ELEKTRYCZNY FORD MUSTANG MACH-E JAKO RADIOWÓZ I AMBULANS

Ford Mustang Mach-E od początku sprzedaży wzbudza zainteresowanie zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Z czasem zaczął być także ciekawą i realną alternatywą dla pojazdów spalinowych wykorzystywanych przez służby publiczne. Potwierdzają to kolejne testy w europejskich instytucjach.

W Holandii całkowicie elektryczny Mustang Mach-E jest obecnie testowany przez firmę Broeder de Vries. To część znanej holenderskiej grupy medycznej, która wspiera publiczną służbę zdrowia. Firma specjalizuje się w pomocy w nagłych wypadkach i mobilnej opiece medycznej, a także oferuje szkolenia z zakresu opieki medycznej oraz umiejętności prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych z sygnałami optycznymi i dźwiękowymi.

Broeder de Vries od lat korzysta z ambulansów opracowanych na bazie Forda Transita Customa, dzięki czemu w pełni zaspokaja potrzeby zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Mając na względzie wyzwania związane z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych, firma od dłuższego czasu użytkuje pojazdy hybrydowe typu plug-in. Teraz Broeder de Vries rozpoczyna fazę testów całkowicie elektrycznych pojazdów od Mustanga Mach-E. Ponieważ transport medyczny w nagłych sytuacjach stawia dodatkowe wymagania dotyczące stylu jazdy i przygotowania do niej, firma na początku użyje Mustanga Mach-E do nauki jazdy w szczególnych warunkach, w jakich korzysta ze swojej floty pojazdów uprzywilejowanych.

Przypomnijmy, że imponujący zasięg Mustanga Mach-E wynoszący w tym przypadku 540 km (samochody z napędem AWD i rozszerzoną baterią) idealnie nadaje się do takich zadań. Dodatkową zaletą jest 15.5-calowy ekran i system informacyjno-rozrywkowy SYNC 4, który zapewnia kierowcy nawigację z informacjami o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zawsze może dotrzeć do celu najszybszą trasą.

Ten konkretny Mustang Mach-E został w pełni przygotowany do roli karetki pogotowia przez znaną firmą Tulatech. Specjalne wyposażenie obejmuje naklejki, sygnały optyczne i dźwiękowe (migający pasek świetlny i syrena) oraz inne niezbędne sprzęty na pokładzie. Po analizie testów zostanie podjęta decyzja o dalszym wykorzystaniu tego pojazdu już w codziennej pracy pogotowia ratunkowego.

-

-

Ford Mustang Mach-E rozpoczął także służbę w policji w Zurychu. W tym przypadku testy obejmują działalność samochodu jako wozu patrolowego.

"Ford jest bardzo dobrze ocenianym i poszukiwanym partnerem na całym świecie w zakresie pojazdów policyjnych. Można tu podać przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie marka jest wyraźnym numerem 1 wśród samochodów policyjnych. Dzięki Mustangowi Mach-E chcemy wprowadzić markę Ford do policyjnej floty w Szwajcarii. W całej Europie Ford S-MAX odniósł wielki sukces jako policyjny radiowóz, a w niemieckim kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia model ten jest numerem jeden wśród wozów patrolowych" – powiedział Herbert Konrad, menadżer ds. floty Ford Szwajcaria.

Co sprawia, że całkowicie elektryczny Ford Mustang Mach-E jest tak interesujący dla szwajcarskiej policji? "W przypadku pojazdów elektrycznych decydującym kryterium są osiągi, a więc m.in. zasięg. Co więcej Mustang Mach-E oferuje niezwykle przestronne wnętrze, do którego dodaje potężny argument – znacznie niższą cenę niż u innych producentów samochodów elektrycznych – wyjaśnił Gerhard Schaub, prezes stowarzyszenia funkcjonariuszy policji w Zurychu. Już pierwsze tygodnie użytkowania pokazały, że policja stawia na właściwego „konia”. "Do tej pory wszystkie reakcje są bardzo pozytywne. Na targach Intertraffic w Amsterdamie Mustang Mach-E był wielką atrakcją wśród zwiedzających. Obecnie wielu moich kolegów jest zainteresowanych tym pojazdem elektrycznym" dodał prezes stowarzyszenia policjantów.

Mustang Mach-E nie jest jednak tylko samochodem pokazowym, ale prawdziwym narzędziem pracy. "Dzięki pełnemu policyjnemu wyposażeniu Mustang Mach-E może być testowany w rzeczywistych warunkach przez odziały policji – powiedział Gerhard Schaub. – W tym celu samochód elektryczny został nie tylko oznaczony niebiesko-żółtym policyjnym wzorem, ale także wyposażony w modułową, niebieską listwę świetlną. Zainteresowanie samochodem jest ogromne, ponieważ wiele wydziałów policji zapisało się na testy Mustanga Mach-E".

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku Mustang Mach-E dołączył do floty brytyjskiej policji, a pojazd wzbudził ogromne zainteresowanie wśród wielu wydziałów chcących go przetestować. Pierwszy elektryczny SUV Forda w podobnym czasie pojawił się w stałej flocie policji stanu Michigan w USA, gdzie trafił po serii rygorystycznych testów. Co więcej, to pierwszy w pełni elektryczny samochód, którzy otrzymał pozytywną ocenę od tamtejszej policji.

-

___
źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Hydraulicy, kwiaciarze i piekarze wyniosą rynek samochodów elektrycznych na nowy poziom
Hydraulicy, kwiaciarze i piekarze wyniosą rynek samochodów elektrycznych na nowy poziom

Ford | Wprowadzenie pojazdów elektrycznych przez małe i średnie przedsiębiorstwa jest szansą na bardziej efektywne i zrównoważone funkcjonowanie, które przyniesie korzyści zarówno firmom, jak i ich klientom

Akcja Klimatyzacja PRO w serwisach Forda
Akcja Klimatyzacja PRO w serwisach Forda

FORD | W okresie wiosenno-letnim warto zadbać o sprawność klimatyzacji, aby nawet w najcieplejsze dni dawała wytchnienie od upałów i była w pełni bezpieczna. Dlatego Ford Polska co roku organizuje Akcję Klimatyzacja PRO – w jej ramach oferowane są przeglądy klimatyzacji w promocyjnych cenach.

Model demonstracyjny elektrycznego Forda F-150 Lightning Supertruck
Model demonstracyjny elektrycznego Forda F-150 Lightning Supertruck

FORD | Ford Performance zaprezentował w kamuflażowym malowaniu demonstracyjny model elektrycznego pickupa F-150 Lightning SuperTruck, który rozpoczyna w przyszłym tygodniu testy z okazji powrotu do rywalizacji na słynny górski odcinek Pikes Peak. 

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD - dostępna od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD Desert Island Blue
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony