowca może wybierać spośród czterech trybów jazdy - Eco, Normal, Sport i nowego trybu Individual, który umożliwia dostosowanie reakcji pojazdu w zakresie działania zespołu napędowego, układu kierowniczego oraz wyświetlaczy na desce rozdzielczej.

-

-

„Jest to najnowsza generacja naszego systemu e:HEV, jednego z najlepszych w branży, który sam w sobie jest ukoronowaniem ponad 20-letniego doświadczenia w projektowaniu, konstruowaniu i udoskonalaniu hybrydowych układów napędowych” – powiedział Tomoyuki Yamagami, kierownik projektu nowego Civica e:HEV. „Skrupulatna analiza zróżnicowanych modeli eksploatacji i środowisk użytkowników pozwoliła nam na przyjęcie w projekcie koncepcji „whole vehicle” – „pojazdu jako całości”, dzięki czemu powstał dający radość z jazdy, atrakcyjny i zniewalający hybrydowy samochód kierowcy.”

Za odczuwalną w kabinie elastycznością ustawień idzie również wyjątkowy poziom wykończenia. Szczególną uwagę zwrócono na wyeliminowanie niepożądanych hałasów i wibracji. W samym silniku spalinowym dla poprawy płynności pracy zastosowano dodatkowy wałek wyrównoważający i wał korbowy o podwyższonej sztywności. Niepożądane hałasy wyeliminowano poprzez zastosowanie grubszej izolacji kolektora dolotowego i pokrywy silnika. Kolejnym rozwiązaniem, poprawiającym komfort akustyczny, jest umiejętne zastosowanie systemu aktywnej kontroli hałasu (Active Noise Control - ANC). Jego działanie polega na tłumieniu odgłosów, które mogłyby przedostać się do kabiny. Z kolei system aktywnej kontroli dźwięku (Active Sound Control - ASC) wzmacnia sportowe brzmienie jednostki spalinowej.

Konstrukcja podwozia pozwala w pełni wykorzystać wysoką moc samochodu. Nowa Honda Civic e:HEV 2022 została opracowana ze szczególnym uwzględnieniem reakcji układu kierowniczego i informacji zwrotnych o pracy poszczególnych systemów, które są odbierane przez osobę prowadzącą pojazd. Ma to na celu zwiększenie poczucia więzi kierowcy z samochodem. Poprawę stabilności podczas jazdy na prostej i na nierównych nawierzchniach osiągnięto dzięki wydłużeniu o 35 mm odległości pomiędzy osiami i poszerzeniu o 18 mm rozstawu tylnych kół – w porównaniu z poprzednią generacją modelu. Zwiększona sztywność nadwozia, zastosowanie przegubów kulowych o niskim współczynniku tarcia oraz zmodyfikowane amortyzatory przednie dodatkowo poprawiły stabilność na zakrętach i ogólną reakcję na ruchy kierownicy. Wpłynęło to korzystnie na właściwości dynamiczne auta podczas jazdy i daje kierowcy większe poczucie kontroli.

Aby zwiększyć przyjemność z jazdy i poprawić reakcje układu napędowego, nowe oprogramowanie jednostki sterującej – „winding control”, utrzymuje pracę silnika spalinowego podczas pokonywania zakrętów na krętych drogach. Zapewnia to stałą gotowość do natychmiastowego przyspieszenia i daje wrażenie rezerwy mocy pod pedałem gazu. Na autostradzie, podczas jazdy z dużą prędkością, dodatkowy moment obrotowy i napęd elektryczny zapewniają potężne przyspieszenie przy wyprzedzaniu. Jednocześnie hałas, spowodowany obrotami silnika jest na bardzo niskim poziomie, dzięki czemu jazda nową Hondą Civic e:HEV na długich dystansach może być relaksująca.

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards
Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

HONDA | Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców
Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców

HONDA | Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 zrobił niespodziankę młodym kierowcom gokartów w pobliżu siedziby Oracle Red Bull Racing. Verstappen "ładował akumulatory" przed nowym sezonem F1 podczas jazdy testowej w pełni elektryczną Hondą e:Ny1

Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”
Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”

HONDA | W roku 2026 Honda wprowadzi nową serię pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynki globalne o nazwie "Honda Seria 0", rozpoczynając od rynku północnoamerykańskiego Podczas targów CES 2024 odbyła się światowa premiera koncepcyjnych modeli należących do "Honda Seria 0": Saloon i Space-Hub.

Najnowsze oferty

Honda CR-V Sport Line 2.0 Hybryda 2WD 184 KM automat - komis
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 71677 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2021
Honda Jazz 1.5 i-VTEC Dynamic 1 właściciel
 • Model: Jazz
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 40700 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019
Honda CR-V 2.0 i-VTEC 155 KM benzyna A/T Executive 4WD
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 122300 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2014

Odwiedź nasze salony