NOWY OPEL MOKKA 2021 Z REFLEKTORAMI MATRYCOWYMI INTELLILUX LED

Nowy Opel Mokka jest platformą innowacji i zmiany wizerunku dla marki ze znakiem Blitz. Samochód wyróżnia się niepospolitą, odważną i oszczędną stylistyką. Nowość rynkowa była pierwszym modelem zaprezentowanym z nowym obliczem marki Opel Vizor. Wraz z nim Opel wprowadził także inne pionierskie rozwiązania, takie jak kokpit Pure Panel. Zupełnie nowa konstrukcja wpisuje się w tradycje firmy Opel, która stara się udostępniać innowacyjne technologie z wyższych klas szerokiej rzeszy odbiorców. Dotyczy to szczególnie adaptacyjnych reflektorów matrycowych Intellilux LED®, które opracowano w Rüsselsheim.

„Projektowanie pionierskich technologii oświetlenia i udostępnianie ich klientom jest specjalnością Opla” - mówi Ingolf Schneider, szef działu technologii oświetlenia w firmie Opel. „Reflektory matrycowe IntelliLux LED® zamieniają noc w dzień bez oślepiania innych użytkowników drogi. Zgodnie z naszą tradycją wykorzystujemy tę technologię w różnych modelach Opla, niezależnie od segmentu. Nowa Mokka przyspiesza więc popularyzację innowacji”.

-

-

JASNE, PRECYZYJNE I NIEOŚLEPIAJĄCE: BEZPIECZEŃSTWO DZIĘKI REFLEKTOROM IntelliLux LED

Firma Opel zawsze była pionierem, jeżeli chodzi o innowacyjne technologie oświetlenia w cenie przystępnej dla klientów. Każda nowa Mokka, już od wersji podstawowej, jest wyposażona w oświetlenie LED najnowszej generacji — diodowe są nie tylko światła do jazdy dziennej o typowym dla Opla wzorze, ale także reflektory, kierunkowskazy i tylne lampy.

Adaptacyjne reflektory matrycowe IntelliLux LED® zbudowane z 14 segmentów LED są prawdziwym atutem w tej klasie pojazdów. Technologia ta znaczne przewyższa oświetlenie konwencjonalne i ksenonowe pod względem precyzji, intensywności i trwałości. Reflektory matrycowe IntelliLux LED® w nowej Mokce w wersji Ultimate są wyposażeniem standardowym, a w wersjach Elegance i GS Line wymagają umiarkowanej dopłaty tylko 3100 zł (sugerowana cena detaliczna z VAT w Polsce).

Podobnie jak w Oplu Insignii, Oplu Astrze i Oplu Corsie reflektory matrycowe w nowej Mokce umożliwiają jazdę ze stale włączonymi światłami drogowymi. Pojazdy poprzedzające lub nadjeżdżające z przeciwka są „wycinane” ze snopa światła w ułamku sekundy poprzez wygaszenie poszczególnych segmentów LED. Nikt nie jest oślepiany, a dla kierowcy i pasażerów Mokki noc zamienia się w dzień. Inteligentne reflektory osadzone w nowym pasie przednim Opel Vizor poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy nocą. Gdy tylko samochód opuści obszar zabudowany, reflektory matrycowe włączają się przy prędkości powyżej 50 km/h. Kształt wiązki świetlnej jest dopasowywany do sytuacji w ruchu drogowym - na autostradzie, drodze krajowej lub zakręcie.

„Dzięki kompaktowej konstrukcji elementów LED reflektory mogą być znacznie węższe niż kiedyś. Nowa Mokka nie tylko doskonale oświetla drogę, ale także świetnie wygląda” - mówi Schneider, chwaląc stylistyczny potencjał reflektorów matrycowych IntelliLux LED®. To samo dotyczy tyłu samochodu, gdzie również zastosowano lampy LED. Pozwoliło to na zaprojektowanie Mokki z szerszym i smuklejszym tyłem, podkreślającym precyzję i jakość.

Opel oferuje w pełni diodowe reflektory z wieloma automatycznymi funkcjami w większości swoich modeli osobowych. Kierowca i pasażerowie takich samochodów, jak Opel Grandland X czy Opel Crossland mają więc zapewnioną optymalną widoczność. Oprócz intensywniejszego światła zaletą reflektorów LED jest ich lepsza efektywność energetyczna w porównaniu z konwencjonalnymi źródłami światła, co przyczynia się do dalszego obniżenia emisji CO2.

-

___
źródło: Opel Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Opel

OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE
OPEL - KRÓTKA HISTORIA ROZWOJU MULTIMEDIÓW W SAMOCHODZIE

OPEL | Blues, rock, pop, hip-hop – tak różne style muzyczne łączy jedna cecha: inspirują ludzi oraz rozbudzają emocje. A gdzie większość ludzi najczęściej słucha muzyki? Oczywiście w samochodzie!

OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?
OPEL - CO NOWEGO W 2023 ROKU?

OPEL | Rok 2022, w którym Opel obchodził swoje 160‑lecie, był zdominowany przez najnowszą generację Astry. Klienci mogą zobaczyć pięciodrzwiową wersję nowej Astry w salonach dealerskich, a coraz więcej osób cieszy się już własnym egzemplarzem. Nadchodzący rok będzie równie emocjonujący i elektryzujący, bo Opel nie zamierza zwalniać tempa. 

NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM
NOWY OPEL MOKKA ELECTRIC 2023 - MOCNIEJSZA I Z WIĘKSZYM ZASIĘGIEM

NOWOŚĆ! | Opel Mokka‑e zmienia nazwę na Opel Mokka Electric. Najlepiej sprzedający się B‑SUV w październiku i listopadzie w Niemczech zyskuje na atrakcyjności dzięki mocniejszemu i oszczędniejszemu napędowi, a także większemu i mocniejszemu akumulatorowi.

Najnowsze oferty

Opel Mokka-e Edition Elektryczny 136KM Akumulator 50kWh / 0013ZECR
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Opel Mokka-e Edition Elektryczny 136KM Akumulator 50kWh / 0013ZECR
 • Model: Mokka-e
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Elektryczny
 • Rok produkcji: 2023
Opel Combo Enjoy L1 1.5 Diesel 102KM MT6 / 0072YZX8(s)
 • Model: Combo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony