NOWA HONDA CB650R 2019 - CENNIK I DANE TECHNICZNE

Honda zawsze szukała nowych granic, tak w projektowaniu, jak i inżynierii. W 2018 roku nowe trio CB1000R, CB300R i CB125R przyniosło świeżą tożsamość linii bezowiewkowych motocykli, łącząc inspiracje café racer z ultra-minimalistycznym wyglądem w ramach motywu przewodniego "Neo Sports Café". Pozostawiono wtedy miejsce dla jeszcze jednego naturalnego uzupełnienia gamy reprezentującej nową estetykę: motocykla z bardzo konkurencyjnego segmentu nieobudowanych jednośladów średniej wielkości. W roku modelowym 2019 lukę tę wypełni godnie model CB650R. Korzystając z tej samej koncepcji stylistycznej, co przy projektowaniu całego „rodzeństwa”, retro-minimalizm CB650R skierowany jest do młodszych kierowców, którzy oczekują niebanalnego stylu i chcą cieszyć się doskonałym połączeniem radosnego, czterocylindrowego silnika i lekkiego, wszechstronnego, dopracowanego układu jezdnego. Dodając do tego mieszankę zwracającego uwagę, indywidualnego wyglądu, ekscytujących, a przy tym użytecznych osiągów, specyfikacji technicznej pełnej wysokiej klasy rozwiązań i funkcji, w wyniku otrzymujemy bezowiewkowy średniej pojemności motocykl zaprojektowany tak, by dostarczał maksimum dumy i przyjemności swojemu właścicielowi.

Nowa Honda CB650R 2019 jest niemal wiernym odbiciem CB1000R, ze zredukowanymi liniami zaprojektowanymi tak, by maksymalnie wyeksponować motocyklową technikę – jest to maszyna w dosłownym sensie tego słowa. Super-kompaktowa, trapezowa forma mocno eksponuje maszynowe detale, a czterocylindrowy silnik z zaczernionymi pokrywami rozrządu i wału, jest optycznie centralnym elementem pojazdu. W porównaniu z modelem CB650F klasy street, który nowy model zastępuje w ofercie Hondy, podwozie odchudzono o 6 kg dzięki modyfikacjom ramy, zbiornika paliwa i podnóżków. Odwrócony widelec Showa SFF o średnicy goleni 41 mm, radialne czterotłoczkowe zaciski hamulcowe, pływające tarcze i nowe koła, to kolejne cechy, których nie było w CB650F.

Stożkowo zwężająca się kierownica ułatwia manewrowanie, a pozycja kierowcy jest odpowiednia do najbardziej sportowego motocykla z bezowiewkowej gamy. Honda CB650R 2019 posiada również bardzo charakterystyczny okrągły reflektor LED niemal wiernie zapożyczony z CB1000R (całe oświetlenie wykonano w technice LED) i nowoczesny wyświetlacz LCD podpowiada, kiedy zmienić bieg na wyższy oraz posiada wskaźnik aktualnie załączonego biegu. W silniku o pojemności 650 cm3 zmieniono układy dolotowy i wydechowy, zastosowano nowe czasy otwarcia zaworów i zwiększono stopień sprężania, zapewniając w ten sposób 5-procentowy wzrost mocy maksymalnej i płynniej dostarczany, wyższy moment obrotowy w średnim zakresie prędkości silnika. Silnik obraca się do 12000 obr/min, czyli o 1000 obr/min wyżej, niż w CB650F.

Sprzęgło antyhoppingowe zapobiega blokowaniu tylnego koła przy szybkich redukcjach biegów, a dodatkowo dzięki mniejszej sile potrzebnej do wysprzęglania ułatwia zmiany biegów na wyższy. Nowy system kontroli momentu obrotowego Hondy (HSTC) dba o utrzymanie przyczepności tylnego koła.

-

-

STYLISTYKA I PODWOZIE NOWEGO CB650R 2019

 • Kompaktowy styl Neo Sports Café akcentuje inżynierię opartą na "prawdziwym metalu".
 • Lżejsza rama i inne zabiegi optymalizacyjne obniżyły masę własną motocykla o 6 kilogramów, w porównaniu z CB650F.
 • Zastosowano przednie zawieszenie z widelcem USD Showa z goleniami o średnicy 41 mm, z rozdzielonym napięciem wstępnym sprężyn i tłumieniem (SFF).
 • Użyto radialnych zacisków hamulcowych i pływających tarcz.
 • Wprowadzono pełne oświetlenie LED i nowe wskaźniki LCD.
 • Stożkowo zwężającej się kierownicy towarzyszy bardziej agresywna pozycja jazdy.

Wypełniony mechanicznymi detalami, agresywny styl Neo Sports Café CB650R cechują charakterystyczne kompaktowe trapezowe proporcje krótkiego tyłu i maksymalnie zbliżonego do kierownicy reflektora. Długi zbiornik paliwa jest kluczowym motywem projektu całej rodziny bezowiewkowych motocykli. Jego gładkie linie podkreślają solidność prawdziwych metalowych powierzchni, a sam zbiornik sprawia wrażenie inżynierskiej korony założonej na czterocylindrowy silnik. Pod zbiornikiem umieszczono układ zapłonowy.

Okrągły reflektor wzorowano na reflektorze CB1000R. Jest on wykonany w technice LED, podobnie jak całość oświetlenia motocykla. Nowy, ostro i przejrzyście zaprojektowany zestaw wskaźników LCD również mocno przypomina rozwiązania z CB1000R i podpowiada, kiedy zmienić bieg na wyższy oraz posiada wskaźnik najwyższych osiągniętych obrotów (Peak Hold).

Bardziej agresywna pozycja jazdy, niż w przypadku CB650F wynika z przesunięcia stożkowo zwężającej się kierownicy 557 mm o 13 mm do przodu i o 8 mm w dół, z pozycją podnóżka przesuniętą do tyłu o 3 mm i podniesioną o 6 mm. Wysokość kanapy wynosi 810 mm.

Stalowa rama typu diamond zastosowana w CB650R została zmodernizowana na rok 2019. Jest ona obecnie o 1,9 kg lżejsza, użyto w niej tłoczonych (zamiast kutych) płyt sworznia wahacza i wykorzystano dwie eliptyczne belki o specjalnie dostosowanej sztywności (sztywniejsze w rejonie główki ramy i bardziej "elastyczne" w części belkowej), aby zapewnić zrównoważoną charakterystykę prowadzenia z wysoką precyzją informacji zwrotnych odbieranych przez kierowcę.

Kąt pochylenia główki ramy i wyprzedzenie wynoszą 25,5°/101 mm, przy rozstawie osi 1.450 mm. Masa własna motocykla wynosi 202 kg (w CB650F 208 kg), co uzyskano dzięki oszczędnościom masowym w ramie, a także w zbiorniku paliwa i w nowych sportowych podnóżkach.

Widelec przedni Showa 41 mm USD z rozdzielonym napięciem wstępnym sprężyn i tłumieniem odbicia (SFF) jest osadzony w przekonstruowanej, kutej aluminiowej półce dolnej. Z tyłu pojedynczy amortyzator, posiadający 7-stopniową regulację napięcia wstępnego sprężyny, działa bezpośrednio na zaokrąglony, odlewany grawitacyjnie aluminiowy wahacz.

Czterotłoczkowe radialne zaciski przedniego hamulca współpracują z pływającymi tarczami o średnicy 310 mm, a z tyłu hamowanie zapewnia jednotłoczkowy zacisk i tarcza 240 mm. Dwukanałowy ABS jest wyposażeniem standardowym. Nowo zaprojektowane aluminiowe odlewane felgi ubrano w przednie opony o rozmiarze 120/70-ZR17 i tylne o rozmiarze 180/55-ZR17.

CB650R otrzyma następujące opcje kolorystyczne:

 • Graphite Black
 • Candy Chromosphere Red
 • Matt Crypton Silver Metallic
 • Matt Jeans Blue Metallic

-

NOWA HONDA CB650R - CENA W POLSCE

Oficjalna cena w Polsce nowej Hondy CB650R Neo Sport Cafe to 34 200 PLN.

Model Rok produkcji Cena
CB650R Neo Sport Cafe HSTC 2019 34 200 PLN

-

-

DOSTĘPNE AKCESORIA DO CB650R

Dla CB650R dostępna jest gama oryginalnych akcesoriów Hondy, która obejmuje:

 • Quick shifter
 • Naklejka na zbiornik paliwa
 • Gniazdo ładowania 12V
 • Osłona zegarów
 • Podgrzewane manetki
 • Nakładka kanapy z wkładką aluminiową
 • Szereg aluminiowych elementów podkreślających stylistykę Neo Sports Café Aluminiowe przednie chlapacze, osłony boczne i osłony dolotowe
 • Dolna owiewka - pług
 • Torba na zbiornik i torba na siedzenie pasażera inspirowane modelem CB1000R

-

SILNIK I DANE TECHNICZNE NOWEGO CB650R 2019

 • 5% więcej mocy powyżej 10000 obr/min, czerwona kreska wyżej o 1.000 obr/min.
 • Wyższy i płynniej dostarczany moment obrotowy.
 • Nowe układy dolotowy i wydechowy zapewniają większy przepływ gazów i poprawiają brzmienie silnika.
 • System kontroli momentu obrotowego (HSTC)
 • Sprzęgło antyhoppingowe
 • Prosta procedura zmiany mocy do 35 kW.

Inżynierowie Hondy chcieli stworzyć CB650R jako najczystszej rasy, najprzyjemniejszy dla kierowcy czterocylindrowy motocykl średniej pojemności. Tak więc 16-zaworowy silnik DOHC o pojemności 649 cm3 został dostrojony tak, by wyeliminować lekki spadek momentu obrotowego w rejonie 5500 obr/min. i dostarczyć o 5% więcej mocy powyżej 10000 obr/min, z maksymalnymi obrotami silnika podniesionymi o 1000 obr/min. Moc maksymalna 70 kW pojawia się przy 12000 obr/min, a maksymalny moment obrotowy 64 Nm występuje przy 8500. obr/min. W efekcie powstał silnik, który obraca się żwawiej, kręci się wyżej, ma liniowy przebieg charakterystyki momentu obrotowego, silnie przyrastającą moc wraz ze wzrostem prędkości obrotowej i brzmi świetnie w każdych warunkach pracy. Prosta procedura zmiany mocy do 35 kW stanowi ukłon w stronę posiadaczy prawa jazdy kategorii A2.

Bezpośrednie sterowanie zaworami przez krzywki rozrządu umożliwiło uzyskanie zwartej budowy głowicy cylindrowej. Średnica cylindra i skok tłoka wynoszą odpowiednio 67 mm x 46 mm przy stopniu sprężania podniesionym do 11,6:1 (z 11,4:1), a kształt komory spalania zoptymalizowano poprzez zastosowanie zmodyfikowanych tłoków. Układ rozrządu został wzmocniony, zmieniono czasy otwarcia zaworów, zastosowano też irydowe świece zapłonowe. Asymetryczne kształty płaszczy tłoków minimalizują kontakt z tulejami cylindrów i zmniejszają tarcie. Stalowe „kolce” na zewnętrznej powierzchni tulei cylindrowych zmniejszają zużycie oleju (i tarcie) poprzez poprawę odprowadzania ciepła, a cichy łańcuch rozrządu SV zmniejsza straty spowodowane tarciem dzięki zastosowaniu wanadowej powłoki na sworzniach. Wewnętrzne kanały cieczy chłodzącej, łączące głowicę z blokiem cylindrów eliminują większość zewnętrznych połączeń. Nowe podwójne kanały dolotowe posiadają z dwóch stron motocykla wloty, które kierują większą ilością powietrza do airboxa, w odróżnieniu od pojedynczego centralnego kanału w silniku poprzedniego modelu. Przy okazji uzyskano wspaniałe gardłowe brzmienie towarzyszące dużemu otwarciu przepustnicy. W układzie wydechowym, wewnątrz tłumika znajduje się teraz rura o średnicy zwiększonej z 35 do 38,1 mm, która przepuszcza więcej gazów wylotowych, a końcówka rury wydechowej jest skierowana do góry, aby przenosić sugestywne brzmienie wydechu bardziej bezpośrednio w stronę kierowcy.

Silnik korzysta ze zwartej architektury wewnętrznej, jest połączony z sześciostopniową przekładnią i rozrusznikiem, z cylindrami pochylonymi do przodu o 30°. Sprzęgło antyhoppingowe zapobiega blokowaniu tylnego koła przy szybkich redukcjach biegów, a dodatkowo dzięki mniejszej sile potrzebnej do wysprzęglania ułatwia zmiany biegów na wyższy. System kontroli momentu obrotowego (HSTC) ma za zadanie utrzymanie przyczepności tylnego koła. System można wyłączyć, jeśli kierowca nie chce korzystać z tej funkcji.

Spalanie 4,9 l/100km (zgodnie z cyklem pomiarowym WMTC) daje zasięg ponad 300 km na jednym zbiorniku, który mieści 15,4 litra paliwa.

SILNIK
Typ Chłodzony cieczą 4-suwowy, 16-zaworowy DOHC, rzędowy 4-cylindrowy
SILNIK Pojemność skokowa 649 cm3
Średnica cylindra x skok tłoka (mm) 67,0 x 46,0
Stopień sprężania 11,6:1
Moc maksymalna 70 kW przy 12 000 obr/min
Max. moment obrotowy 64 Nm przy 8500 obr/min
Pojemność układu smarowania 2,7 l
SYSTEM PALIWOWY
Zasilanie PGM-FI elektroniczny wtrysk paliwa
Pojemność zbiornika paliwa 15,4 l
Zużycia paliwa 4,9 l/100km
INSTALACJA ELEKTRYCZNA
Rozrusznik Elektryczny
Pojemność akumulatora 12V/8,6 AH
Prąd alternatora 370 W
UKŁAD PRZENIESIENIA NAPĘDU
Sprzęgło Mokre, wielotarczowe
Skrzynia biegów 6-biegowa
Przeniesienie napędu Łańcuch O-ring
RAMA
Typ Stalowa dwubelkowa rurowa (typu diamond)
PODWOZIE
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 2130 x 780 x 1075 mm
Rozstaw osi 1450 mm
Kąt pochylenia kolumny 25,5°
Wyprzedzenie 101 mm
Wysokość siedziska 810 mm
Prześwit 150 mm
Masa własna 202 kg
Promień zawracania
ZAWIESZENIE
Przednie Regulowane zawieszenie z widelcem USD Showa, z rozdzielonym napięciem wstępnym sprężyn i tłumieniem (SFF)
Tylne Pojedynczy amortyzator z regulacją napięcia wstępnego, skok kolumny 43,5 mm
KOŁA
Obręcz przednia Odlew aluminiowy, 6- drążonych ramion
Obręcz tylna Odlew aluminiowy, 6- drążonych ramion
Opona przednia 120/70ZR17 M/C (58W)
Opona tylna 180/55ZR17 M/C (73W)
HAMULCE
Z układem ABS ABS 2-kanałowy, hydrauliczne hamulce z podwójnymi tarczami hamulcowymi 310 mm z przodu i tarczą hamulcową 240 mm z tyłu
ZESPÓŁ WSKAŹNIKÓW I UKŁAD ELEKTRYCZNY
Wskaźniki Cyfrowy prędkościomierz, cyfrowy obrotomierz słupkowy, podwójny licznik przebiegów dziennych, cyfrowy słupkowy wskaźnik paliwa, załączony bieg i wskaźnik zmiany biegu na wyższy, cyfrowy zegar
Reflektory LED
Światła tylne LED

-

źródło: Honda Polska

Czytaj więcej o marce Honda

Honda liderem polskiego rynku jednośladów w roku 2023
Honda liderem polskiego rynku jednośladów w roku 2023

HONDA | Honda liderem sprzedaży motocykli i skuterów w Polsce po raz czwarty z rzędu. 

HONDA ST125 DAX na rok modelowy 2024
HONDA ST125 DAX na rok modelowy 2024

HONDA | Do oferty na rok modelowy 2024 YM dołącza nowe, modne malowanie Pearl Glittering Blue, by Dax w dalszym ciągu wywoływał uśmiechy na twarzach Europejczyków. 

HONDA CB125F na rok modelowy 2024
HONDA CB125F na rok modelowy 2024

HONDA | CB125F na rok modelowy 2024 otrzyma nowy tłumik, nowy uchwyt tylnego siedzenia i dwa nowe, ekscytujące kolory.

Najnowsze oferty

Honda CB 750 Hornet, Nowy
 • Model: CB
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda NSS FORZA 125 Prawo Jazdy Kat. B, Kontrola trakcji HSTC
 • Model: NSS
 • Przebieg: 5 km
 • Napęd: Pas napędowy
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Honda CB 750 Hornet NOWOŚĆ
 • Model: CB
 • Przebieg: 2 km
 • Napęd: Łańcuch
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony