Kontrakty Serwisowe i Pakiety Serwisowe w salonach Forda – finansowa korzyść dla właścicieli

Przewidywalność kosztów i brak ryzyka związanego ze zmianą cen części oraz usług to tylko jedne z zalet Kontraktów Serwisowych Forda. Warto wiedzieć, że w cenie modeli Focus, Kuga, Puma, Mustang Mach-E czy nowego w pełni elektrycznego Explorera oraz nowego Transita Custom, Ford zapewnia programy ochrony przed nieprzewidzianymi kosztami napraw po zakończeniu gwarancji podstawowej Ford Protect oraz w przypadku wybranych modeli przedpłacone przeglądy okresowe w ramach Kontraktu Serwisowego.

Kontrakty Serwisowe Forda to przedpłacone przeglądy okresowe. Ich podstawową zaletą jest oszczędność – użytkownik płaci bowiem określoną kwotę i nie martwi się wzrostem cen przeglądów okresowych przez co najmniej 4 lata w zależności od wybranego wariantu programu. Kontrakt Serwisowy obejmuje podstawowe czynności serwisowe, przewidziane w zakresie przeglądów okresowych, w ilości zgodnej z harmonogramem przeglądów. Obejmuje też z przewidzianą w tym zakresie wymianę części zamiennych.


– Kontrakt Serwisowy Forda oprócz oszczędności i stałej ceny oferuje użytkownikowi obsługę samochodu przez wyszkolonych mechaników Forda, którzy mają dostęp do specjalistycznej wiedzy, oryginalnych części oraz dokumentacji i przeprowadzają wszystkie procedury serwisowe zgodnie z najnowszymi zaleceniami producenta. Warto dodać, że udokumentowane serwisowanie pojazdu w autoryzowanych dealerstwach Forda ma pozytywny wpływ na wartość rezudualną przy późniejszej sprzedaży pojazdu – powiedział Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

Kontrakt Serwisowy można wykupić do końca trwania gwarancji podstawowej danego modelu Forda lub do pierwszego przeglądu okresowego – w zależności od tego, który z tych warunków wystąpi pierwszy. Cena uzależniona jest od modelu samochodu oraz od wybranego wariantu programu – okresu obowiązywania i limitu przebiegu.

Dla samochodów osobowych wariant bazowy kontraktu obejmuje 4 lata i 80 tys. km przebiegu. Pierwsze rozszerzenie zwiększa przebieg do 140 tys. km, a drugie obejmuje 6 lat i 180 tys. km przebiegu. Dla przykładu cena kontraktów modelu Fiesta zaczyna się od 2880 zł, a w przypadku Bronco od 5000 zł, natomiast Tourneo Connect City VAN został wyceniony na 2880 zł. Oferta obejmuje również samochody dostawcze. Tutaj wariant bazowy kontraktu obejmuje 4 lata i 120 tys. km przebiegu i można go rozszerzyć do 160 tys. km lub do 200 tys. km przebiegu. Ceny w przypadku Forda Rangera zaczynają się od 8510 zł.


Dla użytkowników samochodu E-Transit została natomiast przygotowana oferta Pakiet Serwisowy, która obejmuje ochronę pogwarancyjną Ford Protect na 4 lata lub 120 tys. km oraz Kontrakt Serwisowy na 4 lata. Usługa ta została wyceniona na 4360 zł.

Klientom decydującym się na zakup nowego Mustanga Mach-E Ford zapewnia Pakiet 8 lat ochrony Ford Protect, gwarancja i serwis w cenie samochodu. Pakiet w zakresie 8 lat/160 tys. km obejmuje ochronę pogwarancyjną Ford Protect oraz Kontrakt Serwisowy, rozszerzony o wymianę następujących części eksploatacyjnych: klocki, szczęki, tarcze hamulcowe, amortyzatory, pióra wycieraczek, żarówki.

W cenie nowej Kugi, Pumy oraz Focusa Ford zapewnia pakiet 4 lat ochrony, składający się z ochrony pogwarancyjnej Ford Protect oraz Kontraktu Serwisowego w zakresie 4 lata/80 tys. km. Klientom zainteresowanym zakupem nowego Transita Customa Ford zapewnia w cenie samochodu ochronę pogwarancyjną Ford Protect w wariancie 5 lat/160 tys. km. W cenie nowego w pełni elektrycznego Exlorera Ford zapewnia pakiet 8 lat ochrony składający się z ochrony pogwarancyjnej Ford Protect 8 lat/160 tys. km oraz przedpłaconych przeglądów okresowych w postaci Kontraktu Serwisowego 8 lat/4 przeglądy Warunki kryteria kwalifikacji do programów dostępne są u autoryzowanych dealerów Forda.

źródło: Ford Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Ford

Nowy Ford Raptor T1+ gotów do startów w rajdach terenowych – również w Dakarze
Nowy Ford Raptor T1+ gotów do startów w rajdach terenowych – również w Dakarze

Ford | Ford Performance i najlepsi specjaliści, zajmujący się przygotowywaniem pojazdów ścigających się po bezdrożach, zaprojektowali i skonstruowali nowego Forda Raptora T1+, który będzie w stanie zmierzyć się z odcinkami specjalnymi najbardziej wyczerpującej terenowej imprezy sportowej – Rajdu Dakar.

Rodzina modeli Active Forda nie tylko na weekendowy wypad za miasto
Rodzina modeli Active Forda nie tylko na weekendowy wypad za miasto

Ford |  Modele z serii Active łączą w sobie najlepsze cechy samochodów miejskich, crossoverów i samochodów terenowych, oferując uniwersalność, komfort i możliwości, jakich można oczekiwać od nowoczesnego pojazdu.

Ufaj, ale sprawdzaj. Łańcuch dostaw w Fordzie także pod lupą
Ufaj, ale sprawdzaj. Łańcuch dostaw w Fordzie także pod lupą

Ford | Ford od dawna angażuje się w odpowiedzialny i zrównoważony łańcuch dostaw. Firma zdaje sobie sprawę, że komponenty pojazdów elektrycznych zawierają minerały o podwyższonym ryzyku ze względu na procesy wydobywcze i lokalizacje. 

Najnowsze oferty

Ford Tourneo Courier Titanium 1.0 EcoBoost 125KM M6
 • Model: Tourneo Courier
 • Typ nadwozia: Minivan
 • Przebieg: 10 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Focus Titanium 1.0 EcoBoost HYBRID 125 KMM6
 • Model: Focus
 • Typ nadwozia: Kombi
 • Przebieg: 7 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Ford Kuga ST-Line X 2.5 FHEV 180 KM eCVT FWD - dostępny od ręki
 • Model: Kuga
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 6 km
 • Skrzynia biegów: Automatyczna
 • Rodzaj paliwa: Hybryda
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony