Kiedy Fiat Topolino spotyka Topolino, dzieje się magia!

Marka FIAT świętuje 100. rocznicę Disneya przygotowując ekskluzywny prezent, pięć tematycznych wersji nowego Fiata Topolino poświęconych Mickey Mouse (Myszce Miki). Prezentacja pięciu niezwykłych wersji Topolino typu one-offs odbyła się w Casa 500, na czwartym piętrze prestiżowej instytucji artystycznej "Pinacoteca Agnelli", gdzie można przeżyć niezwykłą artystyczną podróż w czasie z okazji 100. rocznicy powstania The Walt Disney Company i 95. urodzin Mickey Mouse (Myszki Miki), a także stulecia powstania kompleksu przemysłowego Lingotto.


Olivier Francois, CEO FIAT i Global Stellantis CMO, skomentował: "Historie FIAT-a i Disneya są ze sobą związane, ponieważ zarówno Disney, jak i Lingotto świętują swoje setne rocznice, a 2 Topolino - ikona Disneya i pierwszy Fiat 500 - od dziesięcioleci inspirują sztukę, sztukę uliczną i modę. Łączy nas o wiele więcej niż tylko nazwa: DNA, autentyczność, znaczenie prostoty, ciepła i radości. Wartość pozwalania ludziom patrzeć na świat i przyszłość z uśmiechem i optymizmem, sposób na nawiązanie kontaktu z młodszą publicznością. Nowy Fiat Topolino odegra w tym swoją rolę, oferując ludziom "uśmiechniętą" mobilność elektryczną. Dziś z dumą prezentuję nasz hołd dla Disneya w postaci pięciu specjalnych egzemplarzy Topolino, wszystkie inspirowane kultową postacią Disneya, od której wziął się przydomek naszego Topolino w latach trzydziestych XX wieku".

Daniel Frigo, country manager The Walt Disney Company na rynki włoski i turecki oraz dyrektor Studio Italy, powiedział: „W wytwórni filmowej Disney jesteśmy niesamowicie dumni, że możemy być częścią kultury i niesamowitej kreatywności Włoch. Ta miłość do Italii zainspirowała nas do nawiązania relacji opartej na szacunku i zaufaniu zarówno do Włochów, jak i marki FIAT. Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że możemy świętować naszą 100. rocznicę powstania przeżywając magiczną chwilę, która ponownie łączy markę FIAT i Topolino w duchu kreatywności i więzi przyjaźni".


Tradycyjne wydarzenie motoryzacyjne to za mało, aby uczcić tę niezwykłą współpracę, jej efektem jest projekt, w którym dwa zespoły projektowe o różnym doświadczeniu świetnie się bawiły, tworząc razem coś magicznego, co poruszy ludzkie serca, przekształcając „the Mouse” w Muzę. Unikatowe wersje Fiata Topolino odzwierciedlają podróż w czasie przez sztukę: od momentu powstania obu Topolino po czasy współczesne. Naszym celem jest stworzenie czegoś kultowego, co mogłoby połączyć dwie światowej sławy gwiazdy.

Aby uczcić Mickey Mouse i Fiata Topolino, we współpracy z Pinacoteca Agnelli, na północnej rampie budynku Lingotto zostanie zorganizowana wystawa tych 5 wyjątkowych egzemplarzy. Odwiedzający centrum handlowe będą mogli przespacerować się wzdłuż rampy i podziwiać 5 jedynych w swoim rodzaju Fiatów Topolino, gdy dotrą do toru La Pista 500. Piękne połączenie w imię kreatywności i kultury popularnej.


Zainspirowane twórczością Disneya, turyńskie Centrum Stylu FIAT-a nadało czterem Fiatom Topolino „drugą skórę”, skórę, która pozwala wyrazić dowolny aspekt świata Topolino, natomiast piąty został zaprojektowany we współpracy z artystą wytwórni Disneya, Giorgio Cavazzano.

Oprócz specjalnego projektu autorstwa Cavazzano, pozostałe cztery Topolino - dzieła sztuki - są zakorzenione w innej atmosferze i w innym nurcie artystycznym. Nastroje twórcze oscylują wokół czterech tematów: historycznego, nowoczesnego, ulicznego i abstrakcyjnego.

Historia zaczyna się od tematu historycznego, któremu Fiat Topolino składa hołd. Jest on dosłownie inspirowany grafiką pierwszego, ukochanego przez ludzi krótkometrażowego filmu Disneya „Steamboat Willie” (Parowiec Willie), który nie tylko zrewolucjonizował świat filmów animowanych, wprowadzając do nich innowację w postaci dźwięku w, ale także został uwieczniony jako eksponat w muzeum MoMA w Nowym Jorku.


Inspirowany sztuką nowoczesną, Fiat Topolino wykorzystuje fakturę z inicjałami Mickey Mouse (Myszki Miki) jako drugą skórę. Ma to zapewnić powiew pozytywnej energii podczas celebrowania wspólnego patrzenia w przyszłość w jasny, kolorowy i optymistyczny sposób FIAT-a i Disneya - dwóch marek mających status ikon współczesnej sztuki i kultury.

Abstrakcyjne malowanie nadwozia jest hołdem dla innego aspektu kreatywności Disneya oraz sposobu, w jaki odświeża on klasyczne elementy stylistyczne za pomocą abstrakcyjnych znaków graficznych i symboli. Dzięki temu zabiegowi uzyskany efekt wizualny jest naprawdę silny, ale jednocześnie elegancki.

Wreszcie, uliczna kreatywność zawiera odniesienia do graffiti, które oddają hołd Mickey Mouse (Myszce Miki) w miejskiej odsłonie, jednocześnie kładąc nacisk na radosną mobilność miejską, która zainspirowała to ostatnie dzieło sztuki.


Obchody stulecia Disneya i Lingotto były wspólnym przedsięwzięciem, aby uhonorować dwie kultowe postacie: obie o niewielkiej posturze, ale o ogromnym uroku, uhonorowane poprzez stworzenie pięciu unikatowych projektów, które miały być prezentem urodzinowym dla Disneya, kręcącym się wokół magicznej atmosfery otaczającej te dwie ikony, które zapisały się na kartach historii swoich branż, sprawiając, że ludzie zaczęli marzyć o „Topolino”.


Źródło: FIAT Polska. Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Czytaj więcej o marce Fiat

Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024
Nowy Fiat 600e uznany premierą motoryzacyjną plebiscytu Auto Lider 2024

FIAT | Fiat 500e ponownie na podium Auto Lidera – tym razem w kategorii małych aut miejskich. 500e wygrywa z 20 konkurentami pod względem najlepszego połączenia wymogów ekologicznych, włoskiego stylu, komfortu, funkcjonalności i intuicyjnej obsługi, bezpieczeństwa oraz poziomu sprzedaży.

Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid
Otwarcie zamówień na produkowanego w Polsce Fiata 600 Hybrid

FIAT | Produkowane w Tychach auto reprezentuje jeden z najpopularniejszych w Polsce segmentów miejskich SUV-ów, idealnie wpisując się w potrzeby mieszkańców miast. Oferuje włoski styl, przestronne wnętrze i duży bagażnik oraz liczne inteligentne rozwiązania, wspomagające kierowcę w podróży.

Fiat 500e zdobył swoją pierwszą amerykańską nagrodę: tytuł „Urban Green Car of the Year 2024”
Fiat 500e zdobył swoją pierwszą amerykańską nagrodę: tytuł „Urban Green Car of the Year 2024”

FIAT | Nowy Fiat 500e, pierwsza oferta BEV Grupy Stellantis w Ameryce Północnej, został wyróżniony tytułem "Urban Green Car of the Year™ 2024” przyznanym przez magazyn „Green Car Journal”.

Najnowsze oferty

Fiat Ducato SERIES 9 MAXI Furgon L4H3 2.2 140KM DMC 3.5t OD RĘKI! leasing od 101%!
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Ducato Seria 9. Maxi DKab wywrotka 7os 140KM DMC 3.5t. Leasing od 101%
 • Model: Ducato
 • Typ nadwozia: Wywrotka
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024
Fiat Scudo brygadowy składany 6os 2.0 MJ 145 KM MT6. Leasing od 101%
 • Model: Scudo
 • Typ nadwozia: Furgon (blaszak)
 • Przebieg: 5 km
 • Skrzynia biegów: Manualna
 • Rodzaj paliwa: Diesel
 • Rok produkcji: 2024

Odwiedź nasze salony