FORD PUMA NAJCHĘTNIEJ WYBIERANYM SUV-EM MILD HYBRID

Ford Puma – najmniejszy SUV w gamie amerykańskiego producenta – od kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością, zarówno w Europie, jak i w Polsce. Model przyciąga klientów nie tylko atrakcyjną stylistyką, przestronnym wnętrzem, czy bogatym wyposażeniem, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami oraz oszczędnymi silnikami.

W Polsce szczególną popularnością cieszy się Ford Puma z napędem hybrydowym typu mild. We wrześniu bieżącego roku do klientów trafiły 372 sztuki nowego Forda Puma (wzrost o 46,5% w porównaniu z 2021 rokiem), z czego 369 sztuk to właśnie auta napędzane miękką hybrydą (wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 61,14%). Od początku 2022 roku w Polsce zarejestrowano 2 220 egzemplarzy Pumy z układem napędowym typu mHEV, przy całkowitej sprzedaży tego modelu wynoszącej 2 404 sztuki. Mimo nieznacznego spadku liczby rejestracji, wynoszącego niecałe 3,8% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, Ford Puma EcoBoost Hybrid pozostaje po dziewięciu miesiącach br. numerem jeden segmentu małych SUV-ów z napędem typu mHEV w Polsce.

-

-

Technologia EcoBoost Hybrid w Fordzie Puma wykorzystuje silnik elektryczny połączony z 48-woltowym akumulatorem litowo-jonowym. Napęd elektryczny jest dodatkowym wsparciem silnika benzynowego i zapewnia m.in. bardziej płynne i dynamiczne ruszanie, oszczędność paliwa, a także sprawniejsze działanie systemu Auto-Start-Stop. Ładowanie 48-woltowego akumulatora odbywa się w trakcie jazdy np. podczas hamowania.

-

PRZESTRONNE WNĘTRZE I SPRYTNE ROZWIĄZANIA

Przestronne wnętrze, największy w klasie bagażnik z jedynym w swoim rodzaju schowkiem Ford MegaBox oraz bezdotykowo i elektrycznie podnoszona pokrywa bagażnika plus fotele z funkcją masażu i zdejmowanymi pokrowcami – pod względem rozwiązań, które zwiększają funkcjonalność miejskiego SUV-a Ford Puma deklasuje rywali. Duża przestronność wnętrza, jak na samochód o długości około 4,2 metra, to zasługa minimalnych zwisów nadwozia i rozstawionych maksymalnie po jego kątach kół.

-

-

Wszystko razem sprawia, że kabina Pumy jest przestronniejsza niż innych SUV-ów o podobnych rozmiarach. Ford Puma ma sporo do zaoferowania również pod względem pojemności bagażnika, która wynosi aż 456 l i jest jedną z największych wśród SUV-ów segmentu B. Zasługa w tym bardzo praktycznego schowka Ford MegaBox pod podłogą bagażnika, który ma pojemność 81 litrów. Jeśli do tego doda się największą w klasie wysokość bagażnika (z uwzględnieniem schowka Ford MegaBox), okaże się, że przedział bagażowy miejskiego SUV-a Forda ma nie tylko największą pojemność, ale jest też najbardziej praktyczny. Ma na to wpływ również elastyczna osłona bagażnika mocowana do jego pokrywy, która podnosi się razem z nią i – dzięki temu – pozwala na przewożenie nieco wyższych przedmiotów niż w wypadku sztywnej półki, którą można spotkać u konkurentów.

-

-

Praktycznym rozwiązaniem jest możliwość złożenia tylnych foteli w stosunku 60/40 lub też całkowicie, w celu uzyskania jeszcze większej przestrzeni bagażowej. Po całkowitym złożeniu tylnych siedzeń użytkownik uzyskuje niemal płaską podłogę, która umożliwia przewożenie dłuższych przedmiotów.

-

___
źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Ford dodaje kolejną legendę do linii modeli elektrycznych – premiera zaprojektowanego w pełni elektrycznego Forda Explorera
Ford dodaje kolejną legendę do linii modeli elektrycznych – premiera zaprojektowanego w pełni elektrycznego Forda Explorera

FORD | Nowy, w pełni elektryczny Ford Explorer  jest pierwszym z linii innowacyjnych pojazdów elektrycznych Forda i toruje drogę do kompletnego przekształcenia marki Ford w Europie.

Kierowcy Dark Horse R wezmą udział w rundzie Le Mans Invitational w serii Mustang Challenge 2025
Kierowcy Dark Horse R wezmą udział w rundzie Le Mans Invitational w serii Mustang Challenge 2025

FORD | W czasie, gdy Mustang GT3 startował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, Ford Performance poinformował, że w przyszłym roku zawodnicy startujący w Mustang Challenge będą mogli napisać własną historię na tym torze.

Ford F-150 Lightning SuperTruck – najnowszy wyczynowy pojazd elektryczny, który zmierzy się z Pikes Peak
Ford F-150 Lightning SuperTruck – najnowszy wyczynowy pojazd elektryczny, który zmierzy się z Pikes Peak

FORD | Ford Performance powraca w amerykańskie góry, wystawiając nowy, w pełni elektryczny pojazd pokazowy F-150 Lightning SuperTruck.

Najnowsze oferty

Ford Transit 350 L3H2 2.0 New EcoBlue 170 KM A6 FWD
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit 350 L3H2 2.0 New EcoBlue 170 KM A6 FWD
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga Titanium 1.5 EcoBoost 150KM M6 FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony