KONA - Całkowicie nowy SUV Hyundai

KONA - CAŁKOWICIE NOWY SUV MARKI HYUNDAI

„Zupełnie nowy Hyundai KONA to nie tylko kolejny samochód w dobrze znanej i cenionej na rynku gamie modeli segmentu SUV – to jednocześnie ważny krok dla Hyundaia na drodze do osiągniecia celu, jakim jest uzyskanie do 2021 roku statusu pierwszej azjatyckiej marki samochodowej w Europie”. - powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor (CEO) Hyundai Motor Europe. „Dzięki genom prawdziwego SUV-a, a także progresywnej stylistyce oraz bogatemu wyposażeniu, Hyundai KONA doskonale wpasowuje się w styl życia nowoczesnych klientów”.

Od chwili wprowadzenia na rynek modelu Santa Fe w 2001 roku Hyundai, tylko w samej Europie, sprzedał ponad 1,4 mln samochodów typu SUV, stając się ważnym graczem w tym segmencie. Najchętniej kupowanym obecnie modelem SUV marki Hyundai na rynku europejskim jest Tucson – od premiery rynkowej w 2015 roku do europejskich Klientów trafiło już ponad 200 tysięcy samochodów. Teraz Hyundai powiększa rodzinę modeli, bowiem do znanych już modeli Grand Santa Fe, Santa Fe i Tucson dołącza KONA – auto reprezentujące segment B-SUV.

Całkowicie nowy Hyundai KONA jest rasowym SUV-em, charakteryzującym się nowoczesnym, progresywnym designem, wysokiej jakości wyposażeniem, licznymi opcjami współpracy z elektronicznymi urządzeniami zewnętrznymi oraz rozwiązaniami najnowszej generacji z zakresu bezpieczeństwa. To samochód, który jest wyrazem nowoczesnego stylu życia w zurbanizowanym świecie.

 

NOWOCZESNY DESIGN - TECHNOLOGIA LED

Przód nowego Hyundaia KONA zwraca uwagę przede wszystkim nowym elementem stylistycznym, jakim jest charakterystyczny dla modeli marki Hyundai, kaskadowy grill. Efekt wizualny wzmacnia również kształt nowych, podwójnych, reflektorów przednich ze światłami LED do jazdy dziennej, umieszczonych bezpośrednio nad reflektorami zasadniczymi, również w technologii LED. Oddzielne soczewki przednich reflektorów o wydłużonych, ostrych konturach akcentują progresywny wygląd przodu. Poszerzony rozstaw kół i wyrazista stylistyka sylwetki dodatkowo uwydatnia śmiały projekt nadwozia. Kontrastowe lakierowanie dachu w dwóch kolorach oraz wybór dziesięciu oryginalnych barw lakieru zapewniają szeroki wybór kombinacji kolorystycznych nadwozia.

 

DZIESIĘĆ KOLORÓW NADWOZIA - DWA KOLORY DACHU

Dziesięć kolorów lakieru nadwozia można połączyć z dwoma kolorami dachu, co daje ogółem dwadzieścia kombinacji kolorystycznych. Dach i lusterka boczne są dostępne w kolorach: Phantom Black lub Dark Knight. Natomiast kolory nadwozia to: Phantom Black, Chalk White, Lake Silver, Dark Knight, Pulse Red, Tangerine Comet, Acid Yellow, Blue Lagoon, Ceramic Blue oraz Velvet Dune.

 

PERSONALIZOWANE, NOWOCZESNE WNĘTRZE

Wykończenie wnętrza charakteryzuje się gładko zaprojektowanymi powierzchniami w górnej części tablicy rozdzielczej, co daje poczucie wyrafinowania. Kombinacje akcentów stylistycznych oraz kontrastowych szwów tapicerki siedzeń i kierownicy potwierdzają dobry smak stylistów i dbałość o najdrobniejsze szczegóły, które złożyły się na ciekawe wzornictwo przestronnego wnętrza nowego modelu KONA.

Szeroką gamę kolorystyczną uzupełnia możliwość dostosowania wnętrza do własnych upodobań dzięki wykończeniu w jaskrawych kolorach: Orange, Lime lub Red. Akcenty kolorystyczne są widoczne wokół wylotów nawiewu, podstawie dźwigni zmiany biegów, wokół przycisku rozrusznika, czy w stylowym przeszyciu tapicerki foteli oraz obszyciu kierownicy. Wszystkie opcje kolorystyczne wnętrza zostały połączone z podsufitką w kolorze czarnym. Dodatkowo dla wnętrz z wykończeniem w kolorach Lime oraz Red istnieje możliwość zamówienia pasów bezpieczeństwa oraz wewnętrznych klamek drzwi w tych samych kolorach. Wykończenie kierownicy częściowo perforowaną skórą jeszcze bardziej podkreśla ciekawy charakter wnętrza.

 

UNIWERSALNOŚĆ I KOMFORT W PODRÓŻY

Maksymalną wygodę zapewniają pomysłowo zakomponowane schowki w postaci szuflad oraz uchwyty na 1,5-litrowe butelki z napojami. We wnętrzu jest także dużo miejsca na nogi – z przodu wnęki na nogi mają długość 1 054 mm, zaś z tyłu, do dyspozycji pasażerów pozostaje 880 mm. Pojemność bagażnika wynosi 361 litrów. Składane oparcia tylnej kanapy (dzielone asymetrycznie w proporcji 60:40) umożliwiają przewożenie większych przedmiotów, które standardowo nie zmieściłyby się w przestrzeni bagażowej. Po złożeniu tylnych foteli na płasko, KONA dysponuje przestrzenią ładunkową o pojemności 1143 litrów, co doskonale sprawdza się podczas weekendowych wypadów lub dłuższych podróży.

 

DWA SILNIKI BENZYNOWE TURBO ORAZ DWUSPRZĘGŁOWA SKRZYNIA BIEGÓW 7DCT

Nabywcy nowego Hyundaia KONA mają do wyboru dwa turbodoładowane silniki benzynowe  charakteryzujące się wysokimi wartościami momentu obrotowego w niskich zakresach obrotów silnika oraz bardzo oszczędnym zużyciem paliwa. Standardowo montowana 1,0-litrowa jednostka T-GDI o mocy 120 KM współpracuje z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Docelowa wartość średniego zużycia paliwa wynosi 5,3 l/100 km, a średnia emisja CO2 to 119 g/km*. Drugi silnik o znacznie wyższej mocy to jednostka GDI o pojemności 1,6 litra i mocy 177KM, współpracująca z 7-stopniową dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT) przenoszącą napęd na cztery koła. Średnie zużycie paliwa oscyluje w granicach 7,3 l/100 km*, a średnia emisja CO2 wynosi: 169 g/km*. (*wstępnie podawana docelowa norma fabryczna)

Latem 2018 roku Hyundai planuje wprowadzenie na rynek nowej generacji ekonomicznych silników Diesla o pojemności 1,6 litra, które w modelu KONA będą dostępne z 6-stopniową manualną skrzynią biegów lub z charakteryzującą się świetną dynamiką 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową, oferowaną również w połączeniu z napędem na cztery koła (opcja).

 

NOWOŚĆ - WYŚWIETLACZ HUD

Całkowitą nowością w modelu KONA jest wyświetlacz przezierny (HUD), który prezentuje informacje istotne podczas prowadzenia samochodu, bezpośrednio na linii wzroku kierowcy. Wyświetlacz o przekątnej ośmiu cali dysponuje czołowymi parametrami luminancji w swojej klasie. Dzięki temu informacje pozostają wyjątkowo czytelne w każdych warunkach oświetleniowych.

O atrakcyjności nowego modelu KONA decydują również szerokie możliwości podłączania i współpracy systemów samochodu z zewnętrznymi urządzeniami mobilnymi. W ramach opcji dostępny jest 8-calowy ekran systemu informacji i rozrywki, który integruje wszystkie funkcje nawigacji, multimediów oraz podłączanych urządzeń zewnętrznych z możliwością współpracy z systemami Apple CarPlay i Android Auto.* System jest oferowany wraz z 7-letnim bezpłatnym abonamentem usług LIVE Services, które zawierają informacje uaktualniane w czasie rzeczywistym - np. informacje pogodowe, dane dotyczące korków na drogach i radarów, a także dostęp do wyszukiwarek online, pozwalających znaleźć np. punkty usługowe.

Inną istotną nowością dla marki Hyundai jest oferowana w modelu KONA funkcja radioodtwarzacza Display Audio, dzięki której kierowca i pasażerowie mają możliwość przeglądania zasobów swoich smartfonów za pośrednictwem 7-calowego wyświetlacza, w oparciu o systemy Apple CarPlay oraz Android Auto. Pozwala to na wykorzystywanie funkcji nawigacji, nawiązywanie i odbieranie połączeń telefonicznych, dyktowanie wiadomości głosowych, czy słuchanie ulubionej muzyki.

Dostępna na życzenie bezprzewodowa ładowarka indukcyjna do telefonów (w standardzie Qi) umożliwia kierowcy i pasażerom szybkie i wygodne ładowanie smartfonów w czasie jazdy.

System audio klasy high-end firmy Krell
Współcześni użytkownicy samochodów chcą cieszyć się ulubioną muzyką w czasie jazdy samochodem, dlatego KONA oferuje wysokiej jakości system dźwiękowy firmy Krell, wyposażony w osiem głośników, w tym dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 20 mm, cztery głośniki szerokopasmowe o średnicy 160 mm, jeden głośnik centralny o średnicy 100 mm i subwoofer o średnicy 200 mm. Ośmiokanałowy wzmacniacz dysponuje mocą 45 W na każdy kanał, zapewniając doskonałą jakość dźwięku w samochodzie.

 

BEZPIECZEŃSTWO W STANDARDZIE

W zależności od wersji wyposażenia, KONA wyposażona jest w najbardziej nowoczesne funkcje i systemy bezpieczeństwa, spełniające wymagające europejskie normy - m.in.: system autonomicznego hamowania awaryjnego z wykrywaniem pieszych, system utrzymywania pasa ruchu, automatycznie włączające i wyłączające się światła drogowe, system monitorujący zmęczenie kierowcy, system monitorowania martwego pola oraz system ostrzegający o ruchu poprzecznym. W wyposażeniu standardowym każdej wersji znajdziemy:

System utrzymywania pasa ruchu (LKAS)

System utrzymywania pasa ruchu (LKAS) informuje kierowcę o niezamierzonych zmianach kierunku jazdy przy prędkościach ponad 60 km/h, monitorując położenie samochodu. Zanim jeszcze samochód przejedzie po białych, szarych, czy niebieskich liniach na jezdni lub tzw. kropkach Bottsa, samochód ostrzega alarmem akustycznym, następnie wysyłane jest ostrzeżenie akustyczne i wizualne, po którym samochód wykonuje korygujący ruch kierownicą, by doprowadzić do powrotu na zajmowany pas ruchu.

Monitorowanie zmęczenia kierowcy (DAA)

System monitorowania zmęczenia kierowcy (DAA) podnosi bezpieczeństwo jazdy poprzez ciągłe monitorowanie i analizowanie działań kierowcy, śledząc takie parametry, jak: kąt obrotu kierownicy, szybkość zmiany tego kąta, czy pozycja samochodu na pasie ruchu. Gdy zostanie zidentyfikowany wzorzec zmęczenia lub rozproszenia uwagi, system DAA zwraca uwagę kierowcy dźwiękowym sygnałem ostrzegawczym i wyświetla komunikat sugerujący przerwę w podróży. System działa od prędkości 60 km/h do 180 km/h.

Dodatkowo, w zależności od wersji wyposażenia, dostępne będą także:

System autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) z wykrywaniem pieszych

Nowy model KONA wyposażony jest w system autonomicznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją wykrywania pieszych. Jest to zaawansowana funkcja aktywnego bezpieczeństwa, która sygnalizuje kierowcy sytuacje awaryjne, hamując autonomicznie jeśli jest to konieczne. Korzystając z czujników radarowych i kamery, AEB działa w trzech etapach. Początkowo ostrzega kierowcę wizualnie i akustycznie, następnie włącza hamowanie w zależności od stopnia zagrożenia kolizją, a w razie potrzeby aplikuje maksymalną siłę hamowania, aby zminimalizować ryzyko kolizji oraz ewentualnych uszkodzeń. System jest aktywowany, kiedy pojazd porusza się z prędkością powyżej 8 km/h.

Automatycznie włączające i wyłączające się światła drogowe (HBA)

Po włączeniu trybu automatycznego, system (HBA) w czasie nocnej jazdy rozpoczyna wykrywanie samochodów nadjeżdżających z przeciwnej strony, jak i samochodów poprzedzających, a następnie odpowiednio zmienia światła drogowe na mijania, co zmniejsza ryzyko oślepiania innych kierowców. Gdy system nie wykrywa w pobliżu żadnego pojazdu, automatycznie wykorzystuje światła drogowe.

Wykrywanie obiektów w martwym polu lusterek (BSD)

Korzystając z czujników radarowych, system BSD monitoruje obiekty znajdujące się w okolicach tylnych narożników samochodu, a w razie wykrycia innego pojazdu, w odpowiednim lusterku zewnętrznym pojawia się ostrzeżenie. Jeśli kierowca w takiej sytuacji włączy kierunkowskaz, emitowany jest ostrzegawczy sygnał dźwiękowy. Dotyczy to również sytuacji zmiany pasa ruchu, gdy czujniki wykrywają inny pojazd na pasie ruchu po stronie, którą wskazuje kierunkowskaz.

System ostrzeżeń o ruchu poprzecznym za pojazdem (RCTA)

Korzystając z czujników radarowych w tylnych narożnikach samochodu, system RCTA redukuje ryzyko kolizji z innymi zbliżającymi się pojazdami podczas wycofywania z miejsc o słabej widoczności. Czujniki radarowe skanują obszar w zakresie 180 stopni za samochodem w celu wykrycia zbliżających się pojazdów, a system RCTA alarmuje kierowcę wizualnie i akustycznie o wykryciu potencjalnego zagrożenia.

BĄDŹ W KONTAKCIE - ŚLEDŹ WIADOMOŚCI NA BIEŻĄCO

Jeśli interesuje Cię nowy model lub chciałbyś już dziś zarezerwować go na jazdę próbną, skontaktuj się z naszymi doradcami w salonie [Hyundai Gorzów Wlkp.] lub [Hyundai Zielona Góra]. Odwiedź także nasz profil na Facebooku, Twitterze lub Instagramie.

źródło: Hyundai Polska / GrupaGezet

Czytaj więcej o marce Hyundai

„Masz szczęście, że to TUCSON” – rusza kampania mediowa Hyundaia wsparta loterią 20 aut
„Masz szczęście, że to TUCSON” – rusza kampania mediowa Hyundaia wsparta loterią 20 aut

Hyundai | Pod koniec maja Hyundai Motor Poland rusza z intensywną kampanią mediową promująca jej najpopularniejszy model. Jej istotnym elementem będzie loteria

Hyundai SANTA FE zdobywa nagrodę Red Dot Design Award
Hyundai SANTA FE zdobywa nagrodę Red Dot Design Award

Hyundai  | Średniej wielkości SUV zdobył uznanie w kategorii Product Design: Cars and Motorcycles za design zorientowany na klienta i inspirowany stylem życia

Poszukiwanie „Głębi radości”, czyli jak technologia stymuluje ludzkie emocje - Hyundai
Poszukiwanie „Głębi radości”, czyli jak technologia stymuluje ludzkie emocje - Hyundai

HYUNDAI | Eksperyment w Norwegii miał za zadanie sprawdzić, czy jazda nowym IONIQ 5 N może stanowić antidotum na zimową chandrę

Najnowsze oferty

Hyundai Tucson PE 1.6 T-Gdi 160KM 6MT 2WD SMART + LED MY25
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai Tucson PE 1.6 T-Gdi 160KM 6MT 2WD MODERN MY25
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024
Hyundai Tucson PE 1.6 T-Gdi 160KM 6MT 2WD MODERN MY25
 • Model: Tucson
 • Typ nadwozia: SUV
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Benzyna
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony