MITSUBISHI OUTLANDER PHEV 2020 - HISTORIA SUKCESU

W ciągu ostatnich lat globalny przemysł samochodowy zaczął wykorzystywać elektromobilność jako wkład w walkę ze zmianami klimatycznymi, opracowując samochody koncepcyjne i tworząc sojusze, by przyspieszyć prace, jakich wymaga osiągnięcie postępu, zarówno w zakresie akumulatorów, komponentów układu napędowego, jak i elektroniki.

Jednak dla Mitsubishi Motors Corporation (MMC) elektromobilność od dawna była składową podstawowej działalności firmy, głęboko zakorzenioną w jej filozofii badawczo-rozwojowej, czego dowodem jest rozpoczęcie prac nad pojazdami elektrycznymi (EV) już w październiku 1966 roku.

-

NOWY MITSUBISHI OUTLANDER PHEV 2020

W tym sensie dzisiejszy Mitsubishi Outlander PHEV 2020 jest najnowszym produktem z długiej listy elektrycznych pojazdów Mitsubishi, a także początkiem całej gamy pojazdów łączących architekturę SUV ze zelektryfikowanym układem napędowym, czy to w pełni elektrycznym, czy też opartym na takim układzie rozwiązaniem hybrydowym z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów opracowanym przez MMC.

-

-

Mitsubishi Outlander PHEV jest rozwiązaniem unikalnym w całej branży, korzystającym z zalet architektury opartej na napędzie elektrycznym EV, poczynając od znacznej redukcji masy (a tym samym sprawności energetycznej), do bezproblemowego działania, sprawnego pakowania, standardowo dostępnych różnych metod ładowania (w ruchu, regeneracyjnego, użycia trybu ładowania, ładowania z domowego gniazdka, szybkiego ładowania), zerowej emisji spalin w codziennym użytkowaniu (w większości przypadków) i ograniczonej emisji w czasie długodystansowych podróży, nie wspominając o pełnej kompatybilności z dopiero wprowadzanymi inteligentnymi ekologicznymi systemami elektrycznymi, w tym inteligentnymi sieciami V2G (samochód - sieć) / V2H (samochód - dom). Te zdobycze technologiczne opracowywane są sukcesywnie przez Mitsubishi od 1966 roku…

-

NOWY MITSUBISHI OUTLANDER PHEV 2020 - CENA W POLSCE

Cena podstawowej wersji Mitsubishi Outlander 2020 Invite Plus z napędem 2WD i silnikiem benzynowym 2.0 (150KM) po rabacie to 89 990 PLN. Ceny Mitsubishi Outlander PHEV 2020 zaczynają się od 175 990 PLN za wersję z napędem na wszystkie koła i silnikiem o mocy 224 KM.  Najdroższy model w wersji hybrydowej typu plug-in z automatyczną skrzynią biegów, z napędem na wszystkie koła kosztuje 209 990 PLN.

Dowiedz się więcej NOWE MITSUBISHI OUTLANDER PHEV 2020 - CENA W POLSCE

-

-

1966-1971 - ELEKTRYCZNE POCZĄTKI

W latach 60. XX wieku nastąpił gwałtowny wzrost liczby prywatnych samochodów. W latach siedemdziesiątych towarzyszyło temu coraz większe natężenie ruchu samochodowego w obszarach miejskich, co doprowadziło do wzrostu liczby wypadków i bardzo dużego natężenia ruchu. Ponadto szkody powodowane przez emisję spalin i hałas stały się poważnym problemem społecznym. Samochody elektryczne EV o zerowej emisji zaczęły być postrzegane jako sposób na redukcję emisji i zapobieganie zanieczyszczaniu środowiska.

W 1966 r. Firma Mitsubishi Heavy Industries (MHI) podpisała umowę z Tokyo Electric Power Company, której celem była wspólna „Budowa i testowanie prototypowego pojazdu elektrycznego z wykorzystaniem ulepszeń w aktualnie dostępnej technologii akumulatorowej”.

W tym samym czasie MHI prowadziło współpracę z Mitsubishi Electric i Japan Storage Battery Co., Ltd. (dzisiaj GS Yuasa Corporation) w dziedzinie rozwoju miejskiego samochodu przyszłości i specjalnych pojazdów usługowych, które pomogłyby zapobiegać zanieczyszczeniu miast. (dzisiaj GS Yuasa Corporation). Po ukończeniu prototypu, w maju 1971 roku, nowo wydzielona firma MMC dostarczyła dziesięć pojazdów elektrycznych typu E12 (Minica Van) dla Tokyo Electric. Były to pojazdy zbudowane w oparciu o standardowe małe samochody dostawcze, zasilane z akumulatorów kwasowo-ołowiowych, osiągające prędkość maksymalną 80 km/h.

Następnie firma MMC dostarczyła pojazdy elektryczne oparte na Minica Van, Minicab Van, Minicab Truck i Delica Van japońskim firmom energetycznym. Ten pionierski program badawczy nad pojazdami elektrycznymi z 1971 roku wyznaczył kierunek, który był kontynuowany w wielu kolejnych programach, prowadzonych w ciągu następnych trzydziestu lat, stanowiących fundament, na którym powstały samochody i-MiEV i Outlander PHEV. Były one odpowiedzią na wyzwania, jakie stoją przed całym światem.

-

1987-2007 - SPORTOWE POŁĄCZENIE Z 4WD

Wśród najbardziej charakterystycznych dla Mitsubishi Motors zaawansowanych rozwiązań technicznych, szczególne miejsce zajmuje system Super-All Wheel Control (S-AWC), który dzięki ewolucji przepisów dotyczących sportów motorowych, mógł zaistnieć w rajdach, wykorzystując ponad 80 lat doświadczeń Mitsubishi w rozwijaniu napędu pojazdów na wszystkie koła – od modelu PX33 z 1936 roku, poprzez lifestylowego Pajero z 1982 roku i jego 12 zwycięstw w Rajdzie Dakar, aż po wyznaczającego nowe granice możliwości technicznych takich napędów Galanta VR4 z 1987 roku.

Dzięki swoim sukcesom zespół uczestniczący w rajdowych mistrzostwach świata WRC z modelami Mitsubishi Galant VR4, a później Mitsubishi Lancer Evolution, zapewnił możliwość rozwoju zaawansowanych rozwiązań technicznych, które firma MMC ponownie wprowadziła do modeli seryjnych, czyniąc z terminu "all-wheel control" jeden z najważniejszych wyróżników marki Mitsubishi. Tak wyglądała droga prowadząca do dzisiejszego Outlandera PHEV.

„Super-All Wheel Control” (lub „S-AWC") można rozumieć jako bogaty pakiet rozwiązań technicznych obejmujący różne interpretacje tej samej zasady: niezależnie od samochodu, zawsze ma on zarządzać siłami napędowymi i siłami hamowania każdego z czterech kół, poprzez regulację rozdziału momentu obrotowego między przednią i tylną oś, jak również między koła lewej i prawej strony pojazdu.

-

1994-2009 - STRATEGICZNY ZWROT

Kontynuując badania i rozwój akumulatorów, silników elektrycznych i innych głównych podzespołów samochodów elektrycznych, szczególne zainteresowanie MMC już na wczesnym etapie rozwoju wzbudziły ogniwa litowo-jonowe, charakteryzujące się wyższą gęstością energii i mocą wyjściową w porównaniu do konwencjonalnych rodzajów ogniw chemicznych.

Zachęcona przepisami dotyczącymi pojazdów o zerowej emisji spalin (ZEV) wprowadzonymi w amerykańskim stanie Kalifornia w 1990 roku, firma MMC w 1994 roku zdecydowała się opracować hybrydowy samochód elektryczny MITSUBISHI HEV z możliwością zewnętrznego ładowania akumulatora litowo-jonowego wyprodukowanego przez Mitsubishi Chemical Corporation.

Przeskakując dwanaście lat, gdy firma MMC była pewna, że będzie w stanie skomercjalizować akumulatory litowo-jonowe, silnik i inne krytycznie ważne rozwiązania niezbędne w samochodach elektrycznych, korporacja ogłosiła w październiku 2006 roku rozpoczęcie projektu „i MiEV ”(pisanego jeszcze bez myślnika), który ostatecznie doprowadził do powstania modelu „i-MiEV” (już z myślnikiem), pierwszego seryjnego pojazdu elektrycznego, oferowanego przez jedną z dużych firm motoryzacyjnych w ramach standardowej gamy modelowej.

W lipcu 2009 roku firma MMC rozpoczęła sprzedaż modelu i-MiEV klientom flotowym, a następnie w 2010 roku, zgodnie z harmonogramem, wprowadziła ten samochód do oferty, najpierw w Japonii, a następnie na wybranych rynkach globalnych. Wysiłek ten nie pozostał niezauważony, czego dowodem był tytuł „Najbardziej Zaawansowanego Technicznie Samochodu”, który i-MiEV otrzymał w konkursie „Japoński Samochód Roku 2009/2010", nie licząc wielu innych wyróżnień przyznanych tej konstrukcji.

-

2009-2012 - OD EV DO PHEV

Niemal równolegle do projektu elektrycznego samochodu « i MiEV", w ośrodku badawczo-rozwojowym MMC w Okazaki w pobliżu Nagoi prowadzono bez rozgłosu jeszcze bardziej ambitne przedsięwzięcie, którego wynikiem było skonstruowanie dużego, ładowanego z gniazdka hybrydowego elektrycznego SUV-a z napędem 4WD.

Prace przyspieszyło skorzystanie z kilku ambitnych rozwiązań, opracowanych na potrzeby programu i-MiEV (m.in. zaawansowanego systemu operacyjnego «MiEV OS», opracowanego przez MMC - elektronicznego mózgu samochodu), dzięki czemu kolejny przełomowy samochód po raz pierwszy pojawił się na Tokyo Motor Show 2009 jako Concept PX -MiEV, a dwa lata później w tym samym miejscu pokazano jego następcę Concept PX-MiEV II. Oba samochody koncepcyjne były zapowiedzią nadchodzącej produkcji seryjnej modelu Mitsubishi Outlander PHEV.

Podczas gdy Mitsubishi Concept PX-MiEV II odbywał tourné po światowych salonach samochodowych, przedprototypy samochodów PHEV były poddawane intensywnym wytrzymałościowym testom i pracom rozwojowym w Japonii, kryjąc się w nadwoziach standardowego, wychodzącego już z produkcji Outlandera drugiej generacji.

-

-

Ostateczny wynik tych prac przedstawiono na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2012 roku, jako model Mitsubishi Outlander PHEV. Była to światowa premiera pierwszego hybrydowego elektrycznego samochodu SUV z dwoma silnikami elektrycznymi, oferowanego przez dużą firmę motoryzacyjną w standardowej gamie modelowej.

-

-

Outlander PHEV wyróżniał się (co do dzisiaj się nie zmieniło) spośród wszystkich innych hybrydowych rozwiązań typu plug-in wykorzystaniem podstawowej architektury samochodu elektrycznego (drive-by-wire, brak skrzyni biegów) zamiast niewielkiego silnika elektrycznego „dołożonego” za silnikiem spalinowym.

-

2012-2018 - PASMO SUKCESÓW

Dzięki intensywnym wysiłkom, Outlander PHEV wszedł na rynek już kilka miesięcy później (styczeń 2013 w Japonii, październik 2013 w Europie), osiągając łączny wynik 50.000 samochodów sprzedanych w Europie już w roku 2015. W tym samym roku samochód wziął udział w terenowym rajdzie Baja Portalegre rozgrywanym w Portugalii. W międzyczasie samochód otrzymał nagrodę „RJC Technology of the Year 2014 ”przyznawaną przez japońską konferencję naukowców i dziennikarzy motoryzacyjnych (RJC).

-

-

W ciągu ostatnich siedmiu lat Mitsubishi Outlander PHEV wypracował sobie trwałą pozycję rynkową, chwaląc się sprzedażą blisko 128 000 egzemplarzy w Europie i 237 000 sztuk na świecie i stając się najchętniej kupowanym od 2015 roku hybrydowym pojazdem typu plug-in Europejczyków (uwzględniając wszystkie marki i segmenty) oraz światowym bestsellerem wśród hybrydowych SUV-ów PHEV.

Obecnie Outlander PHEV, będąc w pełni funkcjonalnym SUV-em i jednocześnie pełniąc rolę bezemisyjnego samochodu elektrycznego, z pojazdu debiutującego na rynku jako techniczna atrakcja dla pierwszych klientów, zmienił się w produkt sztandarowy i podstawowy środek komunikacji flot korporacyjnych, torując drogę dla SUV-ów MMC nowej generacji.

___

źródło: Grupa Gezet

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

NOWE MITSUBISHI L200 2023 JUŻ WKRÓTCE
NOWE MITSUBISHI L200 2023 JUŻ WKRÓTCE

PREMIERA | Już pod koniec marca na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Bangkoku Mitsubishi Motors zaprezentuje model XRT Concept będący koncepcyjna wersję całkowicie nowego pickupa Triton/L200.

MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV RALLIART 2023 - CENA W POLSCE
MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV RALLIART 2023 - CENA W POLSCE

NOWOŚĆ 2023 | W ofercie Mitsubishi Motors pojawił się pakiet akcesoriów Ralliart, podnoszący atrakcyjność modelu Eclipse Cross PHEV, najpopularniejszego SUV-a segmentu C z napędem PHEV.

NOWE MITSUBISHI OUTLANDER W 2024 ROKU ZADEBIUTUJE W EUROPIE
NOWE MITSUBISHI OUTLANDER W 2024 ROKU ZADEBIUTUJE W EUROPIE

MITSUBISHI | Mitsubishi Motors Europe rozszerza swoją gamę modeli i inwestuje w rynek europejski. Opierając się na rynkowych fundamentach, jakie aktualnie buduje wprowadzenie do sprzedaży modelu ASX nowej generacji oraz zbliżająca się jesienna premiera nowego Mitsubishi COLT, zdecydowało się wprowadzić w Europie w roku 2024 flagowego Outlandera PHEV.

Najnowsze oferty

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (PLUG-IN) 2.4 188 KM Ralliart AT 4WD
 • Model: Eclipse Cross PHEV
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV 2.4 MIVEC 188KM Ralliart 4wd
 • Model: Eclipse Cross PHEV
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 8 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV (PLUG-IN) 2.4 188 KM Intense Plus (SA8) AT 4WD
 • Model: Eclipse Cross PHEV
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2022

Odwiedź nasze salony