NOWY MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV 2021 - CENNIK W POLSCE

Już tej wiosny zadebiutuje w Polsce Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – nowy, awangardowo stylizowany SUV coupe z unikatowym napędem - elektrycznym i hybrydowym z możliwością szybkiego ładowania. W odpowiedzi na duże zainteresowanie tym modelem jeszcze przed rynkową premierą powstał film z udziałem japońskich twórców tego projektu, a polski oddział Mitsubishi Motors uruchomił specjalną witrynę z kompendium wiedzy na temat tego modelu i kalkulatorem oszczędności.

-

-

Eclipse Cross wprowadzony na rynek globalny w setną rocznicę powstania pierwszego samochodu Mitsubishi, obchodzoną w 2017 roku, szczycił się stylową sylwetką coupe i dynamicznymi osiągami, uosabiającymi istotę samochodów Mitsubishi. Nowy model wprowadza dynamiczne walory SUV-a na nowy poziom i jednocześnie zyskuje bardziej awangardową formę. Po raz pierwszy firma wprowadza wersję z układem napędowym PHEV, obejmującym dwusilnikowy system 4WD firmy Mitsubishi, w innym modelu niż OUTLANDER PHEV, będący obecnie najlepiej sprzedającym się na świecie samochodem PHEV.

– Naszym celem jest dostarczanie klientom na całym świecie ekscytujących produktów, które dzięki naszym technologiom przyjaznym dla środowiska oferują kierowcom bezstresową obsługę, a jednocześnie rozwijają nasze rozwiązania napędów 4WD. – powiedział Takao Kato, prezes MITSUBISHI MOTORS CORPORATION. – Nasz pionierski system PHEV i wiedza o napędach 4WD, którą zdobyliśmy dzięki doświadczeniom w rajdach samochodowych, pozwoliły nam w tym projekcie zawrzeć esencję tego, czym jest Mitsubishi. Nowy ECLIPSE CROSS PHEV jest idealnym partnerem dla kierowców szukających nowych wyzwań, którzy oczekują czegoś więcej od swojego samochodu. W MITSUBISHI MOTORS jesteśmy również zaangażowani w zrównoważony rozwój przyjazny dla środowiskowa poprzez szersze wykorzystanie naszych technologii samochodów elektrycznych EV i PHEV. Do roku 2030 zwiększymy udział pojazdów zelektryfikowanych w całkowitej sprzedaży do 50%, skupiając się na pojazdach typu PHEV, takich jak debiutujący niebawem samochód.

-

Opracowana w ramach koncepcji projektowej “brawurowego piękna”, wydłużona sylwetka nadwozia oraz zmieniona stylistyka przedniej i tylnej części nadwozia odpowiadają za awangardowy, świeży wygląd dynamicznego SUV-a. W przedniej części modelu zastosowano zaawansowaną wersję stylu Dynamic Shield (Dynamicznej tarczy), wyrażającą dobre osiągi SUV-a i solidność zabezpieczeń chroniących pasażerów. Odświeżony układ świateł dodaje wyglądowi przedniej części samochodu ostrego, sportowego rysu. Płyty osłonowe u dołu obu zderzaków podkreślają mocny charakter SUV-a. Dynamiczna i sportowa forma nadwozia znalazła stylistyczny wyraz również w jego tylnej części. Projektanci zrezygnowali z dzielonej tylnej szyby poprzedniego modelu i zastosowali pojedynczą szybę nadając jej płynną, elegancką formę, a jednocześnie zapewniając lepszą widoczność do tyłu. Trójwymiarowe światła tylne ECLIPSE CROSS PHEV są umieszczone wyżej, aby uzyskać charakterystyczny wygląd i lepszą widoczność na drodze. Solidne panele nadwozia i zderzak tylny zapewniają sztywność i wytrzymałość, a w połączeniu z sześciokątną bryłą przypominającą koło zapasowe montowane z tyłu pojazdu, wyrażają solidność i wszechstronność SUV-a.

-

-

Wnętrze kabiny wyróżnia wykończenie wysokiej jakości w czarnym kolorze z fotelami tapicerowanymi kombinacją wytłaczanego zamszu i syntetycznej skóry. Dostępna jest też opcjonalnie skórzana tapicerka w kolorze jasnoszarym lub czarnym. Wykończenie boczków drzwi współgra z kolorem tapicerki foteli, zapewniając wysoką jakość i sportowy wygląd wnętrza. Charakterystyczna dla Mitsubishi seria lakierów o wysokim połysku Diamond Color oferuje dwie opcje kolorystyczne dla nadwozia - Red Diamond i nowy kolor White Diamond. Ten ostatni emanuje zarówno białym połyskiem perły, jak i subtelnymi przebłyskami metalu, odzwierciedlającymi energię i styl.

-

NOWY MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV 2021 - CENA W POLSCE

Nowy Mitsubishi Eclipse Cross PHEV z roku produkcji 2021 oferowany jest w promocyjnej cenie premierowej już od 170 990 PLN za wersję INVITE PLUS. Cena uwzględnia rabat promocyjny w wysokości 15 000 PLN.

Silnik / moc / napęd Wersja wyposażenia Cena katalogowa Cena promocyjna
Hybryda 2.4 MIVEC 188KM 4WD AT INVITE PLUS 185 990 PLN 170 990 PLN
INTENSE PLUS 205 990 PLN 190 990 PLN
INSTYLE PLUS 214 990 PLN 199 990 PLN

DO POBRANIA:

-

NAPĘD PHEV: SERCE I ROZUM

W Mitsubishi ECLIPSE CROSS PHEV zastosowano zmodyfikowany dwusilnikowy system 4WD PHEV wywodzący się z modelu OUTLANDER PHEV. Architektura układu napędowego to przedni i tylny silnik elektryczny o dużej mocy, akumulator trakcyjny o dużej pojemności oraz 2,4-litrowy silnik MIVEC, co pozwala na szybkie, ciche, a jednocześnie dynamiczne przyspieszenie charakterystyczne dla pojazdów elektrycznych oraz na zwinne, a jednocześnie stabilne prowadzenie. Pojemność akumulatora trakcyjnego wynosi 13,8 kWh przy całkowitym zasięgu elektrycznym 57,3 km (tryb WLTP City), co pozwala na jazdę wyłącznie elektryczną podczas większości codziennych dojazdów do pracy. Dostępne są trzy tryby jazdy: tryb EV z napędem silnikami elektrycznymi wykorzystującymi energię z akumulatora trakcyjnego, tryb hybrydowy szeregowy wykorzystujący silnik benzynowy do generowania energii dla silników elektrycznych napędzających pojazd oraz tryb hybrydowy równoległy wykorzystujący silnik benzynowy do napędzania pojazdu wraz z silnikami elektrycznymi. Automatyczne przełączanie pomiędzy tymi trybami następuje w zależności od sytuacji i pozwala kierowcy poczuć przyjemność jazdy samochodem w różnych środowiskach. Na pokładzie samochodu znajdziemy gniazdko elektryczne 230 o mocy 1500 W, które może zasilać elektronikę i urządzenia przeznaczone do użytku na wolnym powietrzu oraz służyć jako niezawodne źródło energii elektrycznej w sytuacjach awaryjnych. Pojazd może również służyć jako źródło zasilające całe gospodarstwo domowe z zasobów zgromadzonej w akumulatorze energii, przy wykorzystaniu technologii V2H2 Ponieważ pojazd ma możliwość wytwarzania prądu przez generator połączony z silnikiem spalinowym, może on dostarczać energię nawet przez 10 dni4, zaspokajając potrzeby typowego gospodarstwa domowego, gdy samochód jest w pełni naładowany i zatankowany.

-

NAPĘD NA WSZYSTKIE KOŁA: MITSUBISHI S-AWC

Wysoka sztywność nadwozia oraz zoptymalizowane przednie i tylne zawieszenie sprawiają, że napęd S-AWC (Super-All Wheel Control) jest jeszcze bardziej efektywny, co przekłada się na lepsze prowadzenie, zgodne z intencjami kierowcy oraz bardziej komfortową i cichszą jazdę. W układzie napędowym PHEV zastosowano system S-AWC oparty na dwusilnikowym układzie 4WD, który może swobodnie rozkładać siłę napędową na przednie i tylne silniki elektryczne bez strat powstających w przekładni mechanicznej. System wykorzystuje walory pojazdów elektrycznych, dysponujących błyskawiczną reakcją, wysoką precyzją działania i dużą swobodą regulacji, dzięki czemu zapewnia wysoką kontrolę pojazdu podczas jazdy, pokonywania zakrętów i hamowania. Inżynierowie zoptymalizowali również rozkład masy na osie w ECLIPSE CROSS PHEV i obniżyli położenie środka masy poprzez umieszczenie akumulatora trakcyjnego pod centralną partią podłogi. Dzięki temu jazda stała się jeszcze bardziej komfortowa, co przekłada się na doskonałą stabilność układu kierowniczego. Dzięki udoskonaleniom zawieszenia, ECLIPSE CROSS PHEV zapewnia stabilne i precyzyjne prowadzenie w każdych warunkach jazdy oraz lepsze prowadzenie na śliskich drogach. Kierowca ECLIPSE CROSS może wybierać pomiędzy różnymi trybami jazdy w zależności od nawierzchni i warunków. Tryb Normal zapewnia charakterystykę układu kierowniczego i stabilność odpowiednie dla szerokiego zakresu scenariuszy drogowych. Tryb Snow utrzymuje stabilność jazdy na śliskich nawierzchniach, takich jak zaśnieżone drogi. Tryb Gravel zapewnia optymalne prowadzenie i stabilność na nierównych lub nieutwardzonych nawierzchniach. Tryb Tarmac zapewnia jeszcze pewniejsze pokonywanie zakrętów i wyższy poziom stabilności głównie na suchych, utwardzonych nawierzchniach, dzięki czemu kierowca może poczuć prawdziwą radość z jazdy w relaksującej atmosferze.

-

-

BOGATE WYPOSAŻENIE

MISUBISHI MOTORS oferuje specjalnie zaprojektowany system Mitsubishi Power Sound System (MPSS) dla modelu ECLIPSE CROSS PHEV, wyposażony w osiem wysokiej klasy głośników akustycznie dostrojonych i rozmieszczonych według planu sporządzonego specjalnie dla wnętrza tego modelu. Membrany głośników z tkanin włókna szklanego i aluminium oraz węglowe membrany głośników średnio i wysokotonowych z przodu z koncentrycznymi 2-drożnymi głośnikami w tylnych drzwiach ustawionymi liniowo z głośnikami wysokotonowymi, zapewniają naturalność i wysoką wierność dźwięku. Standardowy we wszystkich wersjach Apple CarPlay jest bardziej funkcjonalnym i bezpieczniejszym sposobem korzystania z iPhone’a w trakcie podróży. Android AutoTM - łatwiejszy sposób korzystania podczas jazdy z aplikacji telefonów z systemem Android jest również dostępny we wszystkich modelach. Ekran wyświetlacza został powiększony do 8 cali, dzięki czemu jest bardziej czytelny w czasie jazdy.

-

8 LAT GWARANCJI NA BATERIĘ TRAKCYJNĄ

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV, które zadebiutuje w Polsce wiosną tego roku, jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód wraz z 5-letnim, nielimitowanym przebiegiem Mitsubishi Assistance Package i 8 latami gwarancji (do 160 000 km) na baterię trakcyjną ładowaną z gniazdka.

-

OBLICZ OSZCZĘDNOŚCI Z UŻYTKOWANIA MITSUBISHI ECLIPSE CROSS PHEV

W odpowiedzi na ogromną liczbę zapytań klientów o nowy model polski oddział Mitsubishi Motors stworzył specjalną witrynę ze zdjęciami 360 stopni, ciekawym zestawem informacji na temat Mitsubishi Eclipse Cross PHEV – w tym także o zaletach zasilania baterii energią z paneli fotowoltaicznych oraz listą najczęściej zadawanych pytań z odpowiedziami. Według opinii klientów o zakupie tego auta zadecydują także ważkie argumenty ekonomiczne – skalę oszczędności można łatwo sprawdzić korzystając z kalkulatora na tej stronie wpisując dzienny i weekendowy przebieg swego obecnego auta i jego zużycie paliwa. W ten sposób klienci od ręki mogą sprawdzić, ile można zaoszczędzić eksploatując nowe Mitsubishi Eclipse Cross PHEV zamiast obecnego pojazdu.

-

___
źródło: Mitsubishi Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Mitsubishi

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV w oczach milionów widzów - Turniej Czterech Skoczni
Mitsubishi Eclipse Cross PHEV w oczach milionów widzów - Turniej Czterech Skoczni

MITSUBISHI | Turniej Czterech Skoczni - Na podium ekspozycyjnym podczas zawodów stanął Mitsubishi Eclipse Cross Plug-in Hybrid

Mitsubishi Colt z nagrodą La Revue Automobile
Mitsubishi Colt z nagrodą La Revue Automobile

MITSUBISHI | Każdego roku szwajcarski magazyn La Revue Automobile przyznaje nagrody Références Automobiles najlepszym modelom na rynku w różnych segmentach. W edycji 2024 miejskim samochodem, który uhonorowano, był Mitsubishi Colt. Dlaczego wybrano japońskiego Colta? 

Mitsubishi Colt zwycięzcą konkursu CARWOW CAR OF THE YEAR 2024
Mitsubishi Colt zwycięzcą konkursu CARWOW CAR OF THE YEAR 2024

Mitsubishi | Nowe Mitsubishi COLT zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Stosunek osiągów do ceny" w prestiżowym konkursie "Carwow Car of the Year Awards 2024".

Najnowsze oferty

Mitsubishi Space Star Invite SDA 1.2 71 KM MT
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Space Star Invite 1.2 71 KM MT (MY24)
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023
Mitsubishi Space Star Invite SDA 1.2 71 KM MT
 • Model: Space Star
 • Typ nadwozia: Hatchback
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2023

Odwiedź nasze salony