Mitsubishi Outlander PHEV 2023 wygrywa w plebiscycie kierowców MotorWeek 2024

Firma Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) ogłosiła, że Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid zwyciężył w plebiscycie Wybór Kierowców 2024 programu MotorWeek. Pierwszy na świecie hybrydowy SUV typu plug-in, a jednocześnie wciąż notujący najwyższą sprzedaż na świecie model PHEV z napędem na wszystkie koła – Outlander Plug-in Hybrid – zgromadził imponującą kolekcję nagród i wyróżnień zarówno od mediów, jak i konsumentów. Polska premiera udoskonalonego i zaadaptowanego do potrzeb europejskich klientów Mitsubishi Outlandera PHEV 2025 odbędzie się pod koniec tego roku. 

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid łączy czystą i cichą jazdę, typową dla pojazdów elektrycznych z dużym zasięgiem i wygodą tankowania, jaką oferują pojazdy z napędem benzynowym. Model ten zapewnia wygodę i możliwości siedmioosobowego SUV-a, oferując odpowiednie na obecny czas rozwiązania, kiedy wielu kierowców zainteresowanych ochroną klimatu, może nie być jeszcze gotowych na wybór napędu w pełni elektrycznego.” – powiedział Mark Chaffin, prezes i dyrektor generalny MMNA. „To naprawdę satysfakcjonujące, że eksperci motoryzacyjni z MotorWeek potwierdzili bezkompromisowość koncepcji, według której powstało Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid.

MotorWeek, wybitna seria telewizyjnych magazynów motoryzacyjnych, powszechnie uznawana za wiarygodne źródło ocen samochodów, od 40 lat przyznaje coroczne nagrody Wybór Kierowców (Drivers’ Choice Awards). Konkurs jest corocznym podsumowaniem tego, co redaktorzy, testerzy i współpracownicy uważają za najlepsze w ofercie nowych pojazdów, które przeciętny konsument może kupić w różnych segmentach. Flagowy model Mitsubishi zdobył najwyższe wyróżnienia w zaciętej rywalizacji w amerykańskim segmencie małych SUV-ów.


„Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid to imponujące połączenie niezawodności, wygody i zdolności adaptacyjnych, zgrabnie opakowanych w przemyślaną i oszczędną formę” - powiedział John Davis, producent, gospodarz i twórca MotorWeek. „W dziedzinie technologii modeli elektrycznych Mitsubishi zawsze wyprzedzało konkurencję. W tym roku Outlander Plug-in Hybrid zdobył zasłużone uznanie, po raz pierwszy otrzymując nagrodę dla najlepszego małego samochodu użytkowego.”

Outlander Plug-in Hybrid łączy w sobie wysoką ekonomiczność pojazdu elektrycznego, funkcjonalność SUV-a, a także doskonałe właściwości jezdne, zapewniane przez dostępny w standardzie system napędu na wszystkie koła Super All-Wheel Control (S-AWC) opracowany przez Mitsubishi.2 Amerykańska wersja Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid 2023 może pochwalić się zasięgiem w trybie czysto elektrycznym wynoszącym 61 km. Dodatkowy, benzynowy silnik spalinowy pozwala na przejechanie w sumie, według szacunków EPA, całkowitego dystansu 675 km.3 Układ napędu na cztery koła S-AWC został zmodyfikowany pod kątem wyjątkowej konfiguracji, korzystającej z dwóch silników elektrycznych napędzających model Outlander Plug-in Hybrid, dzięki czemu model może pochwalić się tak doskonałymi osiągami i doskonałą trakcją w każdych warunkach pogodowych.        


Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid nieustannie cieszy się uznaniem zarówno ekspertów motoryzacyjnych, jak i konsumentów. Poza nagrodą w plebiscycie Wybór Kierowców przyznaną przez MotorWeek, Outlander Plug-in Hybrid zdobył drugi raz z rzędu tytuł Rodzinnego Ekologicznego Samochodu Roku, przyznawany przez Green Car Journal. Został on również uznany za Samochód Roku w kategorii „Aktywność w plenerze” przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych Północnego Zachodu USA oraz za SUV Roku w kategorii „Latynoskie gusta”, który przyznaje magazyn „Puros Autos”. Wersja Outlandera napędzana silnikiem spalinowym znalazła się na liście 10 najwyżej ocenianych wnętrz samochodów magazynu Wards i zdobyła tytuł Latynoskiego Samochodu Roku, przyznawany przez Hispanic Motor Press. Kolejnym potwierdzeniem zalet Outlandera Plug-in Hybrid jest tytuł Top Safety Pick (TSP) przyznawany przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

Najnowsze wyróżnienie jeszcze bardziej umacnia pozycję Mitsubishi jako lidera w dziedzinie ekologicznych i zaawansowanych technologicznie pojazdów.


Mitsubishi Outlander PHEV 2025 w Polsce pod koniec roku

Polski oddział Mitsubishi Motors, należący do grupy Astara, planuje wprowadzenie na rynek Mitsubishi Outlandera PHEV 2025 w wersji udoskonalonej i zaadaptowanej do potrzeb europejskich klientów już pod koniec bieżącego roku. Tymczasem polscy klienci mogą czerpać bieżące informacje na temat oczekiwanej przez nich motoryzacyjnej premiery z witryny poświęconej temu modelowi.


źródło: Mitsubishi Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Europejska premiera nowego modelu Mitsubishi Outlander PHEV już w październiku
Europejska premiera nowego modelu Mitsubishi Outlander PHEV już w październiku

Mitsubishi | Nowy Outlander PHEV zadebiutuje publicznie 1 października 2024 roku w Madrycie

Nowa funkcjonalność dla właścicieli samochodów Mitsubishi
Nowa funkcjonalność dla właścicieli samochodów Mitsubishi

Mitsubishi | Polski oddział Mitsubishi Motors, będący częścią globalnej grupy Astara, wprowadził dla właścicieli samochodów Mitsubishi nową, przydatną funkcję. Ułatwi ona i przyspieszy udzielenie pomocy posiadaczom samochodów spod znaku Trzech Diamentów, które są nadal objęte 5-letnią gwarancją Assistance. 

Astra Poland - Wysoko oceniana przez producenta
Astra Poland - Wysoko oceniana przez producenta

Mitsubishi | Polski oddział Mitsubishi Motors, będący częścią globalnej grupy Astara, uzyskał najwyższą ocenę ze strony producenta samochodów z Kraju Kwitnącej Wiśni w corocznej ewaluacji dziesięciu najważniejszych obszarów biznesowych.

Najnowsze oferty

Mitsubishi Space Star Intense SDA (Cała HISTORIA)
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 8000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Mitsubishi Space Star Intense SDA
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 8000 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Mitsubishi Colt Invite + Style + Cold
 • Model: Colt
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony