NOWY FIAT 500 Z NAGRODAMI MAGAZYNU WHAT CAR?

Nowa 500 zdobyła kolejną nagrodę w Wielkiej Brytanii, wygrywając tytuły: Kabriolet Roku oraz Najlepszy, Mały, Elektryczny Samochód Miejski, przyznawane przez magazyn What Car? w ramach konkursu Samochód Roku 2021. Jury doceniło właściwości jezdne, styl jazdy, zasięg, cenę oraz odnowione wnętrze nowej 500, przyznając po raz pierwszy w historii magazynu nagrodę Kabriolet Roku samochodowi elektrycznemu.

Nowa 500 jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem FCA i oferuje wiele najnowocześniejszych funkcji. Na przykład, akumulator o mocy 42 kW, który zapewnia zasieg do 320 km w cyklu WLTP, a w cyklu miejskim do 450 km, a wersje Passion i Icon są standardowo wyposażone w funkcję szybkiego ładowania 85 kW. Już 5 minut ładowania akumulatora wystarcza na pokonanie dystansu 50 kilometrów, czyli więcej niż średnio potrzebne jest do codziennej eksploatacji. Ponadto, do uzyskania 80% pojemności akumulatora potrzeba jedynie 35 minut. Z punktu widzenia wydajności, akumulatory są połączone z silnikiem elektrycznym o mocy 87 kW (118 KM), który zapewnia maksymalną prędkość 150 km/h (ograniczoną elektronicznie), przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 9,0 sekundy i od 0 do 50 km/h w 3,1 sekundy.

-

-

Ponadto, nowa 500 jest wyposażona w zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), dzięki czemu prowadzenie jej jest łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze, a także jest pierwszym samochodem w swoim segmencie wyposażonym w autonomiczną jazdę na poziomie 2. Możliwości nowej 500 można obejrzeć na kanale YouTube marki Fiat, gdzie umieszczono nową playlistę z krótkimi filmami, prezentującymi najważniejsze układy pokładowe oraz systemy bezpieczeństwa. 📽 Zobacz wszystkie filmy tutaj: YouTube

-

-

Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth na region EMEA powiedział: „Bardzo cieszymy się z kolejnego wyróżnienia przyznanego nowej 500, zaledwie kilka miesięcy od premiery prasowej. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy od momentu wprowadzenia na rynek sprzedaliśmy już ponad 10 000 egzemplarzy nowej 500 w Europie, stając się w grudniu numerem 1 na włoskim rynku samochodów elektrycznych”.

Steve Huntingford, redaktor magazynu „What Car?” powiedział: „Nowa 500 jest pierwszym samochodem elektrycznym, któremu przyznano nagrodę Kabriolet Roku. Jeśli istnieje idealny samochód do jazdy po mieście, to z pewnością jest to Fiat 500. Jest krótszy niż jego konkurenci, a ultralekki układ kierowniczy i świetna widoczność z przodu sprawiają, że nowa 500 jest najbardziej zwrotnym samochodem umożliwiającym manewrowanie w zatłoczonych centrach miast. A jej zasięg, lepszy niż zasięg konkurencji, umożliwia wybranie się na wycieczkę za miasto”.

-

-

SERIA NAGRÓD DLA NOWEGO FIATA 500

Prestiżowy tytuł przyznany przez magazyn What Car? wzbogaca liczną kolekcję nagród nowej 500, wśród których jest już tytuł „Green Car” przyznany przez French Automobile Awards 2020 oraz tytuł „Car of the Year and Best Small Electric Car” przyznany przez DrivingElectric, specjalistyczną brytyjską witrynę internetową. Oprócz tych prestiżowych międzynarodowych wyróżnień, nowy model zdobył również nagrodę „Best Design 2020” przyznawaną przez niemiecki magazyn „Auto Motor und Sport” oraz nagrodę „Best Design Concept” w renomowanym międzynarodowym konkursie „Red Dot Design Awards”.

___
źródło: Fiat Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Nowa seria specjalna Fiat Pandina
Nowa seria specjalna Fiat Pandina

FIAT | Nowa seria specjalna Fiat Pandina to najbardziej zaawansowana technologicznie i najbezpieczniejsza Panda w historii. Fiat Panda będzie nadal produkowany we włoskim zakładzie Pomigliano d'Arco co najmniej do 2027 roku.

Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024
Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024

FIAT | Fiat 500e ponownie na podium Auto Lidera – tym razem w kategorii małych aut miejskich. 500e wygrywa z 20 konkurentami pod względem najlepszego połączenia wymogów ekologicznych, włoskiego stylu, komfortu, funkcjonalności i intuicyjnej obsługi, bezpieczeństwa oraz poziomu sprzedaży.

Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid
Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid

FIAT | Produkowane w Tychach auto reprezentuje jeden z najpopularniejszych w Polsce segmentów miejskich SUV-ów, idealnie wpisując się w potrzeby mieszkańców miast. Oferuje włoski styl, przestronne wnętrze i duży bagażnik oraz liczne inteligentne rozwiązania, wspomagające kierowcę w podróży.

Najnowsze oferty

Fiat 124 500e La Prima 42kWh
 • Model: 124
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2024
Fiat 500X HYBRID 130KM Automat DCT 7 biegów
 • Model: 500X
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 3400 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Fiat Scudo składana brygadówka, Maxi 2.0 MJ 145 KM, leasing od 101%, polisa 1 zł
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony