FIAT PREZENTUJE GAMĘ NOWEGO DUCATO 2021

Wirtualną konferencję „roadshow” prowadziła Cristina Bowerman, szefowa kuchni wyróżnionej gwiazdką Michelin renomowanej restauracji w sercu rzymskiej dzielnicy Trastevere. Prowadząca opowiedziała o wymaganiach i oczekiwaniach osób korzystających ze swojego samochodu w celach zawodowych. Towarzyszyli jej Eric Laforge, dyrektor LCV Enlarged Europe Grupy Stellantis i wielu innych menedżerów Stellantis zaangażowanych w rozwój gamy Ducato 2021.

-

-

DUCATO WSPIERA PROFESJONALISTÓW JUŻ OD 40 LAT

Model Ducato kończy 40 lat i świętuje ten jubileusz jako lider rynku, będąc najlepiej sprzedającym się lekkim samochodem dostawczym w Europie w 2020 r. ze sprzedażą około 150 000 sztuk, co stanowi wzrost o 8% w porównaniu z 2019 r. Już teraz, nowe Ducato najlepsze w swojej klasie pod względem możliwości, dzięki najszerszej gamie „all-forward”, potwierdza nie tylko swoją wiodącą pozycję, ale także ciągłe udoskonalanie się, aby zawsze być gotowym do każdej zawodowej misji i spełniać wszystkie wymagania Klientów w zakresie transportu i mobilności. Sami Klienci od zawsze uznawali wiodącą pozycję modelu pod względem osiągów, elastyczności i rozwoju, ukierunkowanych na wykorzystywanie nowych możliwości i sprostanie wyzwaniom rynku.

Nowe Ducato ma dobrze znany i lubiany wygląd, ale jego dynamiczny i elegancki styl został dodatkowo podkreślony, a to m.in. dzięki zastosowaniu nowych reflektorów z technologią „Full LED”. Są one podzielone na trzy części, z których dolną stanowi charakterystyczny świetlny „podpis" Ducato. I jak zawsze w modelu Ducato, „styl idzie w parze z funkcjonalnością”. Trzy centralne lampy nie tylko mają zdecydowanie nowoczesny charakter, ale zapewniają też o 30% więcej światła niż konwencjonalne reflektory halogenowe. Wreszcie, górna część jest przeznaczona na kierunkowskaz, którego styl również został odświeżony, dzięki taśmie LED ze stopniowo włączającymi się diodami, co tworzy efekt niezwykle lubiany i często stosowany w samochodach osobowych, a teraz dostępny także w modelu dostawczym. Odświeżenie nadwozia obejmuje szeroki grill i nowe osłony podwozia oraz nowy emblemat Fiata, podkreślający, że samochód produkowany w fabryce w Atessie, należy do włoskiej marki. Dopełnienie prac nad stylem stanowi wprowadzenie zupełnie nowego szarego koloru nadwozia Lanzarote Grey, podkreślającego „żądny przygód" charakter nowego Ducato i przeznaczonego przede wszystkim dla Klientów sektora rekreacyjnego.

-

-

JAKIE JEST NOWE DUCATO 2021?

We wnętrzu samochodu należy podkreślić, że w kabinie trwa prawdziwa „rewolucja”, mająca na celu poprawę jakości i komfortu jazdy, dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań, takich jak: funkcja „Keyless Entry and Go”, umożliwiająca otwieranie i zamykanie drzwi samochodu i przestrzeni ładunkowej oraz uruchamianie silnika bez użycia kluczyka; elektryczny hamulec postojowy pozwalający usunąć z kabiny masywne elementy, fotel pasażera typu „Eat and Work”, który po złożeniu staje się wygodną przestrzenią do pracy lub spożywania przekąsek; tacka do bezprzewodowego ładowania smartfonów, a także podwójne wejścia USB typu A i C, gniazdo 230 V; podgrzewana przednia szyba z wewnętrznymi grzałkami elektrycznymi do szybkiego odszraniania. Odświeżone wnętrze wzbogacone jest o przeprojektowaną deskę rozdzielczą, nową kierownicę, gałkę dźwigni zmiany biegów, nowe panele drzwiowe oraz nowy panel sterowania automatyczną klimatyzacją. Fotele o bardziej nowoczesnym wyglądzie z poprawionym wypełnieniem oferują więcej przestrzeni i komfortu, a nowe elektryczne wspomaganie kierownicy, będące standardem w całej gamie, pozwala na bardziej precyzyjne prowadzenie samochodu w każdych warunkach jazdy i obciążenia. To w połączeniu z kierownicą o zmniejszonym rozmiarze na nowo definiuje pojęcie komfortu w nowej kabinie Ducato, z korzyścią dla ergonomii i zmniejszenia stresu kierowców i pasażerów przy wytężonej pracy.

Nowe jest również w pełni cyfrowe oprzyrządowanie we wnętrzu samochodu, dzięki systemowi „Full Digital Cockpit” dostarczającemu w jasny sposób praktycznych informacji i alertów dotyczących podróży, od nawigacji satelitarnej 3D po systemy wspomagania kierowcy i oferującemu dużą elastyczność, aż po opcje rekonfiguracji i interakcji z systemem informacyjno-rozrywkowym Uconnect, aby jak najlepiej dostosować się do potrzeb kierowcy. Do tego należy dodać nowe interfejsy Uconnect z ekranem o przekątnej do 10.1”, najwyższej klasy system nawigacji z mapami TomTom 3D oraz bezprzewodowe interfejsy Apple Car Play i Android Auto, dzięki którym najważniejsze elementy obsługi samochodu są dostępne za jednym dotknięciem ekranu. Ofertę uzupełniają Uconnect 7" z bezprzewodowym interfejsem Apple Car Play/Android Auto oraz Uconnect 5".

-

Również pod względem osiągów oferta nowego Ducato została całkowicie odświeżona, oferując gamę jednostek napędowych, stworzonych zgodnie z normą Euro 6D-Final i poszerzoną o homologację Heavy Duty. Nowe silniki wysokoprężne Multijet trzeciej generacji, oparte na nowej architekturze H3 power, opracowanej przez Stellantis dla marki Fiat Professional, oferują lepszą wydajność, dzięki zmniejszonej masie (z korzyścią dla ładowności) oraz niższemu zużyciu paliwa i emisji CO2 do -7%, w porównaniu z poprzednią generacją silników. Zwiększono również trwałość i komfort, dzięki większej elastyczności i niższemu poziomowi hałasu w porównaniu z poprzednią generacją jednostek napędowych.

Nowe Ducato jest dostępne w czterech poziomach mocy z dwiema skrzyniami biegów: 6-biegową, manualną o mocy 120, 140, 160 i 180 KM oraz od zawsze cenioną 9-biegową, automatyczną "9Speed", dostępną w poziomach mocy 140, 160 i 180 KM. Nowa, zmodyfikowana, 6-biegowa skrzynia manualna w wersjach 120 i 140 KM i zapewnia bardziej płynną zmianę biegów niż poprzednia wersja. Gama Heavy Duty, dostępna w trzech najwyższych poziomach mocy, z manualną i automatyczną skrzynią biegów, stanowi dopełnienie gamy dostępnych silników, zachowując ten sam moment obrotowy, co wersje Light Duty, już teraz najlepszy w swojej klasie, dzięki momentowi obrotowemu 450 Nm najmocniejszego silnika. To „One mission, one engine" z łącznie 13 różnymi kombinacjami w gamie, by jak najlepiej dopasować się do konkretnych zadań.

W celu jeszcze lepszego poprawienia właściwości jezdnych pojazdu, tradycyjne wspomaganie kierownicy zostało zastąpione samoregulującym się elektrycznie wspomaganym układem kierowniczym ułatwiającym parkowanie, podczas gdy tradycyjna architektura Ducato „all-forward" nadal gwarantuje najlepszą ładowność i promień skrętu w swojej kategorii, a tym samym, większy komfort pasażerów oraz łatwiejszy załadunek i rozładunek, dzięki samopoziomującemu się zawieszeniu pneumatycznemu i regulowanemu progowi załadunku.

-

-

Przez całkowicie odnowioną architekturę układów elektrycznych, nowe Ducato wprowadza na pokład nową, bogatą gamę systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy, których celem jest poprawa komfortu jazdy na drodze i uczynienie Ducato bezpiecznym miejscem pracy i wypoczynku. Nowe Ducato to pierwszy samochód w segmencie z trybem autonomicznej jazdy na poziomie 2., oferującym pełną gamę zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) zarówno podczas jazdy, jak i parkowania. Od kontroli prędkości po hamowanie przed niespodziewanymi przeszkodami, od rozpoznawania znaków drogowych poprzez monitorowanie czujności kierowcy, aż po adaptacyjny tempomat z funkcją „Stop and Go”, utrzymywanie pasa ruchu i system wspomagający jazdę w korkach, który utrzymuje aktywną kontrolę nad torem jazdy pojazdu, biorąc pod uwagę warunki ruchu drogowego. Połączone wykorzystanie tych trzech ostatnich systemów ADAS pozwala nowemu Ducato osiągnąć 2. poziom autonomicznej jazdy, w którym samochód autonomicznie wspomaga kierowcę podczas jazdy, przyspieszania i hamowania. Bogatą ofertę systemów wspomagających jazdę i parkowanie uzupełniają: cyfrowe lusterko wewnętrzne, które cyfrowo wyświetla i poprawia widok z tyłu, zastępując lusterko wsteczne, udoskonalony system ESC z funkcją Cross Wind Assist i Trailer Stability Control oraz Active Park Assist, półautonomiczny asystent parkowania równoległego i prostopadłego.

Nowe Ducato reprezentuje najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie Łączności. Bramą do tego świata jest system Uconnect, który może być wzbogacony na różnych poziomach: dzięki Uconnect™ Services i aplikacji FIAT możliwe jest zarządzanie i monitorowanie samochodu bezpośrednio z własnych urządzeń, w dowolnym miejscu i czasie. Dostępnych jest wiele usług, takich jak na przykład „My Assistant”, który gwarantuje bezpieczeństwo i pomoc podczas podróży, zapewniając geolokalizowane wsparcie w razie wypadku lub awarii. Dodatkowo, co miesiąc wysyłany jest raport o stanie nowego Ducato wraz ze wskazówkami, jak najlepiej o niego zadbać. „My Remote” umożliwia interakcję z pojazdem, nawet, gdy jest się z dala od niego, umożliwiając blokowanie i odblokowywanie drzwi, sprawdzanie jego położenia oraz ustawianie alarmów w razie przekroczenia prędkości, wyznaczonego obszaru czy czasu. Ponadto, w przypadku korzystania z asystenta głosowego, można wysyłać wskazówki bezpośrednio do samochodu i uzyskiwać informacje o stanie pojazdu za pomocą prostych komend głosowych. „My Car” to aplikacja umożliwiająca, w dowolnym momencie, monitorowanie stanu swojego Ducato, np. poziomu paliwa, ciśnienia w oponach, licznika kilometrów oraz pozwalająca otrzymywać powiadomienia o przeglądach lub naprawach. Korzystając z aplikacji „My Navigation”, można szybko i bezstresowo dotrzeć do każdego celu, otrzymując w czasie rzeczywistym informacje o ruchu drogowym, pogodzie i fotoradarach. Ponadto, dzięki funkcji „over the air", mapy będą zawsze aktualne, bez konieczności odwiedzania serwisu. Pakiet My Wi-Fi, z hotspot Wi-Fi, umożliwia podłączenie nawet 8 urządzeń i korzystanie w samochodzie z asystenta głosowego Amazon Alexa, na przykład, aby wyszukać i skonfigurować miejsce docelowe, posłuchać muzyki lub komunikować się zdalnie za pomocą kompatybilnych rozwiązań automatyki domowej. Pakiet „My Alert” z kolei wysyła do Klienta ostrzeżenia w przypadku próby kradzieży oraz zapewnia pomoc w razie kradzieży pojazdu. Wreszcie, dostępne jest narzędzie „My Fleet Manager”, stworzone by uprościć zarządzania flotą samochodów służbowych przy zachowaniu maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa, dzięki zaawansowanym narzędziom do monitorowania, planowania i analizowania eksploatacji własnych samochodów, jak również pakiet rozwiązań z zakresu mobilności oferowanych przez „Free2Move" dla samochodów Grupy Stellantis.

-

-

LEASYS - ROZWIĄZANIA DLA LEASINGU ORAZ WYNAJMU NOWEGO DUCATO 2021

Dzięki Leasys, będzie można zasiąść za kierownicą nowego Ducato i cieszyć się wolnością, bez obciążeń i stresu związanego z kosztami utrzymania. Możliwości wyboru są nieograniczone: można zdecydować, jak daleko chce się jeździć i jakie usługi mają być uwzględnione w racie. Nowe Ducato MY2021 jest dostępne w najnowszych formułach wynajmu długoterminowego (w tym w Programie „Smart Renting”) oraz w leasingu „Leasing 4PRO”.

 • Oferta najmu nie zawiera konieczności wniesienia pierwszego czynszu, a koszty rejestracji i ubezpieczenia samochodu są zawarte w racie wynajmu. Najem to nowoczesne rozwiązanie dla firm, które rozważają użytkowanie nowego samochodu, płacąc za niego stały miesięczny czynsz. Klient ponosi podstawowe koszty związane z eksploatacją samochodu. Dzięki takiej elastyczności oferty Klient nie musi się już martwić zbliżającym się terminem ubezpieczenia OC, przeglądu samochodu czy wymiany opon. W zależności od wybranej opcji wszystko to pokrywa comiesięczny czynsz o stałej wysokości.
 • „Smart Renting” – jedna z najnowszych form wynajmu, w której Klient ma możliwość poznania wartości samochodu po zakończeniu usługi wynajmu, już na etapie podpisywania umowy. Program ten daje również Klientom prawo do pierwokupu samochodu po zakończeniu okresu wynajmu.
 • Atrakcyjne promocje leasingowe w tym „Leasing 4PRO” z niskim całkowitym kosztem leasingu, będący odpowiedzią dla Klientów zainteresowanych odkupieniem samochodu po okresie leasingu. W produkcie również nie jest wymagana pierwsza wpłata a leasing obejmuje finansowanie atrakcyjnych pakietów ubezpieczenia spłaty leasingu, ubezpieczenia GAP oraz możliwość finansowania ubezpieczenia komunikacyjnego TU Generali współpracującego z Leasys Polska.

We wszystkich produktach Leasys to Klient decyduje o długości finansowania, przebiegu, wliczonych usługach i ubezpieczeniach, a po zakończeniu umowy może zwrócić pojazd.

-

FCA BANK - KREDYT DLA FIRM NA NOWEGO DUCATO 2021

FCA Bank wspiera sprzedaż Ducato, oferując szeroką gamę rozwiązań finansowych, by wspomóc Klientów przy jego zakupie. Każdy, kto chce jeździć nowym Ducato MY2021, może zdecydować się na jeden z wielu promocyjnych produktów kredytowych ułatwiających kupno samochodu w digitalowy sposób. Ofertą głównie skierowaną do profesjonalistów jest „Kredyt 4PRO”, który został przygotowany z myślą o Klientach, którzy cenią sobie wygodę w rozwiązaniach finansowych. Atrakcyjne oprocentowanie kredytu, niska miesięczna rata dzięki elastycznemu okresowi kredytu to jedne z najważniejszych zalet oferty. Powyższe rozwiązania FCA Bank dostępne są nie tylko dla firm i przedsiębiorców, ale i Klientów indywidualnych. Klienci mogą zakupić Ducato MY2021 w kredycie lub leasingu zupełnie zdalnie, bez wychodzenia z domu! Wszystkie czynności począwszy od wyboru samochodu po jego sfinansowanie odbywają się cyfrowo! Ponadto już po uruchomieniu kredytu Klienci mogą korzystać z Portalu Klienta zawierającego szereg udogodnień. Klient ma stały dostęp do danych umowy: 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku, również bez wychodzenia z domu, na komputerze, tablecie lub smartfonie dzięki nowym aplikacjom w sklepie Google lub Play! Poza godzinami pracy Biura Obsługi Klienta, Klienci mają możliwość m.in elektronicznego składania wniosków, weryfikacji statusu płatności i zmiany danych w umowie, oszczędzając czas i pieniądze przeznaczane na papier i opłacenie przesyłek pocztowych. Wszystkie te składniki sprawiają, że nowe Ducato 2021 jest idealnym rozwiązaniem dla współczesnych Profesjonalistów.

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Zastrzegamy sobie prawo do jej zmiany bez uprzedzenia, bez podania przyczyny. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat Professional

Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet
Dealer Roku 2023 - Grupa Gezet

WYRÓŻNIENIE | Podczas konwencji dealerów, która miała miejsce w Warszawie, Stellantis Polska przyznał nagrody swoim najlepszym dealerom.

GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU
GRUPA GEZET ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ W GDAŃSKU

INFORMACJE | Grupa Gezet nabyła blisko 90 proc. udziałów w gdańskiej spółce Auto Plus, będącej dealerem marki Fiat, Jeep oraz Alfa Romeo i tym samym rozpoczęła działalność w Trójmieście.

FIAT DOBLO VAN I E-DOBLO VAN 2022 JUŻ OD 83 708 ZŁ NETTO W POLSCE
FIAT DOBLO VAN I E-DOBLO VAN 2022 JUŻ OD 83 708 ZŁ NETTO W POLSCE

NOWOŚCI | Marka Fiat Professional otworzyła zamówienia na polskim rynku na trzecią generację modelu Doblo VAN i E-Doblo VAN, która jest dostępna w cenie od 83 708 zł netto.

Najnowsze oferty

Fiat Fiorino Cargo 1.3 80 KM
 • Model: Fiorino
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Fiorino Cargo 1.3 80 KM
 • Model: Fiorino
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Fiorino Cargo 1.3 80 KM
 • Model: Fiorino
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony