Nowa Dacia Duster w Polsce - Cena

WYŻSZY POZIOM DUSTERA” – nowy Duster kontynuuje historię modelu, który stał się najwyższym rynkowym standardem w swojej klasie oraz prawdziwą ikoną marki Dacia i jej wartości: solidny i outdoorowy, oferuje to, co naprawdę niezbędne, jest cool i eco-smart, czyli przyjazny dla środowiska. Duster, wprowadzony na rynek w 2010 roku i odnowiony po raz pierwszy w 2017 roku, dał się poznać jako model zrywający z kanonami panującymi dotąd na rynku SUV-ów.

Sprzedaż nowego Dustera rozpoczyna się 26 marca 2024 roku, samochody będą dostępne w sieci salonów Dacia w Polsce od czerwca br.

Wierny wartościom marki nowy Duster stanowi połączenie przystępnej ceny z jeszcze przestronniejszym wnętrzem i szeregiem nowych, unikatowych elementów wyposażenia.

Dacia Duster 2024 - Cena w Polsce

Pod względem stosunku ceny do parametrów użytkowych nowy Duster stanowi unikalną ofertę w swojej klasie. Ceny zaczynają się od 79 900 zł za wersję wyposażenia Essential.


POZIOMY WYPOSAŻENIA

Gama nowego Dustera została skonstruowana wokół trzech poziomów wyposażenia: Essential, Expression oraz najwyższego poziomu z dwiema wersjami różniącymi się zawartością, wzajemnie uzupełniającymi się i porównywalnymi cenowo, Extreme i Journey. Duster Extreme wyróżnia się unikalnym designem i miedziano-brązowymi akcentami ozdobnymi, skierowany jest do entuzjastów aktywności outdoorowej, poszukujących solidnego i praktycznego samochodu (łatwo zmywalna tapicerka MicroCloud, modułowe relingi dachowe itd.). Natomiast Duster Journey jest przeznaczony dla tych, którzy na pierwszym miejscu stawiają dyskretną elegancję, komfort i zaawansowane technologie (automatyczny hamulec postojowy, Media Nav Live itd.).

YouClip: nowe, pomysłowe akcesoria „w stylu Dacii”. Prosty, pomysłowy i praktyczny system bezpiecznego mocowania szeregu specjalnych akcesoriów w kluczowych miejscach w kabinie. Nowy Duster jest standardowo wyposażony w 4 (poziom wyposażenia Essential) lub 6 fabrycznych punktów mocowania YouClip. Istnieje możliwość powiększenia ich liczby o 2 kolejne punkty dzięki dostępnemu w ofercie akcesoriów wspornikowi mocowanemu do zagłówka. Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o kolor Sandstone (lakier metalizowany). Klient ma także do wyboru sześć innych kolorów: Khaki Lichen, Zielony Cedre, Brązowy Terracotta, Szary Schiste, Czarna Perła i Biel Alpejska.

Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o kolor Sandstone (lakier metalizowany). Klient ma także do wyboru sześć innych kolorów: Khaki Lichen, Zielony Cedre, Brązowy Terracotta, Szary Schiste, Czarna Perła i Biel Alpejska.


SILNIKI I UKŁADY PRZENIESIENIA NAPĘDU


Nowa Dacia Duster będzie napędzana całkowicie nowym sinikiem benzynowym TCe 130 z pierwszym poziomem elektryfikacji typu „Mild Hybrid” 48 V i mechaniczną, 6-stopniową skrzynią biegów. Ten 3-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy nowej generacji o pojemności 1,2 litra oferowany z systemem miękkiej hybrydy pozwala obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 średnio o około 10%1. Jest on dostępny w wersji z napędem 4x2 i 4x4.

Zespół napędowy HYBRID 140, wprowadzony na świecie po raz pierwszy przez Dacię w 2023 roku w modelu Jogger, trafia obecnie pod maskę nowego Dustera z automatyczną, bezsprzęgłową kłową skrzynią biegów. Nowy Duster HYBRID 140 może poruszać się po mieście w trybie w pełni elektrycznym przez 80% czasu jazdy, a zużycie paliwa w cyklu miejskim może być nawet o 40% niższe niż w wersji z silnikiem spalinowym o porównywalnej mocy, i to bez konieczności zmiany przyzwyczajeń użytkowników.

Dacia jest jedynym producentem oferującym dwupaliwowe silniki (benzyna/LPG), dostępne pod nazwą ECO-G we wszystkich modelach marki z silnikami spalinowymi. Nowy Duster jest również oferowany z tą montowaną fabrycznie, sprawdzoną technologią, stanowiącą gwarancję bezpieczeństwa i niezawodności. W trybie zasilania gazem nowy Duster ECO-G 100 emituje średnio o 10% mniej CO2 w porównaniu ze swoimi spalinowymi odpowiednikami.


źródło: Dacia Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Dacia

Dacia Jogger Hybrid 140 już w Polsce - ceny nowej gamy 2024
Dacia Jogger Hybrid 140 już w Polsce - ceny nowej gamy 2024

DACIA | Dacia publikuje ceny Jogger Hybrid 140 oraz cennik nowej gamy Model Year 2024 na modelach Sandero, Sandero Stepway i Jogger. Zamówienia na Dacię Jogger Hybrid 140 zostały otwarte, w salonach samochód pojawi się w drugiej połowie maja.

Nowa Dacia Spring –  Jeszcze bardziej atrakcyjna i wciąż równie elektryzująca
Nowa Dacia Spring – Jeszcze bardziej atrakcyjna i wciąż równie elektryzująca

DACIA | Dacia prezentuje nowy, w 100% elektryczny model Spring - wciąż równie przystępny cenowo. 

Najnowsze oferty

Brak pasujących ofert

Odwiedź nasze salony