NAJLEPSZY „PSYJACIEL”: OPEL ZAFIRA-E LIFE

Przy rozstawie osi 2,76 metra i pojemności bagażnika do 4,9 metrów sześciennych nie będzie z tym problemu. Psy tej wielkości nie będą musiały nawet wskakiwać do środka – po prostu do niego wejdą, bo próg załadunku znajduje się tylko 65 centymetrów nad ziemią. Wsiadanie i wysiadanie dla zwierząt jest niemal tak samo łatwe, jak dla ich właścicieli, którzy do drugiego rzędu siedzeń dostają się przez boczne, elektrycznie rozsuwane drzwi.

Jak przystało na przystępną niemiecką markę, Opel oferuje praktyczne akcesoria, które maksymalnie uprzyjemniają podróż Zafirą‑e Life zarówno ludziom, jak i czworonogom. Jeżeli pies nie podróżuje w kontenerze, może się wygodnie ułożyć na miękkiej macie w bagażniku. Solidna powierzchnia maty chroni wnętrze przed zabrudzeniem i jest odporna na psie pazury. To samo dotyczy mat na próg bagażnika, przez który psy wskakują (lub wchodzą) do środka. Dla psów kanapowych, które wolą przedział pasażerski, niemiecki producent przygotował specjalny koc na tylne siedzenia. Koc można zamocować do zagłówków, a po podróży można go wyprać i schować do pokrowca, w którym jest dostarczany. W ofercie akcesoriów są też przenośne odświeżacze powietrza, które mogą się przydać, gdy trzeba już wracać, a pieski w plenerze nieco się pobrudziły i zamoczyły, a przez to nie pachną zbyt dobrze.

Gdy bagażnik jest zajęty przez czworonożnych pasażerów, bagaż musi trafić na dach lub do bagażnika montowanego na tylnej klapie. Opel oferuje cały asortyment funkcjonalnych rozwiązań transportowych marki Thule, w tym boksy dachowe oraz uchwyty na narty, snowboard i rowery. Cały bagaż i sprzęt można więc przewieźć także na zewnątrz pojazdu. Gdy potrzeba jeszcze więcej przestrzeni, przyda się odłączany hak holowniczy. Dopuszczalna masa przyczepy to 1000 kilogramów.

-

-

Marka Opel od dawna słynie z demokratyzowania innowacji. Również model Zafira‑e Life jest wyposażony w zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, aby psy i ludzie mogli podróżować bezpiecznie. Kamera i radar monitorują obszar przed samochodem. Póładaptacyjny tempomat koryguje prędkość względem pojazdu poprzedzającego. System wykrywający zmęczenie kierowcy przypomina o zrobieniu przerwy (żeby i psy mogły rozprostować nogi). Z kolorowego wyświetlacza projekcyjnego można odczytać prędkość, odległość od pojazdu poprzedzającego oraz wskazówki nawigacji. Tylna kamera cofania obejmuje kąt 180 stopni oraz ma funkcję symulacji widoku pojazdu z góry.

System Multimedia Navi jest kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto. Dzięki funkcji „OpelConnect” system nawigacji dostarcza bieżące informacje o ruchu drogowym i aktualnym stanie dróg do następnego przystanku na psi spacer i siusiu.

Moc 136 KM i 260 Nm momentu obrotowego z elektrycznego napędu zapewnia Zafirze‑e Life dynamiczne osiągi, nawet z kompletem ludzi i zwierząt na pokładzie. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 130 km/h, ale to wystarcza na swobodne przemieszczanie się autostradą.

W zależności od potrzeb klient może wybrać jeden z dwóch akumulatorów litowo-jonowych – o pojemności 75 kWh i zasięgu do 322 km lub 50 kWh i zasięgu do 224 km (obie wartości w cyklu WLTP).

Ładowanie minivana marki Opel jest równie łatwe jak jego użytkowanie. Każda wersja Zafiry‑e Life może być ładowana na kilka sposobów – przy użyciu ładowarki naściennej, na stacji szybkiego ładowania, a nawet po podłączeniu samochodu do domowego gniazdka elektrycznego. Oferta kabli i ładowarek ściennych różni się w zależności od specyfiki infrastruktury energetycznej na poszczególnych rynkach, dzięki czemu użytkownik Zafiry‑e Life znajdzie odpowiednią stację ładowania niemal wszędzie. Ładowanie stałoprądowe (DC) z mocą 100 kW do 80 procent stanu naładowania akumulatora 50 kWh zajmuje około 32 minut (75 kWh – około 48 minut).

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

Nowy Opel Frontera: przestronny i przyjemny SUV, dostępny również z w pełni elektrycznym napędem
Nowy Opel Frontera: przestronny i przyjemny SUV, dostępny również z w pełni elektrycznym napędem

OPEL | Opel otwiera nowy rozdział w swojej długiej i pełnej sukcesów historii firmy: dziś producent samochodów z Rüsselsheim pokazał pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontery.

Ruszają zamówienia: bestsellerowy Opel Astra!
Ruszają zamówienia: bestsellerowy Opel Astra!

OPEL | Wydajna elektryfikacja: Astra i Astra Sports Tourer dołączają do rosnącej wciąż gamy modeli z 48-woltową technologią hybrydową. Niższe zużycie paliwa i emisja CO2: idealna synchronizacja nowego silnika benzynowego i elektrycznego.

Opel Astra z tytułem Auto Lidera 2024
Opel Astra z tytułem Auto Lidera 2024

OPEL | Opel Astra, dostępny w wersjach hatchback i Sports Tourer oraz licznych innowacyjnych opcjach napędów, na nowo wyznacza standardy na polskich drogach

Najnowsze oferty

Opel Astra J Energy 1.6 115KM MT5
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 104809 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2014
Opel Astra Enjoy 1.4 Benzyna 100KM MT5
 • Model: Astra
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 107901 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2018
Opel Grandland X Innovation 1.2T 130 KM MT6
 • Model: Grandland X
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 174900 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2018

Odwiedź nasze salony