SUKCES MARKI HONDA W AUTO ŚWIECIE 2022

Narodowy Auto Test jest opracowaniem, stworzonym na podstawie badania, przeprowadzonego wśród ponad 65 tys. czytelników magazynu Auto Świat. Ankieta miała miejsce w dniach od 18 października do 30 listopada 2021 r. W raporcie wśród najważniejszych czynników, które wpływają na wysoki poziom zadowolenia kierowcy, respondenci wymienili niezawodność i bezawaryjność (56 proc.) oraz komfort jazdy (52 proc.). Oprócz tego wskazywali oni na istotność bogatego wyposażenia (31 proc.), dużej stabilności na drodze (30 proc.), a także przestronności kabiny (28 proc.).

„Zwycięstwo w Narodowym Auto Teście jest dla nas olbrzymim wyróżnieniem, za które chcielibyśmy bardzo podziękować naszym klientom w Polsce. To, że doceniają oni bezawaryjność i komfort naszych samochodów znajduje odzwierciedlenie w raportach sprzedaży. Honda jest marką, której nasi klienci pozostają wierni na lata, ponieważ mają przekonanie, że na niej się nie zawiodą – mówi Sebastian Jezierski, szef działu sprzedaży i logistyki w polskim oddziale Honda Motor Europe, przekonanie, że na niej się nie zawiodą„ – mówi Sebastian Jezierski, szef działu sprzedaży i logistyki w polskim oddziale Honda Motor Europe.

Bardzo ważnymi czynnikami, które wpłynęły na bardzo dobre opinie użytkowników Hondy w Narodowym Auto Teście były wysoka trwałość i efektywność najnowszych, w pełni hybrydowych, jednostek e:HEV. Warto podkreślić, że do końca 2022 roku wszystkie główne modele Hondy w Europie zostaną wyposażone w zelektryfikowane napędy. Wiodącą rolę mają tu odegrać hybrydowe układy, oparte na systemie i-MMD. Ich szczególną cechą – oprócz wysokiej odporności na usterki i efektywności – jest charakterystyka pracy, przypominająca silniki elektryczne. Dynamika jednostek e:HEV także przełożyła się na wysoki poziom komfortu użytkowania, wysoko oceniony w Narodowym Auto Teście.

Raport Jakości 2022 to ranking najpopularniejszych, dostępnych na polskim rynku, marek samochodowych. W tworzeniu zestawienia autorzy wzięli pod uwagę liczne kryteria obiektywne, jak też subiektywne oceny dziennikarzy oraz opinie mechaników. Podsumowanie po raz pierwszy w historii uwzględniło także głosy grupy 70 tysięcy kierowców – uczestników Narodowego Auto Testu, na podstawie którego stworzony został nowy Indeks Awaryjności NAT. Pod uwagę wzięto także warunki gwarancji, akcje naprawcze oraz wyniki raportu TÜV i testów na dystansie 100 tys. km.

-

-

„Pierwsze miejsce w rankingu jakości najpopularniejszych marek samochodowych, i to po raz trzeci z rzędu, to dla nas gigantyczne wyróżnienie. Ten sukces jest potwierdzeniem tego, że filozofia marki Honda, skupiona na zadowoleniu klientów, znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości” – mówi Sebastian Jezierski, szef działu sprzedaży i logistyki w polskim oddziale Honda Motor Europe. Od wielu lat inwestujemy w rozwój autorskich innowacyjnych technologii. Utrzymanie najwyższego poziomu jakości przy takim podejściu jest dużym wyzwaniem, któremu udaje się nam sprostać.”

Wśród elementów, które zaważyły na bardzo dobrym wyniku Hondy w rankingu, zwracają uwagę świetne recenzje benzynowych silników R4, a także wyjątkowo trwałych i efektywnych hybryd. „Generalnie mechanika stanowi mocny punkt marki. Zresztą elektryka także pracuje stabilnie.” – czytamy w podsumowaniu Raportu. Warto także zwrócić uwagę na bardzo wysokie oceny w kategorii Typowe Usterki, w której autorzy na podstawie opinii mechaników przyznali, że ogólna trwałość samochodów Hondy nie budzi żadnych zastrzeżeń. Należy przy tym wspomnieć, że w całym 2021 roku Honda nie przeprowadziła ani jednej akcji naprawczej.

Raport Jakości 2022 bardzo korzystnie ogólnie ocenił napędy hybrydowe marki. Jest to ważne, biorąc pod uwagę, że do końca 2022 roku wszystkie główne modele Hondy zostaną wyposażone w zelektryfikowane napędy. Wiodącą rolę ma tu odegrać hybrydowy układ e:HEV. Honda rozpoczęła proces pełnej elektryfikacji, wprowadzając na rynek model CR-V e:HEV, następnie Jazz e:HEV wraz z wersją Crosstar, całkowicie elektryczną Hondę e oraz najnowszą wersje HR-V e:HEV, która trafi do polskich klientów już w najbliższych tygodniach. W 2022 roku na europejskim rynku będzie także miała premierę najnowsza, w pełni hybrydowa Honda Civic.

___
źródło: Honda Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Honda

Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards
Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

HONDA | Honda otrzymała cztery nagrody Red Dot 2024 w kategorii Product Design podczas gali Red Dot Design Awards

Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców
Elektryzująca wizyta Verstappena za kierownicą Hondy e:Ny1 u młodych rajdowców

HONDA | Trzykrotny mistrz świata Formuły 1 zrobił niespodziankę młodym kierowcom gokartów w pobliżu siedziby Oracle Red Bull Racing. Verstappen "ładował akumulatory" przed nowym sezonem F1 podczas jazdy testowej w pełni elektryczną Hondą e:Ny1

Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”
Targi CES 2024: Światowa premiera „Honda Seria 0”

HONDA | W roku 2026 Honda wprowadzi nową serię pojazdów elektrycznych przeznaczonych na rynki globalne o nazwie "Honda Seria 0", rozpoczynając od rynku północnoamerykańskiego Podczas targów CES 2024 odbyła się światowa premiera koncepcyjnych modeli należących do "Honda Seria 0": Saloon i Space-Hub.

Najnowsze oferty

Honda CR-V Executive 2.0 Hybryda 184 KM
 • Model: CR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 79900 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2020
Honda HR-V e:HEV 1.5 iMMD Hybryda 131KM 2WD Advance Style Demonstracyjny
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5000 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna bezstopniowa (CVT)
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Honda HR-V 1.5 i-VTEC 130KM Elegance 6MT
 • Model: HR-V
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 32730 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2019

Odwiedź nasze salony