NOWY FORD KUGA PHEV Z NISKĄ UTRATĄ WARTOŚCI

Z analizy danych firmy Eurotax wynika, że Ford Kuga PHEV w wersji ST-Line X, z silnikiem o mocy 225 KM i napędem na przednie koła, po trzech latach eksploatacji (albo 90 tys. kilometrów) wciąż będzie wart 52,8% swojej wyjściowej ceny. Zdaniem ekspertów Eurotax, wartość ta stawia Forda w czołówce swojego segmentu, będąc lepszą od wielu znanych modeli.

Wartość rezydualna to prognozowana wartość pojazdu w chwili jego sprzedaży w założonych ramach czasowych. Jest ona jednym z kluczowych wyznaczników przy zakupie samochodu nie tylko dla firm. Dzięki takim danym klienci – także indywidualni – mogą sprawdzić, czy zakup danego auta jest dla nich korzystnym finansowo wyborem w kontekście dłuższego użytkowania. Często bowiem klienci decydują się na nieco tańsze modele, które jednak bardzo szybko tracą swoją wartość i już po kilku latach użytkowania są znacznie mniej warte, niż inne pojazdy.

– Wysoka wartość rezydualna Kugi PHEV przekonała do zakupu już wielu naszych klientów biznesowych. Często wybierają oni ten samochód, choć w przeszłości decydowali się na modele z niższego segmentu. Kuga PHEV jest doskonałym ambasadorem elektryfikacji w firmowych flotach. Nie każdy klient chce i może od razu przesiąść się z samochodu spalinowego do w pełni elektrycznego, a w tym przypadku może na spokojnie poznać zalety elektrycznego napędu, jednocześnie nie będąc uzależnionym od jego zasięgu. Wszystkie te aspekty razem sprawiły, że Kuga jest bestsellerem w Polsce i Europie – powiedział Piotr Pawlak, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.

-

-

FORD KUGA PHEV - NAPĘD HYBRYDOWY BEZ USZCZERBKU NA FUNKCJONALNOŚCI

Zalety Forda Kugi PHEV nie sprowadzają się oczywiście tylko do wartości rezydualnej. Za samochodem przemawiają także powiązane z nią doskonałe parametry w zakresie pojemności, funkcjonalności oraz ekonomii. Samochód pozwala na częste korzystanie z napędu elektrycznego, a jego zasięg nie jest ograniczony dzięki obecności zbiornika paliwa. Ten ma identyczną pojemność, jak w wersji benzynowej – 54 litry. Oznacza to możliwość niezwykle ekonomicznych podróży nie tylko na krótkich dystansach, ale także na dłuższych trasach. Całkowity zasięg na napędzie elektrycznym wynosi od 57 do 65 km według WLTP, a w mieście wartości te zwiększają się nawet do 89 kilometrów. Oznacza to, że większość miejskich podróży można wykonać wyłącznie na napędzie elektrycznym. Zużycie energii wynoszące od 14,8 kWh/100 km (WLTP) jest niższe niż u kluczowych konkurentów, co potwierdza doskonałe parametry Kugi w zakresie codziennego użytkowania. To jednak nie wszystko. Kuga PHEV wykorzystuje moc akumulatora do poprawy osiągów silnika benzynowego, co może przydać się w wielu sytuacjach. Samochód w trybie EV Auto wie, jak działać w najbardziej wydajny sposób, a jednocześnie zapewnia zużycie paliwa na poziomie 0,9-1,3 l/100 km (WLTP) i niższą od kluczowych konkurentów emisję CO2. Akumulator o pojemności 14,4 kWh zamontowano pod podłogą, dzięki czemu nie ogranicza on pojemności bagażnika. Ta wynosi do 645 litrów przy 5 miejscach i do 1 534 litrów przy złożonych tylnych siedzeniach.

Powyższe dane doskonale pokazują, że Kuga w wersji PHEV może być zarówno doskonałym samochodem rodzinnym, jak i firmowym. Jest bogato wyposażony, świetnie wygląda, ma niezwykle ekonomiczny napęd hybrydowy, a na dodatek oferuje wiele miejsca w środku. Tym samym w firmowych flotach może być benefitem dla pracownika, a firma może być lepiej postrzegana i przyciągnąć nowych partnerów biznesowych. Najnowsze trendy pokazują, że firmowe floty – podobnie jak upodobania klientów indywidualnych – przechodzą obecnie transformację na crossovery i SUV-y, coraz częściej hybrydowe i elektryczne. Ford w tym zakresie ma wiele do powiedzenia, oferując gamę przemyślanych i dopasowanych do każdych potrzeb modeli. Obejmuje ona całkowicie elektrycznego Mustanga Mach-E, Kugę w dwóch wersjach hybrydowych (HEV i PHEV), Explorera PHEV, a także Pumę mHEV.

Samochody te są pożądane przez klientów, o czym świadczą statystyki sprzedaży. Mustang Mach-E jest od początku 2022 roku najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Polsce. Puma mHEV była w tym samym okresie najlepiej sprzedającym się miejskim SUV-em z takim napędem. Zaś Kuga PHEV cały czas znajduje się w czołówce sprzedaży segmentu średnich SUV-ów typu plug-in w Polsce, a dodatkowo była najlepiej sprzedającym się modelem PHEV w Europie w 2021 roku.

___
źrodło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Ecolab elektryfikuje flotę we współpracy z Ford Pro
Ecolab elektryfikuje flotę we współpracy z Ford Pro

FORD | Ecolab to firma oferująca usługi, technologie i systemy specjalizujące się w uzdatnianiu, oczyszczaniu i higienie wody, będąca globalnym liderem w zakresie zrównoważonego rozwój. 

Ten model Forda pomógł światu zakochać się w motoryzacji
Ten model Forda pomógł światu zakochać się w motoryzacji

Ford | Henry Ford tworząc Model T zrewolucjonizował transport na całym świecie, ale to Model A pomógł światu zakochać się w motoryzacji. Samochód występował w kilku rodzajach nadwozia inspirując przez dekady kolejne pokolenia kierowców, kolekcjonerów i konstruktorów hot-rodów. Był również pierwszym modelem z przełomowym rozwiązaniem zwiększającym bezpieczeństwo kierowcy.

Ford Kuga ma już 16 lat - jak zmienił się ten model?
Ford Kuga ma już 16 lat - jak zmienił się ten model?

FORD | Ford Kuga od momentu debiutu jest jednym z najbardziej cenionych samochodów w swojej klasie. W ciągu 16 lat obecności na rynku zdobył wiele nagród, a przez ostatnie trzy lata był najlepiej sprzedającym się modelem plug-in hybrid w Europie

Najnowsze oferty

Ford Kuga Titanium 1.5 EcoBoost 150 KM M6
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 10660 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Ford Ecosport Ecosport Titanium 1.0 EcoBoost 125 KM
 • Model: Ecosport
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 12612 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2022
Ford Courier Transit Courier 1.0 EcoBoost 125KM A7 FWD Trend Van
 • Model: Courier
 • Typ nadwozia: Van
 • Przebieg: 9 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony