NOWY FORD MONDEO HYBRID KOMBI 2019

Nowy Ford Mondeo Hybrid 2019 stanowi wyjątkową ofertę w swoim segmencie, a ulepszony napęd benzynowo-elektryczny zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy.

Istotne zmiany w układzie przeniesienia napędu Mondeo obejmują:

 • Zaawansowany, wprowadzony do Forda Mondeo silnik wysokoprężny EcoBlue o pojemności 2,0 litrów będzie doskonałą opcją dla podróżujących na długich dystansach.
 • Nowa, inteligentna, ośmiostopniowa przekładnia automatyczna dostosowuje zmianę biegów do stylu jazdy i jest sterowana za pomocą eleganckiego i ergonomicznego pokrętła.

Adaptacyjny tempomat (ACC) został wzbogacony o funkcję Stop & Go i wraz z inteligentnym ogranicznikiem prędkości, ułatwiającym jazdę po autostradzie i w korkach, stanowi uzupełnienie zaawansowanych technologii wspomagających kierowcę.

Ford Mondeo Hybrid oferuje wyjątkowe wrażenia z jazdy dzięki ulepszonej automatycznej skrzyni biegów i zdolności bezgłośnego ruszania. Spodziewamy się, że z racji niskiego poziomu emisji CO2 silnika benzynowego, ponad 50 procent klientów wybierze Mondeo w wersji Hybrid” – powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. „Jednocześnie wprowadzamy całkowicie nowy silnik Diesel z technologią SCR (selektywnej redukcji katalitycznej), aby spełnić, a nawet przewyższyć najnowsze normy emisji spalin Euro 6d. Będzie on oferowany z całkowicie nową, 8-biegową automatyczną skrzynią biegów."

Ford Mondeo jest produkowany w najnowocześniejszej fabryce Forda w Walencji w Hiszpanii. Model czwartej generacji debiutował w 2015 roku i do tej pory sprzedano ponad 250 000 egzemplarzy.

-

-

FUNKCJONALNOŚĆ KOMBI, WYDAJNOŚĆ HYBRYDY

Mondeo Hybrid kombi umożliwi klientom, poszukującym większej przestrzeni ładunkowej, czerpanie korzyści z elektrycznego układu napędowego bez obawy o zasięg. Zarówno w wersji kombi, jak w czterodrzwiowej, Ford Mondeo Hybrid dysponujący systemem rekuperacji energii, może poruszać się w trybie preferującym napęd elektryczny, oferując bezgłośną pracę i wyjątkową sprawność, szczególnie w mieście, gdy ruch uliczny wymusza częste zatrzymywanie się. Najnowsze oprogramowanie sterujące pracą napędu Mondeo Hybrid umożliwia płynną, liniową reakcję na pedał przyspieszenia.  Ulepszony system sterowania układem napędowym jeszcze lepiej wykorzystuje moment obrotowy silnika, zapewniając większą oszczędność paliwa i lepsze osiągi – płynnie reguluje przełożenia, aby wykorzystać jak najwyższą wartość momentu w jak najniższym zakresie obrotów silnika.

Napęd hybrydowy zapewnia moc maksymalną 187 KM i wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania pracującego w cyklu Atkinsona, opracowanego dla tego zespołu napędowego, 2 litrowego silnika benzynowego. Samochód jest wyposażony także w generator, umożliwiający ładowanie rekuperacyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,4 kWh oraz w automatyczną, bezstopniową skrzynię biegów. Technologia hamowania regeneracyjnego pozwala na odzyskiwanie do 90 procent energii normalnie traconej podczas hamowania i wykorzystanie tej energii do doładowania akumulatora, przyczyniając się do niskiego poziomu emisji CO2 (96 g/km) i zużycia paliwa od 4,2 l/100 km w przypadku wersji czterodrzwiowej i przewidywanej emisji CO2 od 101 g/km i zużycia paliwa od 4,4 l/100 km dla wersji kombi.*

Inne rozwiązania zapewniające wydajność i komfort jazdy obejmują:

 • Interfejs SmartGauge do monitorowania zużycia paliwa i energii oraz innych funkcji, jak m.in. układu Brake Coach, który wspomaga system hamowania rekuperacyjnego i pozwala dostarczyć więcej energii do akumulatora,
 • Wspomagany elektrycznie układ kierowniczy, elektrycznie napędzana sprężarka klimatyzacji, układ chłodzenia silnika oraz układy podciśnieniowe, znacznie zmniejszają obciążenie silnika,
 • Specjalnie opracowany system odzyskiwania ciepła ze spalin, umożliwiający szybsze nagrzewanie kabiny

Nadwozie Mondeo Hybrid kombi oferuje przestrzeń o pojemności 403 litrów, która po złożeniu tylnych siedzeń może wzrosnąć do 1508 litrów. Z kolei płaska podłoga ułatwia załadunek i przewożenie dużych i nieforemnych przedmiotów.  Pod podłogą bagażnika są ukryte dodatkowe schowki. Topowa wersja Mondeo Hybrid Vignale jest obecnie oferowana zarówno w nadwoziu kombi, jak i w wersji czterodrzwiowej.

-

-

MOCNY I WYRAFINOWANY

Wprowadzony do gamy Mondeo 2,0-litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue, oferuje moment obrotowy, moc i osiągi typowe dla silników o większej pojemności, a jednocześnie zużycie paliwa i niską emisję CO2 na poziomie silników o mniejszych pojemnościach skokowych. 2.0-litrowy silnik diesla EcoBlue jest dostępny w trzech wariantach:

 • 120 KM, oferuje zużycie paliwa 117 l/2 km i emisję CO4.5 od 100 g/km,
 • 150 KM, oferuje zużycie paliwa 118 l/2 km i emisję CO4.5 od 100 g/km,
 • 190 KM, oferuje zużycie paliwa 130 l/2 km i emisję CO4.9 od 100 g/km

Zintegrowany układ dolotowy ze szlifowanymi kanałami celem optymalizacji „oddychania” silnika; turbosprężarka o niskiej bezwładności, która wzmacnia moment obrotowy w niskim zakresie obrotów; wysokociśnieniowy, szybciej reagujący układu wtrysku paliwa, który pracuje ciszej i precyzyjniej podaje paliwo, niż wycofywane 2,0-litrowe silniki Diesla TDCi, pomagają spełnić najnowsze normy emisji spalin Euro 6d Temp. Standardowy katalizator selektywnej redukcji spalin wpływa na obniżenie emisji związków azotu.

Nowa ośmiostopniowa automatyczna skrzynia – oferowana z 2,0-litrowymi silnikami EcoBlue o mocy 150 KM i 190 KM – została zaprojektowana tak, aby jeszcze bardziej obniżyć zużycie paliwa, zapewnić dynamiczną pracę oraz płynną i szybką zmianę biegów. Funkcje skrzyni biegów:

 • Adaptacyjne mapy zmiany biegów, dobierane na podstawie oceny indywidualnego stylu jazdy, aby zoptymalizować momenty zmiany biegów. System może identyfikować sytuacje takie jak wjeżdżanie pod górę, zjazdy ze wzniesień, czy szybkie pokonywanie zakrętów i odpowiednio dostosowywać zmiany biegów, aby zapewnić bardziej stabilną, pasjonującą i dynamiczną jazdę,
 • Kontrola adaptacyjnej zmiany biegów (Adaptive Shift Quality Control), która bierze pod uwagę informacje o pojeździe i środowisku ruchu, aby odpowiednio dostosować ciśnienia sprzęgieł w celu zapewnienia płynnej zmiany biegów.  Ten sam system może również dostosować płynność zmiany biegów do stylu jazdy.

Dostępna jest również sześciobiegowa manualna skrzynia biegów, a Mondeo z 2,0-litrowym silnikiem EcoBlue może być wyposażone w inteligentną technologię napędu na wszystkie koła. Zespół sensorów dokonuje pomiarów warunków na drodze i w przypadku utraty przyczepności system rozdziela moment obrotowy w stosunku do 50/50 pomiędzy kołami przedniej i tylnej osi, w czasie krótszym niż 20 milisekund - to dwadzieścia razy szybciej niż mrugnięcie oka.

Nadal dostępny jest 1,5-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 165 KM jest, o emisji CO2 od 150 g/km i niskim zapotrzebowaniu na paliwo 6,5 l/100 km. Jest wyposażony w zintegrowane kolektory wydechowe i chłodzony wodą układ intercoolera.

-

STYL I KUNSZT WYKONANIA

Eleganckie zmiany w stylistyce zewnętrznej i we wnętrzu Forda Mondeo zwiększają atrakcyjność modeli czterodrzwiowych, pięciodrzwiowych i kombi, jednocześnie podkreślając różnice w wersjach wyposażenia Titanium, ST-Line i Vignale.

Zmiany w przedniej części nadwozia obejmują:

 • Zmieniony kształt przedniego grilla, dający głębszy efekt wizualny; chromowane, poziome wykończenie listew dla modeli Titanium, czarne elementy wykończenia wlotów powietrza dla modeli ST-Line i ekskluzywne satynowe elementy wykończenia w stylu "flying-V" dla modeli Vignale,
 • Zmieniona konstrukcja kratki dolnej, która wtapia się w nowy kształt świateł przeciwmgłowych dla modeli Titanium i Vignale i jest otoczona sportowymi akcentami aerodynamicznymi dla modeli ST-Line,
 • Nowy kształt świateł przeciwmgielnych i świateł do jazdy dziennej LED,
 • Nowy, sportowy kształt zderzaka z bardziej wyrazistym spojlerem.

Zmiany w tylnej części nadwozia obejmują nowe tylne światła w kształcie litery C, poprzecinane stylową, pełnowymiarową listwą w satynowym srebrnym lub chromowanym wykończeniu. Ford Mondeo nadal ma ostro wyrzeźbiony profil boczny, który nadaje sylwetce «wizualną lekkość» i masywną maskę zakończoną smukłym kształtem reflektorów. Klienci Mondeo mają teraz więcej opcji dodatkowego wyposażenia swojego pojazdu. Dostępne są nowe 17- i 18-calowe felgi z lekkich stopów, a także opcjonalne wykończenie Liquid Aluminium dla 19-calowych felg aluminiowych. Wyróżniające się nowe opcje kolorów nadwozia obejmują: niebieski Blue Panther dla wersji Vignale, szary Stealth Grey dla wersji ST Line oraz nowy Urban Teal dla pełnej gamy Mondeo. Zmodernizowane wnętrze Forda Mondeo zawiera nowe tkaniny i tapicerkę siedzeń, nowy wygląd klamek drzwi i nowe ozdobne elementy wykończenia, unikalne dla modeli Titanium, ST Line i Vignale. Zastosowanie obrotowego przełącznika zmiany biegów w modelach wyposażonych w ośmiostopniową, automatyczną przekładnię pozwoliło uzyskać dodatkowe miejsce w centralnej konsoli, gdzie zlokalizowano łatwo dostępny port USB do ładowania lub podłączania urządzeń mobilnych. Zmiany we wnętrzu objęły również bardziej lepsze wkomponowanie środkowej konsoli w styl elementów na desce rozdzielczej, podkreślając tym samym stylistykę kokpitu, charakterystyczną dla samochodu sportowego.

-

-

ŁATWIEJSZY W PROWADZENIU

Ford Mondeo wyposażony jest teraz również w Adaptacyjny tempomat, pozwalający utrzymać bezpieczną odległość od pojazdów jadących z przodu, uzupełniany przez funkcję Stop-and-Go. System Stop & Go współpracujący z ośmiostopniową, automatyczną przekładnią, umożliwia całkowite zatrzymanie pojazdu w ruchu miejskim oraz pozwala automatycznie ruszyć za poprzedzającym samochodem, jeśli czas zatrzymania był krótszy, niż 3 sekundy. Jeśli czas zatrzymania przekracza 3 sekundy, kierowca może ruszyć naciskając przycisk umieszczony na kierownicy lub delikatnie naciskając pedał przyspieszenia. Poprawia to znacznie komfort podczas jazdy w ruchu miejskim. Wprowadzony po raz pierwszy w Mondeo, inteligentny tempomat z systemem Stop&Go łączy w sobie technologię ograniczania prędkości z systemem rozpoznawania znaków drogowych, a także pomaga upewnić się, że maksymalna prędkość pojazdu jest automatycznie dostosowywana do zmieniających się ograniczeń prędkości. System używa kamery do monitorowania znaków drogowych, zamontowanej na przedniej szybie. Gdy prędkość pojazdu jest wyższa niż obowiązujące ograniczenie prędkości, system automatycznie spowalnia pojazd. System pozwala kierowcy przyspieszyć do ustalonej prędkości, pod warunkiem, że nie przekroczy on nowego ograniczenia prędkości.

System łączności i rozrywki Ford SYNC 3 umożliwia kierowcom Mondeo sterowanie funkcjami audio, nawigacją i klimatyzacją oraz podłączonymi smartfonami za pomocą prostych poleceń głosowych. System SYNC 8- obsługiwany jest poprzez 3-calowy kolorowy ekran dotykowy, m.in. komendami gestów. Jest on kompatybilny z Apple CarPlay i Android Auto™.

„Nowe Mondeo wprowadza także różne półautonomiczne funkcje. Nasz inteligentny tempomat pomaga zredukować stres związany z jazdą w korkach i hamowaniem przed poprzedzającym samochodem oraz pomaga kierowcom unikać kar za przekroczenie prędkości. Każdy element naszego ulepszonego Forda Mondeo ułatwia prowadzenie i sprawia, że jazda samochodem jest przyjemniejsza bardziej relaksująca” - powiedział Waard. „Ford Mondeo Hybrid jest atrakcyjną alternatywą dla modeli z silnikami diesla, dla klientów flotowych i prywatnych, zarówno w nadwoziu kombi, jak i czterodrzwiowym.”

-

źródło: Ford Polska

Czytaj więcej o marce Ford

Zabawa w kurzu: testy Forda Mustanga Mach-E Rally
Zabawa w kurzu: testy Forda Mustanga Mach-E Rally

FORD | Mustang Mach-E® Rally, któremu początek dał pomysł rzucony w przerwie na kawę, jest świadectwem tego, co jest możliwe, gdy łączysz pasję z designem i inżynierią.

Nowy Ford Tourneo Custom przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim
Nowy Ford Tourneo Custom przystosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim

FORD | Nowy Ford Tourneo Custom oferuje obszerne wnętrze i dziewięć miejsc siedzących, które można wygodnie konfigurować. Jego układy napędowe obejmują między innymi hybrydę plug-in oraz wariant z napędem na obie osie. W ostatnim czasie samochód zyskał również homologację dającą możliwość przewozu osoby na wózku inwalidzkim.

Nowy w pełni elektryczny E-Transit Custom Van pobudza elektryfikację transportu w małych firmach
Nowy w pełni elektryczny E-Transit Custom Van pobudza elektryfikację transportu w małych firmach

FORD | Na europejski rynek trafia właśnie nowy E-Transit Custom z oferty Ford Pro, który stawia sobie za cel zelektryfikowanie i zwiększenie produktywności sektora jednotonowych samochodów dostawczych, kluczowego dla funkcjonowania małych i średnich firm.

Najnowsze oferty

Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 183 KM eCVT AWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024
Ford Transit L3H2 KOMBI 2.0 EcoBlue 130 KM M6 - dostępny od ręki
 • Model: Transit
 • Typ nadwozia: Mikrobus
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony