FORD PUMA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANYM SUV-EM MILD HYBRID

Ford Puma – najmniejszy SUV w gamie amerykańskiego producenta – od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno w Europie, jak i w Polsce. Model przyciąga klientów nie tylko atrakcyjną stylistyką, przestronnym wnętrzem, czy bogatym wyposażeniem, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami oraz oszczędnymi silnikami.

W Polsce szczególną popularnością cieszy się Ford Puma z napędem hybrydowym typu mild. We wrześniu bieżącego roku do klientów trafiły 372 sztuki nowego Forda Puma (wzrost o 46,5% w porównaniu z 2021 rokiem), z czego 369 sztuk to właśnie auta napędzane miękką hybrydą (wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 61,14%). Od początku 2022 roku w Polsce zarejestrowano 2 220 egzemplarzy Pumy z układem napędowym typu mHEV, przy całkowitej sprzedaży tego modelu wynoszącej 2 404 sztuki. Mimo nieznacznego spadku liczby rejestracji, wynoszącego niecałe 3,8% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, Ford Puma EcoBoost Hybrid pozostaje po dziewięciu miesiącach br. numerem jeden segmentu małych SUV-ów z napędem typu mHEV w Polsce.

-

-

Technologia EcoBoost Hybrid w Fordzie Puma wykorzystuje silnik elektryczny połączony z 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym. Napęd elektryczny jest dodatkowym wsparciem silnika benzynowego i zapewnia m.in. bardziej płynne i dynamiczne ruszanie, oszczędność paliwa, a także sprawniejsze działanie systemu Auto-Start-Stop. Ładowanie 48-woltowego akumulatora odbywa się w trakcie jazdy np. podczas hamowania.

-

PRZESTRONNE WNĘTRZE I SPRYTNE ROZWIĄZANIA

Przestronne wnętrze, największy w klasie bagażnik z jedynym w swoim rodzaju schowkiem Ford MegaBox oraz bezdotykowo i elektrycznie podnoszona pokrywa bagażnika plus fotele z funkcją masażu i zdejmowanymi pokrowcami – pod względem rozwiązań, które zwiększają funkcjonalność miejskiego SUV-a Ford Puma deklasuje rywali. Duża przestronność wnętrza, jak na samochód o długości około 4,2 metra, to zasługa minimalnych zwisów nadwozia i rozstawionych maksymalnie po jego kątach kół.

-

-

Wszystko razem sprawia, że kabina Pumy jest przestronniejsza niż innych SUV-ów o podobnych rozmiarach. Ford Puma ma sporo do zaoferowania również pod względem pojemności bagażnika, która wynosi aż 456 l i jest jedną z największych wśród SUV-ów segmentu B. Zasługa w tym bardzo praktycznego schowka Ford MegaBox pod podłogą bagażnika, który ma pojemność 81 litrów. Jeśli do tego doda się największą w klasie wysokość bagażnika (z uwzględnieniem schowka Ford MegaBox), okaże się, że przedział bagażowy miejskiego SUV-a Forda ma nie tylko największą pojemność, ale jest też najbardziej praktyczny. Ma na to wpływ również elastyczna osłona bagażnika mocowana do jego pokrywy, która podnosi się razem z nią i – dzięki temu – pozwala na przewożenie nieco wyższych przedmiotów niż w wypadku sztywnej półki, którą można spotkać u konkurentów.

-

-

Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość złożenia tylnych foteli w stosunku 60/40 lub też całkowicie, w celu uzyskania jeszcze większej przestrzeni bagażowej. Po całkowitym złożeniu tylnych siedzeń użytkownik uzyskuje niemal płaską podłogę, która umożliwia przewożenie dłuższych przedmiotów.

-

___
źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

„Ja się boję w życiu trzech rzeczy”. Karolina Gorczyca – AutentycznE rozmowy w E-Transicie
„Ja się boję w życiu trzech rzeczy”. Karolina Gorczyca – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

FORD | W najnowszym odcinku z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” gościem Beaty Sadowskiej jest Karolina Gorczyca – jedna z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia, miłośniczka sportów oraz mama. Całą rozmowę można obejrzeć na kanale YouTube Ford Polska.

Ford Transit Custom najlepszym samochodem dostawczym
Ford Transit Custom najlepszym samochodem dostawczym

FORD | Czytelnicy serwisu Moto.pl wybrali Forda Transita Customa najlepszym samochodem dostawczym w tegorocznym plebiscycie The Best of Moto 2023. Po znakomitym przyjęciu przez dziennikarzy, model spotkał się więc także z dużym uznaniem wśród klientów.

Transit Custom z tytułem International Van of the Year oraz Ranger jako pick-up roku
Transit Custom z tytułem International Van of the Year oraz Ranger jako pick-up roku

FORD | Ford Pro zdobywa podwójne wyróżnienie odbierając nagrodę International Van of the Year (IVOTY) dla nowego Transita Customa oraz International Pick-up Award (IPUA) dla nowego pick-upa Rangera.

Najnowsze oferty

Ford Mustang Mach-E RWD 269KM 75kWh
 • Model: Mustang Mach-E
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga St-Line X 2.5PHEV 225 KM eCVT
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga St-Line X 2.5PHEV 225 KM eCVT
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony